آگهی استخدامی متناسب با شغل و رشته خود را بیابید

جستجوی آگهی مناسب شما

سوالات متداول آزمون استخدام دستگاه های اجرایی در سال 99

 • بروزرسانی:
 • دیدگاه: ۱۰۰۶ (نمایش)
 • دیدگاه های منتظر: ۰ دیدگاه
 • ارسال کننده: (پشتیبان هفت)
اطلاعات بیشتر

استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی

جهت ورود به صفحه جامع استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی اینجا کلیک نمایید


اطلاعیه شماره 5: اطلاعیه سازمان اداری و استخدامی کشور در ارتباط با نحوه اعمال اولویت برای متقاضیان بومی شهرستانی در هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور

ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام به اطلاع میرسانیم؛  به منظور ایجاد فرصت مناسب برای آمادگی تمامی متقاضی ثبت‌نام کننده در این آزمون که متقاضی ویرایش و اصلاح شغل محل انتخابی خود می‌باشند، زمان برگزاری هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور از روز پنج شنبه مورخ 99/08/09 به روزهای پنج شنبه و جمعه مورخ 99/09/06 و 99/09/07 تغییر می‌یابد.

جهت مشاهده متن کامل اطلاعیه اینجا کلیک نمایید

اطلاعیه شماره 4: تغییرات شرایط بومی در هشتمین آزمون استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی

بر اساس قانون اصلاح ماده (44) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 99/06/16 مجلس شورای اسلامی مبنی بر « اولویت قائل شدن برای جذب داوطلبان بومی شهرستانی به استثنای شهر تهران و مراکز استان ها » به متقاضیان محترم ثبت نام کننده در آزمون اجازه داده خواهد شد بر اساس قانون اصلاحی و شغل محل های موجود در دفترچه راهنمای ثبت نام با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان نسبت به ویرایش اطلاعات و شغل محل انتخابی خود اقدام نمایند. بدیهی است زمان و مهلت ویرایش اطلاعات توسط متقاضیان و شرایط استفاده از اولویت بومی بودن درگاه این سازمان اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.


? پاسخگویی کارشناسان ایران استخدام به سوالات کاربران خود در خصوص هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

?سوالات متداول:
با توجه به شروع ثبت نام آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی طی هفته گذشته کارشناسان ایران استخدام به سوالات مهم و پر تکرار شما کارجویان گرامی پاسخ داده اند، که برخی از مهمترین آنها به شرح زیر می باشد:

❓ ویرایش اطلاعات ثبت نام هشتمین آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی در چه تاریخی انجام می گیرد؟
✅ ویرایش اطلاعات ثبت نامی، از روز سه‌شنبه مورخ 99/07/29 تا روز جمعه مورخ 99/08/02، از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.


❓ آیا برای شرکت در هشتمین آزمون فراگیر اجرایی امتیاز بومی وجود دارد؟
✅ بله. اولویت برای داوطلبان بومی شهرستان ها (به استثنای شهرستان تهران و مراکز استان‌ها) در نظر گرفته شده است.


❓ بومی شهرستان به چه داوطلبانی اطلاق میگردد؟
✅ برای اعمال امتیاز بومی دو حالت وجود دارد:
-داوطلب بايد متولد يا ساكن با سابقه ده سال سكونت در همان شهرستان باشد.
-شهرستان محل تولد مندرج در شناسنامه داوطلب با شهرستان مورد تقاضا یکی باشد.


❓ با توجه به اعمال شرط بومی بودن آیا می توان استانی غیر از استان محل سکونت خود انتخاب کرد؟
✅ بله. در هر صورت امکان شرکت برای تمامی افراد می باشد، اما با در نظر گرفتن این نکته که متقاضیان بومی شهرستان امتیاز بیشتری نسبت به سایر متقاضیان غیر بومی دارا خواهند بود.
همچنین قابل ذکر است که مراکز استانها دارای امتیاز بومی برای هیچ فردی نخواهند بود، بنابراین شاید این موارد برای افراد غیر بومی انتخاب مناسب تری باشد.


