جزئیات بیشتر در مورد خبر

دستورالعمل جدید آموزش و پرورش درباره جذب و سازماندهی معلمان وظیفه+بخشنامه

جهت ورود به صفحه ثبت نام جذب سرباز معلم در آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار استخدام سرباز معلم اینجا کلیک نمایید


خبر 23 اردیبهشت 96: دستورالعمل جذب و سازماندهی معلمان وظیفه + بخشنامه (منبع: خبرگزاری فارس)

در بخشنامه آموزش و پرورش درباره جذب و سازماندهی معلمان وظیفه آمده است: ادامه اشتغال معلمان وظیفه پس از اتمام خدمت موظف، ممنوع است و انجام خدمت ضرورت در آموزش و پرورش، هیچگونه حق استخدامی برای افراد ایجاد نمی‌کند.

بخشنامه جذب و سازماندهی معلمان وظیفه در سال تحصیلی ۹۷ـ۹۶ از سوی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد.

در این بخشنامه آمده است: در اجرای بند «الف» تبصره ماده ۶۶ الحاقی قانون خدمت وظیفه عمومی و با عنایت به مجوز مورخ ۱۴ اردیبهشت ماه ۹۶ ستاد کل نیروهای مسلح، سهمیه آن استان برای جذب و سازماندهی معلمان وظیفه در سال تحصیلی ۹۷ـ۹۶ به شرح ذیل اعلام می‌شود:

الف ـ دارندگان مدرک تحصیلی در رشته‌ها حداکثر درصد پذیرش
برق، الکترونیک، کامپیوتر، مکانیک، معماری، عمران، راه و ساختمان، حقوق ۲۵ درصد
ب ـ دارندگان مدرک تحصیلی در رشته‌های حداکثر درصد پذیرش
ریاضی، فیزیک، شیمی، حسابداری، آمار، تربیت‌بدنی، زبان انگلیسی، زبان عربی ۳۵ درصد
ج ـ دارندگان مدرک تحصیلی حداکثر درصد پذیرش
سایر رشته‌های مورد نیاز ۴۰ درصد

داوطلبین واجد شرایط دارای برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آنها تیر و شهریور ۹۶ می‌باشد، ثبت‌نام و امتیاز‌بندی شوند؛ در جذب و به‌کارگیری افراد، ارتباط رشته تحصیلی با رشته تدریس رعایت شود.

 

 

ضمن تأمین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز مدارس استثنایی، از پذیرش رشته‌های پیراپزشکی(ارتوپدی، فوریت‌های پزشکی و ….)خودداری شود و اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی مطابق سهمیه تخصصی و در فرم مربوطه در تاریخ دوم خرداد ماه ۹۶ به حوزه ستادی ارسال شود.

داوطلبان باید در هنگام ثبت‌نام، فرم تعهدنامه رعایت شئونات شغل معلمی و رعایت ضوابط عمومی گزینش در طول مدت خدمت و همچنین فرم پرسشنامه اطلاعات فردی گزینش را نیز تکمیل و پس از الصاق یک قطعه عکس به همراه تصویر تمام صفحات شناسنامه تحویل مسئول ثبت‌نام نمایند.

داوطلبان باید از سلامت کامل جسمی، روحی و روانی متناسب با شغل معلمی برخوردار باشند(به تأیید اداره کل آموزش و پرورش استان).

مدت خدمت در برنامه سرباز معلم، ۲ سال تمام است و لذا مشمولینی انتخاب می‌شوند که کسر خدمت ندارند و باید در این خصوص از متقاضیان تعهد اخذ شود؛ متقاضیان در صورت کتمام کسر خدمت در هنگام ثبت‌نام و سپس درخواست استفاده از آن در حین خدمت، ملزم به جبران خسارات مادی ناشی از «خروج قبل از پایان سال تحصیلی» و «هزینه دوره آموزشی بدو خدمت» و «دوره آموزش نظامی» می‌باشند.

 

 

انصراف پذیرفته‌شدگان(جهت ادامه تحصیل و …)مجاز نمی‌باشد و در موارد خاص(با موافقت اداره کل استان) مشمول پرداخت هزینه فوق است؛ ادامه اشتغال معلمان وظیفه پس از اتمام خدمت موظف، ممنوع است و انجام خدمت ضرورت در آموزش و پرورش، هیچگونه حق استخدامی برای افراد ایجاد نمی‌کند.

اعزام افراد به مراکز آموزش نظامی در تاریخ اول تیرماه ۹۶ انجام خواهد گرفت، لذا باید در این خصوص اطلاع‌رسانی انجام گرفته و قبل از اعزام نیز برگه‌های اعزام افراد کنترل گردد؛ اشتباه در ثبت مشخصات پذیرفته شدگان به ویژه کد ملی موجب حذف ایشان گردیده و مسئولیت آن به عهده اداره کل آموزش و پرورش استان است.

 

 

درخواست معافیت پزشکی و یا تحصیلی سبب لغو اعزام گردیده و افرادی که از سازمان نظام وظیفه چنین درخواستی داشته اند از لیست سربازمعلمان کنار گذاشته می‌شوند و این افراد باید در مهلت ثبت‌نام، نسبت به ابطال درخواست معافیت اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : سرباز معلم

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 15:41

  کد دیدگاه : 2307024

  سلام
  وقت خود را برای سرباز معلمی هدر ندهید
  چون باید تا برج 11 دفترچه خدمت را پست نکنید و بعد تا برج 4 سال بعد اعزام نمی شوید 3 سال معطل هستید
  دو سال تمام و بدون کسری خدمت می کنید تابستان می روید اداره برای بایگانی پرونده ها و هر کار پیدا بشود
  و چون سابقه معلمی ندارید بلد نیستید درس بدهید و کلاس را مدیریت کنید بچه ها ضرر می کنند هم درست درس یاد نمی گیرند هم باهم دعوا می کنند یا مجبور می شوید آنها را بزنید هم خود ضرر می کنید هم بچه ها . سرباز معلمی به خاطر این است که معلم استخدام نمی شود اگر معلم استخدام می شد نیاز به سرباز معلم نبود

  پاسخ دهید
 • نویسنده : jabehrq

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 08:30

  کد دیدگاه : 1576838

  خبر های مهم سرباز معلم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : س.ن

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:32

  کد دیدگاه : 1213123

  این است عمل به شعار رهبری که افسوس برخی سخن رهبری را به پشت گوش می‌سپارند.
  بیچاره سرباز معلمان که به باد فراموشی سپرده شده اند.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : shahab

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:36

  کد دیدگاه : 1210514

  سلام . چرا بعد از این مدت دو سال سرباز معلمارو جذب نمیکنن . الان من ی سال سرباز معلمم واقعا همچی دستم اومده تازه تو سال اولم 7تا دانش آموز نمونه هم تحویل دادم با وجود چند پایه بودن مدرسم. این اصلا انصاف نیست . ما تازه دو سال دوره میبینیم و پخته میشیم در اوج پختگی کنارمون میزارن . ادمین سایت خواهشا پیگیری کنید .آموزش و پرورش داره سوء استقاده میکنه .

  پاسخ دهید
  • نویسنده : محمد بهشتی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 14:58

   کد دیدگاه : 1210646

   احسنت واقعا حق ما سرباز معلماست که بعد اتمام خدمتمون بکارگیری بشیم چون تجربه کافیو داریم و این حق ماست

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...