اطلاعات بیشتر

قانون کار باید تغییر کند!

یک فعال کارگری با بیان اینکه بخش اعظمی از نیروهای کار شاغل در سازمانها و ادارات تحت پوشش قانون کار نیستند، گفت: برخی مواد قانون کار همچون امنیت شغلی و دستمزد که برای کارگران مهم است، باید تغییر کند.

حمید حاج اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: تغییر موضع گروههای کارگری درباره اصلاح قانون کار، بازار کار کشور را آزار می‌دهد از این رو باید از هرگونه رفتار احساسی پرهیز کرد.

وی افزود: تغییر قانون کار با اصلاح قانون کار تفاوت زیادی ندارد چون برخی مواد قانون کار مانند دستمزد و امنیت شغلی که از اهمیت بالایی برای نیروی کار برخوردار است و کارگران بیشتر با آن درگیر هستند نیازمند اصلاح و تغییر است منتها این اصلاح باید به درستی اعمال شود و نباید فکر کنیم تغییر قانون کار به ضرر جامعه کارگری است.

حاج اسماعیلی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 2 میلیون نفر از نیروهای کار شاغل در دستگاهها و سازمانها، تحت پوشش هیچ قانونی نیستند و متاسفانه قانون کار درباره آنها اعمال نمی‌شود، اگرچه برخی سازمانها و وزارتخانه‌های دولتی نیرو را استخدام رسمی نمی‌کنند ولی به صورت قراردادی جذب نیرو دارند.

وی ادامه داد: متاسفانه نیروهای قراردادی به دلیل شرایط حاکم بر آن سازمان یا دستگاه حق شکایت به دادگاههای تشخیص و حل اختلاف را ندارند و به طور طبیعی هیچ قانونی از آنها حمایت نمی‌کند.

به گفته این فعال کارگری قانون کار نیازمند تغییر و بازنگری است چون رفته رفته پوشش و اعتبار خود را از دست می‌دهد از این رو باید اصلاح و بازنگری شود تا کارآمدی آن را در بازار کار سال آینده ببینیم.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...