آگهی استخدامی متناسب با شغل و رشته خود را بیابید

جستجوی آگهی مناسب شما

سهم 13.9 درصدی آموزش و پرورش از بودجه عمومی سال آینده

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۰ (نمایش)
  • دیدگاه های منتظر: ۰ دیدگاه
  • ارسال کننده: (پشتیبان 5 (شهریاری))
جزئیات بیشتر در مورد خبر

وضعیت بیمه فرهنگیان سال آینده بهبود می یابد

جهت ورود به صفحه آخرین اخبار معلمان و فرهنگیان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار بیمه کارمندان و کارگران اینجا کلیک نمایید


خبر 10 دی 97: سهم 13.9 درصدی آموزش و پرورش از بودجه عمومی سال آینده

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: سال 97 سهم این وزارتخانه از بودجه عمومی کشور 11.3 درصد بود که این رقم برای سال آینده با احتساب 2 هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی معلمان به 13.9 درصد رسیده است.
به گزارش خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، «علی الهیار ترکمن» روز دوشنبه در نشست خبری اظهار داشت: کل اعتبارات این وزارتخانه در سال 98، حدود 56 هزار و 349 میلیارد تومان است که در حوزه اعتبارات هزینه ای 29 درصد و در حوزه اعتبارات عملکردی 40.3 درصد و با در نظر گرفتن اعتبارات رتبه بندی 29.5 در صد کل اعتبارات افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه در لایحه بودجه پیشنهادی دولت 13 ردیف اعتبار داریم، ادامه داد : درصد این اعتبارات با توجه به الزامات رشد یافته به گونه ای که ردیف آموزش و پرورش استان ها برای سال آینده 25 درصد، برون سپاری شاخه کار دانش 23 درصد، حقوق خرید خدمات آموزشی 21 درصد، تربیت بدنی دانش آموزان 20 درصد، مدارس خارج از کشور 15 درصد و سرانه دانش آموزی 10 درصد رشد نشان می‌دهد.
معاون وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: این افزایش و بودجه برای 12 میلیون و 300 هزار دانش آموز و پرداخت حقوق 957 هزار و 800 معلم برای سال 98 پیش بینی شده است.
الهیار ترکمن بیان داشت: 40 هزار میلیارد تومان از اعتبارات سال آینده برای پرداخت حقوق و مزایای فرهنگیان در نظر گرفته و سرانه دانش آموزی نیز 25 هزار و 800 تومان تعیین شده است.
وی سرانه غذای دانش آموزان در مدارس شبانه روزی را به ازای هر دانش آموز روزانه 3 هزار و 500 تومان اعلام کرد و آن را ناچیز دانست و گفت : این در حالی است که این مبلغ برای دانشجویان روزانه 16 هزار تومان پرداخت می شود که باید تمهیداتی اندیشیده شود تا متعادل شود.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش سرانه ورزشی دانش آموزان در لایحه پیشنهادی دولت برای سال آینده را 7 هزار و 600 تومان و سرانه ارتقای سلامت جسمی دانش آموزان را 4 هزار و 400 تومان و سرانه پیشگیری از آسیب های اجتماعی به انضمام طرح نماد را 255 هزار تومان اعلام کرد.
الهیار ترکمن تصریح کرد : همچنین سال 98 مبلغی حدود 74 میلیارد تومان برای زیر پوشش قرار دادن 271 هزار نوآموز مناطق دوزبانه و محروم در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت : سرانه پرورشی دانش آموزان 20 هزار تومان، اعتبار مدارس خارج از کشور 207 میلیارد تومان و حقوق کارکنان خدمات آموزشی با 5 درصد رشد، 375 میلیارد تومان برای سال 98 توسط دولت پیشنهاد شده است.
معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: آنچه که در قالب سقف اول لایحه بودجه پیش بینی شده از 407 هزار و 712 میلیارد تومان، 51 درصد اعتبارات در آمد های عمومی کشور و 36 درصد واگذاری دارایی های سرمایه ای و 13 درصد از واگذاری دارایی های مالی است در مقابل این منابع، مصارف را داریم که 79 درصد آن مصارف هزینه ای، 15 درصد مصارف مربوط به تملک دارایی های سرمایه ای و 6 درصد مربوط به تملک دارایی های مالی است.
الهیار ترکمن تصریح کرد: بودجه علاوه بر کارکرد تامین منابع مالی کارکردهای دیگری هم دارد از جمله کارکردهای سیاست گذاری و اصلاحات ساختاری که در لایحه 98 یکی از اصلی ترین ویژگی ها توجه به کارکرد اصلاح ساختاری بودجه است به این معنا که با سیاستگذاری ها در قانون بودجه بتوانیم به یک سری از اصلاحات ساختاری دست یابیم تا به چابک های فرایندها و اثربخشی منابعی که در لایحه پیش بینی شده کمک کنیم.
وی به اصلی ترین اصلاحات ساختاری در لایحه بودجه اشاره کرد و اظهار داشت: کاهش استفاده دولت از درآمدهای ارزی که از 27 میلیارد دلار به 21.7 میلیارد دلار کاهش یافته؛ دیگر رویکرد و برنامه ریزی دوساله در خصوص پایداری بودجه است که سازمان و کارهایی در تبصره لایحه بودجه پیش بینی شده و سوم الزام صندوق های بازنشستگی به افزایش کارآیی و بازدهی بنگاه های تحت پوشش است و اینکه آنها مجبور شوند بخشی از کسری های مربوط به حقوق بازنشستگان را از منابع داخلی خود تامین کنند.
