منقضی شده [ مهلت نمایش این آگهی در ایران استخدام به پایان رسید ]

اطلاعات بیشتر

لایحه اصلاح قانون کار آغازگر یک بدعت هولناک در حقوق کار

جهت ورود به صفحه اخبار قانون کار اینجا کلیک کنید


خبر 15 فروردین 96: خلاء امنیت شغلی در لایحه اصلاح قانون کار (منبع: ایلنا)

عضو هیات مدیره کانون هماهنگی‌های شوراهای اسلامی کار استان تهران می گوید لایحه اصلاح قانون کار آغازگر یک بدعت هولناک در حقوق کار و حقوق شهروندی است.

«نادر مرادی» عضو هیات مدیره کانون هماهنگی‌های شوراهای اسلامی کار استان تهران در گفت و گو با ایلنا، اظهار داشت: لایحه اصلاح قانون کار آغازگر یک بدعت هولناک در حقوق کار و حقوق شهروندی و در تقابل با آزدای‌های به رسمیت شناخته شده در قانون اساسی است.

مردای با بیان اینکه هدف از تدوین قانون کار، حفظ کرامت انسانی کارگران و برخورداری آنها از حداقل‌های معیشتی و امنیت شغلی است، تصریح کرد:‌ با این وجود هم اکنون دولت لایحه‌ای را به مجلس ارسال کرده است که مستقیما معیشت کارگران را نشانه رفته است و در آن اثری از امنیت شغلی نیست.

این فعال صنفی کارگری با بیان اینکه در گذشته اصلاح بخش‌هایی از قانون کار از جمله فصل ششم قانون کار مد نظر تشکل‌های کارگری بوده است، گفت:  اصلاح فصل ششم قانون کار در جهت تقویت قدرت تشکل‌های کارگری و بسط آزادی‌های صنفی آنها ضروری است اما حالا با لایحه‌ای طرف هستیم که پیش دستانه قصد به نابودی کشاندن آزادی‌های صنفی کارگران را دارد.

این عضو عضو هیات مدیره کانون هماهنگی‌های شوراهای اسلامی کار استان تهران در ادامه با انتقاد از انفعال دولت در بازپسگیری لایحه اصلاح قانون کار،‌ افزود: اگر کارگران از همان ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم می‌دانستند که موضع دولت در خصوص این لایحه مخربِ ضد کارگری همانند موضع دولت گذشته است به صورت همه جانبه از دولت حمایت نمی کردند.

این فعال صنفی کارگری در پایان افزود: فلسفه حقوق کار حمایت از کارگران و اقشار ضعیف در مقابله با اعمال نفوذ صاحبان سرمایه است و اگرافرادی در جستجوی صیانت از سرمایه در قانون کار و سایر قوانین حمایتی هستند قطعا نمی‌توان نسبت به دیدگاه‌ها و منش آنان خوشبین بود.

 • آگهی های مشابه


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : حسین

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:08

  کد دیدگاه : 1158658

  سیستم بیشتر به سیستم برده داری شبیه هست تا حقوق کارگری ، کار زیاد مزد پایین و خصوص کارگران ساختمانی هم که هیچ امنیت شغلی و آینده ای وجود ندارد و حتی در عضویت بیمه تامین اجتماعی آنها نیز با هزاران پیج و خم و نوبت چندین ساله مواجه هستند ، در حالی که ضعیف ترین قشر جامعه هستند و حتی توان پرداخت همین حق بیمه را هم ندارند

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...