• ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
  • 0k نظر «نمایش»

انتشار دفترچه و شروع ثبت نام آزمون استخدام مربی امور آموزش معلولین آموزش و پرورش

انتشار دفترچه و شروع ثبت نام آزمون استخدام مربی امور آموزش معلولین آموزش و پرورش

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۰ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

استخدام وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی مربی امور آموزش معلولین

به گزارش ایران استخدام و به نقل از مرکز آزمون جهاد دانشگاهی؛ دفترچه آزمون استخدام مربی امور آموزش معلولین آموزش و پرورش منتشر و ثبت نام آزمون نیز به طور همزمان در سراسر کشور آغاز گردید.

وزارت آموزش و پرورش به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز براساس معیارهای صلاحیت و شایستگی‌های مرتبط با احراز شغل مربی امور آموزش معلولین جهت استخدام شغل مربی امور آموزش معلولین دعوت به عمل می‌آورد.
مهلت ثبت نام تا 31 شهریور 1402 می باشد.

 تعاریف

مفاهیم‌ و تعاریف‌ برخی‌ از اصطلاحات به‌ کار رفته‌ در متن‌ دفترچه‌ راهنمای ثبت‌ نام آزمون استخدامی‌ به‌ شرح ذیل‌ است‌:
دستگاه اجرایی
وزارت آموزش و پرورش
ایثارگران

ایثارگران سهمیه بیست و پنج (۲۵) درصد شامل

جانبازان
آزادگان
همسر و فرزندان شهدا
همسر و فرزندان جانبازان بیست‌ و پنج‌ درصد و بالاتر
همسر و فرزندان آزادگان دارای یک‌ سال و بالای یک‌ سال اسارت
پدر، مادر، خواهر و برادر شهید

ایثارگران سهمیه پنج (۵) درصد شامل

رزمندگان با سابقه‌ حداقل‌ شش‌ ماه حضور داوطلبانه‌ در جبهه‌ها
همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه‌ حداقل‌ شش‌ ماه حضور داوطلبانه‌ در جبهه‌ها
فرزندان جانبازان زیر بیست‌ و پنج‌ درصد
فرزندان آزادگان کمتر از یک‌ سال اسارت

تذکر: مراجع‌ تأیید مدت حضور داوطلبانه‌ درجبهه‌ها عبارتند از:
معاونت‌ نیروی انسانی‌ هر یک‌ از رده‌های نیروهای مسلح‌ در مورد رزمندگان متبوع خود؛
معاونت‌ نیروی انسانی‌ سازمان بسیج‌ مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌ در مورد بسیجیان و نیروهای مردمی‌ اعم‌ از مستخدمین‌ دولت‌ و صاحبان مشاغل‌ و صنوف آزاد و افراد فاقد شغل‌؛
معاونت‌ توسعه‌ و منابع‌ انسانی‌ وزارت جهاد کشاورزی در مورد جهادگران؛
داوطلب بومی شهرستانی (به استثنای شهر تهران و مراکز استان‌ها)
منظور از بومی‌ شهرستان، به‌ داوطلبی‌ اطلاق می‌گردد که‌ «متولد» یا «ساکن‌ با سابقه‌ ده سال سکونت‌» در همان شهرستان محل‌ تقاضا، به‌ استثنای شهرستان تهران و مراکز استان باشد.
بومی بودن افراد از طریق شرایط ذیل احراز می‌گردد:
1- شهرستان محل‌ تولد مندرج در شناسنامه‌ داوطلب‌ با شهرستان مورد تقاضا یکی‌ باشد.
تبصره ١: با توجه‌ به‌ تغییرات تقسیمات کشوری در سال های مختلف‌، در صورت اختلاف نظر یا ابهام در خصوص شهرستان محل‌ تولد با در نظر گرفتن‌ موارد فوق، ملاک عمل‌ نظر اداره کل‌ ثبت‌ احوال استان مربوطه‌ براساس آخرین‌ روز ثبت‌ نام در آزمون خواهد بود.
2- استفاده از اولویت بومی از طریق سکونت بموجب تأیید ساکن بودن و حداقل ده سال سکونت با ارائه استشهاد محلی (بر اساس فرم پیوست) ممهور به مهر نیروی انتظامی (پاسگاه یا کلانتری محل) در شهرستان مورد تقاضا خواهد بود.
تبصره۱- داشتن گواهی تحصیل در مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان در شهرستان محل مورد تقاضا با تأیید اداره آموزش وپرورش شهرستان مربوطه؛
تبصره۲- گواهی اشتغال به کار رسمی، پیمانی و قراردادی در بخش دولتی و عناوین مشابه در بخش خصوصی مشروط به پرداخت حق بیمه.
3- افراد بومی شهرستانی (به استثنای شهرستان تهران و مراکز استانها) متقاضی بهره‌مندی از اولویت بومی، می‌بایست در زمان ثبت‌نام، گزینه «من بومی استان شهرستان محل تقاضاهستم» را انتخاب نمایند.
ارائه اصل فرم استشهاد (مطابق فرم پیوست) محل سکونت برای برخورداری از اولویت بومی منحصرا برای داوطلبانی که بعد از اعلام نتایج آزمون برای مرحله بعدی استخدام به دستگاه‌های متقاضی معرفی می‌شوند، ضروری‌ می‌باشد.
چارچوب آزمون استخدامی
1- آزمون استخدامی شغل مربی امور آموزش معلولین در وزارت آموزش و پرورش
- آزمون استخدامی مربی امور آموزش معلولین شامل سنجش حیطه‌های عمومی، تخصصی و اختصاصی است که براساس شغل محل علام شده در این دفترچه به صورت کتبی برگزار می‌شود.
2- ارزﯾابی تکمیلی:
- سنجش و ارزیابی صلاحیت‌ها و شایستگی‌های (عمومی، تخصصی، حرفه ای) مورد نیاز برای شغل مربی امور آموزش معلولین با هدف تعمیق سنجش شایستگی‌های معلمی علاوه بر آزمون کتبی صورت می‌گیرد.

