اطلاعات بیشتر

ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 97


خبر 15 اسفند 96: بودجه سال 97 کل کشور تصویب و نهایی شد (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست نوبت عصر امروز سه‌شنبه 15 اسفند پارلمان و پس از رفع ایرادات شورای نگهبان به این بودجه، با 150 رای موافق، 12 رای مخالف و 7 رای ممتنع از مجموع 195 نماینده حاضر، ماده واحده این لایحه بودجه سال 97 کل کشور را از حیث منابع، بالغ بر 12 میلیون و 235 هزار و 523 میلیارد و 740 میلیون ریال و از حیث مصارف بالغ بر 12 میلیون و 235 هزار و 523 میلیارد و 740 میلیون ریال به تصویب رساندند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 15 اسفند 96: ضرورت تسریع در بررسی ایرادات شورای نگهبان درباره بودجه 97 (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه غیرعلنی امروز مجلس به ارائه توضیحاتی درباره لزوم بررسی هر چه سریعتر ایرادات شورای نگهبان درباره بودجه ۹۷ پرداخت و از نمایندگان خواستار تسریع در این‌باره شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 اسفند 96: عدم انطباق بودجه سال 97 مصوب مجلس با سیاست‌های کلی اصل 44 (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم،با رای اعضای هیات عالی نظارت مجمع، عدم انطباق بودجه مصوب مجلس شورای اسلامی با بندهای 5-13-15-32 برنامه ششم توسعه و نیز هدف سیاست‌های کلی اصل 44 مبنی بر کاهش میزان تصدی‌گری دولت، تصویب شد که به شورای نگهبان اعلام خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 اسفند 96: شروع مقدمات عملیاتی شدن همسان سازی حقوق بازنشستگان (منبع: خبرگزاری برنا)

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «احمد همتی»، نماینده سمنان در مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، در خصوص بودجه سال 97 گفت: در بودجه سال 97 سعی شده است که بین درآمدها و هزینه ها تعادل بیشتری برقرار شود. در حال حاضر عدالت در پرداخت ها به مراتب بیشتر از گذشته به چشم می آید؛ وی در ادامه افزود: از طرفی کارهای اولیه همسان سازی حقوق بازنشستگان شروع شده و ان شاالله به زودی به وقوع خواهد پیوست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 7 اسفند 96: لزوم بازنگری در اعتبار اختصاص داده شده به همسان سازی حقوق بازنشستگان (منبع: خبرگزاری فارس)

حمیدرضا حاجی‌بابایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به اختصاص مبلغ 2 هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه 97 برای اجرای ماده 30 قانون برنامه ششم به منظور همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اظهار کرد: بر اساس مصوبه مجلس این اعتبار برای سال 97 پیش‌بینی شده است اما معتقدم باید عزم جدی‌تری برای اجرایی کردن این ماده قانونی وجود داشته باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 اسفند 96: حقوق بازنشستگان کم‌ درآمد افزایش چشمگیری پیدا می کند (منبع: خبرگزاری تسنیم)

محمد حسینی، عضو کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی درخصوص قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از اختصاص دوهزار میلیارد تومان در بودجه ۹۷ خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 1 اسفند 96: آغاز رسیدگی به احکام بودجه سال 97 توسط شورای نگهبان (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حسینعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان در جلسه فردا چهارشنبه رسیدگی به احکام بودجه 97 را آغاز خواهد کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 28 بهمن 96: سقف درآمدی بودجه عمومی دولت در سال 97 کل کشور تعیین شد (منبع: خبرگزاری میزان)

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (شنبه ۲۸ بهمن) مجلس شورای اسلامی با ۱۶۵ رأی موافق، ۱۳ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۰ نماینده حاضر در صحن، سقف درآمدی بودجه عمومی دولت در سال ۹۷ کل کشور را تعیین کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 بهمن 96: نرخ مالیات بر درآمد کارکنان سارمان تامین اجتماعی؛ 10 درصد تعیین شد (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

نمایندگان در بخش درآمدی بودجه 97 مالیات بر درآمد کارکنان تامین اجتماعی را با نرخ 10 درصد محاسبه کردند.
به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، نمایندگان در صحن علنی امروز (چهارشنبه 25 بهمن ماه) مجلس در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 97  بند «ی»‌ تبصره ۶ لایحه بودجه را به تصویب رساندند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 بهمن 96: پرداخت یارانه نقدی به خانوارهای نیازمند و زیر خط مستمری‌ بگیران (منبع: خبرگزاری ایسنا)

سخنگوی دولت اعلام کرد که دولت بدون موافقت مجلس، قانون یارانه‌ها را اجرایی نمی‌کند.
وی با در پاسخ به پرسشی درباره چگونگی پرداخت یارانه‌ها اظهار کرد: ما تبصره ۱۸ را از ۱۴ جدا کردیم و دو نکته برای پرداخت یارانه‌ها در نظر داریم؛ یک اینکه به خانواده‌های واقعا نیازمند یارانه بدهیم، دو این که به خانواده‌هایی یارانه بدهیم که زیر خط مستمری‌بگیران قرار دارند و دریافتی آنان ۱۹۳ هزار تومان است چرا که قصد ما ریشه‌کن کردن فقر مطلق است.
نوبخت با تاکید بر اینکه سیاست دولت، گشتن حساب های مردم نیست، گفت: دولت قصد دارد از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی،  ۱۰۰ هزار واحد مسکن فرسوده را نوسازی کند، ناوگان حمل و نقل عمومی را نو کند که منجر به ایجاد حدود ۲۵ هزار شغل میشود و البته که ما بدون موافقت مجلس، قانون یارانه‌ها را اجرایی نمی‌کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ بهمن ۹۶: اختصاص ردیف بودجه مستقل برای پرداخت پاداش فرهنگیان بازنشسته (منبع: خبرگزاری پانا)

رئیس کانون بازنشستگان وزارت آموزش‌ و پرورش از قول مساعد رئیس مجلس برای اختصاص ردیف بودجه مستقل برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش و پرورش با پیگیری وزیر آموش و پرورش خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ بهمن ۹۶: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان یکی از نقاط قوت بودجه سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری ایسنا)

