جزئیات بیشتر در مورد خبر

جذب ۵ هزار نیروی قراردادی در وزارت علوم

جهت مشاهده صفحه اخبار تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی استخدام وزارت علوم اینجا کلیک نمایید


خبر 2 دی 96: جذب حدود یک سوم نیروهای قراردادی وزارت علوم  
معاون اداری، مالی و منابع انسانی وزیر علوم: در مجموعه وزارت علوم بیش از ۱۵هزار نفر کارمندان قراردادی است که پنج هزار نفر از آنان در آینده نزدیک جذب می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، معاون اداری، مالی و منابع انسانی وزیر علوم در نشستی با اعضای شورای دانشگاه یزد که در این دانشگاه برگزار شد در پاسخ به سوالات و مشکلات مطرح شده از سوی اعضای شورای دانشگاه، بر لزوم بهره وری تأکید کرد.
دکتر حسین عسکریان ابیانه اظهار داشت: اساس کار بهره وری این است که با انرژی کمتر بتوان خروجی و نتیجه بیشتری را دریافت کرد، در این صورت ما می‌توانیم انرژی را تقسیم کنیم و در حوزه‌های مختلف از آن بهره برداری کنیم.
دکتر عسکریان افزود: از مواردی که باید در شیوه مدیریت مد نظر قرار گیرد کوچک کردن چارت‌ها است. هر چقدر چارت سازمانی گسترده‌ تر باشد در هم ریختگی آن نیز بیشتر خواهد بود. اکنون در دانشگاه یزد ریاست دانشگاه توانسته تیم خوبی از مدیران را گردهم آورد و نوعی از مدیریت نهادی و نه قائم به فرد را ارائه کند. این یک نقطه مثبت برای دانشگاه یزد است که ما نیز در وزارت خانه باید آنرا مد نظر قرار دهیم.
وی در پاسخ به سوالات و مسائل مطرح شده سامانه یکپارچه سازی را یکی از اقدامات خوب و در راستای دولت الکترونیک دانست.
معاون اداری، مالی و منابع انسانی وزیر علوم با تأکید بر اهمیت توازن بین کارمندان و اعضای هیئت علمی گفت: نسبت هیئت علمی ۴۵۰ به ۳۵۶ کارمند خبری خوشحال کننده است. اما این نسبت باز هم زیاد است. نسبت متناسب را می‌توان یک کارمند به دو عضو هیئت علمی در نظر گرفت.
وی رشد بودجه را به مدل‌های طراحی شده معطوف دانست و بازنشستگی زودتر از موعد را نیز فرآیندی در جهت چرخش کارمندان و ورود نسل جدید به این حوزه دانست.
در ادامه محمد عبدالحسینی مدیرکل امور اداری و پشتیبانی وزارت علوم با اشاره به وضعیت نیرو‌های قراردادی در دانشگاه‌ها گفت: در مجموع وزارت علوم حدود ۱۵۰۰۰ نفر کارمند قرار دادی دارد. وی افزود: در تدوین آئین نامه استخدامی اعضای غیر هیئت علمی ماتلاش کرده ایم با همکاری کارشناسان و متخصصان آئین نامه را به نحوی تنظیم کنیم که از مشکلات آنان کاسته شود.
دکتر مهرالله رخشانی مهر، مدیر کل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم نیز در سخنانی کوتاه مدیریت و کارکرد تیم مدیریتی دانشگاه یزد را نمونه‌ای خوب برای جامعه علمی کشور دانست.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : یلدا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 08:47

