اطلاعات بیشتر

سوالات متداول آزمون استخدام بانک مهر ایران


? پاسخگویی مجری آزمون به سوالات کاربران خود در خصوص آزمون استخدام بانک قرض الحسنه مهر ایران

?سوالات متداول:
با توجه به شروع ثبت نام آزمون استخدامی بانک قرض الحسنه مهر ایران طی هفته گذشته مجری آزمون به سوالات مهم و پر تکرار شما کارجویان گرامی پاسخ داده اند، که برخی از مهمترین آنها به شرح زیر می باشد:


❓بنده متولد ۱۳۶۲/۲/۱ می باشم و ۹/۵ سال سابقه کار حسابدار و بیمه دارم آیا این سابقه کار از شرايط سني بنده کم نميکنه براي شركت در آزمون استخدامي؟
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، شرایط سنی اعلام شده قطعی است و سوابق کاری و حق بيمه پرداخت شده لحاظ نخواهد شد. لذا داوطلباني که شرايط سني اعلام شده را احراز ننمايند مجاز به ثبت نام در آزمون نمي باشند.


❓بنده دو سال پیش فارغ التحصیل شدم به علت پاره ای از مشکلات هنوز نتوانستم مدرک از دانشکاه بگیرم البته ريز نمرات و صورت جلسه دفاع دارم، فقط صحافي پايان نامه ام باقيمانده، براي ثبت نام اينترنتي کافي هست؟
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، حضور در جلسه مصاحبه داوطلبان پذیرفته شده در آزمون کتبی، منوط به ارایه گواهینامه پايان تحصيلات با تاريخ فارغ التحصيلي قبل از ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ در رشته ها و گرايش هاي اعلام شده در اطلاعيه مي باشد. بديهي است در صورت وجود مغايرت در اطلاعات ثبت شده در فرم ثبت نام و مدارک ارايه شده از ادامه فرايند استخدامي خودداري خواهد شد. 


❓ایا رشته ریاضیات و کاربردها میتوانند در آزمون ثبت نام کنند؟
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، داوطلبان فارغ التحصیل شده در مقطع کارشناسی رشته ریاضیات و کاربردها مجاز به ثبت نام مي باشند.


❓نوع استخدام
✅ پاسخ مجری آزمون: نوع قرارداد پذیرفته شدگان، قرارداد موقت حداکثر یکساله خواهد بود.


❓منظور از مراکز استان مجاز هستن متوجه نشدم ، ساکنین شهرستان بهشهر مجاز به ثبت نام هستند؟
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، به عنوان مثال صرفاً بانوان مازندرانی بومی و ساکن شهر ساری مجاز به ثبت نام در آزمون می باشند.


❓شوهر بنده شرایط بومی را دارد، آیا بنده امکان ثبت نام در آزمون را دارم؟
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، بومی بودن همسر داوطلب دلیلی بر احراز شرط بومی نخواهد بود، لذا داوطلبان زني که محل تولد ايشان شهر مرکز استان نباشد، صرفا در صورت ارايه مدارک معتبر و مورد قبول بانک مبني بر سكونت بيش از ۵ سال در شهر مركز استان مجاز به ثبت نام مي باشند.


❓شرکت در سهمیه استخدامی تهران آزاد هستش یا باید بومي تهران باشيم؟
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام،
هر یک از داوطلبان صرفا مجاز به ثبت نام در استانی هستند که ساکن و بومی (بر اساس شرایط اعلام شده در متن اطلاعيه) آن استان باشند.


❓سلام، من معدلم ۱۳/۹۸ مجاز به ثبت نام در آزمون می باشم؟
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، حداقل معدل اعلام شده برای مقطع کارشناسی ۱۴ و کارشناسی ارشد ۱۵ می باشد، لذا مقادير کمتر از آن مجاز به ثبت نام نمي باشند.


❓سلام شهرهای هر استان کی مشخص میشه؟
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، ظرفیت استخدام بر اساس استان بوده و داوطلبان مرد بومی تمامی شهرستان های استان و داوطلبان زن بومي و ساکن شهر مرکز استان مجاز به ثبت نام مي باشند.


