جزئیات بیشتر در مورد خبر

 فضای آموزشی کافی در دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی وجود دارد

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار استخدامی دانشگاه فرهنگیان اینجا کلیک نمایید


خبر 21 اردیبهشت 98: امکان جذب معلم از طریق دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی، توانایی برطرف کردن مشکل کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش را دارند.
سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با فرهنگیان و تاکیدات ایشان در خصوص تقویت دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی در جذب معلم و هم چنین افزایش جذب دانشجو در این دو دانشگاه گفت: با توجه به کمبود معلم و تعداد بالای بازنشسته در سیستم تربیتی کشور،هم اکنون مهم ترین مسئله تأمین نیروی انسانی لازم در آموزش و پرورش است که باید مورد توجه جدی دولت قرار گیرد.

قانون از جذب معلم از طریق دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی صحبت می کند

نماینده مردم گرمی در مجلس افزود: همانگونه که در قانون پنج ساله ششم توسعه کشور و اسناد بالادستی به طور بسیار دقیق در خصوص جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش ذکر شده، جذب از طریق دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی است؛ چراکه شغل معلمی، شغلی تخصصی است و صرف اینکه افراد تنها مدرک دانشگاهی داشته و از آنها در سیستم آموزشی استفاده شود، به هیچ عنوان صحیح نیست.

دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی، توانایی برطرف کردن مشکل کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش را دارند
این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: باید به صراحت گفت که دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی، توانایی برطرف کردن مشکل کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش را داشته و همچنین این دانشگاه ها، توانایی تربیت نیروی انسانی بسیار با کیفیت را دارند، لذا دولت باید هرچه سریعتر اقدامات لازم در جذب دانشجو را در این دو دانشگاه انجام دهد تا هر چه سریعتر مشکلات موجود در آموزش و پرورش از لحاظ کمبود نیروی انسانی مرتفع شود.

فضای آموزشی کافی و اساتید مجرب در دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی وجود دارد

وی افزود: خوشبختانه دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی در تمامی نقاط کشور وجود داشته، فضای کافی آموزشی وجود دارد و همچنین اساتید بسیار مجربی در این دانشگاه ها مشغول تدریس هستند که این امکانات و مزیت ها می توانند برای دولت در خصوص جذب حداکثری نیروی انسانی بسیار راهگشا باشند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش وظیفه دو چندانی بر مسئله جذب معلم و هم چنین تقویت دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی دارند و باید تجهیزات و امکانات لازم را در اختیار دانشجویان این دو دانشگاه قرار دهند تا علاوه بر جذب نیروی متخصص در آموزش و پرورش، بتوان منویات مقام رهبری را نیز عملی کرد.

منبع: خبرگزاری خانه ملت


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...