• ۱۴۰۲/۰۲/۰۶
  • 1k نظر «نمایش»

طرح ممنوعیت ادامه تحصیل کارکنان دستگاه‌های اجرایی

طرح ممنوعیت ادامه تحصیل کارکنان دستگاه‌های اجرایی

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۱ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

طرح ساماندهی ماموریت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی 

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری دانشجو، نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی را در نظر دارند که به دنبال آن ادامه تحصیل برای کارکنان دستگاه های اجرایی در دانشگاه ها و مراکز آموزش شبانه و روزانه ممنوع خواهد شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی با عنوان ساماندهی ماموریت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در دستورکار دارند که به موجب آن ادامه تحصیل کارکنان رسمی و غیر رسمی دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری در دوره‌های روزانه و شبانه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی داخلی و خارجی ممنوع است.

طبق این طرح کارکنان دولتی صرفا مجاز به ادامه تحصیل در دوره‌های مجازی و غیرحضوری دانشگاه‌ها و موسسات اموزش عالی در ساعات غیراداری هستند.

طرح مذکور در اکنون در کمیسیون‌های آموزش و تحقیقات و شورا‌ها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی درحال بررسی است.
در ادامه متن کامل طرح ساماندهی ماموریت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی می‌آید

‌ماده 1- ادامه تحصیل کارکنان رسمی و غیر رسمی دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری در دوره‌های روزانه و شبانه دانشگاه‌ها و موسسات اموزش عالی دولتی و غیر دولتی داخلی و خارجی ممنوع است و این قبیل کارکنان صرفا مجاز به ادامه تحصیل در دوره‌های مجازی و غیرحضوری دانشگاه‌ها و موسسات اموزش عالی در ساعات غیراداری هستند.

تبصره 1: ادامه تحصیل اعضای رسمی هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات اموزش عالی و فرهنگیان رسمی در شرایط غیراداری در قالب ماموریت تحصیلی سالیانه در دوره‌های روزانه، شبانه، حضوری، علاوه بر دوره‌های غیرحضوری و مجازی بلامانع است.

تبصره 2: در صورت اخذ مرخصی اداری سالیانه، ادامه تحصیل در دوره‌های روزانه برای پرسنل اداری دستگاه‌های اجرایی ماده 5 قانون مدیرت خدمات کشوری بلامانع است.

ماده 2- فعالیت دانشگاه پیام نور در دوره‌های روزانه، شبانه، حضوری و نیمه حضوری تعطیل و این دانشگاه صرفا مجاز به برگزاری دوره‌های مجازی و غیرحضوری به زبان فارسی و زبان‌های زنده دنیا می‌باشد.

تبصره 1- فعالیت دانشگاه پیام نور صرفا در مرکز کشور ادامه پیدا میکند.

تبصره 2- کلیه ساختمان‌ها و امکانات دانشگاه پیام نور به قیمت کارشناسی روز محاسبه و در مراکز استان‌ها در اختیار دانشگاه فرهنگیان و در شهرستان‌های غیر از مرکز استان در اختیار دانشگاه فنی و حرفه ای، یا دانشگاه آزاد اسلامی، و یا سایر واحد‌های دانشگاهی وابسته به وزارت علوم قرار گرفته و قیمت ان در همان سال و یا سال‌های بعدی پس از به روز شدن به این دانشگاه پرداخت خواهد شد.

تبصره 3- نیروی انسانی رسمی و غیر رسمی دانشگاه پیام نور در شهرستان‌ها اعم از هیات علمی رسمی و قراردادی و یا نیروی اداری که مازاد بر نیاز این دانشگاه در مرکز کشور است و یا تمایلی به انتقال به پایتخت ندارند باتوجه به تمایل خود افراد با ابلاغ وزارت علوم به یکی از دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و یا دانشگاه‌های فرهنگیان و یا سایر دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم و یا وزارت آموزش و پرورش منتقل می‌شوند. دانشگاه مقصد بدون هیچ عذری مکلف به پذیرش این افراد است.