❓ اولویت بومی بودن در هشتمین آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی به چه صورتی اعمال می شود؟
✅ «نمره مكتسبه داوطلب بومی شهرستانی در آزمون کتبی (مجموع وزن چهل درصد (40%) براي حيطه عمومی و شصت درصد (60%) براي حيطه تخصصی) با ضريب «یک و چهار دهم» (4‌‌‌‌‏/1) محاسبه و ملاک عمل قرار میگيرد.»


❓ نحوه انصراف از هشتمین آزمون استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی به چه صورت است؟
✅ متقاضیان انصراف از آزمون، می‌توانند از قسمت ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی اینترنتی مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به اعلام انصراف خود از ثبت‌نام و شرکت در آزمون فوق‌الذکر اقدام نمایند. ضمناً پس از پایان زمان ویرایش اطلاعات، مبالغ ثبت‌ نامی این دسته از افراد مسترد خواهد شد.


❓ زمان تکمیل فرم استشهاد محلی چه زمانی است؟
✅ تکمیل و ارائه فرم استشهاد محل سکونت برای برخورداری از اولویت بومی منحصراً برای داوطلبانی که بعد از اعلام نتایج آزمون تستی (6 و 99/09/07 ) دارای حد نصاب لازم برای مرحله معرفی چند برابر جهت مصاحبه دستگاههای متقاضی هستند، ضروری می‌باشد.


❓ داوطلبان شرکت در آزمون باید چه شرایطی داشته باشند؟
✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: شرایط داوطلبان در دفترچه راهنمای ثبت نام ارائه شده است. شرایط عمومی داوطلبان در صفحه 2 و شرایط اختصاصی دستگاه‌های اجرایی در صفحات 10 تا 12 توضیح داده شده است که لازم است به دقت مورد مطالعه قرار گیرد.


❓ هزینه شرکت در هشتمین امتحان مشترك فراگير دستگاههاي اجرايي كشور چقدر است؟
✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: هزینه شرکت در این آزمون، مبلغ 610،000 (ششصدد و ده هزار) ریال می‌باشد.


❓ محل برگزاری آزمون کجاست؟
✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: هشتمين امتحان مشترك فراگير در تهران و با توجه به آمار شركت كنندگان، حسب مورد در مراكز استانها برگزار خواهد شد و ملاک تعيين حوزه امتحاني داوطلبان شهرستان محل اقامت فعلي ميباشد كه در تقاضانامه درج خواهند نمود.


❓ سن مجاز برای شرکت در این آزمون استخدامی چیست؟
✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: محدوده‌ی سنی برای افراد با مدرک تحصیلی مختلف متفاوت است:
داشتن حداقل بيست (20) سال تمام و حداكثر بيست و پنج (25) سال براي دارندگان مدارک تحصيلی ديپلم
حداكثر سی سال (30) برای دارندگان مدارک تحصيلی فوق ديپلم
حداكثر سی و پنج (35) سال برای دارندگان مدارک تحصيلی ليسانس
حداكثر چهل (40) سال برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق ليسانس
حداكثر چهل پنج (45) سال براي دارندگان مدارک تحصيلي دكتری
ملاک عمل برای محاسبه سن افراد، اولين روز ثبت نام امتحان مشترك فراگير (20/ 06/ 1399) ميباشد


❓ چه افرادی از شرط حداکثر سن معاف هستند؟
✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن معاف می‌باشند.


❓  شرط معدل برای شرکت در این آزمون استخدامی چیست؟
✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: برای هشتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی شرط معدل ذکر نشده است.


❓ دانشجویان ترم آخر می توانند در آزمون ثبت نام نمایند؟
✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: ملاک عمل در خصوص تاريخ فراغت از تحصيل، تاريخ فارغ التحصيلی مندرج در متن گواهينامه موقت يا دانشنامه، آخرين روز ثبت نام امتحان مشترك فراگير (29/ 06/ 1399) ميباشد.


