جزئیات بیشتر در مورد خبر

کاهش 21 درصدی حوادث شغلی در یکسال گذشته

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار حوادث ناشی از کار اینجا کلیک نمایید


خبر 10 اردیبهشت 96: بهبود 10 درصدی وضعیت بهداشت و سلامت در محیط های کاری (منبع:خبرگزاری ایرنا)

تهران-ایرنا- مدیرکل بازرسی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ازبهبود 10 درصدی وضعیت بهداشت و سلامت در محیط های کاری خبر داد و گفت: سال 94 حدود 48 درصد حوادث شغلی دربخش ساختمان بود که در یکسال گذشته به 39 درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، محمد اصابتی روزیکشنبه درحاشیه همایش روز جهانی ایمنی و سلامت کار در تالار امام بیمارستان امام خمینی (ره) تهران افزود: براساس ماده 96 قانون کار، نظارت بر محیط های کاری به منظور نظارت بر شرایط کار درمحیط های شغلی و نیز نظارت بر ساعت کار و حقوق و دستمزد کارگران انجام می شود.
وی ادامه داد:‌ درچهارسال گذاشته یک میلیون و500 هزار بازرسی از محیط های کاری انجام شده است که از این تعداد یک میلیون و 50 هزار مورد ابلاغیه برای رفع نواقص در محیط های کاری صادر شده است که به موجب بهبود 35 درصدی شرایط کار در این مراکز شده است.
اصابتی گفت: یکی ازنکات مهمی که در بازرسی ار اماکن شغلی مورد توجه بازرسان وزارت کاراست، کاهش تعداد حوادث شغلی است که براساس شاخص سازمان بین المللی کار میزان حوادث نسبت به 100 هزار کارگرسنجیده می شود و این شاخص نیز در دولت یازدهم حدود 21 درصد به طور متوسط کاهش یافته و بهتر شده است.
وی افزود: برای سالم سازی محیط های شغلی در دولت یازدمم شش آیین نامه مختلف تصویب و ابلاغ شده است که بایدها و نبایدهایی که کارگر و کارفرما باید در محیط های شغلی مورد توجه قرار دهند مشخص شده است.
مدیرکل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: بررسی وضعیت اشتغال اتباع خارجی نیز در این بازرسی ها مد نظر بوده است که با انجام بازرسی ها وضعیت اشتعال این افراد نیز نسبت به پنج سال پیش 15 درصد بهتر شده است. البته افراد خارجی شاغل در کشور باید برای فعالیت شغلی پروانه اشتغال داشته باشند که این موضوع نیز با هماهنگی دستگاه های مربوطه پیگیری می شود.
وی درپاسخ به پرسشی درباره ایمنی کار در ساختمان پلاسکو گفت: براساس قانون وزارت کار نظارت بر کارگاه ها را برعهده دارد و با توجه به تعریفی که قانون برای وزارت کار مشخص کرده است، ساختمان پلاسکو یک کارگاه به حساب نمی آید.
وی افزود: در مورد حوادثی مانند حادثه پلاسکو فقط می توانم بگویم در کلانشهرهایی مانند تهران محیط های کاری پر خطر زیادی وجود دارد که اطلاعات آن از سوی دستگاه های مختلف جمع آوری شده است و اکنون اکنون دستگاه های مسئول می دانند که چه تعداد مراکز شغلی پر خطر در کلانشهرها وجود دارد.

 اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...