جزئیات بیشتر در مورد خبر

ظرفیت بالای استان برای جذب اعتبارات مربوط به اشتغال روستایی

جهت ورود به صفحه اخبار اشتغال و استخدام استان گیلان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار اشتغال روستاییان اینجا کلیک نمایید


خبر 24 خرداد 97: بیش از 12 هزار گیلانی در سامانه تسهیلات اشتغال روستایی ثبت نام کردند

نشست کارگروه اشتغال روستایی در حالی برگزار شد که مسئولان به ثبت نام بیش از ۱۲ هزار گیلانی متقاضی شغل در سامانه کارا اشاره و خواستار جدیت بیشتر مسئولان در جذب تسهیلات اشتغالزایی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری عصر چهارشنبه در نشست کارگروه اشتغال روستایی به سفرهای شهرستانی اشاره و اظهار کرد: این سفرها به منظور شناسایی نقاط قوت و ضعف و مشکلات است.

وی با بیان اینکه تلاش می شود که در این سفرها با شناسایی مشکلات موانع موجود به ویژه در حوزه اشتغال در سراسر استان رفع شود، افزود: با توجه به اینکه استان گیلان از ظرفیت خوبی برای جذب اعتبارات مربوط به اشتغال روستایی برخوردار بوده مصوبات سفرهای شهرستانی باید با جدیت پیگیری شود.

استاندار گیلان در ادامه با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین اولویت ها در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی شناسایی توانایی پرداخت روستاییان از سوی مسئولان مربوطه است، گفت: نباید پرداخت تسهیلات که به منظور ایجاد اشتغال روستایی است سبب افزایش بدهی روستاییان و مشکلات دولت و خانواده ها شود.

وی با تأکید برضرورت نظارت ویژه در پرداخت تسهیلات، خاطرنشان کرد: تسهیلات پرداختی باید فقط در حوزه اشتغالزایی هزینه شود در این صورت دچار انحراف در پرداخت ها می شویم به همین دلیل باید دقت و نظارت کافی از سوی مسئولان امر وجود داشته باشد.

سالاری با اشاره به اینکه دولت علاوه بر سهمیه اعتبارات اشتغال روستایی برای گیلان قول پرداخت ۳۰۰ میلیادر تومان اعتبارات مازاد از محل اعتبارات ملی نیز به استان داده است، تصریح کرد: درصورتی که در زمینه جذب سهمیه اعتبارات روستایی به خوبی عمل نشود دریافت اعتبارات مازاد نیز منتفی خواهد بود.

وضعیت نامطلوب اجرای طرح های بوم گردی در گیلان

وی گردشگری را یکی از محورهای توسعه استان گیلان در سال جاری برشمرد از هدف گذاری برای راه اندازی پنج هزار واحد بوم گردی خبرداد و یادآورشد: متاسفانه تاکنون شهرستان ها در این حوزه اقدامات موثری انجام نداده اند و هنوز تا رسیدن به نتیجه مطلوب فاصله داریم.

استاندار گیلان با بیان اینکه نیازمند شتاب بخشی به این حوزه هستیم، گفت: باید با برنامه ریزی مناسب و ارائه طرح های دارای قابلیت اجرا از ظرفیت دهیاران حتی بدون حضور سرمایه گذار بهره مند شویم.

وی همچنین خواستار اطلاع رسانی درست در زمینه پرداخت تسهیلات حوزه گردشگری به مردم به ویژه روستاییان شد و اظهار کرد: باید دوره های آموزشی در حوزه اشتغالزایی و کارآفرینی برای روستاییان برگزار شود.

سالاری تأکید کرد: برگزاری این دوره می تواند نقش موثری در روند جذب تسهیلات اشتغال روستایی داشته و همچنین با بهره برداری مطلوب از اعتبارات زمینه را برای توسعه اشتغال پایدار در سطح روستاها فراهم می کند.

وی با بیان اینکه مسئولان دستگاه های مربوطه باید در جذب سهیمه اعتبارات استان گیلان تلاش بیشتری انجام دهند، ادامه داد: در صورتی که نتوانیم سهیمه اعتباری استان را جذب کنیم این اعتبارات به استان دیگری پرداخت می شود.

استانداری گیلان در ادامه با تاکید بر اینکه تکلیف پرونده های موجود باید در کوتاه ترین زمان بررسی و مشخص شود، تأکید کرد: درصورتی که بتوانیم در زمینه جذب سرمایه گذار به خوبی اقدام کنیم می توانیم گام های موثری در زمینه کاهش نرخ بیکاری در سطح استان برداریم.

معرفی ۴۰ درصد از تعهدات طرح های اشتغالزایی گیلان به بانک

در ادامه این جلسه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به میزان متقاضیان اشتغال در سطح استان، اظهار کرد: براساس آمارهای موجود بیش از ۱۲ هزار گیلانی متقاضی شغل در سامانه کارا ثبت نام کرده اند.

محمود ایزددوست با بیان اینکه از این تعداد هزار و ۵۹۸ مورد مربوط به اشتغال فراگیر است، افزود: مابقی ثبت نام ها نیز در حوزه اشتغال روستایی و عشایری است که همچنان نیز ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۴۰ درصد تعهدات استانی به بانک ها برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند، گفت: در مجموع هزار و ۲۳۲ مورد برای دریافت تسهیلات در حوزه اشتغال روستایی و عشایری به بانک معرفی شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گیلان خاطرنشان کرد: این تعداد می تواند برای بیش از چهار هزار و ۶۰۰ نفر اشتغال ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری مهر


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...