آگهی استخدامی متناسب با شغل و رشته خود را بیابید

جستجوی آگهی مناسب شما

امکان شرکت طلاب در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۲ (نمایش)
  • دیدگاه های منتظر: ۰ دیدگاه
  • ارسال کننده: (پشتیبان 5 (شهریاری))
جزئیات بیشتر در مورد خبر

حضور طلاب در هشت رشته آزمون استخدامی آموزش و پرورش

جهت ورود به صفحه اصلی استخدام آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید


خبر 15 تیر 98: امکان شرکت طلاب در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه گفت: به منظور حضور حداکثری طلاب در عرصه تعلیم و تربیت، امکان حضور طلاب در هشت رشته آزمون استخدامی آموزش و پرورش فراهم شد.

به گزارش روز شنبه وزارت آموزش و پرورش، حجت الاسلام والمسلمین نبوی با اشاره به راه‌اندازی “مرکز تربیت مبلغ معلم” حوزه‌های علمیه، اظهار داشت: زمینه حضور حداکثری طلاب درآزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان در هشت رشته تحصیلی فراهم شده است.
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه افزود: برخی رشته ها در آموزش و پرورش وجود دارد که اگر بخواهد به طور شایسته و کارشناسانه مدیریت شود، زمینه خوبی برای ورود نیروهای حوزوی به عرصه تعلیم و تربیت خواهد بود.
عضو ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش گفت: بستر تربیت تخصصی معلمان و دبیران برای دروسی مانند قرآن، زبان عربی، علوم تربیتی، فعالیت های پرورشی درحوزه علمیه فراهم است.
وی افزود: طلاب قبل از این نیز در برخی دروس مثل عربی، قرآن و علوم تربیتی می توانستند ورود داشته باشند، ولی حوزه علمیه نه در آموزش ها و نه در برنامه ریزی ها مشارکت نداشت. بر این اساس “مرکز تربیت مبلغ معلم” توسط حوزه علمیه طراحی و اجرا شد و برنامه های آن نیز برعهده حوزه علمیه است.
مدیر مجتمع آموزشی پژوهشی تبلیغ، بیان داشت: در این راستا با همکاری و پیگیری ستاد همکاری ها جلسات متعددی با دانشگاه فرهنگیان برگزار و تفاهم نامه ای منعقد شد که انتظار می رود با ایجاد راه های قانونی، مسیر ورود علاقه مندان به عرصه آموزش و پرورش مهیا شود و افراد بتوانند بدون دغدغه آموزش های لازم را دیده و در جریان جذب و استخدام در آموزش و پرورش قرار گیرند.

طلاب مستعد در مسیر جذب آموزش و پرورش

وی با بیان اینکه عناوین دروس و سرفصل های دوره تربیت مبلغ معلم نیز آماده شده است، گفت: این عناوین در مرحله تصویب نهایی است و با جذب افراد مستعد و توانمند و آموزش آن‌ها در مدت ۲ یا ۳ سال، طلاب واجد شرایط در مسیر جذب آموزش و پرورش قرار می گیرند.

شرایط ورود طلاب به آموزش و پرورش
نبوی با تشریح نحوه ورود طلاب به آموزش و پرورش افزود: برای ورود به آموزش و پرورش دو مسیر قانونی وجود دارد. مسیر اول، شرکت در کنکور سراسری و ورود به دانشگاه فرهنگیان که پس از طی دوره چهار ساله به عنوان معلم مشغول تدریس می‌شوند. دومین راه بر اساس ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان؛ جذب از طریق آزمون استخدامی است که طلاب و دانشجویانی که مدرک سطح ۲ یا کارشناسی دارند و خدمت سربازی خود را گذرانده‌اند، می‌توانند جذب آموزش و پرورش شوند.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش
عضو ستاد همکاری‌ها بیان داشت: آزمون استخدامی آموزش و پرورش چند سالی است که برگزار می‌شود و کسانی که علاقه‌مند استخدام در این وزارتخانه باشند می‌توانند در آزمون شرکت کنند.
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه گفت: طلاب و دانشجویانی که در آزمون استخدامی شرکت کرده و قبول شوند، بعد از طی مراحل مصاحبه و قبولی در آن، به عنوان مهارت‌آموز در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شده و بعد از گذراندن یک سال آموزش‌های دوره معلمی و شرکت در آزمون جامع، در صورت قبولی به ادارات آموزش و پرورش معرفی و مشغول تدریس می‌شوند.

امکان شرکت طلاب درهشت رشته
وی یاد آور شد: در سالهای قبل طلاب فقط در سه رشته می‌توانستند شرکت کنند، ولی امسال با پیگیری‌های “ستاد همکاریها و مرکز تربیت مبلغ معلم” در هشت رشته علوم انسانی از جمله “دبیری عربی، مربی امور تربیتی، دبیری معارف اسلامی، آموزگاری ابتدایی، دبیری ادبیات فارسی، دبیری علوم اجتماعی، دبیری تاریخ و دبیری فلسفه می‌توانند در آزمون استخدامی شرکت کرده و در صورت پذیرش در همان رشته‌ای که قبول شده‌اند، به استخدام آموزش و پرورش در آیند.
معاون تبلیغ حوزه خاطرنشان کرد: طلاب سراسر کشور پس از قبولی در آزمون استخدامی که توسط سازمان سنجش برگزارمی‌شود دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی (ماده ۲۸ اساسنامه فرهنگیان) را در این مرکز گذرانده و بعد از پایان دوره یک‌ساله به عنوان معلم در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند.

دوره مجازی آمادگی آزمون استخدامی
نبوی گفت: مرکز تربیت مبلغ معلم به منظور موفقیت بیشتر طلاب در آزمون استخدامی سال ۱۳۹۹-۱۳۹۸ دوره مجازی آمادگی آزمون استخدامی را طراحی و به زودی برگزار می‌کند تا طلاب با آمادگی بیشتری در آزمون شرکت کنند.
وی افزود: در زمان حاضر بیش از هشت هزار و ۷۰۰ نفر برای شرکت در این دوره ثبت نام کرده اند.

وی تصریح کرد: در برخی استان ها به دلیل نبود اطلاع رسانی صحیح، تعدادی از افراد پیگیر ثبت نام هستند که به همین منظور ثبت‌نام تا پایان وقت اداری روز دوشنبه ۱۷ تیرماه تمدید شد. پیش بینی می شود بیش از ۱۰ هزار طلبه در دوره مجازی آمادگی آزمون استخدامی ثبت نام کنند.

بانوان طلبه نیمی از ثبت نام کنندگان
نبوی بیان کرد: حدود نیمی از ثبت نام کنندگان بانوان طلبه و نیمی دیگر طلاب برادر هستند که این دوره نیمه دوم تیرماه به صورت مجازی برگزار می‌شود.
وی گفت: در این دوره؛ طلاب با مراحل و شرایط شرکت در آزمون و انتخاب محل رشته‌ها، و دوره یک‌ساله مهارتی پس از آزمون آشنا می‌شوند.

منبع: خبرگزاری ایرنا
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ 1391/1/10 راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی