جزئیات بیشتر در مورد خبر

لایحه استخدامی شهرداری ها در انتظار طرح در صحن علنی مجلس

جهت ورود به صفحه اخبار تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی شهرداری اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی استخدام شهرداری های کشور اینجا کلیک نمایید


خبر 5 دی 96: ارائه لایحه استخدامی شهرداری ها به مجلس
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: لایحه استخدامی شهرداری ها که به منظور ساماندهی امور اداری و استخدامی شهرداری‌های کل کشور تهیه و از سوی دولت تقدیم مجلس شورای اسلامی شده، در کمیسیون تخصصی به تصویب رسیده و در ادامه باید در صحن علنی مجلس مطرح شود.
به گزارش ایسنا،  سید محمدعلی افشانی که در دیدار با جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شهرداران و روسای شوراهای حوزه های انتخابیه سخن می گفت، افزود: در صورت تصویب ماده واحده این لایحه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، آیین نامه اداری استخدامی شهرداری توسط وزارت کشور و سازمان اداری و استخدامی کشور تنظیم و در سیر مراحل قانونی تصویب قرار خواهد گرفت.
وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر یکی از مشکلات شهرداری‌ها وجود نیروی مازاد بدون تخصصی است که بخش اعظم اعتبارات شهرداری صرف پرداخت حقوق آنها می شود، تاکید کرد: بکارگیری نیرو در شهرداری ها خارج از مقررات و ضوابط تعیین شده، ممنوع است.
افشانی با تاکید بر اینکه شورا و شهرداری اگر به فکر آینده ای خوب برای شهرها هستند، باید به فکر تحول در حوزه منابع انسانی باشند، افزود: متاسفانه در حال حاضر جای دانشجویان ممتاز دانشگاه های معتبر کشور و نخبگان دانشگاهی که در حقیقت ثروت و سرمایه آینده شهرها هستند، در شهرداری ها خالی است که با توجه به تخصص و دانش خود با تعریف و اجرای پروژه های زیرساختی، طرح های درآمدزا و اشتغال زا و اجرا و اتمام پروژه با هزینه کمتر و کیفیت مطلوب؛ برای شهر مفید باشند.
رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین نگاه بخش اعظم شهرداری ها به کمک های دولتی برای اداره شهر را یکی دیگر از مشکلات با توجه به محدودیتهای مالی دولت برشمرد و با تاکید بر ضرورت تغییر در این نگاه به اداره شهر گفت: شهرداری ها برای اجرای پروژه و توسعه زیرساختهای شهر راهی جز شناسایی مزیت های شهر و منطقه خود به منظور ایجاد منابع درآمدی پایدار و جذب سرمایه گذار ندارند.
افشانی در ادامه به برنامه ریزی های دولت به منظور کمک به مدیریت پسماندها در لایحه بودجه سال 1397 از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اشاره و ابراز امیدواری نمود که با حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از این موضوع،اقدامات خوبی برای ساماندهی پسماندهای شهری و روستایی انجام شود تا شاهد کاهش آسیب های ناشی از دفن غیر اصولی پسماندها، کاهش آلودگی های زیست محیطی و حفظ طبیعت و محیط زیست باشیم.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور افزود: همچنین کلیات لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با اولویت استانهای ساحلی و کلان شهرها با مشارکت بخش غیر دولتی نیز که از سوی دولت تقدیم مجلس شورای اسلامی شده، در کمیسون تخصصی تصویب و نمایندگان در حال بررسی جزییات آن هستند.
وی اضافه کرد: طرح های دارای توجیه اقتصادی و درآمدزای شهرداری ها را برای اعطای تسهیلات به بانک معرفی می نماییم.
وی افزود: مناقصات مربوط به تامین ماشین الات موردنیاز شهرداری ها و دهیاری ها شامل حمل زباله، آتش نشانی و حمل متوفی‌تمام شده و پس از تولید، بسرعت توزیع می شود.
افشانی همچنین تاکید نمود: در قانون برنامه ششم توسعه، قوانین بودجه سنواتی کشور، قوانین شهرداری ها و شوراها و سایر قوانین مرتبط با مدیریت شهری، ظرفیتهای خوبی برای ایجاد درآمدهای پایدار و بهره گیری از اعتبارات دولتی برای اجرای پروژه های شهری لحاظ شده که ضرورت دارد توجه ویژه به این قوانین داشت.
در این جلسه قلی الله قلی‌زاده نماینده کلیبر و هوراند،‌ جواد کاظم نسب نماینده اهواز، باوی، حمیدیه و کارون، ذبیح نیکفر نماینده لاهیجان، سیاهکل، رودبنه، دیلمان و پیرکوه،‌ سیدمحمد جواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر و یوسف داودی نماینده سراب در مجلس شورای اسلامی و تنی چند از شهرداران و روسای شوراهای حوزه های انتخابیه مسائل و مشکلات مربوط به شهرداری ها و مدیریت شهری را بیان نمودند که برخی از آنها عبارت بود از: کمک به ساماندهی پسماندها، رفع مشکلات شهرداری ها در حوزه منابع انسانی و تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی، کمک به تقویت زیرساختهای گردشگری شهری و روستایی، حمایت از شهرداری های کم جمعیت، تامین ماشین آلات خدماتی و قیر مورد نیاز شهرداری ها.

منبع: خبرگزاری ایسنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : کاربر

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 03:55

  کد دیدگاه : 1526199

  سلام
  ادمین جان هنوز تاریخ استخدام شهرداری مشخص نشده؟؟؟ معلوم نیست حدودا کی هست ؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : admin

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 05:07

   کد دیدگاه : 1526203

   حداقل ما خبر جدیدی در این خصوص از منابع موثق دریافت نداشتیم

   پاسخ دهید
  • نویسنده : mahmood kamali

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 20:56

   کد دیدگاه : 1554529

   سلام من وحدود 50نفرازهمکارام در پسماند کرج قسمت حمل زباله وفضای سبز بصورت پیمانکای مشغول به کاریم که بعضا دارای 10ال15سال سابقه هستمیم ولی الان نه سختی کار نه اضافه کار هیچ مزایایی نداریم که انهم چندماه یکبار حقوق میگیریم وتضمین شغلی هم نداریم جای خود راهنمایی کنید کی درد دل مارو گوش میده و رسیدگی میکنه (:music:)

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...