  کد دیدگاه : 1645364

  امنیت شغلی را به کارکنان قراردادی دانشگاهها برگردانید نیروهای قراردادی دچار مشکلات عدیده ای شده اند عمر و جوانیمان را صرف دانشگاه کرده ایم هر کداممان از نظر سالم آمده ایم و بعد از بیست و اندی البته از این بیست و اندی سال نصفش را شرکتی بوده ایم و نصف دیگرش را قراردادی. الان مستهلک شده ایم و توان استخدام در دستگاه دیگر را نداریم حتی عمرمان رفته ذهنمان توانایی آزمون استخدامی دادن را نداراد تمام قدرت و انرژیمان را برای دانشگاه گذاشته ایم حالا حقمان این است تبدیل وضعیت به پیمانی شویم و حق و حقوقمان بالاتر برود اما این امکان برایمان متاسفانه فراهم نمیباشد. هر روز مسئولین دلمان را با واژه امتحان و آزمون میلرزانند. وجداننا چگونه بعد از بیست و یک سال با یک تازه وارد که با آزمون می آید قیاس شویم. اگر در آزمون قبول نشده ایم ما را بیرون کنند. جواب عمرمان جوانیمان که با کمترین حقوق در زمان شرکتی بودن رفت و حال که با قراردادی بودن از حق رتبه محرومیم را که می دهد.لطفا در خصوص نیروهای قراردادی دانشگاهها تدبیری بیاندیشید همه ما با یک حقوق زندگیمان میچرخد چه زن چه مرد چون یا زن یا مرد شاغل هستیم و یکی دیگرمان بیکار چشم امید خانواده هایمان به حقوق قراردادیمان دوخته شده شما را به خدا امنیت شغلی را به کارکنان قراردادی دانشگاهها برگردانید

  پاسخ دهید
 • نویسنده : کسری

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:02

  کد دیدگاه : 1577027

  شما را به خدا پیگیر تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی دانشگاه گیلان باشید.اگر امکان تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی وجود ندارد لااقل قراردادهایمان را طولانی مدت کنید تا هر مسئولی سلیقه ای با کارکنان برخورد نکند کارکنان قراردادی این دانشگاه عمر و جوانیشان را بیش از ده سال در این دستگاه گذاشته اند را به ورطه نابودی و سکته مغزی و ام ام و هزار نوع بیماری روحی از ترس دچار تنش های روحی نشوند چرا باید دل یک نیروی قراردادی ابتدای هر سال بلرزد. که مدیر یا معاون مربوطه قراردادش را باطل میکنند. شما را به خدا قسم با نانمان بازی نکنند امکان تبدیل وضعیت میسر نیست قراردادهای کارکنان قراردادی شاغل در ادارات دولتی را پنج ساله یا ده ساله کنید هر کدام از نیروهای قراردادی دانشگاهی حداقل هفت یا هشت سال سابقه شرکتی بودن در دانشگاه دارند که در سال 86 با مصوبه هیات دولت تبدیل به قراردادی شده اند و قرارداد مستقیم با دستگاه هم بیش از ده سال دارند در این سالهایی که عمر و جوانیمان صرف دستگاه شد تا نان حلالی به دست آوریم و بی منت بخوریم حالا باید از ترس فشارهای وارده از سوی مسئولین کارگزینی تن و بدنمان بلرزد. شما را به خدا قراردادهای نیروهای بالای ده سال سابقه را پنج ساله یا ده ساله کنید تا ما نیروهای تحصیلکرده دانشگاهی برای زندگیمان برنامه ریزی با خیال راحت و آسوده داشته باشیم. با راندمان بالای کار اداری باز هم تهدید و ارعاب برایمان ایجاد میکنند. لطفا برای اینکه قراردادهای کارکنان ادارات دولتی مدتش طولانی تر شود. اقدام کنید تا عمری نیروهای قراردادی ادارات دعاگوی شما شوند

  پاسخ دهید
 • نویسنده : عبدالرضا س

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 02:33

  کد دیدگاه : 1542873

  باسلام حدودسیزده سال ونیم خانم بنده دریکی ازبیمارستانهااستان کرمان مشغول به کارمیباشدایاانصاف هست مبلغ نهصدهزارتومان اون هم شش ماه یکباربهش پرداخت میکن چرابایدپیمانکاران حق مارابخورن بقران پارسال عیدی نداد۶صبح تا۸شب دراشپزخانه بیمارستان کارمیکنه خدای این انصاف نیست فکری ب حال کارگران شرکتی کنید

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...