جزئیات بیشتر در مورد خبر

دستورالعمل جدید آموزش و پرورش درباره جذب و سازماندهی معلمان وظیفه+بخشنامه

جهت ورود به صفحه ثبت نام جذب سرباز معلم در آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار استخدام سرباز معلم اینجا کلیک نمایید


خبر 23 اردیبهشت 96: دستورالعمل جذب و سازماندهی معلمان وظیفه + بخشنامه (منبع: خبرگزاری فارس)

در بخشنامه آموزش و پرورش درباره جذب و سازماندهی معلمان وظیفه آمده است: ادامه اشتغال معلمان وظیفه پس از اتمام خدمت موظف، ممنوع است و انجام خدمت ضرورت در آموزش و پرورش، هیچگونه حق استخدامی برای افراد ایجاد نمی‌کند.

بخشنامه جذب و سازماندهی معلمان وظیفه در سال تحصیلی ۹۷ـ۹۶ از سوی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد.

در این بخشنامه آمده است: در اجرای بند «الف» تبصره ماده ۶۶ الحاقی قانون خدمت وظیفه عمومی و با عنایت به مجوز مورخ ۱۴ اردیبهشت ماه ۹۶ ستاد کل نیروهای مسلح، سهمیه آن استان برای جذب و سازماندهی معلمان وظیفه در سال تحصیلی ۹۷ـ۹۶ به شرح ذیل اعلام می‌شود:

الف ـ دارندگان مدرک تحصیلی در رشته‌ها حداکثر درصد پذیرش
برق، الکترونیک، کامپیوتر، مکانیک، معماری، عمران، راه و ساختمان، حقوق ۲۵ درصد
ب ـ دارندگان مدرک تحصیلی در رشته‌های حداکثر درصد پذیرش
ریاضی، فیزیک، شیمی، حسابداری، آمار، تربیت‌بدنی، زبان انگلیسی، زبان عربی ۳۵ درصد
ج ـ دارندگان مدرک تحصیلی حداکثر درصد پذیرش
سایر رشته‌های مورد نیاز ۴۰ درصد

داوطلبین واجد شرایط دارای برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آنها تیر و شهریور ۹۶ می‌باشد، ثبت‌نام و امتیاز‌بندی شوند؛ در جذب و به‌کارگیری افراد، ارتباط رشته تحصیلی با رشته تدریس رعایت شود.

 

 

ضمن تأمین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز مدارس استثنایی، از پذیرش رشته‌های پیراپزشکی(ارتوپدی، فوریت‌های پزشکی و ….)خودداری شود و اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی مطابق سهمیه تخصصی و در فرم مربوطه در تاریخ دوم خرداد ماه ۹۶ به حوزه ستادی ارسال شود.

داوطلبان باید در هنگام ثبت‌نام، فرم تعهدنامه رعایت شئونات شغل معلمی و رعایت ضوابط عمومی گزینش در طول مدت خدمت و همچنین فرم پرسشنامه اطلاعات فردی گزینش را نیز تکمیل و پس از الصاق یک قطعه عکس به همراه تصویر تمام صفحات شناسنامه تحویل مسئول ثبت‌نام نمایند.

داوطلبان باید از سلامت کامل جسمی، روحی و روانی متناسب با شغل معلمی برخوردار باشند(به تأیید اداره کل آموزش و پرورش استان).

مدت خدمت در برنامه سرباز معلم، ۲ سال تمام است و لذا مشمولینی انتخاب می‌شوند که کسر خدمت ندارند و باید در این خصوص از متقاضیان تعهد اخذ شود؛ متقاضیان در صورت کتمام کسر خدمت در هنگام ثبت‌نام و سپس درخواست استفاده از آن در حین خدمت، ملزم به جبران خسارات مادی ناشی از «خروج قبل از پایان سال تحصیلی» و «هزینه دوره آموزشی بدو خدمت» و «دوره آموزش نظامی» می‌باشند.

 

 

انصراف پذیرفته‌شدگان(جهت ادامه تحصیل و …)مجاز نمی‌باشد و در موارد خاص(با موافقت اداره کل استان) مشمول پرداخت هزینه فوق است؛ ادامه اشتغال معلمان وظیفه پس از اتمام خدمت موظف، ممنوع است و انجام خدمت ضرورت در آموزش و پرورش، هیچگونه حق استخدامی برای افراد ایجاد نمی‌کند.

اعزام افراد به مراکز آموزش نظامی در تاریخ اول تیرماه ۹۶ انجام خواهد گرفت، لذا باید در این خصوص اطلاع‌رسانی انجام گرفته و قبل از اعزام نیز برگه‌های اعزام افراد کنترل گردد؛ اشتباه در ثبت مشخصات پذیرفته شدگان به ویژه کد ملی موجب حذف ایشان گردیده و مسئولیت آن به عهده اداره کل آموزش و پرورش استان است.

 

 

درخواست معافیت پزشکی و یا تحصیلی سبب لغو اعزام گردیده و افرادی که از سازمان نظام وظیفه چنین درخواستی داشته اند از لیست سربازمعلمان کنار گذاشته می‌شوند و این افراد باید در مهلت ثبت‌نام، نسبت به ابطال درخواست معافیت اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : jabehrq

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 08:30

  کد دیدگاه : 1576838

  خبر های مهم سرباز معلم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : س.ن

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:32

  کد دیدگاه : 1213123

  این است عمل به شعار رهبری که افسوس برخی سخن رهبری را به پشت گوش می‌سپارند.
  بیچاره سرباز معلمان که به باد فراموشی سپرده شده اند.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : shahab

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:36

  کد دیدگاه : 1210514

  سلام . چرا بعد از این مدت دو سال سرباز معلمارو جذب نمیکنن . الان من ی سال سرباز معلمم واقعا همچی دستم اومده تازه تو سال اولم 7تا دانش آموز نمونه هم تحویل دادم با وجود چند پایه بودن مدرسم. این اصلا انصاف نیست . ما تازه دو سال دوره میبینیم و پخته میشیم در اوج پختگی کنارمون میزارن . ادمین سایت خواهشا پیگیری کنید .آموزش و پرورش داره سوء استقاده میکنه .

  پاسخ دهید
  • نویسنده : محمد بهشتی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 14:58

   کد دیدگاه : 1210646

   احسنت واقعا حق ما سرباز معلماست که بعد اتمام خدمتمون بکارگیری بشیم چون تجربه کافیو داریم و این حق ماست

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...