جزئیات بیشتر در مورد خبر

اشتغالزایی برای چهار هزار و 779 نفر با تاسیسات گردشگری

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار اشتغال و استخدام استان قم اینجا کلیک کنید
جهت ورود به صفحه اخبار رابطه گردشگری و اشتغالزایی اینجا کلیک نمایید


خبر 24 خرداد 97: اشتغالزایی چهار هزار نفری با بهره برداری از طرح های گردشگری در قم

سرپرست معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم گفت: تا پایان سال جاری، 30 طرح گردشگری به ارزش 204 میلیارد تومان در این استان به بهره برداری می رسد.
30 طرح گردشگری در قم به بهره برداری می رسد
مهدی حسین نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد پنج واحد هتل و هتل آپارتمان و بقیه مهمانپذیر و مجتمع های گردشگری بین راهی و پذیرایی است.
وی افزود: با بهره برداری از این تعداد طرح، علاوه بر ایجاد 741 اشتغال مستقیم، 838 تخت نیز به ظرفیت تخت های استان قم افزوده می شود.
در حال حاضر 287 واحد اقامتی از جمله هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، خانه مسافر و مجتمع بین راهی و پذیرایی با ظرفیت بیش از 10 هزار تخت در استان پذیرای زائران و مسافران است.
وی بیان داشت: از محل تسهیلات رونق تولید 46 میلیارد و 830 میلیون تومان تسهیلات به این تعداد طرح ها اختصاص یافته است.
حسین نژاد، تاسیسات گردشگری درحال احداث قم را 60 طرح ذکر کرد و گفت: برای ساخت این تعداد طرح، سه هزار و 193 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، همچنین تسهیلات مورد نظر برای این طرح ها 714 میلیارد تومان می باشد.
وی پیشرفت فیزیکی این طرح ها را به طور میانگین 30 تا 40 درصد عنوان کرد.
حسین نژاد خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این تعداد تاسیسات گردشگری شاهد اشتغال چهار هزار و 779 تن و ایجاد 6 هزار و 634 تخت خواهیم بود.
به گفته وی، پنج هتل پنج ستاره و سه هتل چهار ستاره از جمله مهمترین طرح های تاسیسات گردشگری است که با بهره برداری از آنها، صنعت گردشگری در استان قم با ارائه خدمات مطلوب به مسافران رونق بهتری پیدا خواهد کرد.
وی از سرمایه گذاران درخواست کرد: مشکلات و موانع در ساخت تاسیسات گردشگری را در سامانه تقویم گردشگری اعلام کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایرنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...