• ۱۴۰۲/۰۶/۰۷
  • 1k نظر «نمایش»

خبر استخدام ۱۳۰۰ نیروی توانبخشی و کاردرمان در آموزش و پرورش استثنایی

خبر استخدام ۱۳۰۰ نیروی توانبخشی و کاردرمان در آموزش و پرورش استثنایی

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۳ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

انتشار دفترچه آزمون استخدام نیروی توانبخشی و کاردرمان؛ به زودی

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری ایلنا، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از برگزاری آزمون استخدام هزار و 300 نیروی توانبخشی و کاردرمان در آموزش و پرورش استثنایی خبر داد و گفت: دفترچه و شرایط استخدام به زودی اعلام می شود.

«حمید طریفی حسینی» معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در مورد آمار انواع نیازهای ویژه و طیف اختلالات موجود بین دانش آموزان توضیح داد: آمارها در این خصوص برای اقدامات مدیریتی به شکل تفکیک شده در سازمان آموزش و پرورش استثنایی وجود دارد و به حوزه‌ها و معاونت‌های مختلف داده می‌شود و آنها برای تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی‌های خود به این اطلاعات دسترسی دارند. اطلاعات جزئی دانش آموزان نیز از طریق یک کارنامه یا شناسنامه الکترونیک در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد تا مشخصات و ویژگی‌های فرزندشان را ببینند. 

طریفی حسینی افزود: اطلاعات سامانه سنجش سازمان آموزش و پرورش استثنایی را با داده‌های سامانه دانش آموزی می‌توان تناظرسازی  کرد و اطلاعات دانش آموزانی که استثنایی آموزش‌پذیر تشخیص داده شده‌اند را مشاهده و بررسی کرد تا ببینیم آیا این دسته از دانش آموزان در مدرسه ثبت نام کرده‌اند و دانش آموز شده‌اند یا خیر؟!

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی تصریح کرد: اگر این افراد ثبت نام نکرده بودند، رهگیری می‌شوند. ضمن اینکه یک سامانه‌ای به نام شهید محمودوند که معاونت ابتدایی طراحی کرده و مبتنی بر اطلاعات ثبت احوال است. کودکان ۶ تا ۱۲ ساله‌ای که در مدرسه حاضر نشده‌اند و در هیچ مدرسه‌ای اسم آن‌ها نوشته نشده است، شناسایی چهره به چهره شده‌اند و علت این که به مدرسه مراجعه نکرده‌اند را مشخص کرده اند. 

 برای قبولی در آزمون استخدامی چه بخوانیم؟

نمونه سوالات حیطه عمومی آزمون استخدام آموزش و پرورش

نمونه سوالات حیطه اختصاصی آزمون استخدام آموزش و پرورش

پکیج طلایی سوالات استخدامی دبیر و هنرآموز آموزش و پرورش

معاون وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: برخی از آن‌ها علت‌ عدم مراجعه را معلولت اعلام کرده‌اند همکاران ما در سطح استان‌ها پیگیری می‌کنند تا ببینیم معلولیت این بچه‌ها خیلی شدید است یا شدت آن به صورتی است که بتواند آموزش ببیند. از بین این دسته دانش آموزان عده‌ای را که آموزش‌پذیر هستند شناسایی می‌کنند. این یکی از برنامه‌های اولویت دار امسال است که به استان‌ها نیز اعلام شده تا با همکاری معاونت ابتدایی این کار را انجام دهند. 

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی تاکید کرد: از طریق سامانه شهید محمودوند دانش آموزانی که علت بازماندگی از تحصیل آن‌ها معلولیت اعلام شده را ارزیابی مجدد می‌کند تا شرایط تحصیل برای آموزش پذیران فراهم شود. این شرایط تحصیلی یا در مدارس استثنایی محقق می‌شود یا می‌توانند از سایر سازوکارهایی که برای این دسته از افراد طراحی شده بهره ببرند. 

او اضافه کرد: آموزش از راه دور و حتی آموزش در منزل نیز برای جلوگیری از بازماندگی کودکان از تحصیل مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای دانش آموزانی که دچار معلولیت شدیدی هستند و نمی‌توانند از منزل بیرون بیایند ما می‌توانیم امکان آموزش را برای آن‌ها فراهم کنیم فقط کودک باید شرایط آموزش‌پذیری داشته باشد. 

طریفی حسینی افزود: شدت معلولیت، توانایی ذهنی و سایر شرایط بررسی می‌شود و اگر دارای توان کافی بود محدودیتی برای ادامه تحصیل این افراد نباید وجود داشته باشد. ما حتی قبل از اینکه کرونا شیوع پیدا کند آموزش آنلاین داشتیم و وسایل الکترونیک لازم را در اختیار آن دسته از دانش آموزانی که نمی‌توانستند به مدرسه بیایند قرار داده می‌شد. برخی کلاس‌های درس این دانش آموزان در واقع کلاس آنلاین مستقیم بود یعنی کلاسی به عنوان معین مشخص می‌شد و ارتباط زنده‌ای بین دانش آموز در خانه و معلم در کلاس درس برقرار می‌شد و کودک می‌توانست در خانه خودش همزمان با سایر بچه‌ها در کلاس درس را فرابگیرد. 

طریفی گفت: در کنار این اقدامات بسته‌های آموزشی دیگری نیز به صورت الکترونیک در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد ضمن اینکه ما آموزش برای خانواده‌ها را هم دنبال می‌کنیم تا بتوانند با بچه‌های خود کار کنند. 

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: برای حدود ۶۰ نفر از دانش آموزان استثنایی که آموزش‌پذیر هستند، اما به دلیل معلولیت جسمی حرکتی توان رفتن به کلاس درس را ندارند، تجهیزات الکترونیکی در اختیار گذاشته‌ایم و این دانش آموزان از طریق الکترونیکی آموزش می‌بینند. ضمن اینکه ما حتی آموزش بیمارستانی هم برای برخی از بچه‌ها ارائه می‌کنیم.

طریفی حسینی در پایان در مورد نیاز به استخدام نیروهای توانبخش و کاردرمان در آموزش و پرورش استثنایی نیز بیان کرد: ما با سازمان اداری استخدامی کارهای اولیه جذب هزار و ۳۰۰ نیروی توانبخش و کاردرمان را انجام داده‌ایم و به زودی دفترچه و شرایط این استخدام اعلام می‌شود شرایط این جذب به صورتی است که فقط افراد با مدرک گفتاردرمان و کاردرمان می‌تواند در این آزمون شرکت کند و بعد از قبولی به عنوان مربی توانبخشی جذب آموزش و پرورش شوند. بیشتر اقدامات برای جذب این افراد از سوی سازمان اداری استخدامی انجام شده و فقط هماهنگی‌های نهایی مانده که آن هم انجام داده خواهد شد.

مشاهده صفحه جامع آزمون استخدامی آموزش و پرورش

مشاهده صفحه جامع آخرین خبر از استخدام آموزش و پرورش

منبع: خبرگزاری ایلنا

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2781002
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد logo-samandehi
نظرات کاربران 1k