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را از محورهای مهم در بودجه ۹۷ دانست و گفت: براساس بودجه سال آینده حقوق‌های بیش از ۵ میلیون افزایش نخواهند یافت بلکه حقوق‌های پایین ۵ میلیون تومان ۱۰ تا ۱۸ درصد افزایش می‌یابند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۶ بهمن ۹۶: پیگیری جدی مجلس برای افزایش حقوق بازنشستگان در بودجه ۹۷ (منبع: خبرگزاری فارس)

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: درصدد هستیم تا در بودجه سال ۹۷ حقوق بازنشستگان را افزایش دهیم.
وی افزود:در تلاش هستیم این قانون را به سمت عدالت و کم‌کردن فاصله حقوقی کارگران ببریم؛ در بودجه ۹۷ درصدد آن هستیم که حقوق بازنشستگان را افزایش دهیم تا بتوانیم هم‌طرازی را در جامعه به وجود بیاوریم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۲ بهمن ۹۶: پیش بینی اعتبار ۱۰۰۰ میلیاردی سازمان پرستاری در بودجه ۹۷ (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

رئیس سازمان پرستاری استان تهران گفت: تخصیص بودجه ۱۰۰۰میلیاردی سازمان پرستاری در انتظار تصمیم نمایندگان مجلس است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۲ بهمن ۹۶: جزئیات پرداخت مطالبات معلمان و پاداش بازنشستگان آموزش و پرورش در بودجه ۹۷ (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در پیشنهاد دولت برای لایحه بودجه سال ۹۷ مقرر شده بود تا از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به میزان معادل ریالی یک میلیارد و ۶ میلیون دلار برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان اختصاص یابد، اما در حین بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به دلیل اذن نداشتن از سوی رهبری حذف شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۱ بهمن ۹۶: آخرین اخبار از پاداش پایان خدمت و همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یکی از اولویت های کاری نمایندگان مجلس، را در هنگام بررسی لایحه بودجه در صحن،  توجه به همسان سازی حقوق بازنشستگان دانست و یادآور شد که حقوق بخشی از بازنشستگان سال های گذشته، مخصوصا بازنشسته های قبل از سال ۸۹ بسیار کم است که حتی با افزایش ۲۰درصدی نیز با رشد چندانی روبرو نمی شود چرا که پایه حقوق این قشر بازنشستگان بسیار کم بوده و بدیهی است با رشد ۲۰ درصدی نیز حقوقشان با رشد محسوسی روبرو نمی شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۱ بهمن ۹۶: تصویب کلیات لایحه بودجه ۹۷ در مجلس شورای اسلامی (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز چهارشنبه ۱۱ بهمن کلیات لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور را تصویب کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۱ بهمن ۹۶: تخصیص اعتبار ویژه برای ترمیم و همسان سازی حقوق‌ بازنشستگان در سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری فارس)

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت هزار میلیارد تومان علاوه بر افزایش ۱۰ درصدی جهت ترمیم حقوق و متناسب‌سازی قائل شده بود اما در سال آینده این رقم به ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۰ بهمن ۹۶: پیگیری مجلس برای تسریع در پرداخت مطالبات فرهنگیان (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اضافه شدن  ۵هزار میلیارد تومان به بودجه آموزش و پرورش در کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷، گفت: پیشنهاد اختصاص یک درصد از بودجه موسسات سودده، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت به آموزش و پرورش با موافقت نمایندگان روبرو شد که در پی آن هر ماه خزانه‌داری مبلغی از بودجه این موسسات کم خواهد کرد؛ مجموع این رقم حدود ۵هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۰ بهمن ۹۶: یارانه ۷۶ میلیون نفر در سال ۹۷ پرداخت خواهد شد (منبع: خبرگزاری فارس)

عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: ۱۰۲ هزار میلیارد تومان درآمد هدفمندی یارانه‌ها در کمیسیون تلفیق مصوب و بر این اساس یارانه ۷۶ میلیون نفر پرداخت خواهد شد.
حمیدرضا حاجی‌بابایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، در تشریح روند بازنگری در لایحه بودجه ۹۷ پس از رد آن در صحن علنی مجلس، اظهار کرد؛ تلاش نمایندگان مردم در مجلس برای انطباق بودجه ۹۷ با نیازهای جامعه و توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۰ بهمن ۹۶: افزایش ۵ هزار میلیارد تومانی بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری فارس)

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در بودجه سال ۹۷ در حوزه آموزش و پرورش بودجه این سازمان از استانی به ملی تغییر یافت و ۵ هزار میلیارد تومان به بودجه آموزش و پرورش اضافه شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۰ بهمن ۹۶: مجلس طرح استانی شدن حقوق وزارت آموزش و پرورش را رد کرد (منبع: خبرگزاری فارس)

نادر قاضی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، با اشاره به رد شدن کلیات لایحه بودجه سال ۹۷ اظهار کرد: با توجه به اینکه دولت در لایحه بودجه سال ۹۷ درصدد استانی شدن حقوق آموزش و پرورش و بنیاد شهید و امور ایثارگران بود، کلیات آن توسط مجلس شورای اسلامی رد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۹ بهمن ۹۶: اعتبار بازنشستگان در بودجه ۹۷ به ۴۰۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت (منبع: خبرگزاری ایرنا)

