جزئیات بیشتر در مورد خبر

امکان گسترش دانشگاه به لحاظ جذب هیأت علمی

جهت ورود به صفحه اخبار جذب هیات علمی اینجا کلیک نمایید


خبر 25 شهریور 97: ضرورت وجود یک نفر عضو هیئت علمی به ازای هر 20 تا 25 دانشجو

معاون اداری مالی و مدیریت منابع انسانی وزارت علوم گفت: نسبت هیات علمی به دانشجو باید یک به 20 تا 25 باشد. به عبارت دیگر در هر دانشگاه به ازای هر 20 تا 25 دانشجو، وجود یک عضو هیأت علمی لازم است.

به گزارش ایسنا، محمدتقی نظرپور در مراسم افتتاح ساختمان سازمان مرکزی دانشگاه لرستان اظهار کرد: سرانه فضای این دانشگاه وضعیت خوبی نسبت به دانشگاه‌های دیگر دارد و امکان گسترش دانشگاه به لحاظ جذب هیأت علمی و فضا وجود دارد.

وی گفت: فضاهای جدیدی در دست احداث بوده و یکی از این فضاها که امروز افتتاح شد ساختمان سازمان مرکزی است که با متمرکز شدن ادارات دانشگاه در آن، ساختمان موجود به دانشکده تبدیل خواهد شد.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع انسانی وزارت علوم در مورد جذب اعضای هیأت علمی در دانشگاه‌ها اضافه کرد: مجموعه اعضای هیأت علمی براساس سازوکاری که سازمان امور اداری و استخدامی کشور دارد جذب می‌شوند و سرانه اعضای هیأت علمی باید یک نفر به ازای هر 20 تا 25 دانشجو باشد.

این مسئول در مورد دانشجویانی که فعالیت سیاسی داشته‌اند، عنوان کرد: مشکلی جدی در این ارتباط نداریم و آنها می‌توانند مهرماه در کلاس‌شان حاضر شوند.

وی در مورد اعتبارات دانشگاه‌ها گفت: تاکنون 40 درصد اعتبارات به دانشگاه تخصیص داده شده است؛ البته بنا بود این اعتبارات در 6 ماهه اول سال 50 درصد باشد انتظار داریم سازمان برنامه به دانشگاه‌ها کمک کند تا این 10 درصد نیز محقق شود.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع انسانی وزارت علوم بیان کرد: این اعتبار 8 هزار میلیارد تومان بوده که 40 درصد آن محقق شده است.

نظرپور در پایان یادآور شد: در اعتبارات عمرانی وضعیت خوبی داریم و بین 60 تا 70 درصد آن تخصیص یافته است.

به گزارش ایسنا، همچنین کلنگ تقاطع غیرهمسطح ورودی دانشگاه با حضور این معاون وزیر به زمین زده شد .

منبع: خبرگزاری ایسنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...