دانلود نمونه سوالات استخدامی وزارت بهداشت

اطلاعات بیشتر

آخرین اخبار استخدام پرستاران

ایران استخدام گام به گام تا زمان شروع به کار شما همراهتان خواهد بود

دریافت آگهی های استخدامی مهم در گوشی و ایمیل شما به محض انتشار، اینجا کلیک نمایید

لینک های مفید و مرتبط
اخبار پرداخت حقوق پرستاران و پیراپزشکان اخبار استخدام دانشگاه های علوم پزشکی اخبار استخدام سازمان نظام پرستاری
اخبار و جزئیات استخدام وزارت بهداشت اخبار و جزئیات پرداخت کارانه پرستاران اخبار و جزئیات استخدام ماما

خبر 26 فروردین 97: خبر جذب 22 پرستار در دانشگاه علوم پزشکی لرستان (منبع: خبرگزاری فارس)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از جذب ۲۲ پرستار بومی در بروجرد خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 26 اسفند 96: تشریح چالش های حوزه پرستاری (منبع: خبرگزاری مهر)

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور، ضمن تشریح چالش های حوزه پرستاری و مشکلات پیش روی پرستاران، وضعیت پرستاری در سال ۹۷ را ترسیم کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 22 اسفند 96: اخذ مجوز استخدام 150 پرستار در دانشگاه علوم پزشکی قم (منبع: خبرگزاری ایسنا)
معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در جهت تامین نیاز استان، مجوز استخدام 150 نیروی پرستار در قم را اخذ کرده ایم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 18 اسفند 96: لزوم توجه به مشکل کمبود ۲ هزار نیروی پرستار در کشور (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان کمبود ۲ هزار پرستار در کشور، گفت: حتی یک پرستار بیکار در کشور نداریم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 13 اسفند 96: نیاز به جذب 100 هزار پرستار جوان و خبره در کشور (منبع: خبرگزاری تسنیم)

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای هر تخت بیمارستانی به ۱.۷ پرستار نیاز داریم و برای رسیدن به این استاندارد مورد قبول و ایده‌ال کشور به ۱۰۰ هزار پرستار جوان و خبره نیاز داریم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 13 اسفند 96: اشتغال بیش از هشت هزار نیروی پرستار در بیمارستانهای استان فارس (منبع: خبرگزاری فارس)

محبوبه ظریفکارفرد مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز  فعالیت هشت هزار و هفتصد نیروی پرستار در 61 بیمارستان استان فارس خبر داد. وی در ادامه به برخی چالش های پیش روی پرستاران از جمله ساعت کاری، مطالبات، اجرایی شدن دستورالعمل بازنگری 20 سال سابقه و پیگیری مجوز به کارگیری کمک پرستار اشاره کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 اسفند 96: تاکید بر ضرورت پرداخت مطالبات معوق کارانه پرستاران (منبع: خبرگزاری مهر)

محمد شریفی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهارداشت: وزیر بهداشت در مراسم روز پرستار وعده داد معوقات پرستاری تا شهریور ۹۶ پایان امسال پرداخت می شود، در حالی که مطالبات کارانه پرستاران به ۱۰ تا ۱۱ ماه می رسد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 10 اسفند 96: کمبود حداقل 100هزار پرستار در مراکز درمانی و بیمارستانی کشور (منبع: خبرگزاری ایرنا)

معاون پرستاری وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای هر تخت بیمارستانی به 1.7 پرستار نیاز داریم و برای رسیدن به این استاندارد مورد قبول و ایده ال کشور به 100هزار پرستار جدید و تازه نفس نیاز داریم. وی با بیان اینکه هم اکنون نسبت تخت بیمارستانی به پرستار هفت دهم است افزود: برای رسیدن به استاندارد مورد قبول (1.8) باید 100هزار پرستار به خدمت گرفته شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 9 اسفند 96: تاکید بر لزوم توجه وزارت بهداشت و بیمه ها به مطالبات معوق پرستاران (منبع: خبرگزاری فارس)

رئیس شورای عالی نظام پرستاری با اشاره به این مطلب که سلامت بیماران در اولویت بوده و پرستاران تحت هیچ شرایطی از ارائه خدمات سر باز نمی‌زنند خواستار پیگیری مطالبات و معوقات پرستاران از سوی وزارت بهداشت و سازمان های بیمه‌گر شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 9 اسفند 96: آیا پرستاران مشمول طرح پزشک خانواده می شوند؟ (منبع: خبرگزاری مهر)

عضو شورای عالی نظام پرستاری کشور، از دیده نشدن مراقبت های پرستاری در نسخه هجدهم پزشک خانواده به شدت انتقاد کرد .

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 اسفند 96: پرداخت مطالبات 6 ماهه اول پرستاران همدانی تا پایان سال (منبع: خبرگزاری فارس)

رئیس نظام پرستاری همدان گفت‌: طبق قول معاونت پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی، کارانه تیرماه و خردادماه پرستاران همدان تا پایان سال پرداخت می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 3 اسفند 96: تبدیل وضعیت و استخدام نیروهای جدید برای جبران کمبود پرستار (منبع: خبرگزاری ایرنا)

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کمبود نیرو بویژه پرستار را از مشکلات بخش بهداشت و درمان ذکر کرد و گفت: این مشکل باید با تبدیل وضعیت و استخدام نیروهای برنامه ای حل شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 30 بهمن 96: تبدیل وضعیت و استخدام نیروی جدید برای جبران کمبود نیروی پرستاری همدان (منبع: خبرگزاری فارس)

محمد شریفی مقدم قائم مقام سازمان نظام پرستاری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، به بیان مشکلات پرستاران پرداخت و توضیح داد: کمبود پرستار مشکلی نیست که تا چند ماه آینده قابل رفع باشد. جوی که در حال حاضر به وجود آمده است به دلیل مشکلات دهه‌های قبل است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 بهمن 96: کمبود 90 هزار نفری نیروی پرستار در کشور (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون سازمان نظام پرستاری مشکلات این قشر را مطرح کرد و گفت: جوی که در حال حاضر در این سازمان به وجود آمده است به دلیل مشکلات دهه‌های قبل است؛ در حال حاضر با حدود 90 هزار نفر کمبود پرستار مواجه هستیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 26 بهمن 96: پیگیری وزیر بهداشت برای رفع مشکلات و ارائه تسهیلات به پرستاران (منبع: خبرگزاری فارس)

نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدی‌شهر در مجلس با بیان اینکه پرستاران امروز با مشکلاتی مواجه هستند، گفت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید برای رفع مشکلات و ارائه تسهیلات بهتر به پرستاران کشور نگاهی خاص داشته باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 بهمن 96: ابطال دستورالعمل محرومیت پزشکان از امتیارات قانون ارتقای بهره‌وری کارکنان بالینی (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در پی شکایت از دستورالعمل کسر ساعت کار کارکنان بالینی قانون ارتقای بهره‌وری، ابلاغ شده توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی که بر خلاف قانون منجر به حذف پزشکان از قانون ارتقای بهره‌وری کارکنان بالینی نظام سلامت مجلس شورای اسلامی مصوب ۱۳۸۸/۲/۹، هیأت عمومی دیوان عدالت اداری این دستورالعمل را مغایر قانون و خارج از حدود اختیارات وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی دانست و آن را باطل کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 بهمن 96: به کارگیری نیروهای شایسته در سطوح مختلف مدیریتی پرستاری (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در راستای اجرای ماده 54 قانون مدیریت خدمات کشوری و تصویب نامه شماره 562/93/206 مورخ 20 فروردین ماه 1393 شورای عالی اداری و دستورالعمل انتخاب، انتصاب و تغییر مدیران وزارت بهداشت، ابلاغی سازمان مدیریت و برنامه ریزی ریاست جمهوری به شماره 35698/1804 مورخ 3 خرداد ماه 1385 ، معاونت پرستاری، شرایط انتخاب مدیران پرستاری صف تا ستاد و کارشناسان دانشگاه‌های علوم پزشکی که با همکاری مرکز تحول و توسعه اداری ستاد وزارت بهداشت تدوین شده است، برای اجرا ابلاغ شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 بهمن 96: ضرورت توانمندسازی پرستاران در شرایط بحران نظام سلامت (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کارگاه کشوری جهت افزایش آمادگی پرستاران در برابر حوادث و بلایا که امروز در سالن فارابی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: به دنبال نیاز کشور، جامعه و مردم و بر اساس اولویت جامعه و اولویت وزارت بهداشت در برنامه ریزی‌ها، برنامه توانمند سازی پرستاران برای مدیریت ملی پرستاری بحران با کمک سازمان اورژانس کشور و قائم مقام مدیریت بحران در سازمان اورژانس کشور حدود 35 پرستار از 10 منطقه آمایشی کشور تحت آموزش قرار گرفتند که این گروه‌ها دانش خود را به اقصی نقاط کشور انتقال خواهند داد تا شاهد توانمند سازی هر چه بیشتر پرستاران در مواجه با حوادث و بلایا باشیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۲ بهمن ۹۶: کمبود پرستار در مراکز درمانی یکی ازموضوعات مهم در حوزه سلامت (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