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از افزایش تهاتر بازنشستگان تا سقف ۴۰۰۰ میلیارد تومان در بودجه سال ۹۷ خبر داد و گفت : کمیسیون تلفیق مجلس در نشست امروز خود این افزایش را به تصویب رساند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۸ بهمن ۹۶: افزایش حقوق بازنشستگان و فرهنگیان یکی از اولویت ها در بودجه ۹۷ (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت:در لایجه بودجه سال۹۷به جای اینکه مانند گذشته چانه زنی تاثیرگذار باشد بودجه ریزی بر مبنای عملکرد مبنا قرار گرفته شده است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از پیشنهادات بنده افزایش حقوق بازنشستگان و فرهنگیان است که در هنگام بررسی جزئیات، از پیشنهاد خود در این راستا دفاع خواهم کرد،در لایحه بودجه سال ۹۷ به تقویت معیشت افرادی که درآمدشان زیر خط فقر است توجه شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۸ بهمن ۹۶: اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلین در بودجه ۹۷ (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه دولت برنامه‌های مناسبی برای بهبود وضعیت اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه در بودجه ۹۷ ارائه داده است، گفت:همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلین در بودجه سال آینده نشانه توجه دولت به این افراد است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۸ بهمن ۹۶: طرح اصلاح مالیات پلکانی حقوق کارکنان دولت در بودجه ۹۷ (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جمشید جعفرپور نماینده مردم لامرد در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز یکشنبه ۸ بهمن پارلمان و در موافقت با کلیات لایحه بودجه ۹۷ گفت: دغدغه مشترک موافقان و مخالفان لایحه دسترسی به بودجه‌ای کارآمد است اما از مخالفان بودجه می‌پرسم که اگر بخواهند بودجه‌ای بنویسند چقدر با لایحه بودجه دولت متفاوت خواهد بود و اگر کلیات لایحه امروز رد شود و لایحه به کمیسیون باز گردد در بررسی مجدد، مصوبات این کمیسیون چقدر متفاوت از لایحه کنونی خواهد بود؟

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۷ بهمن ۹۶: پیشنهاد حل مشکلات بازنشستگان فولاد کشور در لایحه بودجه سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد خود  در لایحه بودجه سال ۹۷ جهت حل مشکلات بازنشستگان فولاد کشور خبر داد و گفت: در این پیشنهاد مطرح شده است که ۱۰۰ درصد افزایش منابع بودجه مجلس و نهاد ریاست جمهوری برای سال آینده به صندوق بازنشستگی فولاد اختصاص یابد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲ بهمن ۹۶: کاهش فاصله حقوق بازنشستگان با کارکنان شاغل در بودجه ۹۷ (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون امور تقنینی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری اعلام کرد: رفع تبعیض موجود در پرداخت‌ها به کارکنان دستگاه‌های اجرایی و ایجاد تعادل از اهداف کلان لایحه اصلاح و دائمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری است.

به گزارش ایسنا، احمد صفایی‌فر در این باره افزود: با تصویب این لایحه در مجلس، قانون آزمایشی خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶، دائمی خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ بهمن ۹۶: درخواست پیش بینی اعتبار در بودجه ۹۷ برای پرداخت پاداش معلمان بازنشسته (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی خواستار پیش بینی اعتبار مناسب در بودجه ۹۷ برای پرداخت پاداش معلمان بازنشسته شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ بهمن ۹۶: ضرورت توجه ویژه به افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری در بودجه ۹۷ (منبع: خبرگزاری ایسنا)

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی خواستار افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری و فرهنگیان در بودجه سال آینده شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۹ دی ۹۶: جزئیات افزایش حقوق و دریافتی معلمان در لایحه بودجه سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری تسنیم)

حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره میزان افزایش حقوق فرهنگیان با توجه به بودجه سال ۹۷ اظهار کرد: در جلسه‌ای که اخیراً فراکسیون فرهنگیان مجلس تشکیل داد، مقرر شد اعتبارات وزارت آموزش و پرورش با توجه به نگاه مجلس بر افزایش میزان حقوق‌ها تغییر پیدا کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۷ دی ۹۶: صدور کارت اشتغال برای بازنشستگان دو یا چند شغله (منبع: خبرگزاری صداو سیما)

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور در مجلس شورای اسلامی در خصوص مصوبات امروز این کمیسیون گفت: این کمیسیون در مصوبه‌ای مقرر کرد برای بازنشستگانی که دوباره مشغول کار می‌شوند و یا دو یا چندشغله هستند، کارت اشتغال صادر خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۷ دی ۹۶: تاثیر تعیین سقف پاداش بازنشستگی در بودجه ۹۷ برای فرهنگیان (منبع: خبرگزاری مهر)

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت:قانونگذار در بودجه سال ۹۷ برای سقف دریافتی ها حدی را مشخص کرده است و این مبلغ را حداکثر ۲۵۰ میلیون تومان تعیین کرده است. بنابراین تنها افرادی که حقوق های بالای ۸ میلیون تومان دریافت می کنند شامل این قانون می شوند و حداکثر ۲۵۰ میلیون پاداش دریافت می کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۷ دی ۹۶: پیشنهاد افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارکنان دولت در لایحه بودجه ۹۷ (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، جمشید انصاری معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران درباره افزایش حقوق‌ها در بودجه ۹۷ گفت: در کل کشور حدود دو میلیون ۳۲۰ هزار نفر کارکنان دولت هستند. دولت در لایحه بودجه پیشنهاد داده بود که متوسط ۱۰درصد افزایش حقوق داشته باشیم که مجلس نیز تایید کرده است, اما مجلس قیدی گذاشته که این میزان بین ۱۰ درصد بصورت پلکانی به سمت پایین تا حقوق های ۵ میلیون تومانی باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۵ دی ۹۶: تخصیص اعتبار دو هزار میلیارد تومانی برای اشتغال مددجویان در سال 97 (منبع: خبرگزاری ایرنا)

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور مجلس گفت: با تصویب این کمیسیون بانک مرکزی دو هزار میلیارد تومان برای اشتغال زایی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی اختصاص می دهد که از این میزان هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان آن سهم کمیته امداد امام(ره) و ۶۰۰ میلیارد تومان سهم سازمان بهزیستی می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ دی ۹۶: پیش بینی ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار شغل در لایحه بودجه سال 97 (منبع: خبرگزاری ایرنا)

لایحه بودجه ۱۳۹۷ در تاریخ ۱۹ آذر ماه توسط رییس جمهوری به مجلس شورای اسلامی ارائه شد که یکی از محورهای مهم آن ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار شغل با سه میلیون و ۲۷۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۶ اردیبهشت ۹۶: پرداخت پاداش یک ماه حقوق به کارمندان و کارکنان دولت در سال ۹۶ (منبع:خبرگزاری واژه نیوز)

مطابق با ماده ۱۱ ضوابط اجرای قانون بودجه ۹۶ در سال ۱۳۹۶ دستگاههای اجرایی می توانند حداکثر معادل یک ماه حقوق و مزایای مندرج در احکام کارگزینی را در صورت وجود اعتبار در سقف اعتبارات تخصیص یافته دستگاه اجرایی به عنوان پاداش پرداخت نمایند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 17 فروردین 96 : آغاز بررسي ضوابط اجرايي بودجه سال ٩٦ (منبع: خبرگزاری ایسنا )

ھیات وزیران در جلسه روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمھوری، بررسی ضوابط اجرایی بودجه سال ۱۳۹۶ را در دستور کار خود قرار داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 12 اردیبهشت 95 : شورای نگهبان به لایحه بودجه سال ۹۵ کشور ایراد گرفت (منبع : خبرگزاری تسنیم)

 شورای نگهبان نظر خود را در مورد لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور اعلام کرد.

