جزئیات بیشتر در مورد خبر

توانمند سازی جامعه هدف با ایجاد اشتغال و خود کفایی در چهارمحال بختیاری

برای ورود به صفحه اخبار اشتغال و استخدام استان چهارمحال و بختیاری اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار استخدام سازمان بهزیستی اینجا کلیک نمایید


خبر 23 تیر 97: انتظار 2 هزار نفر برای دریافت مستمری در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل بهزیستی چهارمحال وبختیاری گفت: هم اکنون 2 هزار نفر در حوزه اجتماعی و توانبخشی در نوبت دریافت مستمری دائم از این نهاد حمایتی قرار دارند.

به گزارش ایرنا، محمد میرزایی روز شنبه به مناسبت هفته بهزیستی در جمع خبرنگاران افزود: بیش از یکهزار و 300 نفر از این تعداد در حوزه توانبخشی(معلولان) و 700 نفر نیز در حوزه امور اجتماعی (زنان بی سرپرست و بد سرپرست) هستند.
به گفته وی، در استان 32 هزار معلول شناسایی شده وجود دارد که از این تعداد 5 هزار و 400 نفر مستمری بگیر دائم و 6 هزار نفر نیز از خدمات مراکز توانبخشی بهره مند هستند.
وی با بیان اینکه 700 موسسه، انجمن، تشکل و مهدکودک، مرکز درمان اعتیاد و موسسه خیریه زیرپوشش بهزیستی استان فعال است، اظهار کرد: از این تعداد 76 مرکز توانبخشی فعال است که در این مراکز به صورت روزانه و یا شبانه روزی به جامعه هدف بهزیستی خدمات رسانی می کنند.
وی افزود: توانمند سازی جامعه هدف با ایجاد اشتغال و خودکفایی ازمهمترین برنامه های بهزیستی است که براساس برنامه ریزی ها سالانه 10 درصد جامعه هدف خودکفا می شوند.
وی با اشاره به تعهد اشتغال برای یکهزار و 60 نفر در سال گذشته افزود: سال گذشته یکهزار و 500 شغل برای مددجویان این نهاد، با اعطای تسهیلات ارزان قیمت ایجاد شد.
مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به اجرای طرحهای غربالگری و مشاوره، بر آزمایش های دوره ای ژنتیکی به منظور پیشگیری از معلولیت ها تاکید کرد و گفت: به منظور پیشگیری از تولید نوزاد معلول، آزمایشات ژنتیک برای خانواده هایی که دارای سابقه معلولیت زایی هستند رایگان انجام می شود.
وی به اجرای موفق طرح غربالگری شنوایی و بینایی برای جامعه هدف به منظور پیشگیری از معلولیت ها اشاره کرد وگفت: استان چهارمحال وبختیاری در اجرای این طرح به بیش از 90 درصد جمعیت هدف خدمات رسانی کرده است
میرزایی در ادامه با اشاره به شناسایی و تحت پوشش قرار دادن 108 کودک کار در استان افزد: این کودکان در تنها مرکز کودک و خانواده از خدمات مشاوره، تحصیل و اشتغالی خود و خانواده شان بهره مند می شوند.
وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی یکی از دستگاههای متولی و عضو ساماندهی کودکان کارو خیابانی است، افزود: بیشتر کودکانی که در فصل تابستان بر سر چهارراه ها دستفروشی و یا تکدی گری می کنند، بومی این استان نیستند.
به گزارش ایرنا، 21 تا 29 تیرماه به عنوان هفته بهزیستی نامگذاری شده است که بالندگی و صیانت اجتماعی با توسعه به زیستن شعار این هفته است.

منبع: خبرگزاری ایرنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...