• بروزرسانی ۱۳۹۹/۰۴/۰۵
  • 0k نظر «نمایش»

ساماندهی فراخوان‌های جذب هیات علمی توسط هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد

ساماندهی فراخوان‌های جذب هیات علمی توسط هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۰ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
جزئیات بیشتر در مورد خبر

تمدید مجوز هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد تا سال 1400

جهت ورود به صفحه اخبار جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی اینجا کلیک نمایید
جهت ورورد به صفحه اخبار استخدام دانشگاه آزاد اینجا کلیک نمایید


خبر 4 تیر 99: ساماندهی فراخوان‌های جذب هیات علمی توسط هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد

اعضای شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها با تمدید مجوز هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی تا ابتدای بهمن ماه ۱۴۰۰ موافقت کردند.

جلسه ۳۴۲ شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به ریاست منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و با حضور حجت الاسلام سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، علی‌اکبر ولایتی رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام  مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

تاکید عاملی بر استقلال دانشگاه آزاد اسلامی در امور اجرایی
به گزارش شورای عالی انقلاب فرهنگی، عاملی در این جلسه پس از ارایه گزارش عملکرد دو ساله هیأت مرکزی جذب مستقل دانشگاه آزاد اسلامی، با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک ظرفیت غیر دولتی مطرح است، گفت: تدبیر تشکیل هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد برای کاهش وظایف دولت و در راستای کمک این بخش غیر دولتی به توسعه آموزش عالی بوده است.

وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک بخش غیردولتی باید از آئین‌نامه و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی تبعیت کند اما برای کار اجرایی استقلال آن محترم است.

عاملی گفت: بر اساس ماده ۳ و بند ۳ مصوبه ۶۰۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد آئین‌نامه تشکیل هیأت عالی جذب، بررسی و بازنگری کلیه سیاست‌ها و ضوابط مربوط به جذب هیأت علمـی بـه منظور پیشنهاد به شورای عالی انقـلاب فرهنگـی و تـدوین دسـتورالعمل اجرایـی مربوط به جذب عضو هیأت علمی، به شـورای اسـلامی شـدن مراکـز آموزشی تفویض شده است.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد داد: مجوز هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی تمدید شود و در عین حال مذاکرات با وزارت بهداشت به منظور رفع ابهام نامه وزیر وقت بهداشت نیز انجام شود.

ساماندهی فراخوان‌های قدیم توسط هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد
محمدمهدی طهرانچی هم در این جلسه درمورد دستور جلسه که به بررسی عملکرد دو ساله هیات مرکزی جذب مستقل دانشگاه آزاد اسلامی اختصاص داشت به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این هیأت در طی دو سال اخیر پرداخت و گفت: سند دانشگاه اسلامی توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت خانه‌های علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی برای اجرا ابلاغ شده است.
وی با تأکید بر این که در متن سند دانشگاه اسلامی به صورت جداگانه اشاره شده که همه دستگاه‌ها برای اجرای سند متعهد هستند، افزود: به همین دلیل دانشگاه آزاد اسلامی در کنار وزارتین در رابطه با موضوع اعضای هیأت علمی وظایف خود را به طور مستقل پیگیری کرده است.
طهرانچی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی ۲۵۳۸۴ عضو هیئت علمی در سال ۱۳۹۶ و در حال حاضر ۲۳۷۶۲ عضو هیات علمی و همین طور ۴۳ هزار استاد به صورت حق‌التدریس دارد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این مطلب که تعداد عضو هیأت علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اسلامی ۵۰درصد کاهش داشته است، گفت: تعداد مربیان و بورسیه‌ها نیز کاهش داشته و از سوی دیگر تعداد اساتید تمام‌وقت از ۳۳۷ نفر به ۴۱۰ نفر رشد داشته است.
طهرانچی با تأکید بر این که ۲ بهمن ۹۶ مصوب شد دانشگاه آزاد اسلامی هیات مرکزی جذب مستقل داشته باشد، تصریح کرد: تا کنون ۲۸ جلسه هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شده که در اکثر این جلسات پنج عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و روسای هیات مرکزی جذب وزارتین علوم و بهداشت حضور داشته‌اند.
وی با یادآوری این که از فراخوان‌های قبلی دانشگاه آزاد اسلامی ۱۵۵۰ پرونده باقی مانده بود، خاطرنشان کرد: کار اصلی این هیأت حل مسایل گذشته و ساماندهی فراخوان‌های قدیم و همچنین به‌روز کردن فرآیند جذب و اعلام فراخوان جدید در دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.
رییس دانشگاه آزاد با بیان این که در برنامه ششم توسعه نسبت دانشجو به استاد در دانشگاه آزاد اسلامی باید عدد ۶۰ باشد، گفت: به غیر از هشت رشته، نسبت دانشجو به استاد کمتر از ۲۰ است.
طهرانچی با تأکید بر این که استاندارها در رشته پزشکی به طور جد در دانشگاه آزاد اسلامی پیگیری می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر ۴۰ درصد پرستارهای کشور در دانشگاه آزاد اسلامی تربیت می‌شوند و در حوزه پزشکی ۷۷۱ نفر در فراخوان جذب دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام کرده‌اند.

