• ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  • 7k نظر «نمایش»

فراخوان تاسیس موسسه میانجی گری

فراخوان تاسیس موسسه میانجی گری (خبر جدید)

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۶,۱۸۹ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه

ثبت‌ نام متقاضیان تأسیس مؤسسه میانجی‌گری در امور کیفری


فهرست مطالب مهم

جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید

فرصت‌های شغلی را از دست ندهید!

با فعال‌سازی این سرویس، آگهی‌های استخدام سازمان‌های دولتی و خصوصی و همچنین بانک‌ها را به محض انتشار از طریق پیامک و ایمیل دریافت خواهید کرد.

فعال‌سازی

کاربران گرامی: به اطلاع می‌رسانیم اصلاحیه دفترچه راهنمای ثبت‌نام با آزمون داوری و میانجیگری پس از تصویب مراجع ذیربط در سامانه بارگذاری و فرصت مجدد جهت ثبت‌نام برای داوطلبان درنظر گرفته خواهد شد.

جزئیات برگزاری ازمون جدید در سال 1403

خبر 6 اردیبهشت 1403: جزئیات برگزاری آزمون داوری و میانجیگری در سال 1403
به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری اختبار، رئیس مرکز حل اختلاف قوه قضاییه گفت: آزمون انتخاب داوری و میانجی گری در سال 1403 برگزار خواهد شد اما زمان آزمون فعلا مشخص نیست.

ادامه خبر

جذب همکاری بدون آزمون داوری و میانجی‌گری - آبان 1402

آگهی 21 آبان 1402: جذب همکاری بدون آزمون داوری و میانجی‌گری - آبان ماه سال 1402
مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه از متقاضیان واجد شرایط برای دریافت پروانه داوری و پروانه میانجیگری (از طریق بدون آزمون) به شرح دفترچه مندرج در همین اطلاعیه دعوت به همکاری مینماید. 
مهلت ثبت نام تا 30 آبان 1402 می باشد.

شرایط عمومی (مشاهده)

1. تدین به دین مبین اسلام یا یکی از اقلیت های دینی به رسمیت شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ولایت مطلقه فقیه؛
2. حسن شهرت به امانت و دیانت و صحت عمل؛
3. داشتن سلامت جسمانی و عدم اعتیاد به مواد مخدر، روانگردان و عدم استفاده از مشروبات الکلی؛
4. داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت از آن برای مشمولان؛ (ملاک تاریخ اخذ کارت پایان/ معافیت از خدمت روز برگزاری آزمون می باشد.)
5. نداشتن سابقه محکومیت مؤثر کیفری و عدم محرومیت از حقوق اجتماعی؛
6. داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران؛
7. داشتن دانشنامه معتبر حداقل کارشناسی در رشته مورد تقاضا از دانشگاههای معتبر داخلی یا خارجی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا داشتن مدارک حوزوی حداقل سطح دو (ملاک تاریخ فارغ التحصیلی روز برگزاری آزمون می باشد.)
8. داشتن حداقل ۲۵ سال تمام شمسی تا زمان شروع ثبت نام
تبصره۱: داوران اقلیت های دینی موضوع اصل سیزدهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، باید متدین به دین خود باشند.
تبصره۲: با توجه به محدودیت قانونی مقرر در ماده ۴۷۰ قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی مصوب ،۱۳۷۹ به کارکنان شاغل در قوه قضاییه (اعم از قضایی و اداری) پروانه داوری داده نمیشود.
تبصره۳: با توجه به محدودیت قانونی مقرر در تبصره ماده ۱۱ آیین نامه میانجیگری مصوب ۱۳۹۵ هیات وزیران، به ضابطان دادگستری (اعم از عام و خاص) و کارکنان شاغل در قوه قضا˻ه (اعم از قضایی و اداری) پروانه میانجیگری داده نمیشود.
تذکر۱: ثبت نام همزمان برای دریافت پروانه داوری و میانجیگری بلامانع است. نحوه و شرایط ثبت نام همزمان، در بخش پنجم همین دفترچه شرح داده شده است.
تبصره :۴ ملاک عمل در خصوص محاسبه تاریخ فراغت از تحصیل، اتمام خدمت دوره ضرورت و یا معافیت دایم، دوماه پس از آخرین روز ثبت نام و برای محاسبه سن افراد اولین روز ثبت نام می باشد. 

