جزئیات بیشتر در مورد خبر

ضرورت حضور داروسازان بالینی در بیمارستان ‌ها

جهت ورود به صفحه اخبار لحظه به لحظه استخدام وزارت بهداشت اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار و استخدام وزارت بهداشت اینجا کلیک نمایید


خبر 9 آبان 97: جذب نیروی جدید در بیمارستان ها در گرو افزایش منابع مالی

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان گفت: ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان منجر به بالارفتن هزینه‌های سرپایی بیماران خواهد شد.

حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که آیا تاکنون رقم مشخصی برای بودجه وزارت بهداشت در سال 98 در نظر گرفته شده است، توضیح داد: تاکنون لایحه‌ای از طرف دولت در این زمینه به مجلس ارائه نشده است.

وی با بیان اینکه میزان افزایش بودجه وزارت بهداشت به منابع دولت بستگی دارد، گفت: با توجه به تورمی که همه ساله وجود دارد و این موضوع در حوزه سلامت فشار زیادی را بر دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها تحمیل کرده است پیش‌بینی می‌شود بودجه نظام سلامت افزایش داشته باشد.

شهریاری در خصوص ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان برای مباحث درمانی اظهار داشت: معمولاً در گذشته بیماران در صورت مراجعه به بیمارستان تمام اقدامات درمانی از قبیل آزمایشات را انجام می‌دادند اما اکنون برخی از بیمارستان‌ها با کمبود منابع مالی مواجه هستند و در مواقعی مشاهده می‌شود که به طور مثال آزمایش در دفترچه بیمه شخص نسخه شده و فرد برای انجام آن به خارج از بیمارستان ارجاع داده می‌شود و سپس بیمار را بستری می‌کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: این موضوع هزینه‌های سرپایی بیماران را افزایش می‌دهد که باعث نگرانی ما شده است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره دلیل افزایش مسمومیت‌ها در کشور توضیح داد: در این زمینه لازم است مشاوره‌های بیشتری به افراد جامعه ارائه شود. باید توجه داشته باشیم که مسمومیت دختران اهوازی به دلیل داروها هنوز اثبات شده نیست و لازم است پزشک قانونی موضوع را به طور کامل بررسی کند.

شهریاری درباره ضرورت حضور داروسازان بالینی در بیمارستان‌ها توضیح داد: داشتن داروساز بالینی در بیمارستان‌ها می‌تواند کمک زیادی به کاهش عوارض دارویی کند اما در حال حاضر به دلیل کمبود منابع مالی بیمارستان‌ها با مشکل جذب نیرو مواجه هستند و برخی از این مراکز درمانی منابع خودشان را صرف هزینه‌ها می‌کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پاسخ به پرسشی درباره اجرایی شدن آزمون وسع برای بیمه‌شدگان گفت: اجرای آزمون وسع طرح دشواری است که نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و زمان طولانی مدت خواهد بود ما معتقدیم منابع مالی باید در اختیار افراد ضعیف جامعه قرار گیرد اما دولت اعلام کرده که اجرای این طرح مستلزم زمان زیادی است. باید توجه کنیم که بیان برخی مسائل در ظاهر آسان است اما اجرای آنها به راحتی انجام‌پذیر نیست.

منبع: خبرگزاری فارس


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...