جزئیات بیشتر در مورد خبر

هیچ نگرانی وجود ندارد و ساز و کارهای قانونی دولت همواره مشخص است

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار میزان افزایش حقوق کارکنان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار حقوق کارمندان دولت اینجا کلیک نمایید


خبر 15 اردیبهشت 97: دولت در افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان قوانین را اجرا می‌کند

معاون رئیس‌جمهور گفت: تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه طرحی از سوی نمایندگان مجلس است که دولت با آن موافق نیست.

جمشید انصاری معاون رئیس جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره چگونگی کارکرد سامانه ثبت حقوق و مزایای مدیران دولتی اظهار کرد: طبق ماده 29 قانون برنامه، دولت مکلف شده است نسبت به ایجاد و استقرار سامانه‌ای برای ثبت حقوق و مزایای مدیران کلیه دستگاه‌ها اعم از دستگاه‌های تحت پوشش دولت، قوای مختلف و… اقدام کند.

دسترسی عمومی به سامانه ثبت حقوق مدیران فراهم می‌شود
وی با بیان اینکه این سامانه توسط سازمان اداری و استخدامی کشور طراحی شده و آماده اجرا و بهره‌برداری است، افزود: طبعا برای آنکه بتوان نحوه دریافت اطلاعات را خصوصا از دستگاه‌هایی که خارج از قوه مجریه هستند، مشخص کرد، نیازمند چارچوب و آئین‌نامه‌ای هستیم که این آئین‌نامه تنظیم و به دولت ارسال شده است.

انصاری اضافه کرد: پس از آنکه این آئین‌نامه در دولت تصویب شود، ابلاغ آن به دستگاه‌ها برای استقرار سامانه انجام و بسترهای لازم برای ورود اطلاعات مربوط به حقوق، مزایای مدیران، مقامات و مسئولان فراهم خواهد شد.

انصاری خاطرنشان کرد: این سامانه به این صورت عمل می‌کند که کلیه دریافتی مدیران در طول یک ماه در سرفصل‌های مربوط درج و نهایتا فیش واحدی برای میزان ناخالص و خالص دریافتی هریک از کسانی که در این سامانه هستند، مشخص می‌شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی با بیان اینکه دستگاه‌های نظارتی می‌توانند به جزئیات اطلاعات این سامانه دسترسی پیدا کنند، متذکر شد: همچنین در قانون این طور پیش‌بینی شده که باید دسترسی عموم به این سامانه وجود داشته باشد، لذا این امکان در چارچوب قوانین و مقررات کشور هم فراهم خواهد شد.

اگر مصوبه هیئت وزیران با قانون مغایرت داشته باشد، رسیدگی می شود
رئیس سازمان اداری و استخدامی در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه دولت در اجرای افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان دچار تخلف شده است، یادآور شد: دولت قوانین را اجرا می‌کند. ممکن است برداشت بعضی از نمایندگان از قانون، با آنچه قانون می‌گوید و دولت عمل می‌کند، متفاوت باشد.

انصاری با بیان اینکه پس از تصویب قانون و ابلاغ آن به دولت، قوه مجریه مقررات ابلاغی را اجرا می‌کند، تصریح کرد: اگر در نحوه اجرا، مغایرت قانونی وجود داشته باشد، قانون اساسی همه جوانب را در این موارد مشخص کرده است. یعنی طبق اصل 138 قانون اساسی، رئیس مجلس می‌تواند اعلام کند آئین‌نامه مصوب دولت انطباقی با قانون ندارد و آن را به دولت ارجاع دهد تا آن آئین‌نامه مورد اصلاح قرار گیرد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی بیان کرد: برداشت نمایندگان از قانون، محترم است، اما اگر مصوبه‌ای از هیئت وزیران مغایرتی با قانون داشته باشد، رئیس مجلس طبق قانون آن را شناسایی می‌کند؛ لذا هیچ نگرانی وجود ندارد و ساز و کارهای قانونی ما همواره مشخص است.

وی اظهار کرد: ممکن است زمانی که قانونی به تصویب می‌رسد، افراد مختلف حتی از کلمات موجود در آن مصوبه، برداشت‌های متفاوتی داشته باشند براین اساس در دولت بخشی تحت عنوان معاونت حقوقی فعالیت دارد که در خصوص این گونه مسائل اظهارنظر و اعلام می‌کند که مصوبات به لحاظ حقوقی در انطباق با قوانین موضوعه هست یا خیر.

انصاری با تاکید بر اینکه صرف‌نظر از نقش معاونت حقوقی، رئیس مجلس اختیار دارد مصوبات منطبق یا مغایر با قانون را شناسایی کند، افزود: اگر رئیس مجلس در مواردی اعلام کند مصوبه‌ای مغایر با قانون است، دولت در جهت تأمین نظر وی آن موارد را رفع می‌کند و مصوبه خود را با قانون انطباق می‌دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : معلم

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 21:29

  کد دیدگاه : 1711279

  مطالبات معلمان وحق الزحمه امتحانات را بدهید….. اضافه حقوق…. (:secret:) ……

  پاسخ دهید
 • نویسنده : داريوش

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:00

  کد دیدگاه : 1710438

  توروبه خداهم يه فكرى به حال ما ارتشي ها بكنيد كه وضع بسيار بدى داريم براى ما هم اكر 50 درصد اضافه بشه بازهم درد مارو دوا نميكنه

  پاسخ دهید
  • نویسنده : مهری

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 16:32

   کد دیدگاه : 1715948

   واقعا

   پاسخ دهید
 • نویسنده : محمود

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:17

  کد دیدگاه : 1706381

  با سلام آقای وزیر اگر به نیروهای خدماتی آموزش و پرورش 50درصد هم افزایش حقوق بزنید باز هم کفاف این همه گرانی را نمی کند چرا که در خوش بینانه حالت الان حقوق یک میلیونی می گیرند لطفا برای معیشت نیروهای خدماتی مدارس چاره ای بیندیشید با تشکر

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ع

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 13:24

   کد دیدگاه : 1707645

   والله ما که رسمی هستیم بعد اا سال کار 1700 میگیریم

   پاسخ دهید
   • نویسنده : فاطمه

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 19:53

    کد دیدگاه : 1708130

    تو رو خدا یه فکری به حال معلم های عزیز بکنید

    پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...