شرایط اختصاصی (مشاهده)
داوطلبان در دو بخش زیر بدون نیاز به شرکت در آزمون میتوانند جهت پروانه داوری عمومی، داوری تخصصی و میانجیگری تقاضای خود را در سامانه مربوطه ثبت نمایند. داوطلبان این بخش لازم است مدارک و مستندات مورد نیاز را در سامانه ثبت نام بارگذاری نمایند. پس از بررسی اولیه مدارک و در صورت تایید شرایط مندرج در دفترچه، از داوطلبان دو بخش زیر جهت انجام سایر مراحل از جمله ارزیابی و مصاحبه دعوت به عمل می آید. 
مراحل ثبت نام (مشاهده)
ثبت نام به صورت اینترنتی از روز ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ شروع و تا پایان روز ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان باید در مدت زمان فوق، نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند. 
ویرایش اطلاعات (مشاهده)
در زمانی که سامانه جهت ویرایش اطلاعات داوطلبان باز میباشد، داوطلبان میتوانند با مراجعه به پروفایل کاربری خود و کلیک بر روی بخش «ویرایش اطلاعات» اقدام به ویرایش اطلاعات ثبت شده خود نمایند.
نکته بسیار مهم: در صورتی که داوطلب جهت ویرایش وارد سامانه شود، حتمًا میبایست دوباره تمامی ۷ مرحله را به صورت کامل طی نموده و کد رهگیری خود را مشاهده نماید، در غیر این صورت، تغییرات مورد نظر ایشان اعمال نخواهد گردید و همان اطلاعات قبل از ویرایش برای داوطلب معتبر
خواهد بود. 

توجه: کارجوی گرامی، متن بالا شامل بخشی از شرایط دفترچه استخدامی می باشد، جهت مشاهده متن کامل بر روی دانلود دفترچه شرایط در کادر پایین کلیک نمایید.

اطلاعات آزمون
+ دانلود دفترچه شرایط (pdf) 


تقویم آگهی:
مهلت ثبت نام: تا 30 آبان 1402


توجه: مهلت ثبت نام به پایان رسیده است.
شما کاربران گرامی می توانید از طریق بخش نظرات همین صفحه (پایین این صفحه) در خصوص این آزمون استخدامی بحث و تبادل نظر بفرمایید.
جهت مشاهده آگهی در سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی کلیک نمایید

جذب همکاری با آزمون داوری و میانجی‌گری - مهر 1402

آگهی 24 مهر 1402: جذب همکاری با آزمون داوری و میانجی‌گری - مهرماه سال 1402
مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه از متقاضیان واجد شرایط برای دریافت پروانه داوری و پروانه میانجی‌گری (از طریق آزمون) به شرح این دفترچه راهنمای آزمون دعوت به همکاری می‌نماید.
مهلت ثبت نام تا 5 آبان 1402 می باشد.