منوچهرجمالی سوسفی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه یکی ازموضوعات مهم حوزه سلامت کمبود پرستار در مراکز درمانی است، گفت:‌ هم اکنون تعداد پرستارانی که هرساله بازنشسته شده یا ازسیستم به هرعنوانی خارج می شوند، مناسب با میزان جذب پرستار دربیمارستان ها نیست؛ ضمن اینکه تعداد تخت های بیمارستانی اضافه شده به حوزه سلامت نیزحاکی از ضرورت جذب تعداد بیشتری پرستار دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۰ بهمن ۹۶: استخدام ۲۵۰ نفر از پرستاران استان گلستان در دانشگاه علوم پزشکی (منبع: خبرگزاری فارس)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از برگزاری دو آزمون استخدامی در دانشگاه علوم پزشکی این استان خبر داد.
عبدالرضا فاضل صبح امروز با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر در گفت و گو با خبرنگار فارس در گرگان، اظهار کرد: در راستای جذب نیروی کار در سال جاری دو آزمون استخدامی در دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان برگزار شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 17 بهمن 96: سرانجام طرح آموزش دانشجویان پرستاری (منبع: خبرگزاری مهر)

معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره سرانجام طرح آموزش دانشجویان پرستاری به کمک بیمارستان های خصوصی گفت: جلساتی با حوزه پرستاری برای ساماندهی این موضوع برگزار کرده ایم و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با همکاری جامعه پرستاری در حال پیگیری این موضوع است. بیمارستان های خصوصی برای این منظور تقاضا داشته اند اما هنوز هیچ کدام مجوز این کار را دریافت نکرده اند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۶ بهمن ۹۶: کمبود نیرو عامل وارد آمدن فشار کاری بیشتر به پرستاران (منبع: خبرگزاری فارس)

عضو کمیسیون بهداشت، درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری باید در لایحه ثبت می‌شد گقت: اگر این طرح در لایحه آمده بود خانه بهداشت با فرصت مناسبی می‌توانست دراین‌باره دقیق‌تر و کارشناسی‌تر کار کند.
به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، منوچهر جمالی شامگاه یک‌شنبه در نشست خبری با اشاره به مصوب شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در سال گذشته اظهار کرد: مجلس برای استفاده از اعتبارات عمومی در حدود یک سال گذشته از طریق کمیسیون بهداشت، درمان ‌و آموزش پزشکی مصوبه‌ای گرفته‌ که تاکنون اجرانشده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۶ بهمن ۹۶: بازنشستگی سالانه ۶ هزار پرستار و عدم جذب نیروی جایگرین (منبع: خبرگزاری ایرنا)

مریم حضرتی در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: حدود ۱۴۰ هزار پرستار شاغل در کشور داریم و نسبت پرستار به تخت بیمارستانی در ایران حدود هشت دهم پرستار به ازای هر تخت است که نسبت به استاندارد حداقلی ۱.۸ پرستار به هر تخت بسیار کمتر است و لازم است تعداد پرستاران کشور حداقل دو برابر شود.
وی افزود: با وجود کمبود پرستار در کشور، هر سال حدود ۶ هزار پرستار بدون اینکه نیرویی جایگزین آنها شوند، بازنشسته می شوند، در حالی که باید به ازای هر پرستاری که از سیستم خارج می شود، یک نفر نیروی جدید استخدام شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۵ بهمن ۹۶: الزام پرستاران به دریافت گواهینامه پروانه صلاحیت حرفه‌ای (منبع: خبرگزاری فارس)

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: تاکنون و طی سه فاز، به ۲۶۸ پرستار در استان قزوین، گواهینامه پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاری داده شده است و تمامی پرستاران باید در فازهای بعدی که در آینده اعلام خواهد شد این پروانه را دریافت کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ بهمن ۹۶: پرداخت معوقات و جبران کمبود نیرو از خواسته های اساسی پرستاران است (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، بهمن مرادنیا آنچه که به بنده رسیده است، عدم پرداخت به موقع معوقات، کمبود نیروی پرستار بخصوص در شیفت شب، عدم پرداخت حقوق قانونی معوق سال‌های ۸۸ تا ۹۱ و عدم پرداخت اضافه‌کاری از مشکلاتی که پرستاران با آن مواجه هستند.
وی تاکید کرد: نباید اجازه دهیم عدم پرداخت حق و حقوق این افراد که شبانه‌روز برای رفاه و بهبودی بیماران زحمت می‌کشند،انگیزه خدمت را از آنان بگیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ بهمن ۹۶: تاکید بر ضرورت استخدام پرستاران خارج از ضوابط کوچک سازی دولت (منبع: خبرگزاری فارس)

حمیدرضا عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار کرد: اگرچه بحث کوچک‌سازی و چابک‌سازی دولت مطرح است، ولی در بخش سلامت و درمان این موضوع اجتناب ناپذیر است و مردم نیاز به دریافت خدمات درمانی دارند و امیدواریم مشکلات این بخش در آینده‌ای نزدیک با استخدام پرستاران مورد نیاز استان که ۵۰درصد کمبود پرستار در استان هرمزگان براساس استانداردهای ملی داریم، برطرف شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۲ بهمن ۹۶: پیش بینی اعتبار ۱۰۰۰ میلیاردی سازمان پرستاری در بودجه ۹۷ (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

رئیس سازمان پرستاری استان تهران گفت: تخصیص بودجه ۱۰۰۰میلیاردی سازمان پرستاری در انتظار تصمیم نمایندگان مجلس است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۱ بهمن ۹۶: پیگیری برای اجرای قانون مشاغل سخت جامعه پرستاران (منبع: خبرگزاری فارس)

عضو شورای عالی نظام پرستاری کشور گفت: از دولت انتظار داریم که قانون مشاغل سخت مصوبه مجلس را برای پرستاران اجرا کند.
حمیدرضا عزیزی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس بابیان اینکه قانون مشاغل سخت برای پرستاران اجرا نشده است، افزود: اگرچه شغل پرستاری براساس قانون و مصوبه مجلس جزو مشاغل سخت محسوب شده است، اما متاسفانه این قانون تاکنون توسط دولت اجرایی نشده است و انتظار داریم بالاخره این قانونی وارد فاز اجرا شود تا پرستاران از این حق قانونی بهره‌مند شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۹ بهمن ۹۶: جذب و استخدام ۵۰ هزار پرستار در در مراکز درمانی استان هرمزگان (منبع: خبرگزاری صداو سیما)

از ابتدای سال تا کنون ۵۰ پرستار جذب مراکزدرمانی هرمزگان شده است.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان درتقدیراز پرستاران گفت: در این مدت ۹ پرسنل اتاق عمل، ۵ تکنسین هوشبری و ۴ ماما نیز جذب شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۰ بهمن ۹۶: لزوم استخدام پرستاران جدید برای رفع کمبود در مراکز درمانی (منبع: خبرگزاری شبستان)

خبرگزاری شبستان: رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، با اشاره به کمبود پرستار در مراکز درمانی، بر ضرورت افزایش تعداد پرستاران تاکید کرد.
وی با اشاره به کمبود پرستار در مراکز درمانی، بر ضرورت افزایش تعداد پرستاران تاکید کرد و افزود: امیدواریم با برنامه ریزی در سطح کشور بر تعداد پرستاران افزوده شود و بتوانیم کمبود این قشر را جبران کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۰ بهمن ۹۶: ضرورت اجرای نظام پرداخت عادلانه و متناسب برای پرستاران (منبع: خبرگزاری دانا)

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛قانون تعرفه گذاری برای پرستاران در سال ۸۸ تصویب شد اما هنوز اجرایی نشده است و اینکه علی رغم وزنی که پرستاران در حوزه درمان دارند اما به انها توجه نمی شود و در بخش های مدیریتی دیده نشده اند.
رئیس نظام پرستاری دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص اموزش پرستاران در بیمارستان ها عنوان کرد:  اموزش پرستاری باید در دانشگاه ها انجام شود، تربیت پرستاران در بیمارستان ها شان پرستاران را زیر سوال می برد و نظام پرستاری به شدت مخالف این وضعیت است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۹ بهمن ۹۶: استخدام بیش از یک هزار پرستار در دولت های یازدهم و دوازدهم (منبع: خبرگزاری ایسنا)

مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم بیش از یک هزار نفر به مجموع پرسنل پرستاری استان اردبیل افزوده شده و در مراکز بیمارستانی به ارائه خدمات مشغول هستند.
شهروز مرادی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در مجموع در کشور ما با کمبود نیروی انسانی در بخش پرستاری روبرو هستیم اما به نسبت میانگین کشوری وضعیت ما بهتر از سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۸ بهمن ۹۶: پیگیری مجلس برای پرداخت مطالبات پزشکان و پرستاران (منبع: خبرگزاری مهر)

