جزئیات بیشتر در مورد خبر

بکارگیری جوانان خلاق در دستگاه های اجرایی

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مربوط به بازنشستگان اینجا کلیک کنید


خبر 25 شهریور 97: روند اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان با وجود استثتائات

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: قوای سه‌گانه با الگوگیری از انتصابات اخیر مقام معظم رهبری هرچه سریع‌تر نسبت به استفاده از جوانان خلاق در بخش‌های مختلف اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی بختیار با اشاره به این‌که آیا استثناهای موجود در قانون منع به کارگیری بازنشستگان آن را از فلسفه اصلی‌اش دور می‌کند، بیان کرد: این قانون با رای بسیار بالایی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و براساس به کارگیری بازنشستگان در سمت‌های ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری در بند «الف، ب و ج» منع شده است.

وی در ادامه گفت: این قانون تقریبا جامع است و شامل همه بازنشستگان کشوری و لشگری و بخش‌های وابسته به دولت می‌شود. سعی شده این قانون به شکلی تدوین شود که استثناها در آن به حداقل برسد.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این قانون تمامی بازنشستگان را در بر می‌گیرد و بر روی موارد استثنا نیز بررسی‌های لازم انجام شده و شرایط اقتضا می‌کند تا این موارد در قانون باشد. گاهی ما یک قانون تصویب می‌کنیم که تبصره‌های آن بیشتر از اصل آن است، ولی این قانون به این شکل نیست.

بختیار تصریح کرد: به کارگیری افراد مستثنی نیز با شرایط سخت‌گیرانه‌ای خواهد بود تا به فلسفه قانون آسیب وارد نشود. زمانی که این قانون تصویب شد تاکید بر این بود که روسای قوای سه‌گانه قبل از اجرایی شدن این قانون خود نسبت به اجرایی شدن این قانون اقدام کنند.

به گزارش ایسنا وی با اشاره به انتصابات اخیر رهبری در به‌کارگیری از نیروهای جوان، بیان کرد: استفاده از جوانان می‌تواند مدیریت کشور را از پیری در بیاورد و تحرک و پویایی را در آن ایجاد کند. اقدام انجام شده توسط رهبری نیز قابل تقدیر است و قوای سه‌گانه باید با الگوگیری از رهبری هرچه زودتر نسبت به کارگیری از نیروهای جوان و خلاق در بخش‌های مختلف اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری خانه ملت


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...