آگهی استخدامی متناسب با شغل و رشته خود را بیابید

جستجوی آگهی مناسب شما

بررسی احتمال افزایش مستمری مددجویان

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۰ (نمایش)
  • دیدگاه های منتظر: ۰ دیدگاه
  • ارسال کننده: (پشتیبان 8 (هاشم زاده))
جزئیات بیشتر در مورد خبر

پرداخت ودیعه مسکن به مددجویان بهزیستی

جهت ورود به صفحه اخبار اشتغال مددجویان اینجا کلیک نمایید


خبر 22 تیر 98: بررسی احتمال افزایش مستمری مددجویان

رئیس سازمان بهزیستی کشور از پرداخت ودیعه مسکن به مددجویان بهزیستی برای اولین بار خبر داد.

به گزارش ایسنا، وحید قبادی دانا امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته بهزیستی برگزار شد، افزود: امروز سازمان بهزیستی وظایف متفاوتی دارد که ساماندهی کودکان کار، رسیدگی به وضعیت معتادان متجاهر و نگهداری این افراد در مراکز سم‌زدایی و ساماندهی زباله‌گردها از جمله آن‌هاست.

وی با بیان اینکه پرداخت ودیعه مسکن برای اولین بار در سال ٩٨ به شکل محدود اجرا می‌شود، اظهار کرد: برای این بخش ١٢ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که تا سقف ۵ میلیون تومان برای ٢۵٠٠ نفر پرداخت می‌شود.

قبادی دانا با بیان این که شش میلیون نفر از خدمات سازمان بهزیستی کشور استفاده می‌کنند اظهار کرد: در حال حاضر یک میلیون و ۴۵۰ هزار معلول تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور قرار دارند و یک میلیون و ۸۰ هزار خانوار مستمری ماهانه دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه در گذشته ۱۸۰ هزار خانواری که سرپرست خانواده معلول بود به اندازه یک نفر مستمری می‌گرفتند، تصریح کرد: اما با پیگیری‌هایی که انجام شد، از این به بعد تبعیضی صورت نخواهد گرفت و این افراد به اندازه تعداد اعضای خانواده خود مستمری خواهد گرفت. بار مالی این اقدام برای سازمان بهزیستی نیز ۴۰۰ میلیارد تومان است.

همه افراد تحت پوشش بهزیستی مستمری می‌گیرند / جای هیچ نگرانی نیست
وی با اشاره به جزئیات بودجه سازمان بهزیستی در سال ۹۸ اظهار کرد: در سال گذشته افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی ۵۰۰ خانوار بود که امسال ۵۵۰ خانوار دیگر اضافه و در نوبت قرار گرفتند. برخی از این افراد تا ۱۵ سال پشت نوبتی سازمان بهزیستی بودند. کل مبلغی که سال گذشته به این سازمان اختصاص داشت حدود یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بود و این مقدار در سال جاری به حدود دو میلیارد و ۷۶۰ میلیارد تومان رسیده است.

رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه با بودجه قبلی ۲۰۰ هزار خانوار باید از لیست مستمری‌بگیران حذف می‌شدند، افزود: اما با تأمین اعتبارات لازم همه افراد تحت پوشش بهزیستی مستمری می‌گیرند و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

پیگیری برای اضافه شدن درصدی به سرانه دریافتی تحت‌پوششی ها

قبادی دانا با اشاره به اینکه شعار اول بهزیستی شفاف‌سازی است ادامه داد: دنبال این هستیم تا درصد مناسبی به سرانه دریافتی خانوارها اضافه شود که جزئیات آن به زودی اعلام خواهد شد.

۸۰۰۰ معلول نگهداری شده در مراکز شبانه‌روزی یارانه دریافت نمی‌کنند
رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه توضیح داد: به این ترتیب اطلاعات ۴۷ هزار نفر که در این مراکز بودند ثبت شده و در این میان متوجه شدیم ۸ هزار نفر از کسانی که در مراکز نگهداری شبانه روزی هستند یارانه دریافت نمی‌کنند. ۳۵۰۰ نفر از این افراد نیاز به یارانه و کمک هزینه فوری داشتند که امیدواریم با تخصیص بودجه قانون حمایت از قانون معلولان اعتبار مورد نیاز برای این افراد نیز تأمین شود.

قبادی دانا با اشاره به جزئیات اجرای قانون حمایت از قانون معلولان نیز تصریح کرد: این قانون در اسفند ماه سال گذشته تصویب شد و در اردیبهشت ماه نیز برای اجرا ابلاغ شد. برای اجرای کامل این قانون نیازمند ۱۲,۵۰۰ میلیارد تومان بودجه بودیم که با توجه به افزایش هزینه‌ها بودجه مورد نیاز برای اجرای این قانون تا سه برابر افزایش می‌یابد، با این وجود برای اجرای این قانون ۱,۱۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده بود. همچنین سال گذشته نیز برای اجرای این قانون تخصیصی صورت نگرفت.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای ماده ۲۷ قانون حمایت از معلولان به هشت هزار میلیارد بودجه در سال نیز داریم تصریح کرد: با وجود کمبود تخصیص‌ها اجرای این قانون را متوقف نکردیم و تلاش می‌کنیم با اجرای عدالت حداکثری، حمایت سازمان بهزیستی از معلولان را ادامه دهیم.

به گفته وی برای خرید وسایل ضروری منزل معلولان شدید نیز برای ۵ هزار نفر در مناطق محروم تا سقف ۲.۵ میلیون تومان برای خرید وسایلی نظیر وسایل خنک کننده، وسایل شست و شو و …اقدام خواهد شد.

قبادی دانا در ادامه با انتشار مجموعه قوانین و مقررات سازمان بهزیستی در فابل یک کتاب برای اولین بار خبر داد و گفت: این اقدام سبب خواهد شد تا هم جامعه هدف و هم همکاران بهزیستی از حقوق خود مطلع شوند.

وی با اشاره به اینکه ۱۸ درصد افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی مشکلات بینایی، ۳۹ درصد مشکلات جسمی و حرکتی و ۲۴ درصد معلولیت ذهنی دارند گفت: ۱۳ درصد از این افراد دچار مشکلات شنوایی، ۸ درصد دچار اختلالات روانی مزمن و ۵ درصد نیز دچار مشکلات صوت و گفتار هستند. همچنین ۱۴ درصد از معلولان تحت پوشش دارای معلولیت خیلی شدید، ۳۶ درصد دچار معلولیت شدید، ۲۹ درصد دچار معلولیت متوسط و ۱۷ درصد دچار معلولیت ضعیف هستند.

به گفته قبادی دانا در مجموع ۲۱ هزار و ۳۶۵ نفر پرسنل بهزیستی در سراسر کشور فعال هستند که ۶۰ درصد این افراد را زنان تشکیل می‌دهند. همچنین ۷۰ درصد از این پرسنل تحصیلات دانشگاهی دارند و ۴۰ درصد از مدیران نیز زیر ۴۵ سال سن دارند.

کنایه قبادی دانا در خصوص حقوق پرسنل بهزیستی
رئیس سازمان بهزیستی کشور در خصوص اشتغال سه درصدی معلولان نیز توضیح داد: در سال ۹۷ آزمون استخدامی فراگیر برگزار شد و گفته می‌شود که برای اولین بار تمام سهمیه سه درصدی معلولان رعایت شد و به این ترتیب ۱۱۵ نفر استخدام شدند. همچنین برای رفع کمبود نیروی انسانی در شیرخوارگاه‌ها نیز ۸۰ نفر جذب شدند و این استخدام با اخذ تعهد در شیرخوارگاه‌ها باقی می‌ماند. همچنین نباید فراموش کرد دستمزد پرسنل سازمان بهزیستی در رتبه دوم کشور از انتهای جدول دستمزدها قرار دارد که امیدواریم در این مورد گشایشی ایجاد شود.

قبادی دانا با اشاره به اینکه ۹۲ درصد از فعالیت‌های اجرای و تصدی‌گری بهزیستی به سازمان‌های غیردولتی، مؤسسات همکار و خیریه‌ها واگذار شده است افزود: امیدواریم تا طی سه ماه آینده سامانه دیده بان نیز راه اندازی شود. سامانه دیده بان سامانه‌ای است که براساس آن تمام کسانی که در سازمان همکار یا شرکای اقتصادی ما هستند یا از جمله خیرین محسوب می‌شوند و تمام گروه‌های دریافت کننده خدمات، تحت نظارت مردم قرار می‌گیرند. همچنین در خصوص مصادیق تعارض منابع نیز ۲۰ گلوگاه آسیب را شناسایی کردیم که با تصویب قوانین، آنها را برطرف می‌کنیم. معتقد هستیم که فعالیت‌های بهزیستی باید در اتاق شیشه‌ای انجام شود.

قبادی دانا در ادامه با بیان اینکه در هفته بهزیستی ۲۱۰۰ واحد مسکونی به مددجویان واگذار می‌شود اظهار کرد: همچنین در هفته بهزیستی واگذاری واحدهای زلزله زدگان مددجوی بهزیستی نیز صورت می‌گیرد. در جریان سیل ابتدای امسال هیچکدام از مددجویان ذهنی و جسمی و حتی افراد تحت درمان با سیل و آب گرفتگی مواجه نشدند. همچنین دو هفته بعد از سیل نیز مبلغ ۵۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بر روی کارت بانکی ۲۸ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی شارژ شد.

قبادی دانا با بیان اینکه گردهمایی تقدیر از خیرین در مشهد مقدس نیز در حال انجام است گفت: براساس این طرح از خیرین برای تکمیل واحدهای مسکونی مددجویان با دو معلول بیشتر کمک می‌گیریم. ۶۴۰۰ مسکن در حال احداث است و همچنین خدمات پزشکی و جراحی رایگان در زمینه ارتوپدی برای هزار نفر از مددجویان به طور رایگان انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا


اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

🙂
  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ 1391/1/10 راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی