جزئیات بیشتر در مورد خبر

ضرورت تأمین نیازهای آموزشی و زمینه سازی تربیت جمعیت لازم التعلیم

جهت ورود به صفحه اخبار لحظه به لحظه استخدام آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار نظام وظیفه و معافیت خدمت سربازی اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار جذب سرباز معلم در آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار استخدام سرباز معلم اینجا کلیک نمایید


خبر 18 دی 96: جذب سرباز معلم جهت خدمت در مدارس مناطق محروم و روستایی

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از به کارگیری سرباز معلمان در آموزش و پرورش با هدف خدمت در مناطق محروم و روستایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی الهیارترکمن با اشاره بر ضرورت تأمین نیازهای آموزشی و زمینه سازی برای تحت پوشش قراردادن کلیه جمعیت لازم التعلیم در مناطق مختلف کشور، اظهارکرد: یکی از نیروهایی که بکارگرفته می شوند، سرباز معلمان هستد.

وی نیروهای سربازمعلم را مصدر خدمات ارزشمندی دانست و افزود: در راستای توسعه خدمات آموزشی، هماهنگی های لازم جهت انجام وظایف آموزشی مورد نیاز وزارت آموزش وپرورش این نیروها، با ستاد کل نیروهای مسلح، انجام می شود.

الهیارادامه داد: به استناد اصل (۱۴۷) قانون اساسی، نیروهای مسلح موظفند در زمان صلح، تعدادی از کارکنان وظیفه خود را به درخواست دولت برای انجام امور مختلف امدادی، تولیدی، کشاورزی، آموزشی، بهداشتی و پژوهشی در اختیار دولت قرار دهند.

وی گفت: به دلیل گستردگی دامنه فعالیت ها تعلیم وتربیت در اقصی نقاط کشور به ویژه در مناطق روستایی و عشایری یکی از متقاضیان استفاده از خدمات افراد فوق الذکر آموزش و پرورش است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: گستردگی و پراکندگی مناطق آموزشی در نقاط مختلف کشور ایجاب می نماید، برای تحت پوشش بردن کلیه افراد لازم التعلیم از ظرفیت های موجود، از جمله خدمات سرباز معلمان استفاده شود، اما این نیاز نافی توجه به کیفیت و انتخاب صحیح این افراد در وزارت آموزش وپرورش نمی باشد.

وی ادامه داد: نیازهای آموزشی به تفکیک منطقه، مقطع، رشته تحصیلی و استان به ستاد کل نیروهای مسلح اعلام می شود و ستاد کل نیروهای مسلح نیز شرایطی برای جذب این افراد دارد که می توان به دارا بودن مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر و نیز عدم غیبت در زمان اعزام به خدمت سربازی اشاره کرد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: پس از انتخاب نهایی و طی شدن مراحل گزینش، افراد پس از گذراندن دوره آموزشی نظامی در تیرماه هر سال به وزارت آموزش و پرورش معرفی می شوند.

وی گفت: برای افراد منتخب ، دوره های تخصصی و عمومی در قالب دوره های بدو خدمت برگزار کرده و پس از موفقیت در سپری کردن دوره و موفقیت در آزمون این دوره ها، آنان را جهت تعیین محل خدمت به گروه طرح و برنامه ادارات کل آموزش وپرورش استان ها معرفی و غالباً در مناطق محروم، کمتر برخوردار و مدارس کم جمعیت روستایی به کارگیری می نماید.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: سربازمعلمان در طول دوره دو ساله خدمت خود در وزارت آموزش و پرورش از نظر قوانین و مقررات هیچ تفاوتی با سایر نیروهای آموزشی نداشته و تحت نظارت مستمر و ارائه راهنمایی های لازم صورت می پذیرد.

وی در پایان اظهار کرد: موضوع سرباز معلمان یکی از حساسیت ها و اولویت های وزارت آموزش وپرورش است اما سعی خواهیم کرد بکارگیری این نیروها کیفیت آموزشی را تحت الشعاع قرار ندهد بنابراین سربازانی مصدر خدمات آموزشی می شوند که از کیفیت و صلاحیت لازم برای تدریس برخوردار باشند.

منبع: خبرگزاری مهر


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : ابراهیم جباری ت

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:11

  کد دیدگاه : 1671283

  آیا سرباز معلمان سال 81و82 متولدسال 56 لیسانس ادبیات فارسی که درمقطع متوسطه وراهنمایی تدریس کردند جذب میشوند درحال حاضرفارغ از تدریس هستیم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : اریا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 20:11

  کد دیدگاه : 1569974

  سلام ببخشید کی بخشنامه واسه سرباز معلمی میاد؟ باتشکر.

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...