❓سلام .ببخشید میشه چندتا نمونه سوال از آزمون های قبلی همين بانک رو بذاريد؟ چون تو اينترنت سرچ ميکني هزار جور سوال مياد همه هم واسه اينکه پول بگيرن ميگن مختص همين بانک هست ولي ما ك اطلاعي نداريم واقعا درست ميگن يا خير
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، پیمانکار برگزاری آزمون استخدامی آتی بانک نسبت به آزمون هاي پيشين تغيير يافته و موظف به طراحي سوالات جديد در مواد امتحاني اعلام شده در اطلاعيه مي باشد. در اين رابطه شايان ذکر است سوالات آزمون هاي استخدامي پيشين بانک ها نيز صرفا مي تواند در آشنايي داوطلبان با نوع طراحي سوالات موثر باشد.


❓با عرض سلام و احترام. من لیسانس الهیات گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامي و فوق ليسانس الهيات گرايش فقه و مباني حقوق اسلامي دارم. مي توانم در آزمون شرکت کنم؟
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، رشته تحصیلی شما در اطلاعیه اعلام شده جزء رشته های مجاز نمي باشد.


❓ایا رشته مدیریت بیمه هم ميتونه در ازمون شرکت کنه يا نه…؟
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، صرفا رشته ها و گرایش های اعلام شده در اطلاعیه مجاز به ثبت نام در آزمون می باشند.


❓ایا جانباز بیست درصد جزو از کار افتاده کلی محسوب می شود؟
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، فرزندان جانبازانی که از کمیسیون پزشکی بنياد شهيد و امور ايثارگران حکم از كارافتادگي كلي دريافت نموده اند، از شروط حداقل معدل و حداكثر سن معاف مي باشند.


❓ آیا امکان دارد در شهر دیگری در آزمون شرکت کنم؟
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، خیر، حوزه امتحانی داوطلبان بر اساس استان محل سکونت ایشان تعیين خواهد شد.


❓ بنده متولد ۶۳ هستم با ۸ سال سابقه بیمه+خدمت خواستم ببینم میتونم در ازمون شرکت کنم؟
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، شرایط سنی اعلام شده قطعی است و سوابق کاری و حق بيمه پرداخت شده لحاظ نخواهد شد. لذا داوطلباني که شرايط سني اعلام شده را احراز ننمايند مجاز به ثبت نام در آزمون نمي باشند.


❓با سلام .اینجانب دارای مدرک کارشناسی مدیريت بازرگاني با معدل ۱۸متولد ۶۸.۳.۶فرزند جانباز ۲۰درصد ميباشم آيا مجاز به شرکت در آزمون ميباشم
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، صرفا فرزندان جانبازان از کارافتاده کلی از شرط حداقل معدل و حداکثر سن معاف می باشند.


❓ایا رشته سخت افزار کامپیوتر میتواند ثبت نام کند؟
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، گرایش های اعلام شده در اطلاعیه بر اساس نیاز بانک انتخاب گرديده و صرفاً داوطلبان فارغ التحصيل در گرايش هاي اعلام شده در اطلاعيه مجاز به ثبت نام مي باشند.


❓منابع کتاب های آزمون
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، سوال های آزمون استخدامی در سطح مقطع کارشناسی و از کتب دانشگاهی مرتبط طراحي خواهد شد. داوطلبان مي توانند جهت آشنايي با نحوه طراحي نسبت به مطالعه سوال هاي آزمون هاي استخدامي پيشين بانک ها اقدام نمايند. شايان ذکر است سوال جديد براي آزمون استخدامي بانك طراحي خواهد شد، لذا بديهي است از تكرار سوال هاي آزمون هاي پيشين خودداري خواهد شد.


❓معدل
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، حداقل معدل اعلام شده برای مقاطع کارشناسی ۱۴ و کارشناسی ارشد ۱۵ می باشد، لذا داوطلباني که معدل آن ها کمتر از مقادير اعلام شده باشد مجاز به ثبت نام در آزمون نمي باشند. بديهي است فرآيند استخدام داوطلباني كه در مرحله ثبت نام اطلاعات خلاف واقع اعلام نمايند پيگيري نخواهد شد.


