جزئیات بیشتر در مورد خبر

4200 میلیارد تومان پاداش بازنشستگی فرهنگیان

جهت ورود به صفحه اخبار حقوق و دستمزد فرهنگیان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه آخرین اخبار معلمان و فرهنگیان اینجا کلیک نمایید


خبر 30 تیر 98: بررسی پاداش پایان خدمت سال 97 بازنشستگان فرهنگی

مدیرکل بودجه وزارت آموزش و پرورش یکی از مهم‌ترین چالش‌های مالی وزارت آموزش و پرورش را پاداش بازنشستگی فرهنگیان عنوان کرد و گفت: پاداش پایان خدمت سال ۹۷ بازنشستگان فرهنگی بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که پرداخت نشده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌شرقی، مهرداد خان‌ماکو در گردهمایی روسا و مدیران آموزش و پرورش این استان در سالن اجلاس باشگاه فرهنگیان اظهار داشت: آموزش و پرورش بزرگترین نهاد آموزشی کشور است ولی متاسفانه، سهم آموزش و پرورش از بودجه کم است و 98.2 درصد بودجه وزارت آموزش و پرورش نیز صرف هزینه‌های پرسنلی می‌شود.

وی افزود: با توجه به تحریم‌های ظالمانه آمریکا از آبان ۹۷ دچار مشکل در بودجه ادارات هستیم.

مدیرکل بودجه وزارت آموزش و پرورش یکی از مهم‌ترین چالش‌های مالی وزارت آموزش و پرورش را پاداش بازنشستگی فرهنگیان عنوان کرد و گفت: پاداش پایان خدمت سال ۹۷ بازنشستگان فرهنگی بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که پرداخت نشده است و حتی از پاداش بازنشستگی سال 96 نیز بدهی داریم.

خان‌ماکو در ادامه اذعان کرد: در حال حاضر در آموزش و پرورش دو موضوع مهم را داریم که یکی از این دو موضوع، رتبه‌بندی معلمان است که امیدواریم با اعتباری که دولت محترم در قالب بودجه 98 پیش‌بینی کرده است نسبت به اجرای رتبه‌بندی اقدام کنیم.

وی ادامه داد: موضوع دوم که موضوع روز و جاری فرهنگیان محترم است، بحث اضافه‌کاری فرهنگیان شاغل در بخش اداری است که از خزانه درخواست شده است تا مبلغ مورد نظر را تامین و در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد تا بر اساس معادله علمی توزیع اعتبارات بین ادارات‌کل استان‌ها توزیع می‌شود.

مدیرکل بودجه وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: همه ما تابع سیاست‌های وزارت هستیم و تمام بخشنامه‌ها و دستور مقام عالی وزارت بر این تاکید دارند که اخذ هرگونه وجه ثبت‌نامی در مدارس دولتی ممنوع است.

خان‌ماکو خاطرنشان ساخت: وظیفه وزارت نیز این است که نسبت به تامین سرانه مدارس اقدام کند که این تامین در دو بخش می‌تواند روی دهد که یکی تامین نقدینگی که بر اساس شاخص‌ها به مدارس اختصاص می‌یابد و دیگری به شکل کمک‌های غیر نقدی است که از طریق اداره‌کل انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه مبلغ مورد نیاز سرانه مدارس ۳۴۹ میلیارد تومان است که دولت فقط ۱۰ تا ۲۰ درصد آن را تخصیص می‌دهد، اضافه کرد: ما در ستاد به دنبال افزایش ردیف بودجه سرانه مدارس هستیم و سازمان برنامه و بودجه نیز قول‌های لازم در این خصوص را داده است و معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش نیز به جد پیگیر این موضوع هستند.

مدیرکل بودجه وزارت آموزش و پرورش در ادامه گفت: طرح رایگان بودن هزینه حامل‌های انرژی در مدارس در بودجه سال 97 پیش‌بینی شده بود که به دلیل دیر ابلاغ شدن بخشنامه از طرف شرکت‌های برق، آب و گاز با تاخیر اجرایی شد.

خان‌ماکو افزود: از ابتدای سال 98 کارگروه متشکل از امور انرژی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش تشکیل شد و آیین نامه مربوطه تهیه شده و طبق الگوی مصرف که از طرف این سه شرکت ارائه شده است آخرین اصلاحات هفته قبل انجام شده و امسال این طرح در قالب 100 میلیارد تومان اعتبار اجرایی می‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:33

  کد دیدگاه : 2435744

  فقط جواب پاداش فرهنگیان ۹۷بودجه نداریم شد؟… خداازتون نگذره ۳۰سال کارکردیم حالا میخواستیم لااقل بااین پول یه کاری انجام بدیم😥دوتاجوون بیکاروبیماردارم مستاجرم خداخودش جوابتونوبده وضعیت خیلی ازفرهنگیان بازنشسته اینجوریه😥به دادمون برسید

  پاسخ دهید
 • نویسنده : یک درخواست کنند

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 21:16

  کد دیدگاه : 2426822

  تو رو خدا این پاداش مونو واریز کنین هر روز ارزش پولی پایین میاد و هر چی دیرتر واریز کنین بی ارزش تر میشه به هیچ دردی نمی خوره
  واریز کنین حداقل به خرید خونه نمیرسه بتونیم رو پیش خونه مون بذاریم و هزینه درمان و دکتر کنیم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 17:17

  کد دیدگاه : 2426466

  لطفا پاداش باز نشستگان رو بدهيد هر روز كه ميگذرد در واقع يك نوع دزدي است چرا كه اين حق يك معلم زحمت كشيده است بعد از ٣٠ سال خدمت

  پاسخ دهید
 • نویسنده : علی بهزادی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 02:35

  کد دیدگاه : 2425397

  آقای اموزش و پرورش این پاداش ما رو واریز کن بخدا گرفتار پول هستم مریض دارم جون هر کس رو دوست داری واریز کن

  پاسخ دهید
 • نویسنده : خدایارقیاسی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 04:49

  کد دیدگاه : 2424129

  چرا پاداش فرهنگیان پرداخت نمی شود مگر چه گناهی کرده اند جز 30سال خدمت صادقانه. همه ی امید ما به همین مبلغ ناچیزی است تا اینکه بتوانیم برنامه‌ای و شغلی برای آینده ی خود داشته باشیم. ما هم زن و بچه داریم بچه‌ها ی دم بخت داریم. خودتان را جای ما بگذارید وفکری به حال این قشر ریش سفید بکنید. از اینکه با ما همراه هستید ممنونیم به امید لبخند ی نزدیک

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 17:29

  کد دیدگاه : 2423341

  چشم انتظارپاداش پایان خدمت فرهنگیان میباشم

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...