جزئیات بیشتر در مورد خبر

۴۰۰ مربی پیش دبستانی جذب آموزش و پرورش استان می شوند

جهت ورود به صفحه اصلی استخدام آموزش و پرورش خراسان جنوبی اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار لحظه به لحظه آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار استخدام مربیان پیش دبستانی کلیک نمایید


خبر 15 شهریور 96: صدور مجوز جذب مربی پیش دبستانی در خراسان جنوبی (منبع: خبرگزاری مهر)
بیرجند-مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از صدور مجوز برای جذب ۴۰۰ مربی پیش دبستانی در آموزش و پرورش استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، عباس لامعی پیش از ظهر چهارشنبه در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان اظهار داشت: در تابستان امسال ۱۴ هزار دانش آموز در کانون ها و پایگاه های وابسته به آموزش و پرورش تحت پوشش طرح اوقات فراغت قرار گرفتند.
وی همچنین از برگزاری مسابقات کشتی پهلوانی و زورخانه ای در استان خبر داد و گفت: این مسابقات با حضور ۱۰ استان برگزار شد که هم وزارت و هم استان های شرکت کننده رضایت خوبی از کیفیت برگزاری مسابقات داشتند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی همچنین حل و فصل مطالبات شهرداری از این اداره کل را یکی از مصوبات جلسه قبل شورا عنوان کرد و گفت: با رایزنی های انجام شده مقرر شده فضاهایی آموزشی در صورتی که به مدارس آسیب نزنند تجاری سازی شوند و از طریق تهاتر طلب شهرداری پرداخت شود.
بحران کمبود فضای آموزشی در بیرجند
لامعی از قول مساعد خیران برای تخریب و بازسازی مدرسه نرجس بیرجند خبر داد و گفت: این مدرسه با مساحت شش هزار متر و با شش کلاس درس بازسازی می شود که بالغ بر هفت میلیارد تومان اعتبار نیاز خواهد داشت.
وی با اشاره به وجود ۲۴ مدرسه دونوبته در استان، عنوان داشت: در حال حاضر در شهر بیرجند دچار بحران کمبود فضای آموزشی هستیم که یکی از دلایل آن مهاجرت روستاییان به مرکز استان و به خصوص شهرک های اطراف شهر بوده است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به وجود ۳۹ مدرسه زیر نرم در استان، بیان داشت: سامان دهی کلاس های کم جمعیت با مقاومت اولیا روبه رو بوده که در زمینه جلساتی با دهیاران، معتمدین و بخشداران گرفته شد و نتیجه خوبی نیز در پی داشته است.
لامعی با تاکید بر اینکه در مدارس با کمتر از ۱۷ دانش آموز امکان تامین دبیر متخصص برای آموزش و پرورش وجود ندارد، بیان کرد: خراسان جنوبی امسال نیز رتبه دوم کشوری را در آموزش عالی کسب کرده که اگر بتوانیم از نیروهای متخصص برای آموزش دانش آموزان استفاده کنیم می توانیم این موفقیت را ادامه دهیم.
کمبود نیرو در پایه ابتدایی حادتر است
وی همچنین به مشکل کمبود نیرو در آموزش و پرورش استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در برخی از شهرستان ها دچار کمبود نیرو و در برخی با تراکم نیرو روبه روهستیم.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه در مقاطع متوسطه اول و دوم در دروس پایه شهرستان بیرجند تراکم نیرو داریم، عنوان داشت: بحث کمبود نیرو در سایر شهرستان ها در پایه ابتدایی حادتر است.
لامعی همچنین از صدور مجوز برای جذب ۴۰۰ مربی پیش دبستانی در آموزش و پرورش استان خبر داد و افزود: این مربیان که دارای سابقه فعالیت در مقاطع پیش دبستانی هستند بر اساس مدرک جذب می شوند.

منبع: خبرگزاری مهر


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...