❓شرایط گرایش رشته های تحصیلي
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، بسیاری از گرایش های اعلام شده در اطلاعيه استخدامي مربوط به مقطع کارشناسي ارشد مي باشد، لذا داوطلبان فارغ التحصيل مقطع کارشناسي که گرايش رشته تحصيلي ايشان محض بوده و يا گرايش خاصي ندارد مجاز به ثبت نام در آزمون مي باشند. بديهي است مدارک تحصيلي داوطلبان پذيرفته شده در آزمون در زمان مصاحبه بررسي و در صورت وجود مغايرت با اطلاعات ثبت شده در فرم ثبت نام، فرايند استخدام ايشان متوقف خواهد شد.


❓سهمیه ایثارگران
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، بر اساس قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران فرزندان شاهد، جانبازان، آزادگان و فرزندان جانبازان و آزادگان از کار افتاده کلی از شرط معافیت حداقل معدل و حداکثر سن بهره مند می باشند. در این رابطه مجددا تأکید می گردد که صرفاً فرزندان جانبازان و آزادگان از کارافتاده کلي و نه فرزندان تمامي جانبازان و آزادگان محترم مجاز به ثبت نام مي باشند. بديهي است در صورت پذيرفته شدن داوطلبان مزبور حضور ايشان در جلسه مصاحبه منوط به ارايه مدارك ايثارگري معتبر و مورد قبول بانك مي باشد.


❓سلام آیا آزمون سوالات تخصصی هم دارد؟
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، سوال‌های آزمون برای تمامی رشته های تحصيلي مجاز يکسان بوده و سوال هاي تخصصي براي رشته هاي مختلف طراحي نخواهد شد. ميزان مهارت تخصصي داوطلبان پذيرفته شده در آزمون در مصاحبه هاي تخصصي ارزيابي خواهد شد.


❓داوطلبان خانم
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، با توجه به نیاز بانک صرفاً داوطلبان زن ساکن و بومی در شهرهای مراکز استان ها مجاز به ثبت نام در آزمون هستند. لذا امکان ثبت نام داوطلبان زن بومی ساكن در ساير شهرستان ها وجود ندارد.


❓ارائه مدرک تحصیلی
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، بر اساس اطلاعیه اعلام شده داوطلبانی که تاریخ فارغ التحصیلي ايشان قبل از مورخ ۹۸/۰۶/۳۱ باشد مجاز به ثبت نام در آزمون مي باشند، داوطلبان در صورت پذيرفته شدن در آزمون و در زمان دعوت به مصاحبه مي بايست نسبت به ارايه گواهينامه فراغت از تحصيل خود اقدام نمايند.


❓آیا پرداخت حق بیمه برای چند سال از به سن مجاز آزمون اضافه می کند؟
✅ پاسخ مجری آزمون: با سلام، شرایط سنی اعلام شده قطعی است و سوابق کاری و حق بيمه پرداخت شده لحاظ نخواهد شد. لذا داوطلباني که شرايط سني اعلام شده را احراز ننمايند مجاز به ثبت نام در آزمون نمي باشند.
اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : فاطمه طاهری

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 06:34

  کد دیدگاه : 2467324

  سلام خسته نباشید
  اگر کد رهگیری رو فراموش کرده باشیم از کدوم مرجع باید سوال کنیم؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مریم خراد

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:07

  کد دیدگاه : 2457480

  سلام خسته نباشید
  تو سایت نمونه سوالات استخدامی مربوط به سال ۸۷ بوده همونا رو بخونیم کفایت میکنه؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : admin (علی احمدزاده)

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 14:51

   کد دیدگاه : 2457751

   خوندن هیچ نمونه سوالی کفایت نمیکنه دوست عزیز
   شما باید مطالعه درسی داشته باشید و در کنارش از نمونه سوالات کمک بگیرید

   پاسخ دهید
 • نویسنده : z

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 10:06

  کد دیدگاه : 2455209

  سلام
  میخواستم بدونم برای ازمون که نوشته فلان درسا هستش برای کل افراد در نظر گرفته یا نه باید مربوط به رشته خودمونو بخونیم؟؟ 🙂

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...