خبر 25 مهر 1402: اصلاحیه جذب همکاری بدون آزمون داوری و میانجی‌گری سال 1402
ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع می رسانیم؛ اصلاحیه جذب همکاری بدون آزمون داوری و میانجی‌گری سال 1402 منتشر شد. مشاهده اصلاحیه

شرایط عمومی (مشاهده)

1. تدین به دین مبین اسلام یا یکی از اقلیت های دینی به رسمیت شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ولایت مطلقه فقیه؛
2. حسن شهرت به امانت و دیانت و صحت عمل؛
3. داشتن سلامت جسمانی و عدم اعتیاد به مواد مخدر، روانگردان و عدم استفاده از مشروبات الکلی؛
4. داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت از آن برای مشمولان؛ (ملاک تاریخ اخذ کارت پایان/ معافیت از خدمت روز برگزاری آزمون می باشد.)
5. نداشتن سابقه محکومیت مؤثر کیفری و عدم محرومیت از حقوق اجتماعی؛
6. داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران؛
7. داشتن دانشنامه معتبر کارشناسی در رشته مورد تقاضا از دانشگاههای معتبر داخلی یا خارجی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ (ملاک تاریخ فارغ التحصیلی روز برگزاری آزمون می باشد.)
تبصره۱: داوران اقلیت های دینی موضوع اصل سیزدهم قانو ن اساسی جمهوری اسلامی ایران، باید متدین به دین خود باشند.
تبصره۲: با توجه به محدودیت قانونی مقرر در ماده ۴۷۰ قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی مصوب ،۱۳۷۹ به کارکنان شاغل در قوه قضاییه (اعم از قضایی و اداری) پروانه داوری داده نمیشود.
تبصره۳: با توجه به محدودیت قانونی مقرر در تبصره ماده ۱۱ آیین نامه میانجیگری مصوب ۱۳۹۵ هیات وزیران، به ضابطان دادگستری (اعم از عام و خاص) و کارکنان شاغل در قوه قضاییه (اعم از قضایی و اداری ) پروانه میانجیگری داده نمیشود.
تذکر۱: ثبت نام همزمان برای دریافت پروانه داوری و میانجیگری بلامانع است. نحوه و شرایط ثبت نام همزمان، در بخش پنجم همین دفترچه شرح داده شده است. 

مراحل ثبت نام (مشاهده)
ثبت نام به صورت اینترنتی از روز ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ شروع و تا پایان روز ۱۴۰۲/۰۸/۰۵ انجام خواهد پذیرفت.
متقاضیان باید در مدت زمان فوق، نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند. 
ویرایش اطلاعات (مشاهده)
در زمانی که سامانه جهت ویرایش اطلاعات داوطلبان باز میباشد، داوطلبان میتوانند با مراجعه به پروفایل کاربری خود و کلیک بر روی بخش «ویرایش اطلاعات» اقدام به ویرایش اطلاعات ثبت شده خود نمایند.
زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت (مشاهده)
کارت شرکت در آزمون از رو.ز سه شنبه ۲۳ آبان ماه ۱۴۰۲ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به آدرس قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ در تهران و حسب مورد، برخی از مراکز استانها برگزار خواهد شد. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید. لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون، به منزله تأیید اطلاعات ارسالی از سوی داوطلبان نبوده و اصل مدارک داوطلبان پس از اجرای آزمون توسط مسئولین ذیربط، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
تذکر: داوطلبان گرامی میتوانند حوزه برگزاری آزمون خود را استانی غیر از استان محل سکونت خود انتخاب نمایند، به عنوان مثال ساکنین شهر کاشان، میتوانند استان قم را به عنوان محل برگزاری آزمون انتخاب کنند که فاصله آن نسبت به شهر اصفهان (که مرکز استان خودشان هست) کمتر میباشد. 
مراحل و نحوه اعلام نتیجه (مشاهده)

الف) کسب حدنصاب علمی
به استناد مفاد قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار مصوب مجلس شورای اسلامی داوطلبانی که حداقل هفتاد درصد (٪۷۰) امتیاز میانگین نمرات یک درصد (٪۱) حائزان بالاترین امتیاز در هر رشته را کسب کنند، به عنوان پذیرفته شده، برای طی مراحل مقتضی به مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه معرفی می شوند.
برای مشمولان بند (چ) ماده ۸۸ (ایثارگران مندرج در صفحه ۸) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، حدنصاب حداقل (٪۶۰) شصت درصد امتیاز میانگین نمرات یک درصد (٪۱) حائزان بالاترین امتیاز در هر رشته است.
سوالات آزمون کتبی به صورت چهارگزینه ای و دارای نمره منفی میباشد.