وی به اصلاحات فرآیندی در آموزش و پرورش در لایحه پیشنهادی سال 98 اشاره کرد و رسیدن به 10 درصد خرید خدمات آموزشی برای زیر پوشش بردن دانش آموزان و کاهش و ادغام ادارات مراکز استان هاو ادارات کوچک مقیاس در مناطقی که تعداد دانش آموزان کمتر از 5 هزار دانش آموز ، وحدت رویه در تخصیص پروژه های عمرانی، هدفمند کردن مصرف درآمدهای اختصاصی دستگاه ها، ممنوعیت ایجاد مراکز آموزش عالی جدید، ادغام واحدهای آموزش عالی کوچک و انتقال دانشگاه های وابسته به دستگاه های اجرایی به وزارت علوم، حذف موازی کاری در دولت و ممنوعیت ایجاد واحدهای اداری جدید در شهرستان ها و افزایش شفافیت و انضباط بودجه ای از جمله آنها است.
معاون وزیر آموزش و پرورش به برخی از تبصره های 22 گانه بودجه اشاره کرد و ادامه داد: در تبصره 6 نرخ مالیات بر درآمد کارکنان دولتی را مشخص کرده و بند دال تبصره 9 مربوط به سامان دهی و بهینه سازی و استفاده درست از کاربری املاک و فضاهای در اختیار آموزش و پرورش را تعیین کرده است.
الهیار ترکمن افزود : بند الف تبصره 12 سقف پاداش پایان خدمت کارکنان دولت را تعیین کرده که 7 برابر حداقل حقوق در سال تا سقف 30 سال و بند ج تبصره 12 هم 2 هزار میلیارد تومان برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان با اولویت افرادی که زیر 2 میلیون تومان حقوق دریافت می کنند و بند های تبصره 12 ممنوعیت اجرای بخشنامه ها و دستورالعمل‌هایی که بار مالی دارند را مورد تاکید قرار داده است.
وی تصریح کرد : در تبصره 14 در بند الف جدول توزیع یارانه ها را شامل می شود که مبلغ 100 میلیارد تومان برای کمک به هزینه های آب، برق و گاز مدارس در نظر گرفته شده است و امسال این مبلغ را از طریق معافیت مالیات دریافت کردیم و برای سال آینده این مبلغ از یارانه ها تامین می شود موانع اجرایی برخی وزارتخانه برای معافیت مدارس برطرف خواهد شد.
وی اظهار داشت : در جزء یک بند الف تبصره 14 اجازه به استانداران را شامل می شود که یارانه سه دهک بالای درآمدی را حذف کرده و از محل منابع آزاد شده برای تکمیل پروژه های اولویت دار نیمه تمام استفاده کنند و یا در جهت حذف تدریجی فقر مطلق به کار ببرند.
معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: بند دال تبصره 16 لایحه پیشنهادی بودجه نیز کسر ماهانه یک درصد هزینه بانکها و شرکت دولتی را در بر می گیرد و بند ج تبصره 18 اجازه به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای هوشمند سازی مدارس است و در تبصره 19 و در راستای ماده 27 قانون الحاق 2 برای مشارکت دولتی و غیر دولتی در خصوص تکمیل طرح های نیمه تمام سیاستگذاری شده است.
وی بیان داشت: در تبصره 19 نیز اجازه خرید خدمات آموزشی موسسان مدارس غیر دولتی به آموزش و پرورش داده شده و در تبصره 20 تکالیف دولت در خصوص استقرار بودجه ریزی و عملیاتی و سیستم حسابداری تعهدی مورد تاکید قرار گرفته و در بند ب تبصره 21 هم تحت پوشش قرار دادن 10 درصد دانش آموزان با استفاده از طرح خرید خدمات آموزشی، کاهش ادارات مناطق و نواحی مستقر در مراکز استانها و رسیدن به حداکثر 62 واحد با هماهنگی سازمان اداری و استخدامی، خرید خدمات آموزشی بابت تامین نیروی پژوهش سراها، مربیان بهداشت و متصدیان آزمایشگاه ها به گونه ای 30 درصد آنها تا پایان سال 98 و 50 درصد تا پایان سال 99 از طریق این حوزه تامین شوند.
الهیار ترکمن افزود : ردیف کیفیت بخشی آموزش و پرورش برای سال آینده 294 میلیارد تومان رسیده است.
وی در ادامه اظهار داشت: در قانون برنامه ششم یک ماده 25 داریم که بر اساس آن به منظور مردمی شدن و گسترش سهم بخش خصوصی و تعاونی که در قانون اساسی تاکید شده و افزایش بهره‌وری و سطح کیفی خدمات به تمامی دستگاه های اجرایی که عهده دار وظایف اجتماعی و فرهنگی هستند از قبیل واحدهای بهداشتی و درمانی، بهزیستی و توانبخشی، مراکز آموزشی و فرهنگی هنری و ورزشی و نهادهای خدماتی و کشاورزی اجازه داده می شود در چارچوب استانداردها نسبت به خرید خدمات از بخش تعاونی و خصوصی اقدام کنند.
معاون وزیر آموزش و پرورش در رابطه با تاکید رئیس جمهور مبنی بر واگذاری 10 درصد مدارس به بخش خصوصی تصریح کرد:دکتر روحانی این را صرفا به عنوان نمونه بیان کرده است و آموزش و پرورش باید از این سیاست ها استفاده کرده و نسبت به اصلاح ساختاری اقدام کنیم و این اظهار نظر رئیس جمهور را نباید تهدید قلمداد کنیم.
الهیار ترکمن بیان داشت:در مناطقی از کشور به دلیل پراکندگی نیروی رسمی حاضر نیست در آنجا خدمت کند که باید از طرح خرید خدمات آموزشی برای عدالت آموزشی بهره ببریم یکی از استانهای موفق در این زمینه سیستان و بلوچستان است.

