اطلاعات بیشتر

 

رییس کمیته مشارکت‌های مردمی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید برضرورت بازنگری در قانون کار گفت: این قانون هیچگاه قادر به کاهش مشکلات کارگران نبوده است.

جهت مشاهده اخبار قانون کار اینجا کلیک کنید


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، الهه راستگو عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه همایش بزرگداشت کار و کارگرضمن تبریک روز کارگر و قدردانی از زحمات این بازوان پرتلاش، بیمه و قرار داد‌های موقت را از جمله مشکلات حوزه کار عنوان و اظهار کرد: متاسفانه این موضوع درخصوص قشر کارگر با گستردگی بیشتری توام بوده و از این حیث لازم است دولت با حمایت‌های حداکثری خود چالش‌های کارگران را به حداقل ممکن کاهش دهد.
وی امنیت شغلی نیروی کار را یکی از عوامل موثر در ارتقاء بهره‌وری دانست و افزود: متاسفانه افزایش روز افزون نرخ بیکاری و از سویی شرایط بحرانی قدرت خرید قشر کارگر به نوعی با این موضوع در تناقض آشکار بوده به گونه‌ای که امروز دغدغه نخست جامعه کارگری عدم تضمین شغلی است.
رییس کمیته مشارکت‌های مردمی شورای اسلامی شهر تهران از کارگران به عنوان ستون‌های اقتصاد کشور یاد کرد و گفت: معیشت جامعه کارگری امروز توام با مشکلاتی شده که ریشه این موضوع بیش از هرچیز مرتبط با نبود امنیت شغلی، قراردادهای موقت و سفید امضایی است که هرگونه دفاع جهت احقاق حقوق را به حداقل ممکن رسانده است.
راستگو در ادامه تاکید کرد: امنیت شغلی کارگران درحالی امروز به بزرگ‌ترین دغدغه برای آنان تبدیل شده که ضعف قانون از سهم بیشتری برخوردار بوده و از سویی حمایت دولت و مجلس از کارفرما بیش از کارگر است.
راستگو راه‌اندازی کارخانجات، حمایت از بیکاران، کارآفرینی و مقابله با واردات و از سویی توسعه صادرات را ازجمله راهکارهای غلبه بر شرایط تحریمی کشور دانست و افزود: بدون توجه دولت به امنیت شغلی کارگران بهره‌‏وری و درنتیجه توسعه مقدور نخواهد بود.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...