جزئیات بیشتر در مورد خبر

نحوه نگارش نامه درخواست کار و دانلود نمونه نامه درخواست شغل


این نوع نامه تا زمانی که تاریخ و شماره دفتر دبیرخانه اداری را نخورده است جزو نامه های عمومی به شمار  می آید. در خواست شغل با اینکه یکی از نامه های بسیار رایج است اما چون نویسندگاه آن غالبا تجربه اداری ندارند در تنظیم نوشته خود دچار مشکل می شوند.

در خواست کار در حقیقت یک نوع آگهی فروش خدمت است و در این زمینه داوطلبان فراوانی رقابت می کنند. و از این نظر طرز نوشتن نامه درخواست تاثیر زیادی در موفقیت نویسنده آن دارد.

متقاضی کار باید نامه خود رابا خواسته های کارفرما هماهنگ کند یعنی مسائلی را در نوشته خویش بیاورد که کار فرما به دانستن آنها نیاز دارد. آرایش ظاهری نامه نیز دلیل خوبی بر علاقه و نظم و سلیقه نویسنده آن می باشد.

 نمونه های نامه درخواست شغل
دانلود نمونه نامه درخواست کار شماره 1 دانلود نمونه نامه درخواست کار شماره 2

برای تهیه یک درخواست مناسب شغل بهتر است به موارد زیر توجه کرد:

1- جالب بودن ظاهر نامه انتخاب کاغذ سفید و استاندارد در قطع مناسب با مقدار مطلب

2- تایپ شدن نامه یک امتیاز به شمار می آید

3- تمیز و مرتب بودن که خود گویای دقت و علاقه نویسنده نامه و اهمیت داشتن شغل برای وی می باشد.

4- پرهیز از نوشتن موارد غیر لازم اگر درخواست کننده تجربه یا تخصصی در رشته ای ندارد نباید مطلبی درباره آن بنویسد . همچنین اگر در آگهی از حقوق بحثی نشده است نباید در نامه درباره آن سخنی به میان آورد. مانند “حاضرم با حداقل حقوق کار کنم”

سوابق تحصیلی و کاری

در این قسمت از نامه از تحصیل کار آموزی و میزان تجربه ای که در زمینه شغل در خواستی مورد نیاز است سخن گفت. باید بر اساس خواسته های کارفرما این قسمت را تکمیل کرد.بهتر است داوطلب هر نوع کار – حتی جزئی – مربوط به شغل درخواستی خود را شرح دهد. به طور مثال اگر در تابستان ها برای کسب مخارج تحصیل خود کار می کرده ذکر کند زیرا ممکن است در جای خود یک امتیاز باشد.

معرف

متقاضی کار از افراد مورد اعتماد و معتبر باید به عنوان معرف در درخواست خود نام ببرد زیرا چنین افرادی مانند ضامنی هستند که می توانند اعتماد کارفرما را جلب نمایند.

مصاحبه

در این قسمت تقاضای تعیین وقت برای مصاحبه می کنند. و شماره تلفن تماس خود و اقوام و آشنایان را در نامه قید می کنند تا تماس تلفنی دچار مشکل نشود.

جملات این قسمت باید لطیف و غیر آمرانه باشد . مانند این جمله : ممکن است افتخار مصاحبه را به من بدهید ؟ در صورت نیاز لطفا با شماره تلفن … تماس حاصل فرمایید.

نکاتی که باید رعایت شود تا يك نامه استخدامي موفق داشته باشيد:

1– نامه خود را قبل از فرستادن غلط‏گيري و اصلاح نماييد . اگر بخواهيد كه به طور حرفه‏اي نامه را بنگاريد، حتماً بايد نامه شما خالي از اشتباهايت نظير اشتباهات چاپي، املائي و دستور باشد. بيشتر نامه‏هاي از اين دست به دليل چنين اشتباهاتي تاثير داده نمي‏شوند.

2– نامه خود را به نام فردي كه شما را استخدام مي‏كند و يا مديريت استخدام و يا قسمت استخدام ارسال كنيد . با شركت فوق تماس بگيريد و نام فردي كه در قسمت استخدام مسئول اين گونه امور است را گرفته و نامه خود را به نام ايشان ارسال نماييد، اين كار يك آغاز و ابتكاري است كه تاثير مثبتي را بر روي خواننده نامه استخدامي شما مي‏گذارد.

3– نامه خود را به نام شخصي بفرستيد، نه به نام شركت . از اسم و سمت شخص فوق استفاده كنيد در صورت ممكن و تذكير و تانيث ايشان را در صورت عدم آگاهي حدس نزديد، هدف شما اين است كه نامه را براي فردي ارسال كنيد كه قصد دارد شما را استخدام كند و نيز شما قصد همكاري با ايشان را در آينده داريد.

4– با كلمات دلخواه خود بنويسيد. نامه استخدامی شما به مانند روزمه شما بايد كاملاً نشان دهنده و بازتاب انديشه و تفكر شما نسبت به چنگ آوردن شغل جديد باشد. كارفرمايان دنبال اطلاعات علمي و همچنين شوق و ذوق كاري شما هستند.

5– كتابهاي مرجع را براي برطرف كردن و احياناً كمك در نكات دستور و املائي بكارگيرد . براي اينكه واقعاً يك وضعيت نكوهش آوري به وجود مي‏آيد هنگامي كه شما اشتباهات املائي و يا دستور داريد, هرگز در استفاده كردن از كتابهاي مرجع و لغت ترديد نكنيد و حتي از كتاب هاي گوناگون كه در دستور، لغت و ادا كردن كلمات كمك مي‏كنند بهره ببريد.

6– در نامه خود نشان دهيد كه اطلاعاتي از سازمان يا شركت فوق داريد . اين دقيقاً محلي است كه شما مي‏توانيد نشان دهيد كه درباره ايشان تحقيق كرده ‏ايد، همينطور و بدون اططلاع شماره تلفن شركت فوق را نگرفته ‏ايد، شما مي‏دانيد كه شركت مزبور چه كساني هستند، چه ميكنند و به همين دلايل انتخابشان مي‏كنيد.

7– از عبارت و جملات استفاده كنيد كه براي كارفرما قابل شناختن و معني‏ دار باشد . نامه خود را تا جايي كه ممكن است مرتب و معني‏دار جلوه دهيد طبقه ‏بندي شده آن را عرضه كنيد، دانسته‏ هاي خود را از شركت و خريداران و نيز نحوه عرضه كالا در آنجا بيان كنيد. و وارد كلمات و اطلاعات تصنعي و حرفه ‏اي خود كه به شغل مورد نظر مربوط نيست، نشويد.

8– مطئمن شويد كه آدرس خود به همراه شماره تلفن را در نامه خود قيد كرده‏ ايد . حتماً بايد آدرسي كه جواب نامه شما مي ‏بايست به آن بازگردد را ذكر كنيد، مي‏تواند شامل كد پستي، شهر، تلفن و آدرس محل سكونت باشد.

9– حالت رسمي و يا حرفه‏ ای به نام خود بدهيد تا خود را به صورت حرفه‏اي جلوه دهيد . در اين صورت نامه شما براي طرح مصاحبه نزديك شده در واقع ارزش نامه شما هنگامي آشكاري شود كه براي مصاحبه دعوت شويد.

10– “من“ را كم ارزش جلوه دهيد و به “شما“ اهيمت بدهيد . يعني کاری كنيد كه كلماتي مانند “من انتظار دارم“ را به “شما مي‏ خواهيد“ تبديل كنيد، در واقع “شما مي‏ خواهيد“ مربوط به خواسته‏هاي كارفرما مي‏باشد. شما چه كاري مي‏توانيد براي شركت كارفرما انجام دهيد و در واقع هر چه بيشتر به خواسته‏ هاي كارفرما بها دهيد، ميل انجام مصاحبه با شما افزايش مي‏يابد.

11– مطئمن مطالب را بيان كنيد اما خود نمايي نكنيد . تمامي ملزومات را براي انجام كار شرح دهيد، سعي كنيد تا مسيري را براي ارتباط مناسب بين توانايي‏ها و قابليت هاي خود و نيازهاي كارفرما پيدا كنيد، بر روي قابليت زيست ‏پذيري خود تاكيد كنيد و اينكه مي‏توانيد خود را با شرايط كاري وفق دهيد.

12– مطمئن شويد كه كارفرما نامه شما را با بينش منحصر به فرد مربوط به شما مي‏خواند . موضوع اصلي تمامي موارد قابل ذكر در نامه را تجربه، توانايي، قدرت, هنر و نيروي كاري خود قرار دهيد و نيز شرح دهيد كه چگونگي اين موارد در خدمت شركت قرار مي ‏گيرد و در اين هنگام سعي كنيد از كلمات و جملاتي استفاده كنيد كه به گرمي حالات شما را بيان كند.

13– نامه خود را به گونه‏اي طرح كنيد كه نشان دهد مشا به هر نحو شايسته همكاري با ايشان هستيد. . توضيح دهيد كه شما كه هستيد و چه كاري را مي‏ خواهيد براي كارفرما انجام دهيد، بيان كردن اين حالات در لغت زياد مشكل نيست و نيز نشان دهيد كه شما خود نيز درخواست همكاري داريد.

14– ساختمان ‏بندي نامه خود را به گونه‏ اي تنظيم كنيد كه بيان كننده هدف ويژه و مخصوص خود شما باشد. . هدف اصلي نامه استخدامي خود را در پاراگراف ابتدايي شرح دهيد، تصميم بگيريد كه بر روي اين موضوع زياد بحث كنيد و مطمئن باشيد كه در عين حال اين كار شما انگيزه كارفرما را براي به جريان انداختن كار شما تقويت مي‏كند.

15– نسبت به درجات علمي و مدارج تحصيلي خود در نامه اهميت بدهيد . مي‏توانيد به نحوي آنها را جلوه‏دار نمايش دهيد، يا نوع قلم آنها رعوض كنيد و يا زير آنها خطي كشيده و يا مي‏توايند حق در ليستي آنها را ارائه نماييد فقط در تمامي اين حالت سعي داشته باشيد كه قابليت خواندن خود را از دست ندهند. اين كار حتي وقتي كه كارفرما نامه شما را سطحي هم مي‏خواند، مي‏تواند بقدر كافي مؤثر باشد.

16– كوتاه و مختصر و خلاصه آن را ارئه كنيد . نامه را ساده و تميز ارائه نماييد نه در هم ريخته، در هر پاراگراف از هفت خط بيشتر ننويسيد و نيز سعي كنيد در هر پاراگراف از پنج خط يا كمتر بهره ببرييد. طول جملات را تنوع ببخشيد، هيچ يك از جملات خود را طولاني عرضه نكنيد اما آنها را كوتاه هم قطع نكنيد، يك صفحه كاملاً كافيست براي يك نامه استخدامي.

17– توانايي‏هاي خود را با دليل اثبات كنيد . براي هر شغل و سمتي دو نوع توانايي و مهارت علمي داريم: مهارت فني اصلي كه در واقع مهترين ارزش نيز مي‏باشد، دومي مهارتهاي كارداني در سطح وسيع  مي‏باشد كه براي كارفرمايان كاملاً مناسب و از ملزومات ابتدايي مي‏باشد… داشتن اولين نوع شما را هنوز پشت در بسته نگه مي‏دارد ولي همراه شدن اين با دومي شما را موفق مي كند

18– فقط نامه اصلي را بفرستيد . هرگز كپي اي كپي‏ هايي را همراه نامه اصلي و يا بدون نامه اصلي نفرستيد و از چاپگرهاي سونزي نيز بهره نگيريد و همچنين نامه خود را دستخط هم ننويسيد.

19– كپي از رزومه خود را نيز به نامه استخدامي پيوست بزنيد . حتماً به خاطر داشته باشيد كه هدف شما از نامه استخدامي اين است كه روزمه خود را به دست كارفرما برسانيد و شرايط را براي مصاحبه فراهم نماييد.

20– عكس خود را به نامه خود الصاق نكنيد . به غير از نوشتن نامه استخدامی براي شغلهايي مانند: بازيگري و شغلهايي مانند: بازيگري و شغلهايي كه با چهره سر و كار دارند، اختصاص دادن فضايي به عكس خود در نامه استخدامي كاري بيهوده است، براي كارفرمايان همين مهم است كه قابليتها و توانهايي‏هاي شما را با كار خود مرتبط بدانند.

21– نامه خود را با درخواستي تمام كنيد .اصلي‏ترين هدف در نگارش نامه استخدامي شفاهيان رسيدن به مرحله مصاحبه است بنابر اين در مورد مصاحب در انتها نامه خود سئوال كنيد و در خدمت مصاحبه را نيز فراموش نكنيد.

 اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : رضا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 23:02

  کد دیدگاه : 1339095

  باسلام اینجاب رضا داوابادی از اراک که 23سال که پدرم فوت کرده بیکار هستم و تهد پوشش کمیت امداد و بیکار هستم و سر پرست خانواده وبرادرم متاهل شده رفت سر خونه زدگیش و قبل که متاهل بشه اون خرج خونه میداد العان من باید بدم چند ماهی که شرکت کالبر کار میکردم تخلیه نیرو داشتن 20نفر اخراج کردن و بیکار شدم ولی خیلی دنبال کار کشتم حتی کاریابی اداره کار ثبت نام کردم نمیدونم چکار کنم حتی 8سال سابقه بسیج دارم وحکم شوائ با کار های که بلدم انجام بدم سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر وحراست جایی یا شرکتی بلدم انجام بدم جون هم خدمتم دادکستری بوده هم تو بسیج دورش دیدم بازرسی و تسیسات هم بلدم انجام بدم به ارواح خاک بابام خسته شدم از بس گشتم دوست داشتی بیایی تحقیق کنید

  پاسخ دهید
 • نویسنده : س.آذرخرداد.

