جزئیات بیشتر در مورد خبر

 لزوم بهسازی و توانمندسازی نیروهای دولتی

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک نمایید


خبر 28 مهر 97: توزیع بسته های حمایتی دولت در جهت رفاه حال مردم از آبان ماه

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: افزایش رضایتمندی مردم برای دولت بسیار مهم است زیرا به هر میزان رضایت مردم از دولت بالا باشد سرمایه اجتماعی در کشور افزایش می یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، جمشید انصاری در جلسه شورای اداری که صبح شنبه در سالن اجتماعات غدیر استانداری گیلان برگزار شد با اشاره به موضوع اصلاح نظام اداری، اظهارکرد: زمانی برنامه‌ریزی‌ها در حوزه نظام اداری موثر خواهد بود که سبب ارتقای کیفیت خدمات به مردم شود.

انصاری هدف از اصلاح برنامه‌های اداری دولتی را ارتقای کیفیت و کاهش هزینه‌های ارائه خدمات دولتی به مردم بیان کرد و گفت: افزایش رضایتمندی مردم برای دولت بسیار مهم است زیرا به هر میزان رضایت مردم از دولت بالا باشد سرمایه اجتماعی در کشور افزایش می یابد.

وی با اشاره به اولویت‌های برنامه جدید اصلاح نظام اداری، افزود: توسعه دولت الکترونیک یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها است که باید مورد اهتمام تمام دستگاه‌ها در سراسر کشور قرار گیرد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اجرای طرح «میز خدمت» را بخشی از برنامه توسعه دولت الکترونیک عنوان و بیان کرد: صیانت از حقوق شهروندی در دستگاه‌های اداری بسیار مهم بوده و مردم باید با حقوقی که در دستگاه‌های اداری دارند از طریق رسانه‌ها و صدا و سیما آشنا شوند. پنهان ماندن حقوق مردم در دستگاه‌ها با قوانین حقوق شهروندی منافات دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه مقابله با فساد اداری یکی از اهداف اصلاح نظام اداری کشور است، افزود: برخی تخلفات در دستگاه قضایی پیگیری می شود ولی نیازمند ایجاد تممیدات لازم برای پیشگیری از بروز این تخلفات هستیم.

انصاری ادامه داد: متاسفانه برای مدیریت بهره‌وری در سال‌های گذشته اقدامات خوبی صورت نگرفته و اگر به این موضوع توجه نشود نمی توانیم برای ارتقای مدیریت در سطح کشور برنامه مناسبی داشته باشیم.

وی با اشاره به بهسازی و توانمندسازی نیروهایی دولتی، گفت: ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در دولت فعالیت می کنند که بخش عمده خدمات به مردم را در کشور به عهده دارند، از این تعداد ۹۰۰ هزار نفر در آموزش و پرورش و ۴۷۰ هزار نفر نیز در حوزه سلامت و درمان فعال هستند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه کشور شرایط افزایش نیروی انسانی را ندارد، تأکید کرد: باید در روش‌های انجام کار تجدیدنظر شود تا در راستای خدمات دهی به مردم اقدامات شایسته تری انجام شود.

وی با اشاره به اعلام رسوخ بی انگیزگی و ناکارآمدی در نیروهای انسانی، آن را نادرست دانست و افزود: بیان این موضوع از سوی هر کسی نشان دهنده عدم اطلاع آن از جزییات نظام اداری است.

انصاری بیان کرد: از آبان ماه امسال شاهد توزیع بسته‌های حمایتی دولت به مردم هستیم که این بسته‌ها در میان افرادی توزیع می شود که تخت فشار اقتصادی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...