آگهی استخدامی متناسب با شغل و رشته خود را بیابید

جستجوی آگهی مناسب شما

ایجاد بیش از 2 هزار شغل برای مددجویان بهزیستی استان کردستان

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۰ (نمایش)
  • دیدگاه های منتظر: ۰ دیدگاه
  • ارسال کننده: (پشتیبان 4 (نصیرلو))
جزئیات بیشتر در مورد خبر

7 هزار خانوار جدید مشمول دریافت مستمری شدند

جهت ورود به صفحه اخبار اشتغال و استخدام کردستان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار سازمان بهزیستی اینجا کلیک نمایید


خبر 7 مرداد 97: ایجاد بیش از 2 هزار شغل برای مددجویان بهزیستی استان کردستان

مدیرکل بهزیستی استان کردستان گفت: سال گذشته زمینه اشتغال دو هزار و ۸۵۰ مددجو در استان فراهم و امسال نیز ۷ هزار خانوار جدید مشمول دریافت مستمری شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، سید صباح قریشی در بازدید از دفتر ‌نمایندگی خبرگزاری تسنیم در استان کردستان اظهار داشت: بهزیستی کردستان 712 مؤسسه و تشکل، تحت نظارت و مدیریت دارد و حدود 70 درصد خدمات را در راستای تحقق اصل 44 به بخش خصوصی واگذار کرده است.

وی گفت: 57 هزار و 146 خانوار یعنی 110 هزار و 434 نفر، معادل 7 درصد جمعیت استان، تحت پوشش خدمات بهزیستی کردستان هستند و در راستای حل مشکلات مددجوبان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان کردستان تصریح کرد: 14 هزار و 952 خانوار یعنی 22 هزار و 557 نفر کردستانی مستمری‌بگیر بهزیستی و شش هزار و 368 خانوار دیگر نیز پشت نوبت دریافت مستمری هستند.

وی با اشاره به برخی خدمات ارائه شده به مددجویان اضافه کرد: حدود 7 هزار خانوار توانخواه و مددجو که از سال گذشته پشت نوبت خدمات بهزیستی کردستان بودند، امسال مشمول دریافت مستمری این نهاد شدند.

قریشی افزود: از ابتدای امسال تاکنون، حدود سه هزار و 500 خانوار موفق به دریافت مستمری شده‌اند و مستمری خانوارهای باقی‌مانده نیز تا پایان شهریورماه امسال برقرار می‌شود.

وی اظهار کرد: امسال با پیگیری‌های مستمر شش هزار و 368 معلول و 614 مددجو پشت نوبت مشمول دریافت خدمات مستمر شدند که این موفقیت بی‌سابقه بوده است.

103 واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی کردستان واگذار شد

مدیرکل بهزیستی استان کردستان با اشاره به برخی دیگر از خدمات ارائه شده به مددجویان تحت پوشش گفت: در سال گذشته در زمینه ساخت مسکن برای جامعه هدف، 126 واحد مسکن روستایی و 33 واحد مسکن شهری در نظر گرفته شد که تا پایان سال 103 واحد با اعتبار حدود 7 میلیارد ریال واگذار شد.

وی با بیان اینکه اشتغال مهم‌ترین مشکل حال حاضر جامعه است، بیان کرد: بهزیستی کردستان در سال گذشته با پرداخت حدود 350 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی، زمینه اشتغال دو هزار و 850 نفر را در استان فراهم کرده است.

مدیرکل بهزیستی استان کردستان خاطر نشان کرد: توسعه مراکز اورژانس اجتماعی در همه شهرهای استان برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی، رشد 65 درصدی بهره‌مندی کودکان روستایی و مناطق حاشیه شهر از یک وعده غذای گرم به منظور پیشگیری از سوءتغذیه کودکان کم برخوردار، توسعه مراکز و تشکل‌های تحت نظارت بهزیستی استان به 712 مرکز به منظور تحقق اصل 44 و برون سپاری 70 درصد خدمات به بخش خصوصی و عملیاتی شدن طرح تامین مالی خرد در استان کردستان با ایجاد 700 گروه و 12 هزار شغل با هدف توانمندسازی زنان روستایی و رشد 33 درصدی پرسنل با استخدام 212 نفر از جمله خدمات شاخص انجام شده در استان بوده است.

