جزئیات بیشتر در مورد خبر

ضرورت آموزش پیشگیری از حوادث در محیط‌ های کارگری

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک کنید
جهت ورود به صفحه اخبار حوادث ناشی از کار اینجا کلیک نمایید


خبر 10 اردیبهشت 96: عدم توجه کافی کارفرمایان به پیشگیری از حوادث کاری (منبع:خبرگزاری ایسنا)

رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی بر ضرورت آموزش پیشگیری از حوادث در محیط‌های کارگری تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، علیرضا محجوب در حاشیه همایش ایمنی و سلامت محیط و کار که صبح امروز در بیمارستان امام خمینی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه حوزه پیشگیری امروز مهجور و مظلوم مانده و کارفرما حاضر نیست برای آن هزینه کند،  اظهار کرد:. در حال حاضر مردم به درمان اقبال بیشتری نسبت به پیشگیری نشان می‌دهند و دولت و مجلس نیز دنباله‌روی این حرکت عمومی هستند. آنچه که در حال حاضر لازم است دستورالعمل، آیین‌نامه و مقررات در این حوزه است.  مجلس نیز آماده همکاری در این زمینه است.

رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی افزود: باید کوشش کنیم تا در زمینه سلامت محیط کار محتوای آموزشی لازم را تولید کنیم. پژوهش‌های پراکنده زیادی در این زمینه انجام شده اما بسته خدمتی فراهم نمی‌کند. امروز تمرکز همه کشور معطوب به درمان است، اما نمی‌گوییم فرد چطور حادثه نبیند و از بیماری و آسیب‌های محیط کار دور شود. در حالی که پیشگیری 10 درصد هزینه های درمان است اما از آن خودداری می‌کنیم.

محجوب همچنین اظهار کرد: امیدواریم ارتقای دانش انتقال و دریافت تجارب در حوزه سلامت محیط کار متوقف نشود. یکی از نکات ضروری توجه به پرهیز کردن از اتفاقاتی است که ما را به سمت حوادث، بیماری و آینده خطرناک می‌برد. امکان رساندن این پیام امروز ضعیف است.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...