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، لایحه بودجه سال 1395 کل کشور مصوب جلسه مورخ سی و یکم فروردین ماه یک هزار و سیصد و نود و پنج مجلس شورای اسلامی، در جلسه مورخ 1395/02/08 شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که نظر شورا به شرح زیر اعلام می‌گردد:

1_ در تبصره 1

1_1_ در بند (ب)

1_1_1_ بر اساس بند 18 سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی،‌ باید سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت و گاز تا قطع وابستگی بودجه به نفت، سالانه افزایش یابد؛ از آنجا که مشخص نیست عدم افزایش سهم صندوق نسبت به سال گذشته با مجوز بوده یا خیر ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد.

1_1_2_ به موجب بند 1_22 سیاست‌های کلی برنامه پنجم توسعه، واریز سالانه حداقل 20% درصد از منابع حاصل از صادرات نفت و گاز و فرآورده‌های نفتی به صندوق توسعه ملی به صورت مطلق ذکر گردیده است؛ از آنجا که مشخص نیست آیا در این بند کسر ارزش واردات گاز از ارزش صادرات آن شامل مواردی غیر از معاوضه صادرات و واردات (سوآپ) نیز می‌گردد یا خیر، ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد.

1_1_3_ از آنجا که بند 1_22 سیاست‌های کلی برنامه پنجم توسعه، واریز سالانه حداقل 20% درصد از منابع حاصل از صادرات نفت و گاز و فرآورده‌های نفتی به صندوق توسعه ملی را مقرر نموده است، ‌حذف واریز منابع حاصل از «صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی» واجد اشکال بوده و مغایر بند یک اصل 110 قانون اساسی شناخته شد.

1_1_4_ از این حیث که مشخص نیست واریز مبالغ به حساب صندوق توسعه ملی نیز از ماه یازدهم انجام می‌شود یا خیر، ابهام دارد؛‌ پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد.

1_2_ در بند (هـ)، با عنایت به اینکه شرکت مذکور فاقد اساسنامه مصوب مجلس شورای اسلامی یا هیأت وزیران است، شناسایی و اعطای صلاحیت به شرکت مذکور دارای ابهام معموله شورای نگهبان می‌باشد.

2_ در تبصره 2،

2_1_ در بند (الف)، از آنجا که جدول شماره 18 مشتمل بر مواردی است که مغایر مصارف مذکور در جزء 2 بند (د) سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی است، لذا مغایر بند یک اصل 110 قانون اساسی شناخته شد.

2_2_ در بند (د)، از آنجا که افزایش سرمایه بانک‌های دولتی و پست بانک ایران، ‌مغایر مصارف مذکور در جزء 2 بند (د) سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی است، لذا مغایر بند یک اصل 110 قانون اساسی شناخته شد.

3_ در تبصره 3، از آنجا که اطلاق استفاده از تسهیلات خارجی در طول برنامه پنجم توسعه از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام برای پنج سال به تصویب رسیده بود، ‌تمدید آن برای یک سال دیگر اشکال دارد. همچنین بند الحاقی این تبصره از حیث نامشخص بودن محدوده جابجایی اعتبارات ابهام دارد؛‌ پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد.

4_ در بند الحاقی 2 به تبصره 5، از آنجا که روشن نیست مقصود از دارایی‌ها و اموال دولت چه نوع اموالی است و آیا شامل اموالی مانند انفال نیز می‌گردد یا خیر و همچنین آیا دستگاه‌های اجرایی مورد نظر شامل نهادهای زیر نظر مقام معظم رهبری مدظله‌العالی و نیز دستگاه‌های غیر قوة مجریه می‌شود یا خیر ابهام دارد. علاوه بر اینکه مشخص نیست این اموال در آثار انتشار صکوک اسلامی چه نقشی دارند؟ به علاوه باید روشن شود آیا وزارت اقتصاد و دارایی به تنهایی اختیار نقل و انتقال و تغییر بهره‌بردار را دارد یا خیر، پس از رفع ابهامات مذکور اظهارنظر خواهد شد.

5_ در تبصره 14، اطلاق بند الحاقی 5 نسبت به خانوارهای با هر درآمد، تبعیض ناروا و مغایر بند 9 اصل 3 قانون اساسی شناخته شد.

6_ در تبصره 18، از آنجا که اطلاق فروش اموال غیرمنقول شامل موارد واگذاری اموال دستگاه‌های دولتی می‌شود، از حیث مصرف منابع حاصل از واگذاری، مغایر جزء 2 بند (د) سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم 44 قانون اساسی شناخته شد. همچنین در این تبصره، عبارت «اموال غیرمنقول در اختیار وزارت راه و شهرسازی» از این جهت که مشخص نیست آیا شامل مواردی غیر از مالکیت اموال مذکور می‌شود یا خیر ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد.

7_ تبصره‌های الحاقی 9، 12، 15 و 17 از حیث نامشخص بودن سقف و ردیف، مغایر اصل 53 قانون اساسی شناخته شدند.

8_ تبصره الحاقی 16، از این حیث که مشخص نیست اصلاح‌ قانون مذکور دائمی است یا یک ساله، ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد.


