جزئیات بیشتر در مورد خبر

اختصاص چهار پنجم اعتبارات اشتغال پایدار روستایی به شهرستان شازند

جهت ورود به صفحه اخبار اشتغال و استخدام استان مرکزی اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار وام اشتغال اینجا کلیک نمایید


خبر 22 تیر 98: جذب 240 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار در شازند

۲۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و مناطق عشایری از آغاز این طرح تا کنون در شهرستان شازند جذب شده است.

فرماندار شهرستان شازند روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ۱۵۰ میلیارد ریال سال گذشته از محل اعتبارات اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری به این شهرستان اختصاص یافت که با کمک و همکاری استان این اعتبارات به ۳۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

«مصطفی عرب» ادامه داد: چهار پنجم اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری اختصاص یافته در این مدت به شهرستان شازند جذب و قرارداد بقیه طرح ها منعقد و در مرحله تعیین و تکلیف در بانک های عامل شهرستان قرار دارند.

وی گفت: پرداخت این تسهیلات در شازند حدود ۷۰۰ شغل در زمینه های مختلف کشاورزی، صنعتی و خدماتی در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر شهرستان به همراه داشته است.

فرماندار شهرستان شازند افزود: با توجه به ظرفیت های کشاورزی، دامداری و گلخانه ای شهرستان شازند و فعالیت واحدهای تکمیلی کوچک و بزرگ این بخش در شهرستان، پیش نهاد اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در سال جاری به این شهرستان ارایه شده است.

عرب خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری شهرستان شازند بر اساس آمار سرشماری سال ۹۵ حدود ۱۱ درصد است و این شهرستان با وجود دارا بودن واحدهای بزرگ صنعتی و ظرفیت های مهم کشاورزی جزء ۲ شهرستان نخست استان با نرخ بیکاری بالا است.

وی ادامه داد: یک هزار شغل سال گذشته در بخش های مختلف کشاورزی، صنعتی و خدماتی شهرستان شازند ایجاد شده است و ایجاد یک هزار شغل جدید در سال جاری با بهره برداری از ۲ واحد پتروشیمی، یک واحد تولید بنزین از ضایعات مواد نفتی و طرح های شیلاتی و کشاورزی در دستور کار این فرمانداری قرار دارد.

فرماندار شهرستان شازند خاطر نشان کرد: با توجه برنامه ها و اقدام های انجام شده پیش بینی می شود نرخ بیکاری در این شهرستان تا سال ۱۴۰۰ تک رقمی شود.

شهرستان شازند از توابع استان مرکزی است که در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی اراک واقع شده است و در این منطقه بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می کند.

منبع: خبرگزاری ایرنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...