جزئیات بیشتر در مورد خبر

تشریح شیوه تأمین اعتبار برای پرداخت مطالبات حق التدریسی ها

جهت ورود به صفحه اخبار استخدام معلمان حق التدریس اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار حقوق و دستمزد فرهنگیان اینجا کلیک نمایید


خبر 12 تیر 98: تعیین تکلیف 5 ماه مطالبات حق‌ التدریس معلمان

معاون وزارت آموزش و پرورش با تشریح شیوه تأمین اعتبار برای پرداخت مطالبات مربوط به حق‌التدریس معلمان شاغل، توضیحاتی را درباره تعیین تکلیف ۵ ماه مطالبات حق‌التدریس معلمان ارائه کرد.

علی اللهیار ترکمن در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره “تأمین اعتبار لازم برای پرداخت باقیمانده مطالبات حق‌التدریس معلمان و این موضوع که آیا آموزش و پرورش با سازمان برنامه و بودجه بر سر رقم این مطالبات اختلاف نظر دارد؟” اظهار کرد: اختلاف نظری وجود ندارد و به‌استناد ماده یک قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر، هر دستگاه دولتی موظف است تمام بدهی‌های خود را در سامانه ثبت بدهی‌های دولت «سماد» ثبت کند.

بدهی‌ها باید در سامانه دولت ثبت شود

وی افزود: بعد از ثبت بدهی‌ها و حسابرسی شدن آنها، مبنای کار برای تأمین پرداخت مطالبات پرسنلی و غیرپرسنلی، خروجی سامانه و حسابرسی است یعنی در سامانه بدهی‌های دولت ثبت و تأیید شده و این مبنای کار می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش گفت: حدود 8 ماه است که با کمک واحدهای استانی آموزش و پرورش و همراهی وزارت اقتصاد و دارایی کار را شروع و نسبت به ورود اطلاعات به سامانه ثبت بدهی‌های دولت اقدام کرده‌ایم.

اللهیار ترکمن مطرح کرد: بیش از 95 درصد بدهی‌ها ثبت شده است و هر بدهی که وجود دارد باید ثبت و مستندات و مدارک مربوط به آن ضمیمه شود و ما این کار را انجام داده‌ایم و خروجی آن را پیگیر هستیم تا به سازمان برنامه و بودجه ارائه دهیم.

کمتر از دو ماه دیگر تأییدیه بدهی‌ها را می‌گیریم

وی تصریح کرد: تأییدیه را کمتر از دو ماه دیگر گرفته و به سازمان برنامه و بودجه می‌دهیم و برای نحوه تأمین اعتبار به توافق می‌رسیم.

نوبخت: تمام مطالباتی که آموزش‌و‌پرورش گفت پرداخت کردیم

به گزارش تسنیم، پیش از این محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به پرسش تسنیم درباره وضعیت پرداخت مطالبات فرهنگیان گفته بود: آموزش و پرورش هر میزان بدهی که اعلام کرده بود ما پرداخت کردیم و بعید است که باز هم مطالباتی داشته باشند، 934 میلیارد تومان بابت مطالباتی که اعلام شده بود به آنها پرداخت کردیم.

او همچنین 28 فروردین ماه امسال گفته بود: در سال 97 اعتبارات وزارت آموزش و پرورش بالغ بر 107 درصد پرداخت شد، اما با وجود پرداخت 107درصدی به وزارت آموزش و پرورش و این که این میزان برای تأدیه بدهی آموزش و پرورش کافی نبود برای هفته گذشته مجدداً 600 میلیارد تومان پرداخت انجام شد، برای امروز و فردا هم 2100 میلیارد تومان پرداخت خواهد شد و امیدواریم قبل از هفته معلم با این منابع آموزش و پرورش بتواند بدهی‌های خود را بپردازد.

معلمان از شیوه تأمین مطالبات خود از سرپرست جدید می‌پرسند

با وجود این، اللهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش در تاریخ 10 اردیبهشت امسال از بدهی مجدد این وزارتخانه به فرهنگیان خبر داد و گفت: برای پرداخت مطالبات مربوط به 3 ماه پایانی سال گذشته، 900 میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است البته 261 میلیارد تومان به‌همراه 566 میلیارد تومانی که در اختیار این وزارتخانه قرار گرفته بود برای مواردی مانند حق‌التدریس معلمان، حق الزحمه امتحانات، حق‌الزحمه نیروهای خرید خدمات، هزینه‌های اداری و سرانه دانش‌آموزی به استانها ابلاغ شد.

به گزارش تسنیم، معلمان همچنان از باقی ماندن حدود 5 ماه از مطالبات خود خبر می‌دهند به‌گونه‌ای که حق‌التدریس 3 ماه پایانی سال 97 و حدود دو ماه از سال جدید معلمان شاغل هنوز پرداخت نشده است و باید دید به چه شیوه‌ای قرار است تأمین اعتبار شود. البته سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیز تاکنون در این رابطه واکنشی نداشته و توضیحاتی نداده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : معلم از کاشمر

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 08:06

  کد دیدگاه : 2384408

  فقط برای معلم بیچاره پول نیست که کار میکنیم ولی رایگان…

  پاسخ دهید
 • نویسنده : شهلا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 02:32

  کد دیدگاه : 2384256

  با سلام ، با گذشت ۶ ماه از اولین پرداخت معوقات ،هنوز تصمیم قاطعی برای طلب سه ماهه دوم معلمان زحمتکش گرفته نشده ،بنظر شما گناه این معلمان چه میباشد؟ چگونه باید امرار معاش کنیم؟لطفا سریعتر رسیدگی نمایید ،با تشکر

  پاسخ دهید
 • نویسنده : اقساط عقب افتاد

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:39

  کد دیدگاه : 2382862

  با سلام
  چرا نسبت به معوقات فرهنگیان بی توجهی است در حالیکه تمام اضافه کاری کارکنان دیگر پرداخت شده ایا با این وضع انتظاری از فرهنگیان میتوانیم داشته باشیم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : معلم فلاورجان

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:20

  کد دیدگاه : 2382832

  با سلام
  همه ی ارگان ها اضافه کار کارکنان را نهایتا با یک یا 2 یا 3 ماه تاخیر پرداخت میکنند ، معلمان چه گناهی کردند که بعداز 8 ماه هنوز شما هیچ واکنشی نشان نمی دهید ؟؟؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : خدا

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 13:04

   کد دیدگاه : 2398719

   به خدا نیاز داشتیم که از زندگی مون زدیم اضافه کار برداشتیم.
   از خدا بترسید وسریعتر مطالبات مارو پرداخت کنید روحساب مطالبات مون قرض کردیم هنوز خبری نیست

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...