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 09:05

  کد دیدگاه : 1310284

  سلام.
  من لیسانسه هستم.28سالمه.عاشق معلمی هستم.چکارکنم توآموزش وپرورش قبول شم.آیاراهی هست.این استخدامی که اومده هرشهری فقط یک نفرمیگیره.درحالیکه تعدادبیکاران خیلی زیاده.حتی بعضی ها به نون شب هم نیازمندم.منتظره جوانتونم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سجاد صیدی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:11

  کد دیدگاه : 1269473

  سلام خسته نباشید اقا چرا همه رشته می تونن ثبت نام کنند ولی فنی یا کاردانش نمی تونن چونه که من علاقه دارم چونه که نمیشه اونای دارن وارد نظام میشن که علاقه ندارن پس ماچی کار کنیم چرا چون عاشق نظام هستم من ۴ساله انتظار‌کشیدم برا این روز حالا نمیشه این من ثبت نام کردم ولی کاردانش توش نبود چرا من بالا ۱۰نفرو ثبت نام کردم حالا نمیشه خودم ثبت نام کنم باورم نمیشه اونایی دارن میرن که حق اونا نیست

  پاسخ دهید
  • نویسنده : مینو مرادی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 09:50

   کد دیدگاه : 1325835

   خوب راحت میتونید دیپلم نظری بگیرید با ماس کردن واحدایاصلی

   پاسخ دهید
 • نویسنده : شقایق رضایی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:58

  کد دیدگاه : 1236874

  سلام
  من دانشجوی رشته حسابداری هستم و دنبال یه شرکت برای کاراموزی هستم از طریق کدام سایت یا شرکت میتوانم شغل مناسب خود را پیدا کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دهید
  • نویسنده : سلام

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 11:12

   کد دیدگاه : 1239869

   سلام خوبین شما؟برای کاراموزی درخواست داده بودین…اهل کدوم شهر هستین شما؟

   پاسخ دهید
   • نویسنده : وحید

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 04:19

    کد دیدگاه : 1253566

    منم کارورزی حسابداری میخوام از خرم‌آباد

    پاسخ دهید
  • نویسنده : سمیه معینی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 10:33

   کد دیدگاه : 1371960

   سلام
   متن نامه اداری به وزیر صنعت معدن تجارت جناب آقای شریعتمداری جهت معرفی به کار

   پاسخ دهید
 • نویسنده : فرزاد چگینی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 00:11

  کد دیدگاه : 1229100

  سلام علیکم اینجانب متولد۱۳۶۴ساکن استان تهران با دیپلم برق صنعتی مدت ۱۸ماه بیکار هستم.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سعید

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:00

  کد دیدگاه : 1208247

  سلام خداقوت
  نمونه نامه درخواست شغل از نماینده مجلس و شورای اسلامی می خواستم
  خیلی ممنون

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:10

  کد دیدگاه : 1201491

  سلام حسین اسد پور هستم متاهل ودارای یک فرزند مستاجرم وبیکار دارایمدرک تحصیلی سیکل وگواهینامه پایه یک دارم مدتی راننده اتوبوس تو شهری بودم اما الان بخاطر شخصی شدن اتوبوسهای شرکت واحد بیکار هستم امیدوارم که واسه ماهم کاری انجام بدین

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مهدیه

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 20:22

  کد دیدگاه : 1162748

  نمونه نامه استخدام مدرسه میشه راهنمایی کنین چگونه بنویسم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مریم

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 23:43

  کد دیدگاه : 1113130

  با عرض سلام
  میشع لطفا نمونه نامه درخواست کار به نماینده مجلس بگذارید یا راهنمایی بفرمایید در نحوه نوشتن…سپاسگزار

  پاسخ دهید
 • نویسنده : شمش

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:44

  کد دیدگاه : 1086731

  سلام خسته نباشید
  خیلی عجله دارم!

  من یه معرف دارم و میخوام به نماینده مجلس نامه درخواست کار بنویسم .

  اسم معرف رو دقیقا کجای متنم بیارم؟؟؟؟

  ضمنا چه پاکتی مناسبه ؟

  سوال سومم ، من میتونم توی نامه ذکر کنم مشتاقم در چه کاری مشغول بشم یا نه فقط به در خواست کار کفایت کنم؟

  لطفا زود جواب بدین ممنونم.