وی در مورد نحوه جذب هیات علمی در این دانشگاه گفت: هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی نظارت بر ۳۱ هیات اجرایی جذب استانی و همین‌طور هیأت اجرایی جذب حوزه پزشکی دارد که  عضو هیأت علمی برای استان جذب و محل خدمتش شهرستان تعیین می‌شود.
طهرانچی ابراز امیداواری کرد: با انجام فعالیت‌های فرهنگی به منظور بازآرایی چهره دانشگاه آزاد اسلامی در راستای ارتقاء علمی و گسترش فضای انقلابی، جذب هیأت علمی این دانشگاه افزایش یابد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ۱۴۴ پرونده بورسیه به هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد ارجاع شد که از این تعداد ۱۰بورسیه شروع به کار کردند.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی اخذ کد استادی در راستای کاهش اعضای حق‌التدریس را به عنوان یکی دیگر از اقدامات هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد عنوان کرد.
در ادامه اعضا جلسه به بررسی و طرح سوال پیرامون گزارش عملکرد هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی پرداختند.

تاکید بر لزوم رعایت ملاحظات قانونی در فعالیت هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد
در ادامه جلسه منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مورد تمدید مجوز هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با بررسی‌های انجام شده در این رابطه چند سوال مطرح است که آیا این موضوع باید در شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها مطرح شود و یا در هیأت عالی جذب بررسی شود؟
وی در ادامه به مواد ۶، ۱۶ و ۲۰ اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و اظهارداشت دراین مواد تصریح شده است که جذب اعضای هیأت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی باید در هیأت مرکزی جذب وزارتین علوم و بهداشت انجام شود.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین  گفت: در سال ۱۳۹۶ وزیر وقت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه‌ای به رییس‌جمهوری درخواست ملغی شدن هیأت جذب مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی داشته و رئیس‌جمهور نیز موافقت کرده‌اند.
غلامی تاکید کرد: درمورد تمدید فعالیت هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی، ملاحظات حقوقی و قانونی باید مد نظر قرار گیرد.

در ادامه طهرانچی گفت: طبق مصوبه سند دانشگاه اسلامی، در راهبرد ۹ نظام آموزشی به تسریع ضابطه‌مند فرآیند جذب، تربیت، ارتقاء و نظارت و ارزیابی مستمر اعضای هیأت علمی و در اقدام اول این راهبرد به بازنگری و ارزیابی دوره‌ای شاخص‌ها، ضوابط و مقررات جذب اعضای هیأت علمی به صراحت تأکید شده است.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر این که سند دانشگاه اسلامی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است، گفت: بر اساس این مصوبه اقدام اول راهبرد ۹  از اختیارات شورای اسلامی شدن دانشگاه‌هاست.

طهرانچی ادامه داد: برای اینکه مصوبات در شورای عالی انقلاب فرهنگی معطل نماند، شوراهای تخصصی برای تصویب و ابلاغ مصوبه‌ها به شورای عالی کمک می‌کنند.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نیز تصریح کرد: طبق این راهبرد نظام آموزشی سند دانشگاه اسلامی، به بازنگری ضوابط و مقررات جذب اعضای هیأت علمی تأکید شده است.

نظارت بر اجرای سیاست‌های وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی
محمدعلی کی‌نژاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی هم درمورد نامه وزیر وقت بهداشت درمورد هیات جذب مستقل دانشگاه آزاد گفت: رویه در شورای عالی انقلاب فرهنگی به این صورت است که اعتراض در شورای معین شورای عالی طرح می‌شود و کسی که اعتراض دارد باید در جلسه حضور داشته باشد و در غیر این صورت اعتراض رد می‌شود.
کی‌نژاد گفت: هیأت عالی جذب می‌تواند مصوباتش را از طریق شورای اسلامی شدن به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برساند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: باید مراقبت شود که سیاست‌های وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی اجرایی ‌شود.
وی درمورد بورسیه‌ها گفت: با بررسی‌هایی که انجام شد مقرر شد ۱۴۴ بورسیه مازاد دانشگاه‌های دولتی، مرجوع به دانشگاه آزاد اسلامی شد که ۱۰ بورسیه در دانشگاه آزاد جذب شد.

ریل‌گذاری خوبی در جذب هیات علمی دانشگاه آزاد انجام شده است
در ادامه محمدرضا مخبر دزفولی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهارداشت: تشکیل هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی برای یک دوره آزمایشی به منظور گره‌گشایی بوده است.
وی تصریح کرد: در اکثر جلسات هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی ۵ عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور داشته‌اند که نشان از اهمیت این جلسه است.
مخبر دزفولی با  یادآوری اینکه رهبر معظم انقلاب بارها تأکید داشته‌اند که قلب اتفاقات علمی که در کشور اتفاق می‌افتد استاد متدینِ مسلمانِ عالم است، گفت: ریل‌گذاری خوبی در جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد انجام گرفته است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نامه وزیر وقت بهداشت درمورد هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد به این علت بود که گمان می‌کردند هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد از هیأت مرکزی جذب وزارتین جدا می‌شود که اینگونه نیست.
در پایان پس از بحث و بررسی، اعضای جلسه با تمدید مجوز هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی تا ابتدای بهمن ماه ۱۴۰۰ موافقت کردند و مقرر شد دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز ابهامات حقوقی در این زمینه را بررسی و رفع کند.
همچنین با تذکر حجت الاسلام رستمی، ضمن رد شایعه‌ای مبنی بر برگزاری دروس معارف به صورت مجازی حتی در شرایط سفید شدن وضعیت کرونا در کشور، مصوب شد دروس معارف اسلامی نیز همانند دروس دیگر تابع شرایط کلی حاکم بر نظام آموزش عالی کشور باشد.

دسته‌بندی آگهی‌های استخدام

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

🙂
  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی