جزئیات بیشتر در مورد خبر

نیاز به اعتبار 10 هزار میلیاردی برای افزایش حقوق 50 درصدی

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار میزان افزایش حقوق کارکنان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار حقوق، دستمزد و مزایا اینجا کلیک نمایید


خبر 20 اسفند 97: افزایش 50 درصدی امتیاز حقوق کارکنان

الزام قانون برای کاهش اختلاف پرداختی به کارکنان و از سوی دیگر مجوز قدیمی قوانین بالادستی برای افزایش تا ۵۰ درصدی امتیاز حقوق کارکنان از جمله فوق‌العاده شغل، موضوعی کمتر رو شده در جریان پرداخت‌های حقوقی است که این روزها صدای کارکنان را در آورده و حاشیه‌ساز شده است.

در مجموع، شواهد از این حکایت دارد که ماجرا مربوط به مجوز قانونی برای افزایش تا ۵۰ درصدی امتیازات حقوقی است اما تأمین اعتبار لازم برای آنکه تا بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود از موانع اصلی اجرایی شدن مصوبه است. با این حال به احتمال زیاد دولت با اجرای آن برای تمامی دستگاه‌ها موافقت خواهد کرد.

افزایش ۵۰ درصدی امتیاز حقوق کارکنان قانونی است

توضیحات شاه‌نظری – رئیس امور مدیریت مشاغل و نظام‌های پرداخت سازمان اداری و استخدامی – در این رابطه از این حکایت دارد که در مفاد ۶۵، ۶۶ و ۶۸ فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری امتیازاتی برای تعیین حقوق کارکنان مشخص شده است که در قانون برنامه پنجم توسعه تاکید شد “دستگاه‌ها می‌توانند این امتیاز را تا ۵۰ درصد افزایش دهند”.

وی با اشاره به اینکه تاکنون برخی دستگاه‌ها و سازمان‌ها از این ماده قانونی برای افزایش امتیازات کارکنان خود استفاده کرده‌اند، گفت: بر این اساس در سال ۱۳۹۵ سازمان اداری و استخدامی در راستای اجرایی شدن این الزام قانونی و این‌که یکسری از دستگاه‌ها از آن استفاده نکرده‌اند، مصوبه‌ای صادر و اعلام کرد که از افزایش ۵۰ درصدی امتیازات با رعایت ضوابط مربوطه استفاده کنند. از سوی دیگر در ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه نیز تاکید بر این است که اختلاف حقوق‌ها باید به حداکثر ۲۰ درصد برسد؛ از این رو این مصوبه بار دیگر از سوی سازمان اداری و استخدامی مورد تاکید قرار گرفت و از پایان سال گذشته پیگیر این موضوع بوده است.

شاه‌نظری ادامه داد: در سال جاری نیز مکاتباتی را با دولت داشتیم که موضوع در دولت مطرح شود و پیگیر آن هستیم که موافقت‌های لازم را دریافت کنیم، اما در این بین مسائلی وجود دارد که باید برطرف شود.

رئیس امور مدیریت مشاغل و نظام‌های پرداخت سازمان اداری و استخدامی تاکید کرد که بار سنگین مالی از دلایل به تعویق افتادن اجرای مصوبه مربوط به افزایش تا ۵۰ درصدی امتیازات است و اگر این موضوع حل و فصل شود، به طور حتم برای تمامی کارکنان در کلیه سطوح در دستگاه‌های مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری اجرایی خواهد شد.

اسامی دستگاه‌هایی که افزایش ۵۰ درصدی امتیاز حقوق کارکنان را داشتند

اما در رابطه با این‌که تاکنون چه دستگاه‌هایی توانسته‌اند از افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برخوردار شوند، این مقام مسئول در سازمان اداری و استخدامی توضیح داد که دستگاه‌های تابعه قوه قضائیه ۵۰ درصد، وزارت کشور ۲۰ تا ۳۵ درصد، وزارت نیرو ۲۰ درصد، سازمان دامپزشکی ۳۵ درصد و سازمان پزشکی قانونی ۳۵ درصد استفاده کرده‌اند که البته تمامی این دستگاه‌ها حدود هفت سال پیش این مجوز را دریافت و افزایش را اعمال کردند.

به گفته رئیس امور مدیریت مشاغل و نظام‌های پرداخت سازمان اداری و استخدامی، در ابتدای سال جاری سازمان امور مالیاتی نیز توانست از محل جابجایی اعتبار و مشروط به این‌که دریافتی از آن حد مجازی بیشتر نشود و همچنین پزشکان بهزیستی که تعدادشان محدود و حقوق پایینی دارند، از این ۵۰ درصد استفاده کرده‌اند.

وی در رابطه با این‌که چگونه برخی دستگاه‌ها در سنوات گذشته توانستند امتیاز حقوق کارکنان خود را افزایش دهند اما سایر دستگاه‌ها جاماندند؟ گفت: این دستگاه‌ها در سال ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ مجوز اخذ کرده‌اند. البته اقدام آنها غیرقانونی نبوده است، اما به هر حال اکنون شرایط به گونه‌ای دیگر و شفافیت بیشتر شده است؛ به طوری که تمامی فرآیندها شناسایی و بعد از برآورد بار مالی و اعلام به سازمان برنامه و بودجه و تأیید آن است که ابلاغ خواهد شد و دستگاه‌ها از این افزایش برخوردار می‌شوند.

در مجموع طبق آنچه این مقام مسئول اعلام کرده سازمان اداری و استخدامی پیگیر اجرای این مصوبه قانونی بوده و به احتمال زیاد با موافقت دولت اجرایی خواهد شد و تمامی دستگاه‌هایی که تاکنون از آن استفاده نکرده‌اند، از این امتیاز برخوردار می‌شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:07

  کد دیدگاه : 2298319

  سلام دایی من امور مالیاتی کار میکنه ۴سال هستش الان حقوقش ۳ونیم هستش مزایاش بیشتر از حقوقشه ولی من بدبخت ۱۳ سال هست در بیمارستان به عنوان تکنسین فوریتهای پزشکی کار میکنم ۱وهشتصد میگیرم با اضافه کاری اگه بدن ۲وسیصد فوقش میگیرم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : محمد

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 23:49

  کد دیدگاه : 2254033

  کارمند ورزش و جوانانم ۱۵۰۰ حقوق میگیرم ضعیف ترین اداره هستش

  پاسخ دهید
 • نویسنده : علی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 17:01

  کد دیدگاه : 2233163

  سلام
  با توجه به اینکه کارکنان سازمان امور مالیاتی از محل جابجایی اعتبار و مشروط به این‌که دریافتی ان ها از حد مجازی بیشتر نشود توانسته از این امتیاز بهره مند بشه . و دستگاه هایی که قبلا استفاده کردند و برای کلیه دستگاه ها هم میخان این امتیاز رو به حقوق شون اضافه کنند . پس مسئولین کلاه گشادی سر سازمان امور مالیاتی و کارکنانش گذاشتند. از یک طرف بعضی دستگاه ها ۷ سال هست استفاده میکنند . بعضی دستگاه ها هم استفاده خواهند کرد . سازمانی که بودجه دولت رو تامین میکنه و درآمدش حتی از درآمد نفتی کشور بیشتر هست کارمندانش از لحاظ حقوق و مزایا و رفاهیات جزو پایین ترین کارمندان کشور از لحاظ دریافتی می باشد .
  متاسفم واقعا

  پاسخ دهید
  • نویسنده : مصطفی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 09:27

   کد دیدگاه : 2242327

   مطمئن هستی که سازمان امور مالیاتی کارمندانش از لحاظ حقوق و مزایا و رفاهیات جزو پایین ترین کارمندان کشور از لحاظ دریافتی هستش؟ سازمان های دیگه را تا حالا اسمشون را شنیدی؟ خیلی ادارات و سازمان ها هستش که خیلی خیلی کمتر از امور مالیاتی حقوق میگیرند. چشم هاتو باز کن ببین.

   پاسخ دهید
   • نویسنده : پریسا

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 14:18

    کد دیدگاه : 2242654

    دقیقا

    پاسخ دهید
    • نویسنده : المیرا

     تاریخ ارسال :

     ساعت ارسال : 01:47

     کد دیدگاه : 2243362

     تا اونجایی که من میدونم و اطلاع کامل دارم حقوق کارمندان اداره مالیات خیلی بیشتر از حقوق سایر کارکنان هست

     پاسخ دهید
     • نویسنده : ناشناس

      تاریخ ارسال :

      ساعت ارسال : 18:39

      کد دیدگاه : 2247999

      واقعا هم همین طوره حقوقشون خیلی بالاتره و مزایای بالاتری نسبت به بقیه کارمندا دارند

      پاسخ دهید
  • نویسنده : 125

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 09:40

   کد دیدگاه : 2251353

   شما کارمندامورمالیاتی مانند بقیه کارمندانید پول تولید نمی کنیدکه فقط در این اداره کار می کنید. چرا انتظار دارید حقوقتان بالاتر از بقیه کارمندان باشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   پاسخ دهید
   • نویسنده : منطق

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 12:25

    کد دیدگاه : 2255566

    کارمندان سازمان امور مالیاتی حداقل 5 برابر سایر سازمان ها دارای مشغله کاری وفکری از بابت شغلشون دارن و در اکثر ادارات خیلی از کارمندان فقط منتظر پر شدن ساعت کاری و رفتن به منزل خود می باشند.
    ولی کارمندان سازمان مالیاتی حداقل نصف سال تا ساعت 8 شب و کل تیرماه تا ساعت 11 شب جهت پرونده هایی که مسئول رسیدگی شون هستن و مدت مشخصی برای رسیدگی دارند صرف میکنن.
    و این افزایش حقوق سازمان هم از محل اضافه کاری و رفاهی تامین شده است و همه ی مزایاها از جمله اضافه کاری و رفاهی و … قطع شده است.
    لطفا کمی منطقی و عاقلانه به مسائلی که برخورد میکنیم قضاوت کنیم.

    پاسخ دهید
    • نویسنده : امیر

     تاریخ ارسال :

     ساعت ارسال : 09:31

     کد دیدگاه : 2284119

     یعنی اضافه کار و بهره مندی از درصد وصولی ندارند.
     چه دلیل مضحکی برای کار زیادی آورده

     پاسخ دهید
  • نویسنده : عملاد تنهایی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 11:50

   کد دیدگاه : 2350349

   از صنعت معدن و تجارت که دیگه بالاتر نیستین .

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...