خبر 31 فروردین 95 : لایحه بودجه سال ۹۵ تصویب شد (منبع : خبرگزاری ایلنا)

 نمایندگان مجلس با تصویب ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل‌کشور، بودجه ۹۹۸ هزار میلیارد تومانی سال آینده را برای بررسی به شورای نگهبان ارسال کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان رسیدگی به لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور، دخل و خرج سال آینده را تعیین و تصویب کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ماده واحده بودجه سال جاری را در صحن علنی به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور از حیث منابع بالغ بر ۹۹۸۵۵۲۹۹۷۴۰۰۰۰۰۰ ریال و از حیث مصارف بالغ بر ۹۷۸۵۵۲۹۷۷۴۰۰۰۰۰۰ به شرح زیر است:

الف- منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمد‌ها و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی و مصارف بودجه‌ عمومی دولت از حیث هزینه‌ها و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی بالغ ۳۳۵۴۸۹۵۱۴۵۰۰۰۰۰۰ شامل:

۱- منابع عمومی بالغ بر ۲۹۴۳۹۳۷۹۹۱۰۰۰۰۰۰

۲- درآمدهای اختصاصی وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی بالغ بر ۴۱۰۹۵۷۹۴۶۰۰۰۰۰۰

ب- بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت از لحاظ درآمد‌ها و سایر منابع تأمین اعتبار بالغ بر ۶۶۲۸۱۷۱۸۶۳۰۰۰۰۰۰ و از حیث هزینه‌ها و سایر پرداخت‌ها بالغ بر ۶۸۲۸۱۵۱۸۶۳۰۰۰۰۰۰.

به گزارش ایلنا، بدین ترتیب نمایندگان پس از ۸ روز و ۱۱ جلسه بررسی مستمر، بخش‌های هزینه‌ای و درآمدی لایحه بودجه ۹۵ کل کشور را به تصویب رساندند.


خبر 24 فروردین 95 : آغاز سومین روز بررسی لایحه بودجه سال ۹۵ در مجلس (منبع : خبرگزاری ایلنا)

سومین روز بررسی جزئیات لایحه بودجه کل کشور برای سال ۹۵ دقایقی قبل به ریاست علی لاریجانی در مجلس آغاز شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، سومین روز بررسی لایحه بودجه آغاز شد و از دقایقی پیش ۱۹۴ نفر از نمایندگان مجلس، بررسی ردیف‌های درآمدی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل‌کشور را آغاز کردند.

در نوبت عصر دیروز نمایندگان تا بند ۱۲ لایحه بودجه را مورد بررسی قرار دادند و هم‌اکنون بند ۱۳ این لایحه در مورد یارانه کشاورزی را به بحث گذاشته‌اند.

مشروح جلسات پیشین مجلس در بررسی بودجه را از لینک‌های زیر دریافت کنید.

جلسه اول بررسی بودجه

جلسه دوم بررسی بودجه


خبر 22 فروردین 95 : کلیات لایحه بودجه سال ۹۵ تصویب شد (منبع : خبرگزاری تسنیم)

 نمایندگان مجلس کلیات لایحه بودجه سال جاری را به تصویب رساندند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان، کلیات لایحه بودجه سال 1395 کل کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وکلای ملت پس از استماع سخنان موافقان و مخالفان کلیات لایحه بودجه سال جاری در نهایت، با 135 رأی موافق، 37 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 200 نماینده حاضر در صحن علنی، کلیات لایحه بودجه 95 را تصویب کردند.

قرار است بهارستان‌نشینان در جلسه علنی عصر امروز بررسی جزئیات این لایحه را آغاز کنند که در گام نخست، ابتدا بخش درآمدهای این لایحه بررسی و تصویب می‌شود و سپس رسیدگی به بخش هزینه‌ای لایحه بودجه در دستورکار قرار می‌گیرد.

به گزارش تسنیم، در جلسه امروز 10 نفر از نمایندگان به‌عنوان مخالف و 10 نفر وکلای ملت در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال 1395 کل‌کشور صحبت کردند.

همچنین محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز به‌عنوان نماینده دولت پشت تریبون قرار گرفت و به دفاع از لایحه بودجه پرداخت.


خبر 22 فروردین 95 : بودجه ۹۵ برای «ارتش بیکاران جوان کشور» ظرفیت شغلی ایجاد می‌کند (منبع : خبرگزاری تسنیم)

ماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: ایجاد ظرفیت‌های شغلی برای «ارتش بیکاران جوان کشور» از جمله ویژگی‌های بودجه ۹۵ است.
به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم “پویا”، کمال‌الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی که صبح امروز در موافقت با کلیات بودجه پیشنهادی دولت برای سال 1395  در صحن علنی مجلس سخن می‌گفت، اظهار داشت: لایحه بودجه مهمترین سند “سیاست مالی” است که در مجلس به اجرا در می‌آید. لایحه بودجه 95 از بعد اثرگذاری بر متغیرهای کلان و میزان تحقق مصارف آن در پساتحریم برخوردار است.
وی افزود: وضعیت کاهش قیمت نفت و چشم‌انداز مبهم واگذاری‌ها مسئله ای بود که اعضای کمیسیون تلفیق و دولت به آن توجه داشتند.
پیرموذن خاطرنشان کرد: تاخیر در ارائه سند بودجه به خاطر زمان‌بر شدن اجرای برجام و تاثیرات آن بر اقتصاد ایران اجتناب‌ناپذیر بود.
وی مهمترین تاثیرات اجرای برجام بر اقتصاد ایران را افزایش صادرات نفتی، آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده مانند 400 میلیون دلار اموال رژیم گذشته و 300 میلیون افزایش بهره آن، سهولت در روابط تجاری و سرمایه‌گذاری خارجی دانست و ادامه داد: بودجه تقدیمی دولت با نگاه توسعه متوازن به کشاورزی و توجه به اقتصاد مولد راهگشا و عملیاتی است.
نماینده اردبیل در خانه ملت با اشاره به محدودیت منابع مالی و ارثیه خسران‌آور بدهی‌ها و طرح‌های به جامانده از دولت قبل، نقش مردم در توسعه
پایدار را بیشتر از دولت دانست و متذکر شد: توجه دولت به صندوق محیط زیست، ضرورت مشارکت مستقیم مردم در این امر را به اثبات می‌رساند و شاه بیت ویژگی این بودجه تدوین آن در دوره پساتحریم و عصر شتاب تاریخی است.
پیرموذن ویژگی‌های بودجه 95 را مقاوم‌سازی اقتصاد ایران، کاهش آسیب‌پذیری آن و بهبود فضای کسب و کار  برشمرد و خاطرنشان کرد: بسترسازی برای سرمایه‌گذاری‌های خارجی، خروج از رکود و رشد اقتصادی و ایجاد ظرفیت‌های شغلی برای ارتش بیکاران جوان کشور از جمله ویژگی‌های آن است.
نماینده مردم اردبیل در مجلس اظهار داشت: باید به انذارهای مقام معظم رهبری و مطالبات ملت بهاء داده شود و احدی نباید فرصت طلایی پسابرجام را در راستای رشد اقتصادی از دولت بگیرد.
وی در پایان تصریح کرد: معتقدم افزایش اعتبار بانک مسکن برای خروج از مشکل پروژه‌های مسکن مهر، بازپرداخت بدهی‌های دولت و رفع مشکل منابع مالی به کمک 50 میلیارد دلار فاینانس و توجه به توسعه علم و فناوری از جمله ویژگی‌های این بودجه است.


