جزئیات بیشتر در مورد خبر

سهم اشتغال روستایی به 25 درصد می ‌رسد

جهت ورود به صفحه اخبار اشتغال روستاییان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار وام اشتغال اینجا کلیک نمایید


خبر 19 تیر 98: ایجاد 150 هزار شغل روستایی در کشور

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت:با ایجاد ۱۵۰ هزار نفراشتغال روستایی، سهم اشتغال در روستا‌ها به ۲۵ درصد می‌رسد.
به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در کاررگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان افزود: با ایجاد اشتغال های جدید روستایی نرخ بیکاری در روستاهای کشور ۳ درصد کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه تا کنون ۲۰ درصداز اعتبارات اشتغال روستایی امسال هنوز اختصاص نیافته است افزود: هم اکنون سهم تولید ناخالصی داخلی روستاهای کشور ۲۶/۵ درصد است و در استان همدان این سهم از میانگین کشور بیشتر و به ۳۰/۲ درصد رسیده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از بررسی طرح های توسعه ای از اقتصادی در ۸ هزار روستای کشور خبر داد و اظهار داشت: برای این طرح ۱۰ هزار نفر تحصیلکرده ها آموزش داده می شوند و در روستاها مردم را به اجرای طرح های تولیدی و تعاونی تشویق می کنند تا علاوه بر اشتغال ،روستاییان درآمدی پایدار داشته باشند.

امید از پرداخت ۷۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی روستایی در کشور خبر داد و گفت: این اعتبارات به طرح های مردم در ۳۸ هزار روستای کشور اعطاء شده است.

وی اظهار داشت: استان همدان بر اساس آخرین اعلام مرکز آمار کشور در بهار امسال برترین استان کشور در کاهش نرخ بیکاری است.

امید گفت: هم اکنون نرخ بیکاری در استان همدان به ۶/۱ درصد رسیده است و این در حالی است که متوسط نرخ بیکاری در کشور تا پایان برنامه ششم توسعه باید به ۷/۱ درصد برسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...