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیر پرداخت مطالبات پزشکان و پرستاران در مجلس هستیم.
به گزارش خبرنگار مهر، ضیاءالله اعزازی عصر امروز یک شنبه در دیدار کادر حوزه بهداشت و درمان شهرستان بناب با بیان این مطلب افزود: مجمع نمایندگان استان با تمام توان پیگیر پرداخت کلیه مطالبات پزشکان، پرستاران و کادر خدمات بهداشتی و درمانی است و برای این منظور در دیداری اختصاصی از رئیس مجلس شورای اسلامی خواسته ایم این موضوع را با جدیت تمام از وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی تا حصول نتیجه پیگیری نماید.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۷ بهمن ۹۶: وجود شکاف ۳۰ برابری میان حقوق پرستاران و پزشکان (منبع: خبرگزاری فارس)

رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: در ۳۰ سال گذشته درآمد پزشک ۲ برابر پرستار بود ولی حال پزشکان حدود ۳۰ برابر پرستار مزایا دریافت می‌کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۷ بهمن ۹۶: بخش عمده‌ی معوقات جامعه پرستاری تا پایان امسال پرداخت می شود (منبع: خبرگزاری صداو سیما)

مریم حضرتی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در حاشیه مراسم روز پرستار افزود: مطالبات و معوقات پرستاری به حق است و ما به دنبال آن هستیم، خوشبختانه با همدلی و همکاری پرستاران امیدواریم مسایل و مشکلات جامعه پرستاری را پیگیری و حل کنیم.
وی گفت: معوقات دانشگاه‌های مختلف، متفاوت است، اما آنچه مسلم است بخش عمده‌ای از معوقات تا پایان امسال پرداخت خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۷ بهمن ۹۶: کمبود ۱۰۰ هزار پرستار در مراکز درمانی کشور (منبع: خبرگزاری تسنیم)

رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور با اعلام اینکه کشور ایران با کمبود ۱۰۰ هزار پرستار مواجه است گفت: در حال حاضر در کشور ما به‌طور میانگین به ازای هر ۸ تخت یک پرستار وجود دارد.
طاهره زاهدصفت در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت، با اعلام اینکه استان گیلان ۵ هزار پرستار دارد که ۳ هزار و ۲۰۰ نفر از آن‌ها عضو نظام پرستاری استان گیلان هستند تصریح کرد: در کل کشور ۲۰۰ هزار نفر پرستار وجود دارد که از میان آن‌ها ۱۷۰ هزار نفر عضو نظام پرستاری هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۷ بهمن ۹۶: در خواست توجه به معیشت پرستاران از مسئولان وزارت بهداشت (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرنگار گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، حمید چراغی رییس هیات مدیره سازمان نظام پرستاری در همایشی که به مناسبت میلاد حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار برگزار شد گفت: نمایندگان کمیسیون تلفیق با طرح ۱۰۰۰ میلیاردی سازمان پرستاری موافقت نکرده است و معوقات پرستاران در این مدت در حال پیگیری است. خواسته ما از دولت این است مصوبه هیات وزیران در بهمن ۹۵ اجرا شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۵ بهمن ۹۶: تلاش برای رفع تبعیض در حقوق دریافتی پرستاران (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کوهدشت، سید عباس کشفی ‌چهارشنبه شب در همایش گرامی‌داشت روز پرستار که در سالن آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ‌وارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، اظهارداشت: خدمات پرستاران در برهه‌های مختلف از جمله در زمان دفاع مقدس قابل ستایش بوده و برخی از آن‌ها در زمان جنگ شهید شده‌اند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۴ بهمن ۹۶: کمبود ۱۰۰ هزار نیروی پرستار در کشور بر طبق برآوردها (منبع: خبرگزاری فارس)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه ۱۴۰ هزار پرستار در کشور فعالیت می‌کنند، گفت: بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ پرستار در استان مشغول خدمت هستند.
مرادی نسبت کشوری پرستار به تخت فعال ۱.۱ تا ۱.۳ اعلام کرد و گفت: برآورد شده ۱۰۰ هزار پرستار در کشور کمبود داریم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳ بهمن ۹۶: پرداخت مطالبات و جذب نیروی انسانی از مهمترین خواسته های پرستاران (منبع: خبرگزاری دانا)

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا،یکی از پرستاران شهرستان بروجن که اجرای تعرفه پرستاری را مهمترین مطالبه پرستاران می داند می گوید برخی از پرستاران هستند که به خاطر عدم جذب نیرو مجبور به کار در استان های همجوار می شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳ بهمن ۹۶: کمبود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار نیروی پرستار در کشور (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آمارهای رسمی نشان می‌دهد که بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار کمبود پرستار در کشور وجود دارد زیرا زمانی که بیمارستانی تأسیس می‌شود و این مرکز درمانی ۲۰۰ تخت بیمارستانی را در خود جای‌ می‌دهد حداقل نیاز به ۴۰۰ پرستار در این مرکز احساس می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲ بهمن ۹۶: برنامه ریزی جهت ساماندهی وضعیت نامطلوب جامعه پرستاران (منبع: خبرگزاری ایسنا)

وزیر رفاه ریشه مشکلات حوزه پرستاری را ساختارهای معیوب چند دهه دانست و تاکید کرد: در حال حاضر وضعیت پرستاری مطلوب نیست اما برای آن برنامه و مسیر وجود دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲ بهمن ۹۶: پیگیری برای احقاق حقوق و برطرف کردن مشکلات پرستاران (منبع: خبرگزاری مهر)

به گزارش خبرنگار مهر، جامعه پرستاری کشور به عنوان پیشقراول در خدمت مقدم ارائه دهندگان خدمات سلامت به مردم و بیماران، بیشترین سختی و مشقت را متحمل می شوند و در عین حال، کم ترین نفع را می برند، چون بعد از گذشت ۱۰ سال از تصویب قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، هنوز خدمات پرستاری تعرفه ندارد و پول خدماتی که ارائه می دهند، جای دیگری هزینه می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ بهمن ۹۶: تحلیلی بر وضعیت معیشتی و ساعات کاری نامناسب پرستاران (منبع: خبرگزاری ایسنا)

محمد شریفی مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث مهاجرت این صنف از کشور می‌شود، میزان رفاهی است که برای پرستاران در کشورهای دیگر در نظر گرفته می شود. علاوه بر آن  میزان پرداختی و شان اجتماعی که در این کشورها برای پرستار قائل می‌شوند نیز موثر است. دنیا به این نتیجه رسیده است که به صورت ویژه‌ای به این حرفه نگاه کند، اما پرستاری در کشور ما متفاوت‌تر است و استانداردهای پایین‌تری دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ بهمن ۹۶: عدم احتساب پرستاران در قانون بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت (منبع: خبرگزاری فارس)

نایب رئیس نظام پرستاری تبریز گفت: در قانون بازنشستگی پیش از موعود که ۳۰ سال پیش تصویب شده، آمده است که پرستاری جزو مشاغل سخت محسوب می‌شود، از این رو پرستاران با ۲۰ سال سابقه کار و ۳۰ سال محاسبه خدمت، می‌توانند بازنشسته شوند که متاسفانه طی این ۳۰ سال عملیاتی نشده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ بهمن ۹۶: نیاز به استخدام یک هزار نیروی پرستار متخصص در آذربایجان شرقی (منبع: خبرگزاری ایرنا)

رئیس سازمان نظام پرستاری آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش شاخص پرستاران استان در ۲ سال اخیر گفت: با این وجود هنوز به ۲ هزار پرستار دیگر نیاز است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ بهمن ۹۶: کمبود نیروی پرستار در بیمارستانهای کشور به دلیل عدم استخدام جدید (منبع: خبرگزاری فارس)

رئیس نظام پرستاری همدان با اشاره به اینکه پرستاری استان مشکلات فراوانی دارند، گفت: در اکثر بیمارستان‌ها با کمبود پرستار مواجه هستیم و دلیل آن نیز کمبود استخدام است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ بهمن ۹۶: استخدام نیروهای جدید و پرداخت معوقات در جهت کاهش فشار بر پرستاران (منبع: خبرگزاری فارس)

نماینده اصفهان در مجلس از وزیر بهداشت خواست تعرفه قانون خدمات پرستاری را اجرا کرده و با جذب نیروهای جدید و پرداخت معوقات در جهت کاهش فشار بر پرستاران تلاش کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۹ دی ۹۶: پیش بینی کمبود نیروی پرستار در بیرجند طی سالهای آتی (منبع: خبرگزاری تسنیم)