**ایمن سازی مدارس
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره ایمن سازی مدارس بیان داشت: اگر صحبت از حقوق دانش آموز می کنیم صرفا استفاده از معلم با کیفیت نیست بلکه مدرسه ایمن نیز مدنظر است اما مشکلات ساختاری در این وزارتخانه زیاد است و مشکلات ریشه ای دارد.
الهیار ترکمن تصریح کرد: بودجه عمرانی وزارت آموزش و پرورش در لایحه 98 نسبت به 97، 40 درصد برای متناسب سازی فضای مدارس افزایش یافته است و امسال نیز اعتبارات عمرانی صددرصد تخصیص پیدا کرد و تخصیص کامل را برای سال آینده پی گیری می کنیم.

* وضعیت بیمه فرهنگیان سال آینده بهبود می یابد
وی درباره بیمه تکمیلی فرهنگیان نیز اظهار داشت: در این رابطه با مشکلاتی روبرو هستیم و بعد از تجربه ناموفق و بدون پشتوانه مالی بیمه طلایی فرهنگیان، ارتباط آموزش و پرورش با بسیاری از شرکت های بیمه قطع شد و حاضر نشدند با این وزارتخانه قرارداد امضا کنند و ما مجبور به عقد قرار داد صندوق بیمه تکمیلی درمان شدیم که مورد تائید فرهنگیان نبود.
معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: این مساله الزامی برای آموزش و پرورش به وجود آورد که به سمت بیمه گری برود اما خدماتی که شرکت های بیمه ارائه می دهند مصوب شورای عالی بیمه ای است که برای هر خدمتی که ارائه می دهد تعدد و سقف تعهدات تعرفه ها را تعیین می کند و با توجه به اینکه خدمات صندوقی درمان را به صورت ماهانه 27 هزار تومان سهم فرهنگیان پیش بینی شده بود امکان این نبود که به یک باره وارد خدمات بیمه گری شویم که از 100 هزار تومان هم فراتر می رفت.
الهیار ترکمن بیان داشت: به همین دلیل مجبور شدیم ابتدای کار با شیب ملایم وارد شده و شکل بیمه صندوقی را تغییر و 13 خدمات پرطرفدار و پرکاربرد را مبنا قرار دهیم و اکنون تعرفه به 39 هزار تومان افزایش یافته اما اگر بخواهیم خدمات بیمه گری را دنبال کنیم مبلغ 68 هزار و 500 تومان باید در نظر گرفته شود.
وی از معلمان خواست تا میزان نیاز به خدمات درمانی را ملاک قرار دهند و اگر در طول سال به خدمات بیشتری نیاز دارند به سمت بیمه گری بروند اما اگر بیمه تکمیلی را صرفا به عنوان پشتوانه بیمه ای مدنظر دارند بیمه صندوقی برای آنها مناسب است.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: در رایزنی با بیمه ها تغییر خدمات بیمه پایه سلامت را دنبال خواهیم کرد تا در سال آینده وضعیت بیمه فرهنگیان را نسبت به شرایط کنونی بهبود بخشیم.
الهیار ترکمن ادامه داد: از 21 جدول بودجه اعتبارات آموزش و پرورش در جدول 7، 8، 9، 18 و 21 پیش بینی شده که بر این اساس در حوزه هزینه ای 53 هزار و 600 میلیارد تومان، در حوزه تملک 2 هزار و 751 میلیارد تومان و در مجموع 56 هزار و 349 میلیارد تومان در لایحه بودجه برای این وزارتخانه پیش بینی شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا


اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

🙂
  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ 1391/1/10 راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی