جزئیات بیشتر در مورد خبر

با تعیین دستمزد براساس سبد معیشت، کارگر بدون دغدغه می‌تواند فعالیت کند

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار تعیین دستمزد کارگران اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه جزئیات افزایش دستمزد کارگران اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار حقوق، دستمزد و مزایا اینجا کلیک نمایید


خبر 24 بهمن 96: تاکید بر ضرورت احتساب سبد معیشت برای تعیین دستمزد کارگران

ترکاشوند گفت: دولت در سال‌های گذشته بیشتر متمایل به کارفرمایان بود. اگر دولت بی‌طرفی خود را حفظ کند، شرکای اجتماعی کارگران هم توان چانه‌زنی بالاتری خواهند داشت.

علی ترکاشوند (دبیر اجرایی خانه کارگر شهر ری) درگفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: حداقل دستمزد مورد نظر کارگران که می‌تواند زندگی آنها را تا حد مناسبی پوشش دهد، همان مبلغ دو میلیون و چهارصد و هشتاد و نه هزار تومان براساس هزینه سبد معیشت است که در مقایسه با تورم واقعی‌تر است. البته این مبلغ آن اندازه نیست که بتواند تمام مشکلات یک خانوار کارگری چهار نفره را حل کند با این‌حال در شرایط موجود؛ تعیین دستمزد به این شکل یک موفقیت بزرگ برای کارگران است.

به گفته وی، درآمد فعلی که معمولا در حد یک میلیون و صد و یک میلیون و دویست هزار تومان است، باعث شده کارگران در شرایط بسیار بدِ بخور و نمیر زندگی کنند. با تعیین دستمزد براساس سبد معیشت، کارگر بدون دغدغه می‌تواند کار و فعالیت کند و طبیعتا تولید بهتر صورت می‌گیرد. کارفرما هم در این شرایط راضی‌تر خواهد بود.

دبیر اجرایی خانه کارگر شهر ری افزود: نمایندگان کارگری فعلی در شورایعالی کار، افراد بسیار توانمندی هستند و بستر مناسب‌تری برای چانه‌زنی با کارفرمایان در قیاس با نمایندگان سال‌های گذشته دارند. البته این متضمن بی‌طرفی دولت نیز هست چراکه دولت در سال‌های گذشته بیشتر متمایل به کارفرمایان بود. اگر دولت بی‌طرفی خود را حفظ کند، شرکای اجتماعی کارگران هم توان چانه‌زنی بالاتری خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری ایلنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...