 شرایط عمومی

داشتن تابعیت ایران؛
اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛
التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛
انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برا ی مردان؛
تبصره: با عنایت به ماده (۸) مصوبه شماره /۱۴۰۰/۶۷۹۵دش مورخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانش آموختگان برتر مشمول تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی نخبگان، نخبگانی که پروژه تحقیقاتی جایگزین خدمت مورد تایید مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح را شروع نموده و دوره آموزش نظامی خود را طی نموده اند، می توانند قبل از صدور کارت پایان خدمت در آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی مشمول ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری ثبت نام نمایند. این دسته از افراد در صورت پذیرفته شدن در آزمون استخدامی، حدا کثر تا یکسال (۱۲ماه) پس از تاریخ برگزاری آزمون (مورخ ۱۴۰۲/۰۷/۲۰)، نسبت به ارائه گواهی پایان خدمت خود به دستگاه اجرائی استخدام کننده اقدام نمایند.
در صورت عدم ارائه گواهی پایان خدمت توسط افراد مذکور در زمان مقرر، ادامه فرایند استخدامی آنها متوقف گردیده و حتی در صورت قبولی نهایی در آزمون مربوطه، استخدام و بکارگیری آنها کان لم یکن تلقی میشود.
همچنین صدور شماره مستخدم، انعقاد قرارداد پیمانی و صدور حکم کارگزینی در بازه زمانی تعیین شده منوط به ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت دائم میباشد.
داشتن سلامت جسمان ی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام میشوند؛
عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر؛
نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر؛
عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی به موجب آراء قطعی مراجع قضایی و ذیصلاح داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی و همچنین بازنشسته باشند؛
به استناد ماده (۹۴) قانون مدیر یت خدمات کشور ی و ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل و پست سازمانی، کارکنانی که تصدی یکی از پست های سازمانی در هر یک از دستگاه های اجرایی را به صورت رسمی یا پیمانی دارا میباشند، پس از پذیرفته شدن در آزمون در زمان استخدام، نباید جزء مستخدمین رسمی یا پیمانی سایر دستگاههای اجرایی باشند.
تبصره: مسئولیت قبول یا عدم قبول استعفای پذیرفته شده نهایی بر اساس قوانین و مقررات مربوطه توسط دستگاه اجرایی، به عهده داوطلب پذیرفته شده میباشد. صدور شماره مستخدم و انعقاد قرارداد پیمانی و یا صدور حکم کارگزینی برای داوطلب پذیرفته شده نهایی، منوط به ارائه مدارک مثبت و مورد نیاز در این زمینه میباشد.
شرط سنی برای شرکت در آزمون؛
داشتن حداقل سن بیست (۲۰) سال تمام و داشتن حداکثر چهل (۴۰) سال تمام (لیسانس، فوق لیسانس و بالاتر)
تبصره۱: جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن معاف می باشند.
تبصره۲: موارد ذیل به شرط ارائه مدارک و مستندات لازم از مراجع ذیربط، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
- پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال؛ 
- داوطلبانی که در جبهه ها به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها؛
- داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یا گروه های ضد انقلاب درآمده اند به میزان مدت اسارت و حضور در جبهه
تبصره ۳: به موجب بند (الف) ماده ۱۵ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، داوطلبان مشمول قانون مزبور به ازای تاهل و نیز داشتن هر فرزند، یکسال تا حداکثر پنج سال (۵) به سقف محدوده سنی اضافه خواهد شد. امتیازات فوق الذکر، مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه داوطلب یا فرزند وی، بالای ۲/۵ نباشد. مبنای تعیین نرخ باروری، آخرین اعلام رسمی وزارت کشور در زمان برگزاری آزمون می‌باشد.

  توجه: کارجوی گرامی، متن بالا شامل بخشی از شرایط دفترچه استخدامی می باشد، جهت مشاهده متن کامل بر روی دانلود دفترچه شرایط کلیک نمایید.  

دانلود دفترچه و ثبت‌نام

 برای قبولی در آزمون چه بخوانیم؟

خرید و دانلود اصل دفترچه سوالات آموزش و پرورش 1402   
خرید و دانلود بسته سوالات حیطه عمومی 
دانلود رایگان منابع مطالعاتی آزمون استخدام آموزش و پرورش

 صفحات مرتبط

مشاهده صفحه جامع آزمون استخدامی آموزش و پرورش
مشاهده صفحه جامع آخرین خبر از استخدام آموزش و پرورش

منبع: مرکز آزمون جهاد دانشگاهی

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2784325
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد logo-samandehi