جزئیات بیشتر در مورد خبر

 واگذاری امور به بخش خصوصی حقی از کارگران را ضایع نمی‌کند

جهت ورود به صفحه اخبار استخدام شهرداری های استان زنجان اینجا کلیک نمایید


خبر 10 اسفند 96: توجه به حفظ امنیت شغلی کارگران در واگذاری امور به بخش خصوصی

سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه شورا و شهرداری حامی حقوق کارگران است، گفت: واگذاری امور به بخش خصوصی حقی از کارگران را ضایع نمی‌کند.

سجاد خدایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: یکی از الزامات قانونی که شهرداری طبق مصوبه شورا، ملزام به اجرای آن شده است، بحث واگذاری امور شهرداری به بخش خصوصی است.

وی  تصریح کرد: تاکید و همیت شورا حفظ حقوق پرسنل و کارگران است و این موضوعی نیست که فقط در زنجان رخ داده باشد، بلکه در شهرهای دیگر نیز بوده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه عمده بار نظافت شهری به عهده نیروهای زحمت کش شهرداری است، گفت: اما برای نحوه واگذاری آن شرایطی تعیین شده است که دقیقا طبق شیوه‎‌نامه بوده و در آن تبعیضی وجود نداشته باشد.

خدایی ادامه داد: البته نگرانی کارگران شهرداری نیز قابل درک است، اما این اطمینان را به کارگران می‌دهیم، که در صورت اجرایی شدن این مصوبه و واگذاری به بخش خصوصی حق و حقوق کارگران رعایت شده و امنیت شغلی آنها حفظ خواهد شد و کارگران باید در این زمینه اطمینان خاطر داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه برون‌سپاری بخشی از امور موجب ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده خواهد شد، تصریح کرد: شهرداری و شورای شهر تلاش خواهند کرد که این واگذاری ضابطه‌مند انجام شده و تبعیضی در آن رخ ندهد و قطعا اعضای شورا و شهرداری به فراخور وظیفه طبیعی خود از کارگران حمایت خواهند کرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه در حال تدوین ضوابطی برای انجام این واگذاری هستیم، گفت: قطعا واگذاری امور طبق آن انجام خواهد شد، چرا که معتقدیم نیروهای فعلی باید در کار خود بعد از برون‌سپاری نیز باقی بمانند و این از شروط واگذاری امور به پیمانکار است.

خدایی با اشاره به اینکه نظارت‌های لازم بر عملکرد بخش خصوصی در این باره انجام خواهد شد، اضافه کرد: ضوابطی برای واگذاری امور تعیین شده که بر این اساس اقدام خواهد شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان همچنین با اشاره به اینکه صلاحیت پیمانکار را ضوابط و شرایط مشخص می‌کند که البته برای آن یک سری معیارهایی وجود دارد که این موضوعات در فرآیند برگزاری مناقصه رعایت شده است، گفت: به کارگران اطمینان می‌دهیم که شورا و شهرداری حامی آنها است و واگذاری امور به بخش خصوصی حقی از کارگران را ضایع نمی‌کند و تا زمانیکه شیوه نامه اجرایی و ضابطه مند کردن این موضوع نهایی نشده عملیات اجرایی به تعویق بیفتد.

وی تصریح کرد: البته پیشنهادی در رابطه با انتخاب نمایندگانی از کارگران ارائه شده تا در آینده با شهردار و شورای شهر صحبتی داشته و شرایط کاملا برای آنها تشریح شود.

منبع: خبرگزاری فارس


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...