ب) بررسی مدارک
از بین داوطلبانی که حدنصاب آزمون را کسب نموده اند، جهت مرحله بررسی مدارک دعوت خواهند شد.

ج) امتیاز نهایی
پس از انجام مرحله بررسی مدارک، داوطلبان تایید مدرک شده به مرحله ارزیابی و مصاحبه دعوت شده و پس از برگزاری مصاحبه، نمره کل نهایی آنان با وزن شصت درصد (۶۰ درصد) برای آزمون کتبی و چهل درصد (۴۰درصد) برای مصاحبه محاسبه خواهد شد. 

تذکرات مهم (مشاهده)
1. مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون، حداکثر ۲ ماه پس از اعلام نتیجه نهایی باید به تأیید سازمان مرکزی دانشگاه مذکور برسد.
2. داوطلبان صرفًا در صورتی میتوانند در آزمون ثبت نام نمایند که مدرک تحصیلی (مقطع، رشته و گرایش تحصیلی) آنان مطابق با عناوین مدرک تحصیلی (مقطع، رشته و گرایش تحصیلی) مندرج در بخش سوم همین دفترچه بوده و همچنین عنوان مدرک تحصیلی ثبت نامی (مقطع، رشته و گرایش تحصیلی) در متن گواهینامه موقت یا دانشنامه وی عینًا درج گردیده باشد.
تذکر (۱): در صورتی که برای برخی از رشته های تحصیلی در آگهی منتشره، گرایش خاصی ذکر شده باشد، صرفًا فارغ التحصیلان همان رشته و گرایش تحصیلی میتوانند در آزمون ثبت نام نمایند. اما در صورتی که هر یک از رشته های تحصیلی بدون ذکر گرایش و یا با عبارت «کلیه گرایشها» در آگهی درج شده باشد، فارغ التحصیلان کلیه گرایشهای آن رشته تحصیلی در مقطع مورد نظر، میتوانند در آزمون ثبت نام نمایند و در صورتی که یک رشته تحصیلی با عبارت «بدون گرایش» در دفترچه ثبت شده باشد، صرفًا آن رشته تحصیلی به صورت تنها و بدون گرایش مدنظر میباشد.
تذکر (۲): از آن جایی که تایید شرایط احراز مشاغل (از جمله مقاطع، رشته ها و گرایش های مورد نظر برای هر یک از مشاغل) صرفًا از وظایف و اختیارات قوه قضائیه میباشد، بنابراین ارائه هرگونه گواهی از مراجع مختلف، مبنی بر تطابق رشته ها و یا گرایش های تحصیلی با رشته یا گرایش های تحصیلی عنوان شده در آگهی جهت ادامه فرایند جذب موضوعیت نداشته و صرفًا عین عنوان رشته ها و یا گرایش های تحصیلی مندرج در آگهی ملاک عمل میباشد. از اینرو داوطلبانی که در مرحله بررسی مدارک، از لحاظ شرایط احراز اعلام شده در آگهی منتشره، واجد شرایط تشخیص داده نشوند، از ادامه فرایند جذب، حذف و معرفی آنان در این مرحله، کان لم یکن تلقی گردیده و هیچگونه حق و امتیازی برای داوطلب ایجاد نکرده و متقاضی حق هیچگونه اعتراضی ندارد.
3. داوطلبان میبایست سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کار را داشته باشند. در صورت عدم تأیید توانایی داوطلبان در مراحل مختلف جذب، مرجع رسیدگی به اعتراض داوطلبان، شورای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان مربوطه میباشد.
4. با توجه به اینکه مرکز توسعه حل اختلاف، مدارک متقاضیان دارای حدنصاب را پس از تعیین نمرات داوطلبان در آزمون بررسی خواهند نمود، لذا در صورتی که مدارک داوطلبان از جمله مدارک تحصیلی، ایثارگری و همچنین اطلاعات خود اظهاری داوطلب در تقاضانامه ثبت نامی، مغایر با شرایط مندرج در این آگهی باشد،
هیچگونه حق و امتیازی برای متقاضی ایجاد نخواهد کرد و در هر مرحله از آزمون داوطلب از سایر فرآیند جذب همکاری حذف شده و حق هیچگونه اعتراضی ندارد.
5. مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در مفاد آگهی و یا ارائه مدارک به صورت ناقص در زمان بررسی مدارک بر عهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از جذب محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی باشد و یا در صورت بروز هرگونه اشتباه در فرآیند آزمون كه منجر به ورود داوطلب به مرحله بعدی شده باشد، از انجام مراحل بعدی محروم میگردد.
6. اسامی پذیرفته شدگان نهایی پس از تأیید مراجع ذیصلاح از طریق درگاه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
توجه: کارجوی گرامی، متن بالا شامل بخشی از شرایط دفترچه استخدامی می باشد، جهت مشاهده متن کامل بر روی دانلود دفترچه شرایط در کادر پایین کلیک نمایید.
اطلاعات آزمون
+ دانلود دفترچه شرایط (pdf) 