خبر 22 فروردین 95 :مخالفان و موافقان لایحه بودجه در مجلس چه گفتند (منبع : خبرگزاری ایلنا)

مخالفان و موافقان لایحه بودجه سال جاری به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند تا پس از آن بررسی جزییات بودجه آغاز شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، نادر قاضی‌پور، مهرداد بائوج لاهوتی، علیرضا سلیمی،‌ حسن کامران، میرقسمت موسوی، سیدمحمدحسین میرمحمدی، محسن علیمردانی، عبدالرحمان رستمیان و سیدمهدی موسوی‌نژاد به عنوان مخالفان لایحه بودجه سال جاری سخن می‌گویند.

همچنین محمدرضا تابش، سیدناصر موسوی لارگانی،‌ عبدالرضا مصری،‌ موسی‌الرضا ثروتی،‌ علی سبحانی‌فر،‌ رضا صابری،‌ محمدقسیم عثمانی، محمدحسین قربانی، اسماعیل جلیلی،‌ کمال‌الدین پیرموذن و نگهبان سلامی به عنوان موافقان بودجه دفاع خواهند کرد.

مخالف) میرقسمت موسوی: در لایحه بودجه به مشکل بیکاری توجه نشده است

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، میرقسمت موسوی که به عنوان مخالف با لایحه بودجه سخن می‌گفت، با بیان اینکه یکی از معضلات اصلی کشور بیکاری است، تصریح کرد: در لایحه بودجه به مشکل بیکاری جوانان توجه نشده است.

او همچنین به موضوع واحدهای تولیدی اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر بیشتر واحدهای تولیدی یا تعطیل و یا نیمه‌تعطیل هستند و با این شرایط نمی‌شود با کالاهای دنیا رقابت کرد چراکه اکثر این واحدها ورشکسته صاحبان آنها در زندان‌ هستند.

موسوی با بیان اینکه در لایحه بودجه سال ۹۵ به توازن منطقه‌ای توجه نشده است؛ خاطرنشان کرد: ابتدا باید مشخص شود برای رونق تولید داخلی چه راهکاری در نظر گرفته شده است.

مخالف) نادر قاضی‌پور: بودجه ۹۵ بودجه تورمی است

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه که به عنوان مخالف دیگر لایحه بودجه سخن گفت، با بیان اینکه بودجه و اقتصادی مقاومتی، بودجه و تولید ملی، بودجه و تورم، بودجه و اشتغال، بودجه و قدرت خرید مردم، بودجه و توسعه، بودجه و رشد اقتصاد ملی، بودجه و محرومیت و بودجه و آینه اقتصادی کشور در کنار هم معنا پیدا می‌کنند، گفت: در این لایحه برخی از آنها مغفول مانده است ضمن اینکه اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری مطرح کرد نباید در حد شعار و تبلیغات باقی بماند.

او با بیان اینکه هیچ ردپای آشکاری از حمایت از تولید در لایحه بودجه نیست؛ متذکر شد: بودجه ۹۵ بودجه تورمی است و یک خانواده ۴ نفره کارگر نمی‌تواند با ۸۰۰ هزار تومان خانواده خود را بچرخاند.

موافق) پیرموذن: فرصت طلایی پسابرجام در بودجه دیده شده است

به گزارش ایلنا، کمال الدین پیرموذن به عنوان موافق کلیات لایحه بودجه سال ۹۵  با اشاره به تاخیر ارائه بودجه از سوی دولت گفت: تاخیر در زمان ارائه بودجه از سوی دولت به دلیل مسائل برجام بود و تاثیرات آن اجتناب‌ناپذیر است. تاخیر بودجه به عوامل دیگری نیز ارتباط داشت و افزایش صادرات نفتی، آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده که براین اساس ۴۰۰ میلیون دلار برگردانده شد و یک میلیارد و ۳۰۰ هزار میلیارد نیز افزایش بهره را به دنبال داشت، سهولت در روابط تجاری بین المللی، توجه به مسائل انتظارات مصرفی، توجه به توسعه متوازن اقتصاد مولد، بخش کشاورزی، عملیاتی بودن، شفافیت، عادلانه بودن، پروژه های عمرانی که از دولت قبل باقی مانده بود و… موضوعاتی بوده که در بودجه به آن توجه شده است.

وی تصریح کرد: نقش مردم نیز علاوه بر دولت در زمینه بودجه مهم است. شاه بیت و ویژگی بودجه سال ۹۵ این است که از فرصت طلایی پساتحریم استفاده شده و دولت تمامی شعارها و برنامه ها و مقاوم سازی اقتصاد ایران را لحاظ کرده و موضوعاتی مانند بهبود فضای کسب و کار، عدم وابستگی به نفت و… مورد توجه قرار گرفته شده است و این در حالی است که دولت های قبلی موفقیت ها و نارسایی های خود را با لحاظ درآمدهای نفتی سامان می دادند.

