اطلاعات بیشتر

 

 رییس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: هم اکنون در دانشگاه آزاد اسلامی استان ،بیش از ۳۴۵ نفر عضو هیئت علمی رسمی و تمام وقت و هزار نفر هیئت علمی پاره وقت همکاری می کنند.

جهت مشاهده اخبار جذب هیات علمی اینجا کلیک کنید


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا )-منطقه سیستان و بلوچستان ،دکتر امین رضا کمالیان در نخستین کنفرانس ملی ریاضیات و کاربردهای آن در علوم صنعت واقع در تالار علامه حلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان،اظهار کرد: با توجه به نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل و مطالعات اقتصاد مقاومتی با نگرش اقتصاد اسلامی باید به سوی تجاری شدن پیش رفت.
وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان متشکل از ۶ واحد دانشگاهی و ۲ مرکز آموزشی است که بیش از ۳۰ درصد بار آموزشی این استان را بر عهده دارد.
دکتر کمالیان با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان حدود ۳۰ هزار دانشجو از ۹۲ هزار دانشجو را در بر دارد افزود:جمعیت دانشجویی تحصیلات تکمیلی این دانشگاه قریب به ۶۰ درصد دانشجویان را تشکیل می دهد.
وی ادامه داد:قسمت اعظم تحصیلات تکمیلی در واحد جامع زاهدان ،زابل،ایرانشهر و دانشگاه بین المللی چابهار مشغول به تحصیل می باشند.
وی با اشاره به اینکه از زمان تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در استان تا به امروز قریب به ۷۵ هزار فارغ التحصیل از واحدهای استان توسط این دانشگاه تقدیم جامعه شده است ،اضافه کرد: با توجه به گسترش بخش تحصیلات تکمیلی استان شاهد افزایش این تعداد در آینده خواهیم بود.
وی بیان کرد: با توجه به سیاست جدید دانشگاه و با توجه بر برنامه ششم و بودجه سال ۹۵ در مسیری گام برداشته ایم که بتوانیم در سال جاری ۱۴۰ نفر هیئت علمی در رشته های مختلف به ویژه پزشکی استخدام کنیم.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان گفت: این مجموعه عظیم دانشگاهی در راستای رسیدن به مطالبات رهبری توانسته در حوزه درآمدزایی ،سامانه آزمایشگاه‌های همکار آزاد (ساها) موفق عمل کند.
وی با بیان اینکه هدف دانشگاه رفتن به سوی تجاری شدن است،اذعان کرد: تاکنون ۶۳ آزمایشگاه زیرساخت خود را از آموزشی به تجاری تغییر داده اند و تا به امروز در واحد زاهدان ۳۳ آزمایشگاه ، ۱۴ کارگاه و یک گلخانه تحت عنوان مجتمع گلخانه ای استان با مساحت بیش از ۱۳ هکتار فعالیت خود را آغاز کرده است.
وی با توجه به موفقیت‌های کسب شده توسط این دانشگاه در زمینه های علمی و پژوهشی ،گفت: در راستای دستیابی به اقتصاد مقاومتی، از ابتدای سال ۹۴تاکنون ۳ مرکز رشد از سوی دانشگاه آزاد اسلامی در استان راه‌اندازی شده است.
کمالیان تصریح کرد: اولین مرکز رشد در واحد زاهدان با ۱۲ واحد فناور فعال و ۷ شرکت دانش‌بنیان دایر است که برنامه‎ریزی‎ها و اقدامات لازم برای راه‌اندازی شهرک فناوری آزاد (شفا) در فضایی به مساحت ۹۷ هکتار انجام شده است.
این مسؤل همچنین از کسب رتبه های برتر در بخش علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و اظهار کرد: این دانشگاه موفق به کسب مدال طلا جایزه ویژه کشور روسیه ،کسب مقام اول رشته مسیر یاب حرفه ای، کسب مقام دوم رشته امدادگر پیشرفته، کسب مقام دوم ربات انسان‌نما کلاس A، کسب مقام دوم لیگ شناسایی پرواز اتوماتیک از سوی عضو هیات علمی این واحد دانشگاهی و کسب مقام اول در نخستین دوره سازه های ماکارونی، کسب مقام برگزیده برتر در جشنواره بسیج دانشجویی شده است.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...