رئیس دانشکده پرستاری بیرجند با بیان اینکه در بیمارستان های علوم پزشکی بیرجند یک هزار و ۵۰۰ پرستار مشغول به کار هستند گفت: همچنین بیش از ۲ هزار نفر پرستار عضو جامعه پرستاری هستند و عضویتشان در نظام پرستاری بیرجند و شهرستان های تابعه به ثبت رسیده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۷ دی ۹۶: کمبود شدید نیروی پرستار توانبخشی در کشور (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس انجمن علمی پرستاری ایران گفت: در حال حاضر کمتر از ۲۰۰ نفر پرستار توانبخشی در کشور داریم و نیاز به این نیروها در همه بخش ها مشهود است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۶ دی ۹۶: ضرورت پیگیری مجلس درباره مشکلات جامعه پرستاری (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور، گفت: انتظار داریم با حمایت مجلس، قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری که یک دهه است تصویب شده، اجرایی شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۴ دی ۹۶: نیاز مبرم به جذب پرستار در استان بوشهر (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری استان بوشهر به کمبود نیروی انسانی پرستار در استان اشاره کرد و گفت: تعداد پرستاران در سطح استان از میانگین کشوری هم پایین تر است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۴ دی ۹۶: درآمد پایین پرستاران بخش خصوصی در مقایسه با بیمارستانهای دولتی (منبع: خبرگزاری ایلنا)

اشرف بنایی، یکی از فعالان صنفی کارگران بخش درمان گفت: دریافتی پرستارانِ تحت پوشش قانون کار بسیار کمتر از پرستارانی است که کارمند دولت محسوب می‌شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۲ دی ۹۶: ضرورت اقدام وزارت بهداشت برای دریافت مجوز جذب حداقلی پرستاران (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

محسن علیجانی زمانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،درخصوص به کارگیری بهیاران و آموزش پرستاری به آنها درمراکز درمانی، گفت:‌ جذب به صورت بیمارستانی به عنوان پرستارحتی درکنارآموزش های تئوریک دربیمارستان تحت نام پرستار قابل قبول نیست، زیرا ازنظرعلمی جایگاه رشته پرستاری را تنزل داده و این آموزش از استانداردهای علمی برخوردارنیست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۹ دی ۹۶: کمبود پرستار در بیمارستان های دولتی و دانشگاهی کشور (منبع: خبرگزاری مهر)

موج اعتراضات و گلایه ها جامعه پرستاری از کمبود نیرو و افزایش حجم خدمات به بیماران در بیمارستان های دولتی و دانشگاهی، هنوز بی پاسخ مانده است. زیرا، وزارت بهداشت برای جذب نیروی پرستاری نیاز به مجوز دولت دارد و از طرف دیگر، کمبود منابع اعتباری و مالی، دست به دست هم داده تا پرداختی های اضافه کار و کارانه پرستاران، با تاخیرهای چند ماهه و بعضا یک سال همراه باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۲ دی ۹۶: تفاهمنامه تبدیل وضعیت کمک بهیاران به کمک پرستاران یکساله (منبع: خبرگزاری ایسنا)

تفاهمنامه تبدیل وضعیت کمک بهیاران به کمک پرستاران یکساله میان سازمان نظام پرستاری و معاونت پرستاری وزارت بهداشت امضا شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۰ دی ۹۶: سخت تر شدن شرایط استخدام پرستاران (منبع: خبرگزاری میزان)

قائم مقام سازمان نظام پرستاری گفت: وزارت بهداشت بیشتر ظرفیت جذب پرستار را به استخدام نیروی اداری اختصاص داده است که این امر به ضرر مردم در کسب خدمات درمانی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 20 آذر 96: افزایش جذب نیروهای کمک پرستار در کشور (منبع: خبرگزاری مهر)
معاون پرستاری وزارت بهداشت، با بیان اینکه در حال حاضر ۱۷ هزار کمک پرستار تربیت شده است، گفت: از بیمارستان ها خواسته ایم به صورت تدریجی در افزایش جذب نیروهای کمک پرستار اقدام کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 15 آذر 96: تلاش برای بکارگیری 10 هزار کمک پرستار (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

دبیر ستاد امور کارآفرینی و اشتغال وزارت بهداشت گفت: علاوه بر ایجاد اشتغال برای ۱۰ هزار کمک پرستار یکساله به دنبال ایجاد اشتغال برای بیش از ۶۰ تا ۷۰ هزار نفر از دانش آموختگان گروه پزشکی هستیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 20 آبان 96: وزارت بهداشت نیازمند بیش از 20 هزار نیروی پرستار (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه درحوزه پرستاری فشارهای بسیاری نسبت به حجم بیمار درمراکز درمانی به پرستاران تحمیل می شود، افزود: در حال حاضر نزدیک به 20 تا 25 هزار نفر باید در حوزه بهداشت جذب شوند، ضمن اینکه کمبودهایی نیز درحوزه بهیار و نیروی انسانی در اتقاق عمل ها و آزمایشگاه ها وجود دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 16 آبان 96: ابطال بخشنامه بازنشستگی پرستاران (منبع: خبرگزاری تسنیم)

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، بخشنامه سازمان تأمین اجتماعی که فقط ارسال درخواست‌های بازنشستگی پرستاران مشمول قانون مشاغل سخت و زیان‌آور با سنوات خدمتی حداقل ۲۵ سال را مجاز کرده بود، ابطال کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 10 آبان 96: بهبود وضعیت معیشتی از عوامل اصل مهاجرت پرستاران (منبع: خبرگزاری میزان)

قائم مقام سازمان نظام پرستاری گفت: تبعیض واختلاف در پرداخت‌ها در فضای درمانی کشور ما منجر به افزایش میل به مهاجرت در پرستاران شده است. این درحالی است که با گذراندن ۴ سال حرفه و کسب تجربه‌های متعدد در این زمینه بسیاری از نیرو‌ها جذب کشور‌های دیگر می‌شوند.
شریفی مقدم افزود: در حال حاضر به علت کمبود پرستار در تمام دنیا تقریبا همه کشور‌ها نسبت به جذب این نیرو‌ها اقدام کرده اند در این شرایط امیدواریم در کشور ما نیز محدودیت‌های موجود در این زمینه کاهش و بر جذابیت آن افزوده شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 10 آبان 96: سازمان از شکایت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی پرستاری به سادگی نمی‌ گذرد (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)
رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: سازمان از شکایت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی پرستاری به سادگی نمی‌گذرد.
علی محمد آدابی رئیس سازمان نظام پرستاری ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بیان کرد: به طور کلی از میان سهمیه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی  سالانه یک یا 2 مورد آزمون استخدامی برگزار می‌شود  و اعلام جواب قبولی در زمینه جذب و استخدام پرستار، مراحل تکمیل مدارک ، مصاحبه و گزینش 2 الی 3 ماه طول می‌کشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 آبان 96: تلاش وزارت بهداشت برای حل مشکلات پرستاران (منبع: خبرگزاری مهر)

وزیر بهداشت، اظهارداشت: تقابل به ضرر هر دو گروه تمام می شود. لذا، به نظر می رسد به جای رسانه ای شدن مشکلات، آنها را در اتاق در بسته حل کنیم تا مردم را نگران نکنیم.
وی با اشاره به این مطلب که پرستار به صورت شبانه روزی بر بالین بیمار حضور دارد، گفت: اثر خدمت پزشکان، بر دوش پرستاران است. از همین رو، از شما می خواهیم که ما را جدا از خودتان ندانید و راهکار ارائه بدهید.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 مهر 96: جذب پرستار نیازمند صدور مجوز استخدامی دولت (منبع: خبرگزاری فارس)

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود پرستار در کشور گفت: جذب پرستار مورد نیاز کشور نیازمند صدور مجوز استخدامی دولت است، در حالی که صدور مجوز برای استخدام به‌ راحتی انجام نمی‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 16 شهریور 96: مشکل کمبود پرستار در مراکز درمانی پابرجاست (منبع: خبرگزاری ایرنا)

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه 43 هزار و 500 پرستار در دولت تدبیر و امید بکارگیری شدند، گفت: با وجود اهتمام ویژه دولت برای بکارگیری پرستاران، مشکل کمبود پرستار همچنان در مراکز درمانی وجود دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 10 شهریور 96: تاخیر 8 ماهه در پرداخت کارانه پرستاران (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

رئیس سازمان نظام پرستاری استان تهران گفت: پرداخت کارانه پرستاران ۸ ماه است که به تاخیر افتاده و اضافه کاری آنان به صورت علی‌الحساب پرداخت می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 31 مرداد 96: کارانه پرستاران از سال گذشته پرداخت نشده است (منبع: خبرگزاری ایسنا)

وزیر بهداشت با اشاره به پرداخت حقوق و اضافه کار پرستاران، گفت: این درحالیست که کارانه پرستاران از حدود یک سال گذشته پرداخت نشده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 22 مرداد 96: استخدام 11 هزار پرستار در سال گذشته (منبع: خبرگزاری فارس)

مدیرکل دفتر توانمندسازی، ارتقاء و بهره‌وری سرمایه‌های انسانی معاونت پرستاری وزارت بهداشت گفت: سال گذشته 11 هزار پرستار در کشور استخدام شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 20 مرداد 96: احساس کمبود شدید در زمینه استخدام پرستار (منبع: رکنا)