تقویم آزمون:
مهلت ثبت نام: تا 5 آبان 1402
دریافت کارت آزمون: 23 آبان 1402
زمان برگزاری آزمون: 26 آبان 1402


توجه: ثبت نام این آزمون در حال حاضر توسط مجری آزمون متوقف شده است.

جذب همکاری بدون آزمون داوری و میانجی‌گری - مهر 1402

آگهی 24 مهر 1402: جذب همکاری بدون آزمون داوری و میانجی‌گری - مهرماه سال 1402
مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه از متقاضیان واجد شرایط برای دریافت پروانه داوری و پروانه میانجی‌گری(بخش بدون آزمون) دعوت به همکاری می‌نماید.
مهلت ثبت نام تا 30 مهر 1402 می باشد.

شرایط عمومی (مشاهده)
1. تدین به دین مبین اسلام و التزام عملی به قانون اساسی جمهور ی اسلام ی ایران و ولایت مطلقه فقیه؛
2. حسن شهرت به امانت و دیانت و صحت عمل؛
3. عدم اعتیاد به مواد مخدر، روانگردان و عدم استفاده از مشروبات الکلی؛
4. داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت از آن برای مشمولان؛
5. نداشتن سابقه محکومیت مؤثر کیفری و عدم محرومیت از حقوق اجتماعی.
تبصره۱: داوران اقلیت های دینی موضوع اصل سیزدهم قانون اساسی جمهور ی اسلامی ایران، باید متدین به دین خود باشند.
تبصره۲: با توجه به محدودیت قانونی مقرر در ماده ۴۷۰ قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی مصوب ،۱۳۷۹ به کارکنان شاغل در قوه قضاییه (اعم از قضایی و اداری) پروانه داوری داده نمیشود.
تبصره۳: با توجه به محدودیت قانونی مقرر در تبصره ماده ۱۱ آیین نامه میانجیگری مصوب ۱۳۹۵ هیات وزیران، به ضابطان دادگستری (اعم از عام و خاص) و کارکنان شاغل در قوه قضاییه (اعم از قضایی و اداری ) پروانه میانجیگری داده نمیشود.
تذکر۱: ثبت نام همزمان برای دریافت پروانه داوری و میانجیگری بلامانع است. نحوه و شرایط ثبت نام همزمان، در بخش پنجم همین دفترچه شرح داده شده است. 
جذب همکاری داوری تخصصی بدون آزمون (مشاهده)

کارشناسان رسمی دادگستری برای ثبت نام در جذب همکاری «داوری تخصصی» بدون آزمون بر اساس سوابق شغلی و حرفه ای با حداقل ۱۰ سال سابقه فعالیت در گروه های:
1. پزشکی
2. امور مالی
3. راه و ساختمان و نقشه برداری
4. صنعت و فن
5. فنون هنری
6. کشاورزی و منابع طبیعی میتوانند ثبت نام نمایند.

