جزئیات بیشتر در مورد خبر

تعیین تکلیف غایبان سربازی نباید برخلاف قانون باشد

جهت ورود به صفحه اخبار نظام وظیفه و معافیت خدمت سربازی اینجا کلیک نمایید


خبر 11 خرداد 98: بررسی وضعیت کسری خدمت سربازی در قانون برنامه ششم

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، گفت: این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد که چرا آنچه پیرامون وضعیت کسری خدمت سربازی در قانون برنامه ششم توسعه آمده، اجرا نشده است.

حسن نوروزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به انتشار خبری از سوی سردار کمالی مبنی بر اینکه به جوانانی که دارای غیبت سربازی هستند تأکید می‌کنم که منتظر بخشش نباشند و مشمولانی که دارای غیبت هستند هم حتی در صورتی که پدر آن‌ها ۷۰ سال داشته باشد شامل معافیت کفالت نخواهند شد، گفت: آنچه که در قانون برنامه ششم توسعه بر آن تاکید شده است این است که 12 روز در یک ماه اجرا می‌شود، مگر اینکه شرایط خاص در کشور ایجاد شده باشد که فکر نمی‌کنم در شرایط کنونی این وضعیت ایجاد شده باشد.

تعیین تکلیف غایبان سربازی نباید برخلاف قانون باشد

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد، چرا که آنچه در قانون برنامه ششم توسعه آمده است باید اجرا شود، بنابراین نباید در مورد وضعیت غایبان سربازی خلاف قانون صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: در بند 7 ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه آمده است که فرزندان رزمندگان با سابقه حضور در جبهه به ازای هر ماه حضور یک ماه کسر خدمت از نظام وظیفه، فرزندان آزادگان به ازای هر ماه اسارت یک ماه کسر خدمت از نظام وظیفه می‌گیرند، همچنین در تبصره آن تاکید شده که بهره‌مندی فرزندان جانبازان بر اساس درصد جانبازی صادره از کمیسیون عالی پزشکی نیروهای مسلح یا بنیاد اقدام می‌گردد و در خصوص آموزش خدمت نظام وظیفه بر اساس مقررات ستاد کل نیروهای مسلح عمل می‌گردد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: بر اساس بند 7ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه توافق کردیم که به لحاظ کمبود سرباز هر ماه به 12 روز تبدیل شود، بنابراین در این مورد باید قانونی که مصوب شده، اجرا شود.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: البته نیازی هم به این موضوع نیست، چرا که تاکنون فرزندان ایثارگران در این 30 سال از قانون کسری خدمت استفاده کرده‌اند و تنها عده قلیلی برای بهره‌مندی از این مهم باقی مانده‌اند.

منبع: خبرگزاری خانه ملت


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : سهراب احمدنیا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 02:14

  کد دیدگاه : 2337779

  سلام :پسرم آخرین مصاحبه استخدامی ناجا انجام داده ومنتظرتماس تآیید یاردشدنهست اما مشکل اینجاست که تاریخ سربازیش رسیده ودکترناجا هم چشمش بابت جزئی عمل کرده و الان نور آفتاب باوجود عینک مخصوص برایش سخت است حداقل شش ماه وبریاش تاریخ اعزام زدند و رفته کرمان ناجا باوجود معرفی به بهداری اورا پذیرش نکرده اند و میخواهیم که غیبت نخور که به کارش لطمه نبیند در صورتیکه که اگرسربازبشود جانبازیم و27امتیاز دارم و هنوز هیچ کمیسیونی هم نرفتم ونامه سربازی خودم هم که چندماه در قطعنامه میباشد تعلق میگیرد:هر کسی یک جواب میدهد لطفا عاجزانه راهنمایی کنید ممنون منتظرم فوری

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...