❓ آیا داوطلب با مدرک تحصیلی بالاتر حق شرکت در آزمون را دارد؟
✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: افراد دارای مدارک تحصيلی بالاتر از مقاطع تحصيلي اعلام شده، برای شركت در آزمون ميبايست مدرک (مقطع، رشته و گرايش تحصيلي) ذكر شده در اين دفترچه را داشته باشند. بديهي است صدور حكم كارگزينی پذيرفته شدگان بر اساس مقاطع تحصيلي مندرج در دفترچه ثبت نام ميباشد.


❓ هر داوطلب می تواند در چند رشته شغل و یا سازمان های اعلام شده در آزمون فراگیر شرکت کند؟
✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: هر داوطلب صرفاً می‌تواند در یک شغل محل و سازمان شرکت نماید.


❓ آیا مدت خدمت سربازی به سقف سنی اعلام شده اضافه می شود؟
✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: بله. میزان مدت خدمت ضرورت به سقف سنی اعلام شده برای مقاطع مختلف تحصیلی اضافه خواهد شد.


❓ ملاک پایان خدمت سربازی برای شرکت در آزمون تا چه تاریخی می باشد؟
✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: ملاک عمل در ارتباط با اتمام خدمت دوره ضرورت (تاريخ مندرج در قسمت خاتمه خدمت، كارت پايان خدمت) و همچنين در خصوص معافيت دائم (تاريخ مندرج در قسمت صدور كارت معافيت دائم)، آخرين روز ثبت نام امتحان مشترك فراگير (29/ 06/ 1399) ميباشد.


❓ آیا یک فرد بدون سهمیه میتواند برای ظرفیتهایی که مختص سهمیه ایثارگران است شرکت کند؟
✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: خیر، سهمیه ایثارگران قابل تخصیص به سایر داوطلبان نبوده و در صورت عدم تکمیل، باقیمانده سهمیه فوق الذکر محفوظ خواهد ماند.


❓ آیا یک فرد دارای سهمیه ایثارگران میتواند برای ظرفیتهایی که مختص داوطلبان عادی است شرکت کند؟
✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: بله، ولی در صورت استفاده از سهمیه عادی، هیچگونه امتیازی از بابت سهمیه ایثارگران به این افراد تعلق نمیگیرد.


❓ تصویر چه مدارکی برای بارگذاری در هنگام ثبت نام مورد نیاز است؟
✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: داوطلب بايد يک قطعه عكس پرسنلي خود را با مشخصات زير، اسكن نموده و فايل آن را براي ارسال از طريق برنامه ثبت نام اينترنتي آماده نمايد: عكس 4*3 كه در سال جاری گرفته شده باشد (عكس تمام رخ) فقط بايد با فرمت JPG باشد. اندازه عكس اسكن شده بايد حداقل 300*200 پيكسل و حداكثر 400*300 باشد. تصوير داوطلب بايد واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لكه باشد. حجم فايل ذخيره شده عكس نبايد از 70 كيلوبايت بيشتر باشد. حاشيه هاي زايد عكس اسكن شده بايد حذف شده باشد. حتي الامكان عكس رنگي و داراي زمينه سفيد باشد.


❓ مواد آزمون عمومی و تخصصی چیست؟
✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: مواد آزمون عمومی برای تمامی مشاغل عبارتند از: 1- فنّاوری اطلاعات (مهارتهای هفتگانه)، 2- ریاضی و آمار مقدماتی، 3- زبان و ادبیات فارسی، 4-معارف اسلامی، 5-زبان انگلیسی – عمومی، 6- اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی، 7- هوش و توانمندی های عمومی
تبصره: اقلیتهای دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سوالهای معارف اسلامی معاف بوده و در این صورت نمره مکتسبه این داوطلبان، بر اساس مجموع تراز شده سایر سوالهای آزمون عمومی محاسبه خواهد شد.
مواد آزمون تخصصی برای هر یک از مشاغل در جدول شماره ۱ مشخص شده است.
تذكر: كليه سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهار گزينه ای با ضريب يک (1) می باشند. ضمناً به ازاي هر پاسخ اشتباه به سوالات، يک سوم نمره منفي در نظر گرفته خواهد شد.


❓ نحوه محاسبه نمره آزمون و انتخاب افراد جهت مصاحبه استخدامی چگونه خواهد بود؟
✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: پس از برگزاري امتحان مشترك فراگير، نمرات داوطلبان به تفكيک حيطه های عمومی و تخصصی محاسبه و حد نصاب، معادل كسب حداقل پنجاه ( 50) درصد امتياز مكتسبه توسط نفر اول با ارزش وزنی چهل (40) درصد براي حيطه عمومی و شصت (60) درصد براي حيطه تخصصي در هر شغل محاسبه و مبناي ساير مراحل معرفي داوطلبان قرار ميگيرد.


❓ زمان دریافت کارت و برگزاری آزمون هشتمين امتحان مشترک فراگير؟
✅ كارت شركت در امتحان مذكور از روز سه شنبه 99/08/06 براي مشاهده و پرينت بر روي سايت سازمان سنجش آموزش كشور قرار خواهد گرفت. آزمون روز جمعه 99/08/09 برگزار خواهد شد.


❓در صورت بروز مشکل در دريافت كدپيگيری ثبت نام چه اقداماتی لازم است؟
✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: در صورتي كه پس از ثبت نام در سامانه ثبت نام اینترنتی، شماره پرونده و کدرهگیری ثبت نام را دریافت نکرده اید، در زمان ارسال درخواست جديد، پس از انتخاب آزمون و سال مربوطه، درخواست با عنوان “دريافت شماره پرونده و کدرهگیری ثبت نام” را انتخاب كنيد تا فرم مربوطه براي شما نمايش داده شود.
در اين فرم شماره سریال ثبت نام خریداری شده را وارد كنيد و در صورت صحت و مطابقت شماره سریال و مشخصات فردي ثبت شده در سامانه پاسخگويي با اطلاعات مندرج در پايگاه داده ازمون، بلافاصله، شماره پرونده و کدرهگیری ثبت نام توسط سیستم در پاسخ به درخواست شما اعلام مي شود. لازم به ذکر است که این فرم در بازه زمانی مهلت ثبت نام اینترنتی فعال می باشد.


+ جهت دانلود اصل دفترچه سوالات استخدامی دستگاه های اجرایی (تمامی سالها) اینجا کلیک نمایید
جهت دانلود بسته آمادگی برای آزمون استخدامی فراگیر هفت – 40 درصد تخفیف اینجا کلیک نمایید

جهت دانلود نمونه سوالات عمومی و تخصصی استخدامی دستگاه های اجرایی اینجا کلیک نمایید
+ جهت دانلود بسته ویژه اصل سوالات استخدامی برگزار شده توسط سنجش اینجا کلیک نمایید (به همراه سوالات 98)
+ جهت دانلود اصل سوالات استخدامی برگزار شده توسط جهاد دانشگاهی (ششمین آزمون فراگیر) اینجا کلیک نمایید
+ جهت سفارش پستی کتاب 500 صفحه ای نمونه سوالات 10 سال اخیر آزمون های استخدامی اینجا کلیک نمایید
+
 جهت سفارش پستی کتاب آموزشی 7 درس عمومی استخدامی (به همراه سوالات 97) اینجا کلیک نمایید
جهت دانلود جزوات و درسنامه های آموزشی (اختصاصی ایران استخدام) اینجا کلیک نمایید 
جهت دانلود رایگان نمونه سوالات عمومی و تخصصی استخدام دستگاه های اجرایی + سوالات سال 98 اینجا کلیک نماییداگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

🙂
 • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
 • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
 • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
 • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
 • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
 • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید
 • نویسنده: میثم
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۲۰:۲۸
 • کد دیدگاه: ۳۱۷۰۶۷۰

با سلام و عرض ادب
من ساکن استان گیلان هستم، متاسفانه در استان خودم گزینه ای برای انتخاب نداشتم، بنابراین برای یکی از شغل محل ها در شهر قزوین ثبت نام کردم
حال سوالم اینه که با قانون جدید بومی گزینی مجاز به شرکت در آزمون هستم یا باید انصراف بدم؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