پیرموذن با بیان اینکه با رعایت فرصت طلایی پسابرجام دولت تلاش خود را در زمینه بودجه انجام داده است، اضافه کرد: در دولت قبل با وجود فرصت‌های طلایی که حاصل از درآمدهای افسانه‌ای نفت بود به صورت مطلوب کشور پیشرفت نداشت، اما دولت یازدهم با نگاه توسعه‌ای بودجه را لحاظ کرده و افزایش توان مالی بانک مسکن در رابطه با ساماندهی پروژه مسکن مهم و دیگر پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی، توجه به مطالبات فرهنگیان، بازپرداخت بدهی های دولت به بخش خصوصی، رفع مشکل در منابع مالی دولت از دیگر نکات مورد توجه قرار گرفته در بودجه ۹۵ بوده است. اختصاص ۵۰ هزار میلیارد دلار در بخش فاینانس، توجه به اقتصاد مقاومتی، توجه به توسعه علمی کشور و شرکت های دانش بنیان و اختصاص ۲۰۰ میلیون دلار برای صندوق‌های حمایت از دیگر نکاتی است که در بودجه سال ۹۵ لحاظ شده است.

مخالف) رستمیان: مالیات یک‌درصدی بر کالاهای مصرفی ۳۰۰۰ میلیارد برای کشور درآمد دارد

عبدالرحمان رستمیان که به عنوان مخالف کلیات لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور سخن می‌گفت، خاطرنشان کرد: کاهش سهم درآمدهای نفتی از ویژگی‌های مثبت لایحه بودجه ۹۵ کل کشور است، اما این موضوع باید به سمت سرمایه‌گذاری و انجام پروژه‌ها پیش برود.

او با بیان اینکه دریافت مالیات‌ به عنوان یکی از منابع درآمدی‌ به ویژه در خصوص مالیات کالاهای آسیب رسان می‌تواند برای دولت درآمد داشته باشد اما در این مورد کوتاهی شده است، گفت: به عنوان مثال درباره‌ نوشابه‌های گازدار، سیگار و خرده‌فروشی آن قرار شد جلسه‌ای با مسئولان وزارت اقتصاد برگزار شود که در این مورد هم مالیات آن را دریافت نکردند.

رستمیان با یادآوری اینکه مالیات ما پلکانی نیست؛ اظهار داشت: اگر به همین منوال پیش رود اختلافات و تبعیض‌های طبقاتی زیاد می‌شود.

او با بیان اینکه یکی از بهترین راهکارهای کاهش حجم دولت کاهش ساختمان‌های اداری و مدیران کل است، تصریح کرد: آموزش عالی ما اشباع شده و جالب است که وزارت آموزش و پرورش ما، از دیپلم بورسیه می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، همچنین با بیان این که متاسفانه گاهی اوقات بخشی از اختیارات مجلس در اختیار دولت گذاشته می‌شود، گفت: به طور مثال حقوق گمرکی کالاهای خارجی باید افزایش یابد که این مهم عملیاتی نشده است. در حالی که مالیات یک‌درصدی بر کالاهای مصرفی ۳۰۰۰ میلیارد برای کشور درآمد دارد.

موافق) مصری: لایحه بودجه با توجه به برجام مورد توجه قرار گیرد

به گزارش ایلنا، عبدالرضا مصری در موافقت با کلیات لایحه بودجه ۹۵ گفت: تدوین لایحه بودجه ۹۵ با توجه به شرایط ویژه کشور در وضعیت تصویب برجام، کاهش شدید قیمت نفت، رکود اقتصادی و لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی اقدام مثبتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. فاصله بین انتظارات و توقعات با منابع در اختیار دولت قابل توجه است. با تدوین و تنظیم ده برنامه بودجه دیگر نیز نمی‌توان فاصله بین توقعات و انتظارات را پر کرد.

او با بیان اینکه کلیات لایحه بودجه ۹۵ در واقع مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی است، اظهار داشت: مخالفت با بندهای لایحه ارائه شده حق نمایندگان است و باید اصلاحات مدنظر نمایندگان صورت گیرد، اما کلیات آن باید توسط نمایندگان ملت تصویب شود.

عضو کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس گفت: متاسفانه نظام بودجه‌ریزی کشور دچار نقاط ضعف زیادی است، ملت، دولت و مجلس از روند نظام بودجه ریزی کشور رضایت ندارند. سیستم نخ نما شده بودجه نویسی در کشور باید به شکل جدی اصلاح شود. بزرگترین اشتباه این است که برخی گمان می‌کنند با اصلاح بودجه می‌توان نظام اقتصادی کشور را اصلاح کرد. در حالی که لایحه بودجه تنها دخل و خرج دولت را مشخص می‌کند. مشکل اساسی اقتصاد ایران نظام‌های مختلف اقتصادی است. نظام بانکداری، نظام مالیاتی، نظام گمرک و نظام اداری کشور دارای ایرادات اساسی است. موفق‌ترین افراد در کشور کسانی هستند که فرار مالیاتی می‌کنند. با نرخ نجومی سود بانکی، توسعه اقتصادی غیر ممکن است. نرخ نجومی قاچاق کالا و نقص نظام گمرکی کشور مسئله‌ای است که منجر به اشتغال زایی در کشورهای دیگر می‌شود.

مصری گفت: نظام بودجه‌ریزی کشور براساس برنامه است اما این روند تاکنون موفقیت آمیز نبوده است. تاکنون ۵ برنامه توسعه، تدوین و اجرایی شده است اما فاصله مناطق محروم و توسعه یافته تاکنون برداشته نشده است. استان کرمانشاه با ۲۳ درصد بالاترین نرخ بیکاری را در کل کشور داشته است. نظام بودجه‌ریزی کشور به گونه‌ای است که ده‌ها هزار پروژه در نقاط مختلف کشور به صورت نیمه کاره رها شده‌اند. متاسفانه ۸۰ درصد بودجه دولت به هزینه‌های جاری اختصاص یافته است. تعداد کارکنان دولت و نهادهای دولتی نسبت به کشورهای توسعه یافته جهان بسیار زیاد است و این موضوع از اختصاص بودجه در جهت توسعه اقتصادی و عمرانی کشور جلوگیری می کند.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، اصناف گرفتار رکود هستند بنابراین نباید به آن‌ها با افزایش مالیات فشار مضاعف وارد کرد. دولت باید از افرادی که با فرار مالیات ثروت اندوزی می‌کنند برخورد کند. توجه به مطالبات کشاورزان موضوعی است که باید دولت به صورت جدی‌تری آن را محقق کند.