رکنا: معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: در استخدام پرستاران به شدت دچار کمبود است اما در این زمینه تنها وزارت بهداشت به‌عنوان مسئول استخدام پرستاران تلقی نمی‌شود و در این راستا هیچ واژه‌ای تحت عنوان پرستار بیمارستانی در بخشنامه‌های وزارت بهداشت وجود ندارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 17 مرداد 96: کمبود نیروی پرستار در تهران

شریفی مقدم در ارتباط با موضوع کمبود نیروی پرستاری و اختلاف نظر سازمان نظام پرستاری با وزارت بهداشت، اظهارداشت: ما معتقدیم این کمبود فقط در تهران وجود دارد و در سایر استان ها و شهرستان ها با کمبود نیروی پرستاری مواجه نیستیم، بلکه در جذب پرستار مشکل وجود دارد و این نقطه اختلاف نظر ما با وزارت بهداشت است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۸ مرداد ۹۶: تجدید نظر در تربیت پرستاران بیمارستانی توسط وزارت بهداشت (منبع: خبرگزاری مهر)

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد وحدتی با تاکید بر لزوم تجدید نظر وزارت بهداشت در اجرای طرح تربیت نیروی پرستاری با انتقاد از اینکه بدون تحصیلات آکادمیک نمی توان نسبت به جذب پرستار اقدام کرد، گفت: وزارت بهداشت برای رفع کمبود نیروی پرستاری باید نسبت به بکارگیری نیروی پرستاری از راه های قانونی اقدام کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۷ مرداد ۹۶: افزایش کارانه پرستاران به ٨١٠ هزار تومان در ماه (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

هاشمی به برخى اقدامات در حوزه پرستارى اشاره کرد و گفت: در دولت یازدهم تعداد پرستارانى را که کارانه می‌گرفتند، ١٠٠ هزار افزایش دادیم و رقمى که به آنها اختصاص پیدا می‌کرد از ٢٩٠ به ٨١٠ هزار تومان افزایش دادیم، اما در رسانه‌ها و از طرف برخى دوستان در پرستارى طورى نشان دادند که حتى آنچه به پرستاران قبل از این دولت داده مى شد، داده نمى شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۷ مرداد ۹۶: اعتراض به اجرای طرح تربیت پرستار بیمارستانی (منبع: خبرگزاری مهر)

به گزارش خبرگزاری مهر، در این بیانیه آمده است: امروزه پرستاری با کمبود امکانات، ناملایمات شغلی بسیار و اتخاذ پی‌درپی تصمیمات کارشناسی‌نشده که ‌هر روز قصد تضعیف این شاخه از علوم‌پزشکی را دارند، مواجه شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۴ مرداد ۹۶: آیا 50 هزار پرستار تربیت شده استخدام میشوند؟ (منبع: خبرگزاری هیئت مدیره نظام پرستاری تهران و شهرستانها)

عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور با طرح این پرسش که وزارت بهداشت در نظر دارد ۵۰ هزار پرستار تربیت‌شده را طی چه مدتی استخدام کند؟ گفت: تا ۴ سال آینده ۶۰ هزار دانشجوی پرستاری فارغ‌التحصیل می‌شوند اما وزارت بهداشت طی چه مدت این تعداد نیرو را جذب خواهد کرد؟

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۴ مرداد ۹۶: مشکل کمبود نیروی پرستاری عدم دریافت مجوز اشتغال به کار است (منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری)

حسین علی‌نسائی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با طرح این پرسش که مسئولان این تعداد کمبود پرستار را طی چه مدتی به‌کار خواهند گرفت؟ اظهار کرد: هم‌اکنون ۶۰ هزار دانشجوی پرستاری در نزدیک به ۱۹۰ دانشکده پرستاری در سراسر کشور تحصیل می‌کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳ مرداد ۹۶: کمبود مجوز برای استخدام پرستاران (منبع: خبرگزاری مهر)

مظلوم ادامه داد: زمانی که ما کمبود پرستار داریم و آموزش هم در بیمارستانی خاص صورت می گیرد پس از دوره آموزشی این پرستاران قرار است در کجا مشغول به کار شوند. آیا منحصرا در بیمارستانی که آموزش دیده اند می توانند کار کنند یا در جای دیگری هم امکان کار و فعالیت خواهند داشت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 28 تیر 96: تشریح جزئیات بازنشستگی پرستاران (منبع: tamin.ir)

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهندس سید محمد علی جنانی گفت: هیئت وزیران در سال ٦٨ در مصوبه ای، مشاغل پرستاری، بهیاری و کمک بهیاری را جزو مشاغل سخت و زیان آور اعلام کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۸ تیر ۹۶: کارانه پرستاران البرزی تا دوماه دیگر پرداخت خواهد شد (منبع: خبرگزاری مهر)

درفشی در بخش دیگری از عدم بدهکاری به پرسنل دانشگاه خبر داد و گفت: ظرف دو ماه آینده کارانه‌های پرستاران البرزی تا پایان سال ۹۵ پرداخت خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۸ تیر ۹۶: عدم تکمیل رشته های پرستاری در آزمون استخدامی دانشگاه اهواز (منبع: خبرگزاری مهر)

قائم مقام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اینکه این دانشگاه از سال ۹۲ که آگهی استخدام منتشر می کند، هیچ کدام از رشته های پرستاری تکمیل نمی شوند، عنوان کرد: خیلی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور بعد از جنگ به توسعه نیروی انسانی رسیدند ولی در خوزستان حداقل پنج سال بعد از جنگ و آتش بس باز هم شهرهای بسیاری خالی از سکنه بودند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر۲۷ تیر ۹۶: افزایش ظرفیت رشته پرستاری ضروری است (منبع: خبرگزاری ایسنا)

دبیر بورد آموزش پرستاری وزارت بهداشت در خصوص افزایش ظرفیت رشته پرستاری گفت: مسلماً در رشته پرستاری برای کار در بیمارستان که در بخش‌های زیادی از کشور کمبود جدی وجود دارد و واقعا افزایش ظرفیت ضروری است. این درحالی است که نقش پرستار بر اساس برنامه ششم توسعه و سایر برنامه‌ها از قبیل مراکز مراقبت در منزل و امثال آن توسعه خواهد یافت و عرصه کار پرستار منحصر به بیمارستان نیست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر۲۶ تیر ۹۶: استخدام ۱۰۰ هزار پرستار در سیستم درمانی فاقد مجوز است (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

نمانیده مردم فسا درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پرستارنقش مکمل پزشک را دریک مرکز درمانی ایفا می کند، افزود: متاسفانه با توجه به اینکه جایگاه پرستار بسیار ارزشمند و والا است، اما به سختی های کار پرستاری در کشورما به خوبی توجه نمی شود؛ درحال حاضر وزارت بهداشت و درمان اعلام می کند که درسراسر کشور کمبود ۱۰۰ هزار پرستار وجود دارد، اما متاسفانه مجوزهای لازم برای جذب این تعداد پرستار وجود ندارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر۲۵ تیر ۹۶: عدم موافقت با طرح تربیت پرستاران بیمارستانی (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، محمد شریفی‌مقدم در نشست خبری که در ارتباط با طرح تربیت پرستار بیمارستانی برگزار شد، اظهار داشت: تربیت پرستار بیمارستانی به بهانه کمبود کادر پرستاری در وزارت بهداشت کلید خورده، در حالی که این مسئله به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۵ تیر ۹۶: ارائه فرمولی برای کمبود پرستار در بیمارستانهای تهران (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، محمد شریفی مقدم در نشست خبری با موضوع تربیت پرستار بیمارستانی اظهار داشت: شاید در بیمارستانهای تهران دچار کمبود شدید پرستار هستیم ولی در دیگر شهرهای کشور اینگونه نیست و حتی پرستار بیکار هم داریم بنابراین نباید به خاطر کمبود پرستار در بیمارستانهای تهران بخشنامه کشوری صادر کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۹ تیر ۹۶: راه اندازی سامانه ای برای ثبت پرستاران بیکار (منبع: خبرگزاری خانه پرستار)

با توجه به اقدامات چند سال اخیر متولیان وزارت بهداشت و نظر به سوء استفاده های صورت گرفته از موضوع کمبود نیروی پرستاری معاونت پشتیبانی سازمان نظام پرستاری برآن شد تا با راه اندازی سامانه ای از پرستاران بی کار کشور ثبت نام به عمل آورد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۸ تیر ۹۶: درخواست استخدام ۱۲ هزار نیرو جدید در وزارت بهداشت (منبع: خبرگزاری ایرنا)

معاونت توسعه منابع و مدیریت وزارت بهداشت، درمان و آموز پزشکی از راه‌اندازی ۲۱ هزار تخت بیمارستانی جدید در دولت یازدهم خبر داد و گفت: برای فعالیت این بیمارستان‌ها با کمبود نیرو مواجه هستیم و درخواست استخدام ۱۲ هزار نیروی جدید را به دولت داده‌ایم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 11 تیر 96: وجود ۱۱۰ هزار نیروی قراردادی در حوزه سلامت (منبع: خبرگزاری ایسنا)