تبصره 4- دانشگاه پیام نور با استفاده از هیات علمی کیفی باقیمانده و جذب هیات علمی جدید و یا اعضای هیات علمی سایر دانشگاهها، واحد خود در مرکز کشور را به اخرین دست اورد‌های فناوری اطلاعات مجهز نموده و اقدام به برگزاری دوره‌های مجازی و غیرحضوری داخلی وخارجی به زبان فارسی و سایر زبان‌های دارای متقاضی می‌نماید. هیچ دانشگاهی حق ندارد مانع همکاری اعضای هیات علمی خود در برگزاری دوره‌های داخلی و خارج از کشور دانشگاه پیام نور شود. واحد‌های تدریس شده توسط اعضای هیات علمی سایر دانشگاه‌ها در دانشگاه پیام نور به عنوان حق التدریس در سقف مجاز محسوب شده و هزینه ان با احتساب یک بالاسری ابلاغی وزارت علوم توسط دانشگاه پیام نور به هیات علمی و دانشگاه مربوطه پرداخت خواهد شد.

تبصره 5- کلیه واحد‌های دانشگاهی وابسته به وزارت علوم از جمله دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دانشگاه فرهنگیان مستقر در شهرستان‌ها و خارج از کشور و نیز سفارتخانه‌های ایران در خارج از کشور مکلفند با تعرفه توافق شده بین دانشگاه پیام نور و این دانشگاه‌ها و سفارتخانه‌ها و یا تعرفه ابلاغی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در برگزاری آزمون میان ترم و پایان ترم دانشگاه پیام نور در شهرستان‌ها وخارج از کشور، قرارداد منعقد نموده و با دانشگاه پیام نور همکاری نمایند.

ماده 3- کلیه مراکز علمی و کاربردی دولتی در داخل و خارج از کشور، تعطیل و امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی این مراکز در شهرستان‌ها بصورت بلاعوض به دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و یا سایر دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، در آن شهرستان واگذار میشود.

ماده 4- دانشگاه ازاد اسلامی مکلف است برای اجتناب از هزینه‌های اضافی و کاهش هزینه واحد‌های زیانده، رشته محل‌های با داوطلب ناکافی را بصورت موقت تعطیل و هیات علمی این رشته محل‌ها در شهرستان‌های زیانده را به واحد‌های دیگر با اولویت واحد‌های همجوار مامور و یا منتقل نمایند.

ماده 5- پذیرش دانشجو در دوره‌های فراگیر و مجازی پیام نور در مقاطع مختلف صرفا بصورت غیرحضوری و مجازی مجاز بوده و شورای گسترش حق محدودیت پذیرش در این دوره‌ها را ندارد.

ماده 6- از تاریخ تصویب این قانون، شورای گسترش حق صدور مجوز تاسیس دانشگاه پیام نور و علمی و کاربردی دولتی در هیچ شهرستانی را ندارد. ایجاد مراکز دانشگاه ازاد اسلامی در بخش‌ها نیز ممنوع است. جابجایی مراکز دانشگاه‌های غیردولتی از یک شهرستان به شهرستان دیگر بلامانع است. تاسیس مراکز دانشگاهی فنی و حرفه‌ای و فرهنگیان در شهرستان‌های واجد شرایط به روال گذشته منعی ندارد.

ماده 7- در صورت نرسیدن دانشجو به حدنصاب در کلاس‌های حضوری در هرکدام از دانشگاه‌های مجری دوره‌های حضوری، با تعریف مجازی درس، کسری دانشجو از سایر دانشگاه‌ها جذب خواهد شد. این دانشگاه‌ها موظند نسبت به اعلام لیست دانشگاه‌های قابل قبول خود برای میزبانی دروس و تبادل دانشجو در دروس مجازی را اعلام نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2730133
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد logo-samandehi
نظرات کاربران 1k