خبر 22 فروردین 95 : بررسی بودجه سال ۹۵ در مجلس آغاز شد (منبع : خبرگزاری ایلنا)

جلسه علنی مجلس به منظور بررسی بودجه سال ۹۵ با حضور اکثریت نمایندگان دقایقی پیش آغاز شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، در جلسه علنی امروز به ریاست علی لاریجانی، بودجه سال ۹۵ بررسی خواهد شد و جلسات به صورت صبح و بعدازظهر ادامه خواهد داشت.

محمدحسین فرهنگی عضو هیأت رئیسه مجلس با اعلام اینکه کمیسیون‌های تخصصی امروز برگزار نمی‌شود، دستور کار امروز مجلس را به این شرح قرائت کرد:

– گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور
– ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون مشترک در مورد لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه های توسعه کشور
– گزارش کمیسیون قضایی و حقوق در مورد طرح جرم سیاسی اعاده شده از شورای نگهبان
– گزارش کمیسیون قضایی در مورد اصلاح ماده ۲۴۱ لایحه قانونی قسمتی از قانون تجارت
– گزارش کمیسیون عمران در مورد طرح جلوگیری از پرداخت خسارت تاخیر به کشتی‌ها


خبر 16 اسفند 94 : ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 95 (منبع : خبرگزاری میزان)

در شرایطی که تنها دوهفته تا پایان سال باقی مانده است، دولتی‌ها کماکان از امکان تصویب بودجه سال 95 تا پایان سال 94 سخن می‌گویند.

مجید انصاری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، روز گذشته در گفت‌و‌گو با خبرگزاری میزان درباره اینکه آیا بررسی بودجه سال 95 در مجلس پیش از شروع سال به اتمام خواهد رسید، اظهار کرد: دولت تمام تلاش خود را بر این محور قرار داده که به‌رغم برگزاری انتخابات بودجه سال 95 پیش از پایان سال در مجلس مورد بررسی قرار گیرد. به گزارش دنیای اقتصاد ، از این رو تمام رایزنی‌های خود را در این مدت پیرامون این موضوع انجام داده است. او افزود: در مدت تعطیلات مجلس به‌دلیل برگزاری انتخابات، دولت و به‌خصوص سازمان برنامه و بودجه و محمدباقر نوبخت جلسات مکرری را با هیات‌رئیسه کمیسیون تلفیق درباره بررسی بودجه سال 95 پیش از اتمام سال برگزار کردند که امیدواریم این جلسات نتایج خوشایندی داشته باشد. معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تاکید کرد: درخواست و انتظار دولت از مجلس این است که نمایندگان با توجه به اتمام روند برگزاری انتخابات تمام تلاش خود را به‌کار ببندند تا لایحه بودجه 95 را به تصویب برسانند؛ زیرا از نظر ما عملیاتی شدن این موضوع امکان‌پذیر است. انصاری با اشاره به اینکه در دولت قبل لایحه بودجه دو ماه دیرتر از موعد قانونی به مجلس ارائه شد، تاکید کرد: در این مقطع نمایندگان توانستند لایحه بودجه را پیش از اتمام سال بررسی کنند. از این رو امکان بررسی لایحه بودجه سال 95 نیز پیش از پایان سال وجود دارد. وی با اشاره به اینکه دولت یازدهم امسال بسیاری از تبصره‌های مربوط به بودجه را قبلا در قالب قانون دائم تقدیم مجلس کرده است، گفت: لایحه بودجه 95 به لحاظ و جود تبصره‌ها از کمیت کمتری برخوردار است؛ بنابراین امکان تصویب آن تا پایان سال وجود دارد.

احتمال بررسی بودجه در هفته پایانی سال
از سوی دیگر سیداحمدرضا دستغیب، نماینده مردم شیراز در مجلس و نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه از احتمال بررسی لایحه بودجه ۹۵ در هفته پایانی سال ۹۴ در صحن علنی مجلس خبر داد. احمدرضا دستغیب در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، از تلاش اعضای کمیسیون تلفیق برای اتمام بررسی لایحه بودجه در هفته جاری خبر داد.

احتمال ارائه تنخواه به دولت
با این همه غلامرضا مصباحی‌مقدم، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از احتمال ارائه تنخواه به دولت برای اداره کشور در سه ماه ابتدایی سال ۹۵ خبر داد. مصباحی مقدم به خبرگزاری مهر با تاکید بر اینکه ما برای تصویب بودجه ۹۵ نیازمند برنامه هستیم، گفت: برنامه ششم دیر به مجلس ارائه شد و مجلس فرصت لازم برای بررسی آن را ندارد. علاوه‌بر این چیزی که تحت عنوان برنامه به مجلس داده شد، تنها احکامی برای اجرای برنامه است. نیاز داریم که دولت یک‌سال اجرای برنامه پنجم را تمدید کند تا بودجه ۹۵ در قالب برنامه پنجم بررسی شود. او با بیان اینکه مجلس نمی‌تواند برای ارائه بودجه چند دوازدهم طرح بدهد چون بودجه بدون پیشنهاد دولت امکان بررسی ندارد، گفت: اگر دولت لایحه بودجه را به‌صورت چنددوازدهم ندهد، ممکن است مجلس تحت عنوان تنخواه مطابق با عملکرد بودجه دو ماه آخر سال، بودجه‌ای را در اختیار دولت قرار دهد.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : نصرت الهه شاه

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:44

  کد دیدگاه : 1161016

  اول تیتر میزنید چگونگی حقوق باز نشستگان بعد باید بوجه سال 94 95 را بخوانیم از کجا باید هزینه بشه دست آخر خواننده متوجه نمیشه بلاخر جریان اضافه کردن حقوق باز نشتگان بیچاره چی میشه آقا کی حوصله دارد اینها را بخواند آخر هم متوجه نشه چی شده و چی گفتی چند بار هم باید کلید کنی

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...