جزئیات بیشتر در مورد خبر

ساعات کار ادارات کردستان از دیروز به روال سابق خود بازگشت

جهت ورود به صفحه اخبار ساعت کاری کارمندان اینجا کلیک نمایید


خبر 26 مرداد 97: بازگشت ساعت کاری ادارات استان کردستان به روال قبل

ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی و ادارات استان کردستان طی بخشنامه‌ای از جانب استاندار از روز شنبه ۲۷ مرداد به روال عادی و سابق خود باز می‌گردد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛ همزمان با خنک شدن نسبی دمای هوا، ساعات کاری ادارات این استان که از ۲۴ تیر ماه امسال با هدف کاهش مصرف برق یک ساعت به جلو کشیده شده بود از نخستین روز هفته آینده به روال عادی باز می‌گردد.

شروع ساعت کاری ادارات در روال عادی از ۷ و ۳۰ دقیقه صبح و پایان ۱۴ و ۳۰ دقیقه عصر برای روز‌های شنبه تا چهارشنبه و در روز پنجشنبه ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان ضمن تقدیر و تشکر از دستگاه‌های اجرایی استان در صرفه جویی مصرف حامل‌های انرژی گفت: از روز شنبه ۲۷ مرداد ساعات کار به روال قبل خود باز می‌گردد.

حسین فیروزی اضافه کرد: طبق تاکید‌های استاندار کردستان رعایت صرفه جویی در مصرف حامل‌های انرژی و هزینه‌های اداری و برگزار نشدن جلسه‌ها در ساعات اداری الزامی است.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق کردستان نیز هم در این ارتباط اظهار داشت: از ابتدای تابستان امسال تاکنون ۴۰ اداره و سازمان دولتی از طریق استفاده از مولد‌های خود در ساعات اوج مصرف، روزانه ۱۰ مگاوات از بار انرژی شبکه را کاهش دادند.

فرید مظهری یادآور شد: بازرسان شرکت برق هر هفته به صورت مستمر از بانک‌ها و ادارات با هدف نظارت بر مصرف و اجرای صحیح بخشنامه هیات دولت مبنی بر ضرورت کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق در ادارات و دستگاه‌های دولتی و خدماتی بازرسی می‌کنند.

وی اضافه کرد: در نیمه دوم مرداد سال به دلیل کاهش نسبی دمای هوا مصرف برق استان نسبت به نیمه اول این ماه کاهش قابل توجهی داشته و خاموشی‌های گسترده نیز تمام شده است.

مظفری افزود: با توجه به اینکه پیک مصرف در نیمه اول مرداد روزانه ۴۵۷ مگاوات بود این رقم در نیمه دوم این ماه به ۴۴۰ مگاوات در روز نیز رسید.

مشترکان این استان در زمان اوج مصرف روزانه ۴۵۷ مگاوات برق مصرف کردند که حدود هفت درصد بیشتر از ۴۲۸ مگاوات مصرف روزانه زمان مشابه سال قبل است.

شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان دارای ۶۲۸ هزار مشترک است که حدود ۸۵ درصد مشترکان را انشعاب‌های خانگی تشکیل می‌دهند.

ضریب نفوذ برق در بخش شهری و روستایی کردستان ۱۰۰ درصد است و تمام روستا‌های زیر ۱۰ خانوار هم از نعمت برق برخوردار هستند.

طبق پیش بینی‌های هواشناسی روند افزایشی دمای هوای در این استان متوقف شده و از روز یکشنبه ۲۴ تیر ماه دمای هوا سه تا چهار درجه کاهش یافته و خنک می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...