هاشمی افزود: با توجه به این وضعیت جامعه پرستاری ناراحت هستند و البته حق دارند. در بعضی از مراکز که نسبت پرستار به تخت بیمارستانی ۱.۴ درصد است، پرستاران به صورت قراردادی فعالیت می‌کنند. حتی بعضی از آنها ۲۰ سال است که قراردادی هستند. در حال حاضر ۱۱۰ هزار نیرو در تمام بخش‌های حوزه سلامت داریم که قراردادی هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 7 تیر 96: کمبود 2500 پرستار در استان بوشهر طی 8 سال آینده

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بر اساس نقشه راه درمان در سال 1404، بیش از دو هزار و 500پرستار در استان کم خواهیم داشت که باید جبران شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 تیر 96: دلایل اجرایی نشدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری (منبع: خبرگزاری مهر)
ششم تیر ماه ۱۳۸۶ بود که نمایندگان خانه ملت طرحی را با اکثریت قاطع به تصویب رساندند که بتوان با اجرای آن از هزینه های بیمه ها کاست و در عین حال خدمات پرستاری نیز دیده شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 2 تیر 96: تصویب نرخ خدمات مراقبت‌ های حرفه‌ ای پرستاری در منزل (منبع: خبرگزاری ایسنا)

سرپرست دفتر بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تصویب تعرفه‌های پرستاری در منزل در جلسه هفته گذشته هیئت وزیران گفت: این تعرفه‌ها به خدمات مراکز سروسامان می‌دهد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 خرداد 96: پرداخت حق نوبت کاری پرستاران بر اساس آیین نامه اداری استخدامی دانشگاه ها (منبع: خبرگزاری مهر)

نوبت کاری به عنوان یکی از فوق العاده ها به کارکنانی که به صورت نوبتی و مستمر در ساعات غیرمتعارف کار می کنند پرداخت می شود. این مبالغ در احکام کارگزینی این کارکنان اعم از پرستاران و سایر کارکنان گروه پزشکی و پیراپزشکی درج و همه ساله براساس آیین نامه اداری استخدامی دانشگاه ها مستند به بند “ب” ماده ۲۰ قانون برنامه پنجم توسعه و ماده یک قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور افزایش می یابد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 23 خرداد 96: تعداد پرستارها باید به استانداردهای جهانی نزدیک شود (منبع: خبرگزاری فارس)

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعداد نیروی پرستاری باید به استانداردهای جهانی نزدیک شود، افزود: نیروهای پرستاری به تناسب نیازهای درمانی نبوده و بر این اساس دیده نشده است؛ البته هر چند سالانه تعداد زیادی از نیروهای پرستاری بازنشسته می‌شوند اما به بکارگیری نیروهای جایگزین آنها توجه نشده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 23 خرداد 96: عدم صدور مجوز استخدام پرستار توسط سازمان امور استخدامی (منبع: خبرگزاری فارس)

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس با یادآوری اینکه سازمان امور استخدامی مجوز جذب پرستار را نمی‌دهد، گفت: وزارت بهداشت می‌تواند موضوع جذب نیرو را در قالب لایحه‌ای به مجلس ارائه کند تا مجلس در مورد آن تصمیم‌گیری کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 22 خرداد 96: کمبود پرستار از معضلات حوزه سلامت (منبع: خبرگزاری فارس)

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با یادآوری بازنشسته شدن ۲۷ هزار پرستار طی ۴ سال گذشته، گفت: با اجرای طرح تحول سلامت فشار کاری پرستاران چندین برابر شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 21 خرداد 96: بازنشستگی بیش از 28 هزار پرستار در چهار سال (منبع: خبرگزاری ایلنا)

وزیر بهداشت در خصوص مشکلات وزارت بهداشت در حوزه نیروی انسانی مورد نیاز، گفت: در این چهار سال حداقل حدود 28 هزار نیروی پرستاری بازنشسته شدند و حتی یک ردیف استخدامی هم به ما اختصاص ندادند در حالی که بر اساس قانون در مشاغل حساس، به ازای هر یک نیروی بازنشسته باید یک نفر جایگزین شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 16 خرداد 96: کمبود ۱۵۰ هزار پرستار در کشور (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه طبق آمارهای رسمی ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار کبمود پرستار در کشور وجود دارد، گفت: بهره گیری از ظرفیت خدمات پرستاری در منزل اقدامی برای جبران کمبود پرستار است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 11 اردیبهشت 96: جدیت در رفع مشکلات نظام پرستاری استان بوشهر (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: رفع مشکلات نظام پرستاری استان بوشهر با جدیت دنبال می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۱ اردیبهشت ۹۶: اجرا نشدن آیین نامه مشاغل سخت و زیان آور برای پرستاران شرکتی (منبع:خبرگزاری ایلنا)

به گزارش خبرنگار ایلنا، سختی کار پرستاران، عواقب بسیار ناگواری برای آنها دارد. این در حالیست که به گفته دبیر کل خانه پرستار، پرستاران نمی‌توانند به راحتی از مزایای بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنند و آیین نامه مشاغل سخت و زیان آور برای پرستاران شرکتی نیز اجرایی نمی شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۱ اردیبهشت ۹۶: ضرورت صدور مجوز جذب و استخدام پرستار (منبع:خبرگزاری مهر)

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه با اجرای طرح تحول سلامت فشار کاری پرستاران دو برابر شده است، گفت: متاسفانه سازمان امور استخدامی مجوز جذب نیرو نمی دهد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۵ اردیبهشت ۹۶: کاهش آمار مهاجرت پرستاران از کشور (منبع:خبرگزاری خانه ملت)

عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری با بیان اینکه هیچ گونه مرکزی برای ثبت آمار مهاجرت پرستاران در کشور وجود ندارد، گفت: آمارها بیانگر کاهش مهاجرت پرستاران است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 26 فروردین 96: ضرورت جذب 14 هزار پرستار در کشور (منبع: خبرگزاری خانه ملت)
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه ۷ هزار تخت بیمارستانی به ۱۴ هزار پرستار نیاز دارد، گفت: وزارت بهداشت با ایجاد دانشکده های پرستاری تربیت ۱۴ هزار پرستار را در دستور کارقرار دهد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 25 فروردین 96: ضرورت صدور مجوز استخدام نیروی انسانی در حوزه پرستاری (منبع: خبرگزاری مهر)

وزیر بهداشت، گفت: از آنجا که حوزه سلامت با جان مردم سرو کار دارد باید کمبود نیروی انسانی برطرف شود و سازمان امور استخدامی نسبت به مجوز اقدام کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 12 دی 95: دستور وزیر برای پرداخت مطالبات پرستاران (منبع: خبرگزاری مهر)

وزیر بهداشت دستور داد پرداخت مطالبات پرستاران در اولویت قرار گیرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید حسن هاشمی در در اجلاس مدیران پرستاری سراسر کشور در سالن همایش های رازی برگزار شد، با تاکید بر اینکه، پرستاران و جامعه پزشکی نجیب ترین گروه اجتماعی هستند، گفت: یکسال است که به علت تاخیر بیمه‌ها در پرداخت مطالبات مراکز درمانی حقوق قانونی و مسلم شان را دریافت نکرده‌اند ولی باز هم به خدمت رسانی خود ادامه می‌دهند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 آبان 95: نیاز بیمارستان های کشور به 200 هزار پرستار (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

معاون پرستاری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیمارستان های کشور به 200 هزار پرستار نیاز دارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 17 آبان 95: استخدام 11 هزار پرستار امسال در وزارت بهداشت (منبع : خبرگزاری ایرنا)

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آزمون استخدامی وزارت بهداشت جمعه 21 آبان برگزار می شود و 11 هزار پرستار از طریق این آزمون در بیمارستان های دولتی استخدام می شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 1 آبان 95: اشتغال 11 هزار پرستار در 56 بیمارستان کشور (منبع: خبرگزاری فارس)

احمد نجاتیان ظهر امروز در حاشیه گردهمایی رابطان بیمارستانی اجرای دستورالعمل مراقبت به شیوه موردی در سالن اجتماعات بیمارستان قائم در جمع خبرنگاران طرح «کیس متد» یا «مراقبت موردی» را یکی از قدیمی‌ترین روش‌های پرستاری در نظام پزشکی و درمانی ایران برشمرد و اظهار داشت: با توجه به کمبود پرستار و حجم بالای کار، گروه پرستاری و پزشکی در بیمارستان‌ها در برخی مواقع مجبور به استفاده از شیوه‌های دیگر می‌شدند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۳ مهر ۹۵: حداقل حقوق پرستاران ۲ میلیون تومان شد (منبع : خبرگزاری ایرنا)

معاون پرستاری وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: حداقل حقوق دریافتی پرستاران براساس بخشنامه های ابلاغی، ۲ میلیون تومان تعیین شد و در حکم کارگزینی آنان نباید کمتر از این میزان لحاظ شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 11 مهر 95: هیچ پرستاری بیکار نمی‌ماند (منبع : خبرگزاری ایسنا)

