• بروزرسانی ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
  • 1k نظر «نمایش»

ثبت نام آزمون نظام مهندسی

ثبت نام آزمون نظام مهندسی (خبر آزمون)

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۱۳۹ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

اطلاعیه ثبت نام آزمون نظام مهندسی 


فهرست مطالب مهم

جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید

فرصت‌های شغلی را از دست ندهید!

با فعال‌سازی این سرویس، آگهی‌های استخدام سازمان‌های دولتی و خصوصی و همچنین بانک‌ها را به محض انتشار از طریق پیامک و ایمیل دریافت خواهید کرد.

فعال‌سازی

برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسی در 3 نوبت

خبر 31 اردیبهشت 1402: خبر برگزاری آزمون‌های ورود به حرفه مهندسی در 3 نوبت
به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان از افزایش برگزاری آزمون به سه دوره در سال خبر داد و گفت: دومین دوره آزمون در شهریور یا مهر ماه و آزمون سوم در دی یا بهمن ماه برگزار خواهد شد.

ادامه خبر

آزمون برگزار شد - منابع مصاحبه

آزمون ورود به حرفه مهندسان 29 اردیبهشت ماه با موفقیت برگزار شد.
ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام خدمت یکایک شما کارجویان گرامی، به اطلاع میرسانیم که تمامی اخبار مرتبط با این آزمون از جمله اخبار مربوط به اعلام نتایج در همین مبحث اطلاع رسانی خواهد شد. داوطلبان گرامی میتوانند اطلاعات و تجارب خود را در رابطه با نحوه برگزاری آزمون استخدامی و مصاحبه و گزینش در همین صفحه اعلام نمایند.

اطلاعیه اعلام نتایج

خبر 16 اسفند 1401: اطلاعیه اعلام نتایج بازنگری آزمون ورود به حرفه مهندسان در سال 1401
پیرو اطلاعیه‌ قبلی اعلام نتایج آزمون‌ ورود به حرفه دی‌ماه ۱۴۰۱، بدینوسیله به اطلاع کلیه شرکت‌کنندگان محترم آزمون‌های یاد شده می‌رساند، با توجه به اعلام کتبی شرکت خدمات آموزشی سازمان سنجش آموزش کشور و بررسی‌های نهایی در کمیته‌های بازنگری طراحی سوالات، نتایج قطعی آزمون‌های موصوف استخراج گردیده و عندالزوم تغییرات لازم در پاسخنامه و کارنامه داوطلبان اعمال شده است. لذا کلیه داوطلبان محترم می‌توانند با مراجعه به سامانه آزمون‌ها به آدرس الکترونیکی وزارت راه و شهرسازی نسبت به دریافت کارنامه خود اقدام نمایند. بدیهی است عدم تغییر در نتیجه به مفهوم نبودن ایراد و اشکال در نتایج اولیه می‌باشد. از آنجا که مطابق دستورالعمل ثبت‌نام آزمون‌ها، نتایج اعلام شده قطعی می‌باشد لذا اکیداً تقاضا می‌شود که از ارسال هرگونه درخواست و یا تماس تلفنی در ارتباط با این موضوع خودداری فرمایند. بدین‌ترتیب قبولی شرکت‌کنندگانی که کلیه شرایط شرکت در آزمون را مطابق راهنمای ثبت‌نام آزمون‌ها رعایت کرده‌اند مورد تائید بوده و نتایج یاد شده به مدت ۳ سال از تاریخ برگزاری آزمون برای آنها دارای اعتبار می‌باشد. آن دسته از شرکت‌کنندگانی که موفق به کسب حد نصاب قبولی نشده‌اند می‌توانند در آزمون‌‌های بعدی شرکت نمایند.
در خاتمه خاطر نشان می‌سازد، گواهی قبولی صرفاً یکی از مدارک لازم برای صدور پروانه اشتغال به‌کار بوده و سایر مدارک مورد نیاز توسط ادارات کل راه و شهرسازی و واحدهای صدور پروانه اشتغال، کنترل و بررسی خواهد شد. بدیهی است صِرف قبولی در آزمون بدون احراز سایر شرایط قانونی تعهدی برای صدور پروانه اشتغال به‌کار ایجاد نمی‌کند.

ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان

آگهی 13 اسفند 1401: اطلاعیه ثبت‌نام و زمان برگزاری آزمون‌های ورود به حرفه اردیبهشت سال 1402
وزارت راه و شهرسازی در اجرای مواد 11 ،21 ،26 و 28 آئین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان، نسبت به برگزاری آزمون های ورود به حرفه مهندسان در رشته های معماری
صلاحیت (طراحی) بصورت جداگانه در تاریخ 15 اردیبهشت ماه 1402 و معماری صلاحیت های (نظارت و اجرا)، عمران صلاحیت های(نظارت، محاسبات، اجرا)، تاسیسات مكانیكی صلاحیت های (طراحی، نظارت و اجرا)، تاسیسات برقی صلاحیت های (طراحی، نظارت و اجرا)، شهرسازی، نقشه برداری و ترافیك برای اخذ پروانه اشتغال به كار مهندسی و همچنین كاردان های
فنی ساختمان در شش رشته معماری، عمران، تاسیسات مكانیكی، تاسیسات برقی، شهرسازی و نقشه برداری برای اخذ پروانه اشتغال به كار كاردانی و آزمون تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی برای اخذ پروانه اشتغال به كار معماران تجربی در پایههای سه، دو و یك و آزمون های طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان و ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی همگی در تاریخ های 28 و 29 اردیبهشت ماه 1402 بطور هماهنگ و همزمان در سراسر كشور اقدام می نماید.
شروع ثبت‌نام آزمون‌ کلیه رشته‌ها از روز پنج‌شنبه مورخ 1401/12/11 آغاز و تا روز پنج‌شنبه مورخ 1401/12/18 ادامه خواهد داشت.
برگزاری آزمون رشته معماری (طراحی) روز جمعه مورخ ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲
برگزاری آزمون‌های (تستی) سایر رشته‌ها روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت‌ماه 1402