- تذکرات مهم:
1- کارشناسان رشته مهندسی آب از گروه منابع آب و معادن میتوانند در گروه کشاورزی و منابع طبیعی ثبت نام نمایند.
2- کارشناسان رشته معدن از گروه منابع آب و معادن میتوانند در گروه فنی و صنعتی ثبت نام نمایند.
3- کارشناسان رشته های امور حمل و نقل (ترابر ی)، امور وسایط نقلیه دریایی و غواصی، امور وسایط نقلیه ریلی و امور وسایط نقلیه موتوری زمینی از گروه امور وسایط نقلیه میتوانند در گروه راه و ساختمان و نقشه برداری ثبت نام نمایند.
4. کارشناسان در رشته ثبت شرکت ها، علائم تجاری و اختراعات از گروه خدمات اداری و عمومی میتوانند در گروه راه و ساختمان و نقشه برداری ثبت نام نمایند.
5- کارشناسان رشته های آتش سوزی و آتشنشانی و حوادث ناشی از کار از گروه ایمنی و حوادث میتوانند در گروه فن و صنعت ثبت نام نمایند.
* تبصره: کارشناسان رسمی دادگستری با حداقل ۱۵ سال سابقه فعالیت از ارزیابی و مصاحبه معافند. 

مراحل ثبت نام (مشاهده)
ثبت نام به صورت اینترنتی از روز ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ شروع و تا پایان روز ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ انجام خواهد پذیرفت.
متقاضیان باید در مدت زمان فوق، نسبت به ثبتنام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند. 
ویرایش اطلاعات (مشاهده)
در زمانی که سامانه جهت ویرایش اطلاعات داوطلبان باز میباشد، داوطلبان میتوانند با مراجعه به پروفایل کاربری خود و کلیک بر روی بخش «ویرایش اطلاعات» اقدام به ویرایش اطلاعات ثبت شده خود نمایند.

توجه: کارجوی گرامی، متن بالا شامل بخشی از شرایط دفترچه استخدامی می باشد، جهت مشاهده متن کامل بر روی دانلود دفترچه شرایط در کادر پایین کلیک نمایید.

اطلاعات آزمون
+ دانلود دفترچه شرایط (pdf) 


تقویم آگهی:
مهلت ثبت نام: تا 30 مهر 1402


توجه: مهلت ثبت نام به پایان رسیده است.
شما کاربران گرامی می توانید از طریق بخش نظرات همین صفحه (پایین این صفحه) در خصوص این آزمون استخدامی بحث و تبادل نظر بفرمایید.
جهت مشاهده آگهی در سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی کلیک نمایید

جذب همکاری داوری و میانجی‌گری سال 1402

آگهی 20 شهریور 1402: جذب همکاری داوری و میانجی‌گری سال 1402 (بخش بدون آزمون)
مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه با استناد به مقررات بند الف ماده ۱۱۶ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ناظر به مفاد فصل دوم سند تحول قضایی و دستورالعمل ساماندهی حل و فصل اختلافات از طریق داوری و ایجاد و توسعه نهادهای داوری مصوب ۱۴۰۰/۱۱/۱۲ رئیس محترم قوه قضاییه و شیوه نامه موضوع ماده ۹ آن دستورالعمل و آیین نامه میانجیگری در امور کیفری مصوب سال ۱۳۹۵ هیأت وزیران، از متقاضیان واجد شرایط برای دریافت پروانه داوری و پروانه میانجیگری (از طریق بدون آزمون) به شرح این دفترچه دعوت به همکاری مینماید. 