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: بزرگترین مدافع و مبلغ پرستاری در جامعه، کارکرد دقیق، علمی، حرفه‌ای و اخلاقی پرستاران است و دانشجویان پرستاری باید از همین ابتدای ورود به عرصه مقدس حرفه‌ای با اتکا به داشته‌هایمان نسبت به پیشبرد اهداف و تعالی این حرفه تلاش کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 مهر 95: استخدام 11 هزار پرستار تا سال آینده (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با اشاره به کمبود 290 هزار پرستار در کشور، گفت: بیش از 11 هزار پرستار تا ابتدای سال آینده جذب مراکز درمانی و بیمارستانی می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، محمد میرزابیگی دوشنبه‌شب در حاشیه سفر به مازندران در جمع خبرنگاران این شهرستان، اظهار کرد: در زمینه جذب پرستاران جدید در راه خدمت برای دو بخش شرکتی و دولتی اقدامات خوبی انجام شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 31 شهریور 95: ۱۰ هزار کمک پرستار از مهرماه در بیمارستان ها جذب می شوند (منبع : خبرگزاری ایرنا)

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آ موزش پزشکی گفت: بیش از ۱۰ هزار نیروی کمک پرستار در یکسال گذشته تربیت شده اند و از مهرماه امسال به تدریج پس از طی آزمون کتبی و مهارتی در بیمارستان ها جذب و بکارگیری می شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 17 شهریور 95 : کمبود ۱۲۰ هزار پرستار در کشور (منبع : خبرگزاری ایسنا)

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به کمبود ۱۲۰ هزار نیروی پرستار در کشور، برنامه‌های این وزارتخانه برای جبران کمبود نیروی پرستاری را توضیح داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 2 شهریور 95 :  اخذ مجوز استخدام 7000 پرستار برای بيمارستان هاي تازه تاسيس (منبع : خبرگزاری وبدا)

اقدامات سه سال معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هفته دولت اعلام شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 18 مرداد 95 :  سرانجام قانون 27 ساله پرستاران (منبع : خبرگزاری ایسنا)

قانون بازنشستگی پیش از موعد پرستاران پس از گذشت 27 سال از زمان تصویب آن، هنوز به درستی اجرا نمی‌شود؛ قانونی که وزارت بهداشت علت ناهماهنگی‌ها در اجرای آن را کمبود نیرو و اعتبار می‌خواند و در عین سازمان نظام پرستاری تاکید دارد که پرستاران بعد از 25 سال کارایی لازم را ندارند و ‌با ادامه این روند بیمار آسیب می‌بیند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 13 مرداد 95 : کمبود پرستار در کشور تا 5 سال آینده جبران می شود (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

رییس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به کمبود 200 هزار پرستار در کشور، گفت: کمبود پرستار در کشور تا 5 سال آینده جبران می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 مرداد 95 :  فرصت جدید شغلی برای پرستاران ایرانی در خارج از کشور (منبع : خبرگزاری تسنیم)

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور از پیشنهاد و فرصت جدید کار برای پرستاران ایرانی در خارج از کشور خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 7 مرداد 95 : بازنشستگی پیش از موعد پرستاران باید اجرا شود  (منبع : خبرگزاری مهر)

عضو سابق کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اظهار داشت: اجرا نشدن قانون بازنشستگی پیش از موعد پرستاران شاید ناشی از کمبود پرستار به نظر ‌آید اما راهکار ارائه داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 3 مرداد 95 : چرایی اجرای ناهماهنگ قانون بازنشستگی پیش از موعد پرستاران  (منبع : خبرگزاری ایسنا)

معاون پرستاری وزارت بهداشت، علت اجرای ناهماهنگ قانون بازنشستگی پیش از موعد برای پرستاران را نداشتن نیرو و اعتبار کافی دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌ها عنوان کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 30 تیر 95 :استخدام پرستار در وزارت بهداشت (منبع : سلامت نیوز)

 معاون پرستاری وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: وزیر بهداشت اجرای صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران را به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 30 تیر 95 : کمبود 100 هزار نیروی پرستاری در کشور  (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

وزیر بهداشت با اشاره به اجرای برنامه ارتقای استانداردهای مراکز درمانی از ورود مستقیم بازرسان وزارت بهداشت به منظور تطبیق و سنجش این استانداردها در مراکز درمانی خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 23 تیر 95 : بیمارستان ها با شرکت های متخلف جذب پرستار لغو قرارداد کنند (منبع : خبرگزاری ایرنا)

معاون پرستاری وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه هنوز برخی شرکتهای جذب پرستار برای بیمارستانهای دولتی حق و حقوق پرستاران را رعایت نمی کنند، گفت: بیمارستان ها با این شرکت ها لغو قرارداد کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 تیر 95 : ۴۰ هزار نفر پرستار بیکار هستند (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

رئیس سازمان نظم پرستاری با اظهار گله مندی مبنی بر بلاتکلیفی پرستاران شرکتی ، از بیکاری ۴۰ هزار پرستار در کشور خبرداد .

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 19 خرداد 95 : سلامت بیماران متاثر از حذف قانون مشاغل سخت پرستاران (منبع : سلامت نیوز)

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری کشور گفت: حذف قانون مشاغل سخت و زیان آور پرستاران، بر ارائه کیفیت و کمیت خدمات مراقبتی تاثیر می گذارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 18 خرداد 95 : آیین نامه صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاران ابلاغ شد (منبع : خبرگزاری ایلنا)

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آیین نامه صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاران با دستور وزیر بهداشت تصویب و برای اجرا به معاونت پرستاری ابلاغ شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 27 اردیبهشت 95 : مشکلات پرستاری با شجاعت دنبال شود (منبع : خبرگزاری مهر)

آیت الله العظمی نوری همدانی، رهنمودهایی به پرستاران داشت و عنوان کرد: انسانی که دنبال گرفتن حق خودش است، باید شجاعت داشته باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 27 اردیبهشت 95 : جذب ۱۱ هزار پرستار در سال جاری (منبع : خبرگزاری مهر)

معاون پرستاری وزارت بهداشت، کاهش پرداختی مردم بابت هزینه های درمانی را از نتایج ملموس طرح تحول سلامت دانست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 27 اردیبهشت 95 : افزایش حقوق پرستاران متناسب با سختی کار (منبع : خبرگزاری تسنیم)

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه حقوق پرستاران متناسب با سختی شغل آنها افزایش یابد، گفت: نمایندگان مجلس به بررسی راهکارهای رفع مشکلات پرستاران بپردازند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 25 اردیبهشت 95 : لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی برای پرستاران (منبع : خبرگزاری فارس)

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی برای پرستاران تاکید کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 25 اردیبهشت 95 : پرستاران در اجرا نشدن تعرفه خدمات پرستاری کوتاهی کرده اند (منبع : خبرگزاری مهر)

پدر پرستاری ایران، خواستار پیگیری و سماجت پرستاران برای اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 22 اردیبهشت 95 : به‌کارگیری ۱۰ هزار کمک پرستار تا پایان مردادماه (منبع : خبرگزاری ایسنا)

 معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از استخدام 11 هزار نفر پرستار در سال جاری خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 اردیبهشت 95 : نگرانی پرستاران از خروج پرستاری از شمول قانون مشاغل سخت (منبع : خبرگزاری پانا)

قائم مقام سازمان نظام پرستاری با انتقاد و نگرانی از طرح خروج پرستاران از شمول قانون مشاغل سخت و زیان آور گفت: مسئولان حوزه سلامت می خواهند پرستاران را از شمول این قانون خارج کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 اردیبهشت 95 : جذب ۱۱ هزار پرستار جدید در کشور به صورت پیمانی (منبع : خبرگزاری فارس)

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جذب ۱۱ هزار پرستار جدید در کشور به صورت پیمانی خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 19 اردیبهشت 95 : اختلاف هزار برابری درآمد پزشک و پرستار (منبع : خبرگزاری فارس)

قائم مقام سازمان نظام پرستاری گفت: بالاترین دریافتی یک جراح چند صد میلیون تومان و پایین‌ترین کارانه پرستار 100 هزار تومان است. یعنی خود را فریب ندهیم؛ اختلاف بیش از یک‌هزار برابری بین درآمد پزشک و پرستار وجود دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 18 اردیبهشت 95 : افزایش بار کاری، رهاورد طرح تحول نظام سلامت برای پرستاران (منبع : خبرگزاری ایلنا)

 یک فعال صنفی پرستاران می گوید: طرح تحول نظام سلامت باعث وارد آمدن فشار و آسیب بیش از پیش به پرستاران گردیده و در عوض هیچ حمایتی از این گروه موثر بهداشت و درمان کشور، صورت نگرفته است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 15 اردیبهشت 95 : افزایش ۳ برابری کارانه پرستاران (منبع : خبرگزاری فارس)

 معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کارانه پرستاران نسبت به دو سال گذشته حدوداً سه برابر شده است اما معتقدیم این میزان کافی نیست و تلاش می‌کنیم تا پرداختی به پرستاران افزایش یابد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 14 اردیبهشت 95 : استخدام پیمانی 11 هزار پرستار در وزارت بهداشت (منبع : خبرگزاری ایرنا)

معاون پرستاری وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشكی اعلام كرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی مجوز استخدام 16 هزار و 200 نفر نیروی بالینی را به صورت پیمانی برای وزارت بهداشت در سال 95 صادر كرد و 11 هزار نفر از آنان قطعا پرستار خواهد بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 14 اردیبهشت 95 : ثبت نام ۱۵هزار پرستار بیکار در سایت سازمان نظام پرستاری (منبع : خبرگزاری شبستان)

 قائم مقام سازمان نظام پرستاری گفت: کمبود کادر پرستاری در بیمارستان ها به علت کمبود پرستار نیست، در حال حاضر ۸۵هزار پرستار بیکار در سایت سازمان نظام پرستاری ثبت نام کرده اند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 11 اردیبهشت 95 : طرح ورود کمک پرستاران به بیمارستان ها ابهام دارد (منبع : خبرگزاری میزان)

عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری با انتقاد از ورود کمک پرستاران به حوزه سلامت، گفت: این افراد جایگزین مناسبی برای نیروهای پرستاری نیستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 9 اردیبهشت 95 : ورود کمک‌پرستاران به بیمارستان‌ها، امسال (منبع : خبرگزاری ایسنا)

عاون پرستاری وزیر بهداشت، کمبود شدید پرستار را یکی از مهم‌ترین دلایل ضعف مراقبت‌های پرستاری در کشور خواند و به این سوال که چرا مردم و همچنین خود پرستاران از خدمات مراقبت‌های پرستاری راضی نیستند، پاسخ داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 6 اردیبهشت 95 :  تأخیر در پرداخت کارانه پرستاران (منبع : خبرگزاری پانا)

قائم مقام سازمان نظام پرستاری با انتقاد از بدهی بیمه های درمانی به بیمارستان ها از تأخیر چندماهه در پرداخت کارانه پرستاران خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 6 اردیبهشت 95 : به‌کارگیری پرستاران در منزل با استفاده از ساعات اضافه‌کاری و شیفت (منبع : خبرگزاری فارس)

مدیرکل دفتر ارتقای سلامت و خدمات پرستاری از تدوین آئین‌نامه نهایی مراقبت پرستاری در منزل خبر داد و گفت: این طرح منافاتی با کمبود پرستار در بیمارستان‌ها ندارد؛ چون پرستاران می‌توانند از ساعات اضافه‌کاری یا شیفت خود استفاده کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 5 اردیبهشت 95 : استخدام  6 هزار پرستار در سال گذشته (منبع : خبرگزاری ایرنا)

رئيس هيات امناي صرفه جويي ارزي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: 6 هزار پرستار در يك سال گذشته براي بيمارستانها و بخشهاي جديد مراكز درماني دولتي از طريق اين هيات استخدام شدند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 4 اردیبهشت 95 : کمبود یکصد هزار پرستار در کشور (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

مدیرامور بین الملل سازمان نظام پرستاری کشور از افزایش 300 درصدی مهاجرت پرستاران خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 4 اردیبهشت 95 : تسهیلات ویژه ۱۵۰ میلیونی به پرستاران (منبع : خبرگزاری تسنیم)

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان نظام پرستاری کشور از تسهیلات ویژه ۱۵۰ میلیونی به پرستاران خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 30 فروردین 95 :افزایش ساعت کار پرستاران (منبع : خبرگزاری مهر)

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری، اظهارداشت: یکی از ملزومات اولیه اجرای صحیح طرح تحول سلامت افزایش تعداد نیروی پرستاری است که متاسفانه انجام نشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید



اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : احمد محمدی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 15:06

  کد دیدگاه : 1689505

  سلام
  دوستان از فوق العاده ویژه چه خبر
  ایا داخل مراکز استانها پرداخت کرده ان یا نه اگه کسی خبری داره اطلاع رسانی کنه

  پاسخ دهید
 • نویسنده : عاطفه رحیمی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:44

  کد دیدگاه : 1686492

  سلام من کمک‌پرستلرم ۱۰۸۰ساعت دورهی عملی و ۳ماه دوره تعوری گذردندم میخاستم ببینم ایا جایی میتونم مشعول به کار بشم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مریم محمود

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 17:21

  کد دیدگاه : 1431324

  باسلام ووثت بخیر، میخواستم ببینم اگه امسال بخواهیم برای کمک پرستاری ثبت نام کنم کی هس؟شرایطش چیه؟ تو اینترنت سرچ کردم ولی پراکنده آورد؟ واینکه زمانش برای شهرهای مختلف متفاوته؟( میخوام از شهرستان مراغه ثبت نام کنم)، ممنون از لطفتون.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : لقمان قلیزاده

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 00:19

  کد دیدگاه : 1266540

  استخدام پرستاری

  پاسخ دهید
 • نویسنده : شبنم

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 21:28

  کد دیدگاه : 1185842

  سلام میشه بگید زمان ثبت نام دوره های 96 و شروع دوره ها از کی هست؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 17:03

  کد دیدگاه : 1012753

  سلام حال که نتایج رشته پرستاری اعلام شده فقط به اندازه نیاز نه سه برابر ظرفیت امکان دارددرصورت تکمیل نشدن ظرفیت ازافراددارای نمره بالا دعوت بکارشوندباتشکر

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 22:53

  کد دیدگاه : 931707

  سلام کسی میدونه زمان ثبت نام کمک پرستاری کی شروع میشه منمون

  پاسخ دهید
  • نویسنده : محمد

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 17:43

   کد دیدگاه : 993093

   منم میخام زمان ثبت نام کمک پرستاری کمک بهیاری رو بدونم … منم میشم جوابم رو بدین

   پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 20:48

   کد دیدگاه : 994225

   سلام من ۳۲سالم مدرک بهیاری ساده هم دارم لیسانس علوم کشاورزی دارم به نظرشماماروبرای کمک بهیاری استخدام میکنن

   پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 08:43

   کد دیدگاه : 996110

   سلام واقعاسن چجورمیشه کم کردخواهشاراهنمایی کنید

   پاسخ دهید
 • نویسنده : مهران

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 04:53

  کد دیدگاه : 895629

  سلام دوستان بنده ۳۰ سالمه امسال کنکور دادم و پرستاری قبول میشم بنظرتون سنم و شرایطم به استخدام در آینده میخوره یا سن شناسناممو کم کنم
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 04:50

  کد دیدگاه : 895627

  سلام دوستان
  بنده۳۰ سالمه و کنکور دادم پرستاری قبول میشم بنظر شما شرایط سنیم به کار پرستاری،و استخدامش درآینده میخوره یا برم سنمو کم کنم تو شناسنامه

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 12:52

   کد دیدگاه : 931066

   شانسیه خواهرم فقط خدا میدونه در آینده چه خواهد شد،فعلا مدرکت بگیر.

   پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 22:44

   کد دیدگاه : 961821

   چطور کم کنی منم مشکل تو رو دارم

   پاسخ دهید
  • نویسنده : زینب

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 12:49

   کد دیدگاه : 968170

   اگه راهی داره به منم بگید

   پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 16:49

   کد دیدگاه : 974949

   حتما باید سنتونو کم کنید افراد بالای 30 سالو هیچ جا استخدام نمی کنن

   پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 18:20

   کد دیدگاه : 975013

   من یکی ازپرستاران لرستان هستم این8ماهه که کارنه نگرفتم و قسط هم ندارن که بدن به نظرشما چکار کنیم

   پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 07:50

   کد دیدگاه : 988690

   سلام
   منم دقیقا مشکل شمارودارم ۲۹سالم هست امسال میخوام کنکور بدم ازپرستاری آیا درآینده امکان استخدامش هست یانه ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

   پاسخ دهید
   • نویسنده : ناشناس

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 14:25

    کد دیدگاه : 1157798

    استخدام دولتی فک نمیکنم شانسی داشته باشین. اما با مدرک پرستاری تو بیمارستان های خصوصی هم میتونین کار کنین

    پاسخ دهید
  • نویسنده : زیبا

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 10:16

   کد دیدگاه : 997263

   منم مشکل شمارو دارم 29 سالمه نمیدونم است7دام میکنن یا نه حالا فعلا که قبول هم نشدم امسال

   پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 20:06

   کد دیدگاه : 1103556

   سلام شرایط پرستاری دانشگاه ازاد چی هست با دولتی فرقی داره

   پاسخ دهید
  • نویسنده : پریسا

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 20:31

   کد دیدگاه : 1521803

   چجوری میشه سن شناسنامه کم کرد؟

   پاسخ دهید
   • نویسنده : ,احمد محمدی

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 15:08

    کد دیدگاه : 1689517

    سلام
    با ارسال شکایت علیه اداره ثبت و احوال محل سکونت و ارسال مدراک و مستندات دال برا زیاد بودن سن شما در شناسنامه

    پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...