رشد 100 درصدی ایجاد اشتغال برای مددجویان و توانخواهان

وی اضافه کرد: از دیگر خدمات شاخص می‌توان به رشد 1172 درصدی مشارکت‌های مردی (نقدی، غیرنقدی، خدماتی)، رشد 100 درصدی مراکز، تشکل‌ها و NGOهای مردمی، رشد 85 درصدی ساخت مسکن برای معلولان و نیازمندان، رشد 114 درصدی تاسیس کلنیک‌های مددکاری اجتماعی، مهدهای کودک خصوصی، روستا مهدها و موسسات خیریه، رشد 279 درصدی اعتبارات اشتغال‌زایی و بیمه‌ای و رشد 65 درصدی بهرمندی کودکان روستایی و مناطق حاشیه شهری از یک وعده غذای گرم اشاره کرد.

قریشی افزود: همچنین در سال گذشته «ایجاد اشتغال برای مددجویان و توانخواهان» و «بهره‌مندی کودکان خانواده‌های کم‌درآمد از یارانه شهریه مهدهای کودک» به ترتیب 100 درصد و 557 درصد رشد داشته است.

رشد 500 درصدی ارائه خدمات اجتماعی به ساکنان مناطق حاشیه‌نشین

وی اظهار کرد: رشد 50 درصدی کودکان تحت پوشش بهره‌مند از برنامه‌های آموزشی مهدهای کودک، رشد 500 درصدی ارائه خدمات اجتماعی به ساکنین مناطق حاشیه‌نشین از طریق بخش غیردولتی، رشد 640 درصدی اعتبارات توانبخشی مبنتی بر جامعه، رشد دو هزار درصدی اعتبارات مناسب‌سازی، رشد 100 درصدی اعتبارات کاهش آسیب‌های اجتماعی و رشد 326 درصدی تاسیس مراکز مشاوره از دیگر خدمات شاخص بهزیستی کردستان است.

مدیرکل بهزیستی کردستان در بخشی دیگر از سخنان خود به اجرای طرح CBR یا توانبخشی مبتنی بر جامعه در استان اشاره کرد و گفت: هدف از اجرای این طرح توانمندسازی و خروج افراد معلول از مراکز و موسسه‌هاست تا معلولان به آغوش خانواده‌های خود بازگردند و ارتباط عاطفی آنان قطع نشود.

شناسایی 18 هزار معلول از طریق اجرای طرح (CBR) در کردستان

وی با اشاره به اینکه طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در مناطق روستایی و محروم با هدف شناسایی افراد معلول، ارائه خدمات توانبخشی و تامین وسایل مورد نیاز آنها اجرا می‌شود، ادامه داد: این طرح در تمام شهرستان‌های استان کردستان در حال اجرا و تاکنون 18 هزار معلول شناسایی شده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان کردستان اضافه کرد: با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی از معلولان در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند و دسترسی کمتری به امکانات توانبخشی دارند، این طرح برای کمک به معلولان در این نقاط نیز اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اجرای برنامه پیشگیری از تنبلی چشم و غربالگری بینایی کودکان 3 تا 6 سال به‌منظور تشخیص زود هنگام آمبلیوپی (تنبلی چشم) عنوان کرد: در سال گذشته 65 هزار و 166 نفر تحت پوشش این طرح قرار گرفتند و یکهزار و 97 کودک عینک دریافت کرد و 41 عمل جراحی نیز انجام شده است.

“امکانات مالی و فضاهای فیزیکی” بهزیستی کردستان پاسخ‌گوی نیازها نیست

قریشی افزود: برش تعیین شده کشوری در سال گذشته 73 درصد بود که بهزیستی کردستان با 74 درصد پوشش همانند سال‌های پیش، به‌عنوان استان برتر انتخاب شد.

وی اظهار کرد: بهزیستی کردستان در طرح غربالگری شنوایی در سال‌های اخیر بالاترین پوشش ممکن را داشته و همواره به‌عنوان استان برتر کشور شناخته شده است؛ در این طرح 28 هزار و 612 نوزاد شیرخوار تحت پوشش و 53 نوزاد بیمار نیز شناسایی شده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان کردستان در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه “تعدد خدمات و وجود برخی مشکلات مالی و کمبود فضای فیزیکی برای پذیرش افراد دارای مشکل” عامل اصلی وارد شدن برخی انتقادها به عملکرد مجموعه بهزیستی است، اذعان کرد: تجهیزات، امکانات مالی و فضاهای فیزیکی در اختیار بهزیستی کردستان برای ارائه خدمات تعریف شده به‌عنوان وظایف سازمان محدود بوده و پاسخ‌گوی نیازها نیست و به همین دلیل نواقصی در کار ما وجود دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم


اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

🙂
  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ 1391/1/10 راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی