جزئیات بیشتر در مورد خبر

مهارت آموزی به دانشجو معلمان یکی از اهداف دانشگاه فرهنگیان

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار استخدامی دانشگاه فرهنگیان اینجا کلیک نمایید


خبر 6 آبان 97: جذب 40 هزار دانشجو معلم در سال تحصیلی جدید

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه مهمترین نقطه عطف از بدو تاسیس دانشگاه حضور رهبر معظم انقلاب در پردیس نسیبه بود، گفت: جذب 40 هزار دانشجو معلم در سال تحصیلی جدید موج امیدی ایجاد کرد.
به گزارش خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، «علی محمدی» روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این اقدام توانسته است بخشی از نگرانی ها را برای تربیت معلم جبران کند.
وی تصریح کرد:اکنون دانشگاه فرهنگیان و تعلیم و تربیت به موضوع و دغدغه همه دلسوزان تبدیل شده و فرا جناحی است و همگان حامی و پشتیبان دانشگاه هستند و به خود می بالیم که اهتمام ملی در جریان تربیت معلم در کشور ایجاد شده است.
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: وجه تمایز دانشگاه در مقایسه با دیگر دانشگاه ها سبقه فرهنگی و تاریخی و بعد مهارتی و تربیتی دانشجو معلمان آن است و این معاونت خود را موظف می داند برنامه ها را با رویکرد جدید و بر اساس اسناد بالادستی شامل سند تحول، سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها، اساسنامه دانشگاه، رهنامه 40 ماده ای رئیس دانشگاه و فرمایشات رهبری دنبال کند.
وی به 10 ماه فعالیت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و افزود: راهبرد این معاونت تمرکززدایی، مشارکت پذیری حداکثری دانشجو معلمان، پرهیز از اعمال سلیقه در برنامه های فرهنگی و اجتماعی و ایجاد زمینه برای فعالیت همه تشکل ها است تا زمینه بروز و ظهور کمی و کیفی فعالیت این تشکل ها را فراهم کنیم.
محمدی عنوان کرد: مهمترین برنامه این معاونت جشنواره فرهنگی هنری دانشجو معلمان پردیس های سراسر کشور امسال در 6 بخش قرآنی، هنری، ادبی، پژوهشی و فناوری و رشته های گروهی و آوایی برگزار شد که بیش از 10 هزار نفر در مرحله مقدماتی شرکت کردند و 800 نفر به مرحله کشوری رسیدند.
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان ادامه داد:جشنواره استادان و کارکنان دانشگاه نیز مردادماه با حضور 800 نفر در 14 رشته در بخش استادان و کارکنان در همدان برگزار شد.
وی به بخشی از برنامه های آینده معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان نیز اشاره کرد و گفت : توسعه کمی و کیفی تشکل ها در بخش پسران و دختران برگزاری کرسی های آزاد اندیشی با مشارکت دستگاه های مرتبط برای تربیت معلمانی تحلیل گر و اولویت بخشی به فعالیت های اجتماعی و فرهنگی به دلیل ساعت های آزاد دانشجو معلمان در محیط های خوابگاهی از جمله این برنامه ها است.
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان افزود: از آنجا که باید فعالیت ها دانشجو محور و استاد محور باشد به همین دلیل یک بسته فرهنگی اجتماعی با 40 نوع فعالیت طراحی و تهیه شده تا به تمامی ذائقه دانشجو معلم پاسخ دهد و این فعالیت ها در حیطه هنری، قرآنی، ادبی پژوهشی اجتماعی هنرهای نمایشی و آوایی است.
محمدی یادآور شد: حدود 100 مرکز و پردیس در کشور داریم که اگر در حوزه صف و ستاد با نهادهایی چون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه ، سازمان جمعیت هلال احمر تعامل داشته باشیم در بحث تشکل ها می توانیم خدمات خوبی ارائه داده و موجب مشارکت بیشتر دانشجومعلمان باشیم.
وی با تاکید بر اینکه استفاده از ظرفیت بسیج، انجمن ها و کانون ها دنبال می شود و به طور مساوی این تشکل ها زیر چتر حمایت برنامه های معاونت فرهنگی و اجتماعی قرار می گیرند، گفت : در تعامل بین سازمان های درون و برون دانشگاه می توانیم فعالیت ها را افزایش دهیم.
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان یادآور شد: به منظور مهارت آموزی به دانشجو معلمان در نظر است تا در قالب یک رقابت آنها در یک سال تحصیلی 5 فیلم را که بار تربیتی دارد و همچنین یک کتاب را نقد کرده کند و یک گزارش از آثار تاریخی داشته باشند که در نهایت این آثار داوری شده و از برترین ها تحلیل می شود این طرح در راستا تربیت مهارتی است تا دانشجو معلمان قدرت نقد در بخش های مختلف را داشته باشند .
محمدی طرح حمایت آثار دانشجویان در حوزه فرهنگی و اجتماعی را از دیگر برنامه های این معاونت عنوان کرد و افزود: در این طرح از تولیدات و آثار خلاقانه آنها حمایت می شود و طرح دوشنبه های قرآنی نیز از این ماه در خوابگاه ها با هدف آشنایی دانشجو معلمان با مفاهیم قرآنی و روخوانی اجرا می شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...