  پاسخ دهید
  • نویسنده : محسن

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 17:54

   کد دیدگاه : 1445734

   نیاز به این کارا نیس رو پاکت سیکارم بنویس اسم معرفتو کافیه کار بهت میدن برو خوش باش

   پاسخ دهید
 • نویسنده : کیان

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 17:52

  کد دیدگاه : 1002209

  سلام وقت بخیر.یه متن نامه میخام برای ارگانهای دولتی .شرکت سم پاشی دارم

  پاسخ دهید
  • نویسنده : الینا

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 09:40

   کد دیدگاه : 1015894

   همش دانلود کنید اهع

   پاسخ دهید
   • نویسنده : ناشناس

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 08:43

    کد دیدگاه : 1085079

    درخواست کارارنماینده

    پاسخ دهید
 • نویسنده : محمدی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 21:32

  کد دیدگاه : 518505

  یاشا

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مهمان

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 19:43

  کد دیدگاه : 515517

  ممنونم

  پاسخ دهید
  • نویسنده : admin

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 20:31

   کد دیدگاه : 515582

   موفق باشید

   پاسخ دهید
 • نویسنده : رحمتی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 17:06

  کد دیدگاه : 412363

  با تشکر راهنمایی با ارزشی بود

  پاسخ دهید
 • نویسنده : حمید حداد

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 18:31

  کد دیدگاه : 347066

  باسلام اینجانب متولد1360بوده ودارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم مکانیک وگواهینامه پایه یک میباشم ودارای سابقه کار مدت 10سال تعمیرات دستگاههای صنعتی در شرکت نورد ولوله صفا ساوه و2سال نیز راننده ماشین سنگین در شهرداری ناحیه 6منطقه6 تهران بوده ام وبه علت علاقه واشتیاق به دنبال شغل رانندگی سنگین ترجیحا داخل شهری میباشم وشیفت کاری برایم مهم نمیباشد چه شبکاری یا عادیکار

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سحر

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 17:52

  کد دیدگاه : 255107

  مرسی.مرسی اگاهم کردین نمیدونستم چیکارکنم!

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سینا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 00:10

  کد دیدگاه : 217123

  خیلی ممنون. استفاده شد

  پاسخ دهید
  • نویسنده : admin

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 00:12

   کد دیدگاه : 217125

   با آرزوی موفقیت

   پاسخ دهید
 • نویسنده : سروش

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:21

  کد دیدگاه : 181499

  ماشالله این قدر توصیه به غلط املایی نداشتن کردید که یادتون رفت یه متن بدون غلط بگذارید پر از غلط های املایی و نگارشی

  پاسخ دهید
  • نویسنده : سحر

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 17:50

   کد دیدگاه : 255104

   عزیزم راه نماییتان کرده!

   پاسخ دهید
 • نویسنده : A

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 23:01

  کد دیدگاه : 70174

  خيلي ممنون.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : na

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 15:48

  کد دیدگاه : 67531

  ممنون از راهنمایی بسیار جامع و عالی تون

  پاسخ دهید
  • نویسنده : سحر

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 17:49

   کد دیدگاه : 255101

   منم.لایک

   پاسخ دهید
   • نویسنده : ناشناس

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 23:31

    کد دیدگاه : 286495

    😉

    پاسخ دهید
    • نویسنده : ناشناس

     تاریخ ارسال :

     ساعت ارسال : 10:40

     کد دیدگاه : 412038

     منم لایک

     پاسخ دهید
   • نویسنده : ناشناس

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 01:36

    کد دیدگاه : 1019694

    منم لایک

    پاسخ دهید
  • نویسنده : امير

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 08:42

   کد دیدگاه : 480479

   سلام خيلي خوب بود
   ممنون

   پاسخ دهید
  • نویسنده : رضا

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 09:20

   کد دیدگاه : 1000040

   من یه شغل دارم اونم بیکاری است . بیکاری تنها کاری است که نیاز به تخصص و مهارت و سطح سواد و استخدام ندارد

   پاسخ دهید
   • نویسنده : لیلا سلیمانی

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 17:55

    کد دیدگاه : 1185579

    با سلام ،متن ی نامه برای نماینده مجلس به جهت هماهنگی برای استخدام در بیمارستان میخام خیلی فوری لطفا راهنماییم کنید

    پاسخ دهید
   • نویسنده : لیلا

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 17:59

    کد دیدگاه : 1185582

    با سلام ،متن ی نامه برای نماینده مجلس به جهت هماهنگی برای استخدام در بیمارستان میخام خیلی فوری لطفا راهنماییم کنید

    پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...