جزئیات بیشتر در مورد خبر

دغدغه مسئولان حوزه تعلیم و تربیت ساماندهی هرچه سریعتر کنکور است

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار و جزئیات کنکور سراسری اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار تحصیلی اینجا کلیک نمایید


خبر 23 تیر 97: ضرورت کاهش تنوع مدارس و حذف آزمون کنکور سراسری

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس، کاهش تنوع مدارس و حذف آزمون کنکور را تنها راهی دانست که بتوان دست موسسات کنکوری را از مدارس و جیب خانواده‌ها کوتاه کرد.
محمد بیرانوندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حضور برخی از انتشارات و موسسات کنکوری در مدارس، گفت: باید محتوای کتب درسی موردبازبینی قرار گیرد و به گونه‌ای تغییر و تدوین شود که جوابگوی خواسته و مطالبات دانش‌آموزان باشد و آنها نیازی به کتب غیردرسی نداشته باشند.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی افزود: ساماندهی و کاهش تنوع مدارس و در ادامه میسر حذف آزمون کنکور تنها راهی است که بتوان دست موسسات کنکور را از مدارس و جیب خانواده‌ها کوتاه کرد چراکه با تنوع مدارس اولیا به دنبال ثبت‌نام فرزندان خود در مدارس باکیفیت هستند بنابراین از کتب و کلاس‌های خارج از مدرسه استفاده می‌کنند در نتیجه راهی برای وجود و ورود این موسسات به مدارس ایجاد می‌شود.

بیرانوندی با بیان اینکه دغدغه مسئولان حوزه تعلیم و تربیت ساماندهی هرچه سریعتر کنکور است، اظهار کرد: وجود کنکور باعث شده بازاری برای کلاس‌ها و کتب کنکوری ایجاد شود و دانش‌آموزان نیز ناچار شوند از این ابزار برای موفقیت استفاده کنند.

وی با بیان اینکه با ساماندهی کنکور جایی برای موسسات و انتشارات کنکوری باقی نمی‌ماند، خاطرنشان کرد: از آنجا که محصولات این موسسات خوراک ذهن دانش‌آموزان است در نتیجه نباید به آنها اجازه ورود به مدارس داده شود.

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: در صورتی که به موسسات کنکوری اجازه ورود و حضور در مدارس داده شود ممکن است در آینده مطالبی که موردنیاز دانش‌آموزان نیست اختیار آنها قرار گیرد یا این مطالب آسیبی به همراه داشته باشد؛ آموزش و پرورش باید با نظارت جدی از ورود موسسات کنکوری به مدارس جلوگیری کند.

منبع: خبرگزاری خانه ملت


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...