جزئیات بیشتر در مورد خبر

سهمیه استخدام ایثارگران در برخی دستگاه ها اختصاص نیافته است

جهت ورود به صفحه اخبار استخدام استانداری خراسان شمالی اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی جانبازان و ایثارگران اینجا کلیک نمایید


خبر 20 اسفند 96: عدم اعمال سهمیه استخدام ایثارگران در خراسان شمالی
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی: سهمیه استخدام ایثارگران در برخی دستگاه ها اختصاص نیافته است
بجنورد- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: برخی دستگاه‌های دولتی استان به سهمیه استخدام ایثارگران توجهی ندارند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عابس حسینی ظهر یک شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان شمالی با گلایه از اینکه برخی دستگاه دولتی به سهمیه استخدام فرزندان ایثارگران توجهی ندارند، اظهار کرد: براساس قانون ۲۵ درصد استخدامی های دستگاه ها و سازمان ها به خانواده ایثارگران تعلق دارد اما برخی دستگاه ها از این اقدام امتناع می کنند.

وی اشتغال ایثارگران را یکی از دغدغه های بنیاد شهید اعلام کرد و افزود: متاسفانه برخی افراد که بهترین جایگاه ها و موقعیت را در جامعه دارند اقدام به معکوس جلوه دادن سهمیه ها کرده اند و ادعا دارند تمام امتیازات به این خانواده های ایثارگران تعلق دارد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی با بیان اینکه افراد بسیاری در نوبت اشتغال قرار دارند، تصریح کرد: با این وجود برخی دستگاه های اجرایی و بخش های خصوصی به قانون ۲۵ درصد سهمیه استخدامی توجهی نکرده اند.

حسینی اعلام کرد: طی امسال ۱۳۰ نفر از طرف این بنیاد استخدام و ۱۴۰ نفر وام اشتغال دریافت کرده اند.

وی در ادامه درباره درمان جانبازان و ایثارگران گفت: درمان تمامی ایثارگران و جانبازان به غیر از ایثارگران نیروهای مسلح رایگان است.

وی در ادامه اعلام کرد: ماهانه ۱۵۰ نفر از جانبازان و ایثارگان خراسان شمالی برای درمان به سایر نقاط کشور اعزام می شوند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی اضافه کرد: افتتاح بیمارستان امام حسن(ع) بجنورد و هاشمی رفسنجانی شهرستان شیروان بخش عمده ای از مشکلات درمانی جانبازان استان را رفع کرده است.

حسینی همچنین درباره مسکن جانبازان بالای ۲۵ درصد خراسان شمالی گفت: درحال حاضر مشکل مسکن تمامی جانبازان بالای ۲۵ درصد فع شده البته به جز جانبازانی که تقاضای زمین داشته اند.

وی افزود: برای مسکن جانبازان زیر ۲۵درصد، هشت اولویت قرار داده شده که به مرور زمان وام اعطا می شود که در سال جاری ۶۰۰ نفر وام دریافت کرده اند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی بیان کرد: همچنین جانبازان زیر ۲۵ درصدی که از کار افتاده باشند، به آنان حقوق داده می شود و یا مبلغی به عنوان کمک معیشت زندگی دریافت می کنند.

حسینی تصریح کرد: البته به دنبال توانمندسازی جانبازان زیر ۲۵ درصد هستیم تا بتوانند اشتغال ایجاد کنند.

وی در ادامه گفت: در خراسان شمالی ۹ هزار و ۴۰۰ ایثارگر داریم که از این تعداد دو هزار و ۶۵۲ شهید، ۷۷ نفر جانباز بالای ۷۰ درصد، یک هزار و ۸۴۸ نفر جانباز ۲۵ الی ۷۰ درصد، چهار هزار و ۴۵۷ نفر زیر ۲۵درصد و ۳۷۴ نفز آزاده هستند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی بیان کرد: ۳۷۴ گلزار شهید روستایی و شهری در استان داریم که ۲۳۹ گلزار ساماندهی و ۱۱۹ مورد در دست اقدام است.

حسینی افزود: به منظور ساماندهی ۱۱۹ گلزار باقی مانده، یک میلیارد و ۵۴۰ میلیون تومان اعتبار ابلاغ شده که تا کنون۳۰درصد آن تخصیص یافته است.

وی در ادامه به افتتاح مجتمع ایثارگران بجنورد در سوم خردادماه سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: در حال حاضر این مجتمع ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که ۱۶ هزار متر فضا به مجموعه استخر، سالن آمفی تئاتر و سالن های ورزشی اختصاص دارد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در بخشی دیگر از سخنان گفت: فرهنگ ایثار و شهادت بهترین ابزار دفاعی از انقلاب اسلامی است چرا که دشمن از این فرهنگ ترس دارد.

حسینی در ادامه به برنامه های ۲۲ اسفند روز شهید اشاره کرد و افزود: برگزاری یادوآره شهدای دانشجو، تجلیل از همسران و مادران شهداء، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در نماز جمعه، اجرای طرح سپاس، گلباران مزار شهدا و یادآواره ۵۰۴ شهید مدفون در معصوم زاده بجنورد از جمله برنامه های این روز است.

منبع: خبرگزاری مهر


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...