جزئیات بیشتر در مورد خبر

شرکت‌ های پیمانکاری تامین نیرو منحل می‌ شوند

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار استخدام کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک نمایید


خبر 9 آذر 96: تصویب طرح عقد قرارداد مستقیم با نیروهای خدماتی (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با مصوبه مجلس در راستای اجرای ماده 32 قانون استخدامی کشوری و ماده 144 قانون برنامه توسعه ششم شرکت‌های پیمانکاری تامین نیرو منحل می‌شوند.
تصویب طرح عقد قرارداد مستقیم با نیروهای خدماتی توسط دستگاه های اجرایی و حذف شرکت‌های پیمانکاری به تصویب مجلس رسیده است و دولت به اجرای قوانین مصوب مجلس و احقاق حقوق کارگران شرکتی وقراردادی موظف است.
در همین راستا سازمان اداری و استخدامی طی بخشنامه‌ای از دستگاه‌های اجرایی خواست با رعایت کامل قوانین و مقررات در به کارگیری نیروی انسانی به صورت قرارداد کار معین، تقاضاهای خود را به این سازمان ارسال کنند.
سازمان اداری و استخدامی کشور طی بخشنامه‌ای از دستگاه‌های اجرایی خواست با ملاحظه و رعایت کامل قوانین و مقررات موجود در به کارگیری نیروی انسانی به صورت قرارداد کار معین (مشخص)، تقاضاهای خود را صرفا در موارد ضروری به این سازمان ارسال کنند.
در این بخشنامه‌ آمده است: با توجه به مکاتبات پراکنده دستگاه‌های اجرایی درخصوص بکارگیری نیروی انسانی به صورت قراردادکارمعین (مشخص) و مراجعات مکرر افراد معرفی شده به این سازمان و همچنین لزوم رعایت قوانین و مقررات مربوطه و سیاست‌های دولت در خصوص جذب و بکارگیری نیروی انسانی، ضروری است دستگاه‌های اجرایی، تقاضای بکارگیری نیروی قراردادی را صرفا در موارد کاملاً ضروری، با رعایت نکات مورد اشاره به این سازمان ارسال کنند تا بررسی شود.
در این بخشنامه یادآوری شده است که نیروهای قرارداد کار معین، نیروهای موقتی هستند که در اجرای تبصره ماده 32 قانون مدیریت خدمات کشوری حسب ضرورت، بدون تعهد استخدامی و برای حداکثر یک سال، برای تامین نیروی انسانی در برخی از وظایف و مشاغلی که جنبه موقتی داشته و نیاز سریع به تامین نیرو در آنها وجود دارد، بکارگرفته می‌شوند.
بر این اساس دستگاه‌ها در صورت کمبود نیروی انسانی در وظایف و مشاغل اصلی خود می‌توانند تقاضای جذب نیروی انسانی رسمی و پیمانی خود را در چهارچوب سند برنامه نیروی انسانی همراه با ارائه برنامه عملیاتی، برای اجرایی شدن بند (الف) ماده (28)قانون برنامه ششم توسعه، به این سازمان ارسال کنند.
به موجب این بخشنامه به تعداد نیروهای قرارداد کارمعین(مشخص) شاغل در دستگاه اجرایی از مجموع پست‌های بلاتصدی دستگاه مسدود خواهد شد و امکان تصدی آنها توسط نیروهای جدیدالاستخدام و یا نیروهای مأمور و انتقالی از سایر دستگاه‌ها، در مدت زمان مسدود شدن آنها وجود نخواهد داشت.
در این بخشنامه همچنین ضمن تاکید بر ضرورت اجرای تمامی مقررات مصرح به منظور اخذ مجوز به‌کارگیری نیروهای قراردادی آمده است: دستگاه‌ها در صورت صدور مجوز بکارگیری، باید پس از اخذ و ارائه تائیدیه تامین اعتبار از سازمان برنامه و بودجه کشور، مشخصات افراد را از طریق سامانه کارمند ایران ارسال کنند تا شناسه مربوطه صادر گردد.
بخشنامه مذکور در پایان بر این موضوع تصریح دارد که جذب و بکارگیری نیروی انسانی در قالب قرارداد حجمی یا مشاوره‌ای با اشخاص حقیقی و نیز بکارگیری افراد از محل اعتبارات طرح‌های عمرانی برای انجام فعالیت‌های جاری دستگاه‌های اجرایی وجاهت قانونی ندارد و ممنوع است.
این بخشنامه به شماره 1538390 در تاریخ هفتم آذرماه 1396 و با امضای جمشید انصاری، رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور صادر شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : احمد

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 20:38

  کد دیدگاه : 1563320

  یعنی میشه
  آذر ماه تصویب کردن ولی هنوز خبری نیست

  پاسخ دهید
 • نویسنده : محمدرضا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:10

  کد دیدگاه : 1539909

  کارگرپیمانکاردرشرکت ایرانخودرو۱۳ساله لطفأرسیدگی کنیدممنون

  پاسخ دهید
 • نویسنده : محمدرضاخدادادی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:08

  کد دیدگاه : 1539906

  کارگرپیمانکاردرشرکت ایرانخودرو۱۳ساله لطفأرسیدگی کنیدممنون

  پاسخ دهید
 • نویسنده : جواد رض

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 23:03

  کد دیدگاه : 1534692

  باسلام اگراین قانونه پس چرا در راه اهن هنوز پیمانکار درمناقصات جدید همه کاره است وحقوق میدهد

  پاسخ دهید
 • نویسنده : محمد

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 20:07

  کد دیدگاه : 1513683

  سلام وقت شما بخیر
  منظور از نیروهای خدماتی چه کسایی هستن؟ نیروهای مراقب سلامت که به صورت شرکتی در طرح تحول سلامت جذب شدن هم شامل این قانون میشن؟ قانون حذف شرکت های پیمانکاری کی عملی میشه؟ چون امسال هم میخوان دوباره مناقصه برگزار کنن اگه حذف میشه پس چرا مناقصه دوباره؟؟؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 09:59

   کد دیدگاه : 1606844

   آقا ما در ترابری سنگین فولاد مبارکه 12 سال داریم مثل یه برده با حد اقل حقوق اداره کار کار میکنیم-میز های کنار ما پرسنل رسمی فولاد مبارکه میباشند با حقوق های سه برابر ما……..صدای ما را کی باید بشنوه….چرا دو تا کارمند کنار هم یکی باید لباس شرکتی تنش باشه و یکی لباس رسمی فولاد مبارکه……..کی مسئوله … یکی بیاد صدای ما را بشنوه…تا کی بی عدالتی تا کی فرق و تضاد.

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...