پاسخ دهید
 • نویسنده: دنیا
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۰:۱۰
 • کد دیدگاه: ۳۱۷۱۱۸۱

شما فقط مجاز به امتحان در شهرستان تهران و مراکز استان ها هستید و اجازه ثبت نام در شهرستان دیگر جز بومی خودتان را ندارید

پاسخ دهید
 • نویسنده: سارا
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۶:۵۸
 • کد دیدگاه: ۳۱۷۰۲۳۷

سلام
رشته من مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوترهست آیا میتونم در آزمون شرکت کنم؟
ثبت نام هم انجام دادم شغل انتخابی کارشناس تحلیلگر سیستم(سازمان ثبت و اسناد کشور) را انتخاب کردم؟ بعضی ها بهم میگن رشته تو رو نمیخوان؟ لطفا زود جواب بدید در صورت اشتباه بودن بتونم تا وقت هست اصلاح کنم

پاسخ دهید
 • نویسنده: عطیه
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۵:۵۲
 • کد دیدگاه: ۳۱۷۰۰۶۳

سلام هر داوطلب با توجه به بومی گزینی میتونه چند شهرستان رو انتخاب کنه؟مثلا من ساکن قزوینم ولی متولد الموت میتونم هردو شهرستان رو بزنم؟

پاسخ دهید
 • نویسنده: علي بابا
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۲:۵۱
 • کد دیدگاه: ۳۱۶۹۴۹۶

سلام محل تولد همسر بومي محسوب ميشه؟

پاسخ دهید
 • نویسنده: zah
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۱:۴۸
 • کد دیدگاه: ۳۱۶۹۲۶۶

سلام زمان ویرایش گذاشتن، ایا شرلیط ثبت نام هم هست؟ یا میشه کارت اونایی که میخوان انصراف بدن را بخریم و کل اطلاعات را ویرایش کنیم؟

پاسخ دهید
 • نویسنده: zah
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۱:۴۸
 • کد دیدگاه: ۳۱۶۹۲۶۴

سلام.امکان ثبت نام در یک رشته و دو شهرستان متفاوت وجود داره؟ با توجه به اینکه تمامی رشته ها در یک زمان مشترک آزمون خواهند داد.

پاسخ دهید
 • نویسنده: atefe
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۰:۲۳
 • کد دیدگاه: ۳۱۶۹۰۰۲

سلام..اگه میخوایم انصراف بدیم از این آزمون چه مراحلی باید طی کنیم ؟

پاسخ دهید
 • نویسنده: پشتیبان هفت (زارعی)
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۰:۲۹
 • کد دیدگاه: ۳۱۶۹۰۱۸

متقاضیان انصراف از آزمون، می‌توانند از قسمت ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی اینترنتی مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به اعلام انصراف خود از ثبت‌نام و شرکت در آزمون فوق‌الذکر اقدام نمایند. ضمناً پس از پایان زمان ویرایش اطلاعات، مبالغ ثبت‌نامی این دسته از افراد مسترد خواهد شد.

پاسخ دهید
 • نویسنده: تینا
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۰:۱۷
 • کد دیدگاه: ۳۱۶۸۵۰۶

سلام زمان ویرایش گذاشتن، ایا شرلیط ثبت نام هم هست؟ یا میشه کارت اونایی که میخوان انصراف بدن را بخریم و کل اطلاعات را ویرایش کنیم؟

پاسخ دهید
 • نویسنده: تینا
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۰:۱۷
 • کد دیدگاه: ۳۱۶۸۵۰۳

سلام زمان ویرایش گذاشتن، ایا شرلیط ثبت نام هم هست؟ یا میشه کارت اونایی که میخوان انصر

پاسخ دهید
 • نویسنده: admin (مریم احمدی)
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۹:۴۳
 • کد دیدگاه: ۳۱۶۸۹۱۲

سلام خیر مهلتی برای ثبت نام در نظر گرفته نشده است.

پاسخ دهید
جهت عضویت در صفحه اینستاگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ 1391/1/10 راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی