جزئیات بیشتر در مورد خبر

ایجاد 40 هزار فرصت شغلی برای ایثارگران با اعطای تسهیلات ويژه

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی جانبازان و ایثارگران اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار وام اشتغال اینجا کلیک نمایید


خبر 22 تیر 97: ایجاد 40 هزار فرصت شغلی برای ایثارگران

«رضا ریاحی» مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران، گفت: تا پایان امسال 40 هزار فرصت شغلی برای ایثارگران از طریق تسهیلات خوداشتغالی و اعطای وام ویژه اشتغال در مناطق روستایی ایجاد می شود.

ریاحی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: برای ایجاد اشتغال ایثارگران تسهیلاتی فراهم شده است، به گونه ای که به آنان در مناطق روستایی و شهری تسهیلات ویژه ای اعطا می شود تا بتوانند فعالیت های خوداشتغالی داشته باشند.
وی تصریح کرد: پیش بینی می شود تا پایان امسال با اعطای تسهیلات روستایی و طرح های خوداشتغالی صندوق اشتغال و کارآفرینی این تعداد شغل برای ایثارگران جویای کار فراهم شود.
بر اساس آمار بنیاد شهید، بیش از 67 هزار تن از ایثارگران، فرزندان شاهد و جانبازان جویای کار هستند که 24 هزار تن از این شمار، تحصیلکرده و مابقی مدرک دیپلم دارند.
ریاحی ادامه داد: ایثارگران، اکنون برای طرح های خوداشتغالی به دو شیوه می توانند از این تسهیلات استفاده کنند ؛ یا می توانند از صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران، تسهیلاتی را برای طرح های خوداشتغالی خود دریافت و یا با دریافت این وام ها در مناطق روستایی، سرمایه گذاری و ایجاد فرصت شغلی کنند.
وی تصریح کرد: برای ایجاد فرصت های شغلی و طرح های خوداشتغالی، امسال حدود یک هزار میلیارد تومان درنظرگرفته شده است که 750 میلیارد تومان آن به طرح های روستایی اختصاص می یابد.
مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران، افزود: به همین منظور به هر ایثارگر 50 میلیون تومان با سود بانکی شش درصد اعطا می شود و ایثارگران می تواند برای دریافت این تسهیلات به سامانه کارا (ثبت نام تسهیلات خوداشتغالی) مراجعه کنند تا ضمن ثبت نام، طرح خوداشتغالی خود را ارائه دهند.
وی با تاکید بر اینکه طرح ارائه شده باید در مناطق روستایی باشد، ادامه داد: میزان تسهیلات اشتغالزایی 25 تا 50 میلیون تومان سقف پرداختی دارد و هیچ محدودیتی برای اعطای تسهیلات نداریم.
ریاحی گفت: برای پرداخت این تسهیلات به ایثارگران، سه بانک کشاورزی، پست بانک و صندوق توسعه کارآفرینی امید همکاری می کنند.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ثبت نام طرح خوداشتغالی در مناطق روستایی شروع شده است و پس از ثبت نام یک کمیته ویژه موضوع را بررسی می کنند که با مبلغ 750 میلیارد تومان سهم ایثارگران می توان حدود 30 هزار شغل ایجاد کرد.
مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران گفت: تسهیلات خوداشتغالی از این صندوق برای ایثارگران نیز مانند سنوات گذشته تا سقف 200 میلیون تومان است که از این طریق نیز تا پایان امسال بیش از 10 هزار فرصت خوداشتغالی برای این افراد فراهم خواهد شد.
ریاحی افزود: از ابتدای سال 1397 تا پایان خرداد نیز 35 میلیارد تومان به یک هزار و 800 ایثارگر از طریق هفت بانک دولتی و صندوق کارآفرینی امید تسهیلات خوداشتغالی ارائه شده است.
تعداد کل جانبازان در کشور 574 هزار و 101تن است که 336 هزار و 282 تن، معادل 59 درصد جانبازان زیر 25 درصد و 237 هزار و 819 تن، معادل 41 درصد نیز جانبازان 25 درصد و بالاتر هستند. تعداد آزادگان کشور در دوران دفاع مقدس نیز 43 هزار و 173 تن است.

منبع: خبرگزاری ایرنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...