مدرک تحصیلی
مطابق با ماده 7 آئین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان صرفاً مدارك مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور صدور پروانه اشتغال بكار مورد تأیید میباشند. همچنین مطابق ماده 6 قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان رشته های معماری، عمران، تأسیسات مكانیكی، تأسیسات برقی، شهرسازی، نقشه برداری و ترافیك جزء رشته های اصلی میباشند. با توجه به مصوبات كمیسیون هم ارزی كلیه دارندگان مدارك تحصیلی كارشناسی و كارشناسی ناپیوسته، با عناوین متفاوت از رشته های اصلی و دارندگان مدارك تحصیلی كارشناسی ارشد و دكتری فاقد مدرك كارشناسی در رشته های اصلی و مواردی از این قبیل جهت اطلاع از امكان یا عدم امكان دریافت پروانه اشتغال به کار در رشته و صالحیت مورد نظر، نسبت به کسب نظر از اداره کل استان محل سكونت خود قبل از ثبت نام اقدام نمایند تا پس از قبولی در آزمون با مشكل قانونی مواجه نگردند.
بخش های آزمون و شکل برگزاری آنها
6-1 -آزمون تمامی رشته ها (به استثناء رشته معماری طراحی) بصورت تستی و چهار گزینه ای میباشد.
6-2 -آزمون تمامی رشته ها بصورت كتاب باز میباشد.
6-3 -حدنصاب قبولی در آزمونهای ورود به حرفه مهندسان و كاردانهای فنی ساختمان در تمامی رشته ها و صلاحیت های آن 50 %میباشد.
6-4 -حدنصاب قبولی در آزمونهای ورود به حرفه مهندسان در رشته عمران (طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان) و (ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی) 60 %میباشد.
6-5 -حدنصاب قبولی در آزمون تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی برای پایه سه 50 ،%پایه دو 55 % و پایه یك 60 %میباشد.
تذکر مهم: بدیهی است در هیچ یك از آزمون ها، جبران کسری نمره و ارفاق وجود نخواهد داشت.
تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون
آزمون رشته معماری (طراحی) در روز جمعه 15 اردیبهشت ماه سال 1402 و سایر آزمون های ورود به حرفه مهندسان، كاردان های فنی ساختمان و تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی در روزهای پنجشنبه و  جمعه 28 و 29 اردیبهشت ماه 1402 بطور همزمان در سراسر كشور به شرح جدول های شماره 3 و 4 برگزار میگردد.
نحوه ثبت نام
1-8 -داوطلب لازم است به سایت دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان مراجعه و در قسمت سامانه آزمون های ورود به حرفه پس از تایید راهنما و دستورالعمل ثبت نام آزمون و قبول شرایط آن نسبت به انجام فرآیند ثبت نام اقدام نمایند.
لازم به ذكر است فرم ثبت نام از طریق همین سامانه، در مهلت ثبت نام قابل پرینت میباشد و داوطلبان میتوانند پس از پایان فرآیند، نسبت به پرینت فرم ثبت نام اقدام نمایند.
8-2 -جهت ثبت نام در آزمون های ورود به حرفه مهندسان و كاردان های فنی ساختمان عضویت در سازمان استان اختیاری میباشد.
8-3 -متقاضیان میبایست درصورت عضویت در سازمان استان به هنگام ثبتنام، دقت كافی را در نحوه درج شماره عضویت خود شامل كد استان، كد رشته، كد مرتبط و اصلی بودن رشته و شماره سریال مختص استان به شرح زیر معمول نمایند. در صورتی كه متقاضی حتی یكی از اجزاء شماره عضویت خود را به اشتباه در فرم ثبت نام درج نماید ضروریست برای اصلاح آن در مدت زمان ثبت نام از طریق مراجعه به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اقدام نماید.
4-8 -لازم است متقاضیان در تكمیل سایر موارد فرم ثبت نام نیز دقت لازم را مبذول نمایند، در صورت نیاز به تغییرات میبایست از طریق مراجعه به سازمان نظام استان اقدام نمایند.

اطلاعات آزمون

 

+ دانلود دفترچه شرایط (PDF)
+ مشاهده مواد آزمون
تقویم آزمون:

مهلت ثبت نام: تا 18 اسفند 1401


توجه: مهلت ثبت نام به پایان رسیده است.
جهت مشاهده آگهی در سامانه آزمون های ورود به حرفه کلیک نمایید

منابع مطالعه

آرشیو آگهی ها

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=623893
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد logo-samandehi
نظرات کاربران 1k