اطلاعات بیشتر

 

معاون ارتباطات وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، از حذف و کنار رفتن تبعیض مزدی‌کارفرماهای دولتی ویژه کارگران در دولت تدبیر و امید خبر داد.

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک کنید


سیدحسین هفده‌تن که به منظور افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های هفته دولت به گچساران سفر کرده است به ایلنا در دوگنبدان مرکز این شهرستان گفت: دولت قصد دارد که تبعیض مزدی کارفرماهای دولتی کارگران را حذف کند.
وی با بیان فواید حذف تبعیض مزدی کارفرماهای دولتی کارگران در کشور، اظهار کرد:  تبعیض مزدی کارفرماهای دولتی کارگران، نیروی کار را رنج می‌دهد.
معاون ارتباطات وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود:  موضوع حذف  یکسان‌سازی حقوق بر اساس مفاد پیمانی کار مورد نظر به همت استانداران، پیمانکاران، تشکلات کاری و ایجاد انجمن‌های صنفی از سوی کارگران انجام می‌دهیم و مواردی که از اصول اساسی پیشرفت است را عملی کنیم.
هفده‌تن با بیان اینکه رسالت ما این است که مشکلات جامعه کارگری را بشنویم و برای رفع آنها برنامه‌ریزی لازم را داشته باشیم، خاطرنشان کرد: دولت برای رفع مشکل کارگران دغدغه‌های بسیاری دارد
وی گفت:  به دنبال این هستیم تا بتوانیم مشکل تبعیض مزدی و حقوقی که در بین کارفرمایان و کارگران وجود دارد را پی‌گیری کنیم و برای کارهای هم‌ارزش و یکسان که در آن حقوق‌های متفاوتی گرفته می‌شود، چاره‌اندیشی کنیم.
معاون ارتباطات وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با ابراز امیدواری از اینکه دولت بتواند مشکلات حقوق کارگران وزارت نفت را تا پایان دولت برطرف کند، تصریح کرد: در حوزه‌هایی مانند صنعت نفت و مترو و همچنین در بخشی از دولت مشکلاتی از این قبیل وجود دارد که با همکاری مجلس و دولت به دنبال رفع مشکلات آنها هستیم
هفده‌تن افزود: امیدواریم با رشد اقتصادی که در کشور شاهد خواهیم بود بتوانیم بخشی از مشکلات جامعه کارگری را برطرف کنیم.
وی با بیان اینکه با همکاری کمیسیون‌های اصل ۹۰، امور اجتماعی و امنیت ملی برای پی‌گیری یکسان‌سازی حقوق کارگران صنعت نفت در حال اقدام هستیم، خاطرنشان کرد: اما نکته مهم این است که کارگران شرکت نفت برای احقاق حقوق خود در کمتر از یک ماه انجمن صنفی تشکیل دهند.
معاون ارتباطات وزیر کار ، تعاون و رفاه اجتماعی ، در پاسخ به این سوال که اگر مشکلات اقتصادی وجود دارد چرا فقط جامعه کارگری در این مواقع با گرفتن حقوق پایین در کنار دولت‌ها باشد، هم یادآورشد: ما نیز این تبعیض را که از اول انقلاب وجود داشته است را قبول داریم و در پی آن هستیم که شرایطی را فراهم کنیم تا تبعیض شغلی از بین برود.
هفده‌تن گفت:  دولت تدبیر و امید در شرایط بحرانی با رشد اقتصاد منفی و تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی مواجه شد و کشور در رکود بود.
وی با اشاره به اینکه اگر همدلی مردم نبود برون رفت از این وضعیت بسیار سخت بود، تصریح کرد: خوشحالیم که کشور جمهوری اسلامی اکنون رشد اقتصادی چهاردرصد دارد..
معاون ارتباطات وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود:  برنامه های جدید حوزه روابط کار برای اولین بار، هزینه‌های سنگین را از دوش دولت برخواهد داشت و یکی از آنها، سیاست پیشگیری و پیش بینی به جای سیاست انفعالی است.
هفده‌تن گفت: دومین موضوع، حفظ سلامت جسمی، روحی و روانی کارگران، مهمترین رسالت دولت تدبیر و امید است.
وی افزود: برنامه‌های جدیدی تدوین کردیم تا در سال‌های آتی از مرگ و میر در حوزه کار و مرگ و میر بر اثر آلاینده‌ها جلوگیری کنیم.
معاون ارتباطات وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی ادامه داد: برنامه‌هایی در دست داریم که با اجرای آن خسارت  ۶۰ هزار میلیارد تومان هزینه‌های تحمیل شده بر صندوق بازنشستگی و تامین اجتماعی و موارد دیگر جبران و کاسته خواهد شد
هفده‌تن با تشریح موضوع بیمه کارگران ساختمانی، تصریح کرد: بیمه کارگران ساختمانی در دستور کار دولت تدبیر و امید است و به زودی تمامی کارگران بیمه می‌شوند.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...