خبر 23 شهریور 1402: اصلاحیه شرایط جذب همکاری داوری و میانجی‌گری (بدون آزمون) 
پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام جذب همکاری داوری و میانجیگری سال۱۴۰۲، بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان در این جذب می رساند، با توجه به اعلام قوه قضاییه، اصلاحات اضافات ذیل در سامانه ثبت نام صورت گرفته است. مشاهده اصلاحیه

داوری (مشاهده)
1. «داوری»: حل و فصل اختلافات حقوقی اشخاص به وسیله داور یا داورانی که مستقیم یا غیر مستقیم بر اساس توافق طرفین انتخاب میشوند؛
2. «داوری حرفه ای و داوری غیر حرفه ای»: در صورتی که داوری با اخذ پروانه، بر اساس مقررات دستورالعمل ساماندهی حل و فصل اختلافات از طریق داوری و ایجاد و توسعه نهادهای داوری مصوب ۱۴۰۰/۱۱/۱۲ رئیس قوه قضاییه باشد، داوری حرفه ای و در غیر این صورت داوری غیر حرفه ای است؛
3. «داور»: شخص ثالث حقیقی که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از سوی طرفین به منظور حل و فصل اختلاف انتخاب میشود؛ 
میانجی‌گری (مشاهده)
1. «میانجیگری»: فرایندی است که طی آن بزه دیده و متهم با مدیریت میانجیگر در فضای مناسب درخصوص علل، آثار و نتایج جرم انتسابی و نیز راه های جبران خسارت ناشی از نسبت به بزه دیده و متهم گفت وگو نموده و درصورت حصول سازش، تعهدات و حقوق طرفین تعیین میگردد.
2. «میانجیگر»: میانجیگر، شورای حل اختلاف، شخص یا مؤسسهای است که فرایند گفتوگو و
ایجاد سازش بین طرفین امر کیفری را مدیریت و تسهیل میکند.
3. «فرایند میانجیگر ی»: مجموعه اقداماتی که طی آن با مدیریت میانجیگر و با حضور بزه دیده و متهم و درصورت ضرورت سایر اشخاص مؤثر در حصول سازش از قبیل اعضای خانواده، دوستان یا همکاران آنها و نیز حسب مورد اعضای جامعه محلی، نهادهای ذیربط رسمی، عمومی و مردم
نهاد، برای حل وفصل اختلاف کیفری با یکدیگر به گفت و گو و تبادل نظر پرداخته، درصورت حصول توافق، موافقت نامه ای را تنظیم و برای مقام قضایی مربوط ارسال میشود.
شرایط عمومی (مشاهده)
1. تدین به دین مبین اسلام و التزام عملی به قانون اساسی جمهور ی اسلامی ایران و ولایت مطلقه فقیه؛
2. حسن شهرت به امانت و دیانت و صحت عمل؛
3. عدم اعتیاد به مواد مخدر، روانگردان و عدم استفاده از مشروبات الکلی؛
4. داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت از آن برای مشمولان؛
5. نداشتن سابقه محکومیت مؤثر کیفری و عدم محرومیت از حقوق اجتماعی.
تبصره۱: داوران اقلیت های دینی موضوع اصل سیزدهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، باید متدین به دین خود باشند.
تبصره۲: با توجه به محدودیت قانونی مقرر در ماده ۴۷۰ قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی مصوب ،۱۳۷۹ به کارکنان شاغل در قوه قضاییه (اعم از قضایی و اداری) پروانه داوری داده نمیشود.
تبصره۳: با توجه به محدودیت قانونی مقرر در تبصره ماده ۱۱ آیین نامه میانجیگری مصوب ۱۳۹۵ هیات وزیران، به ضابطان دادگستری (اعم از عام و خاص) و کارکنان شاغل در قوه قضاییه (اعم از قضایی و اداری) پروانه میانجیگری داده نمیشود.
تذکر۱: ثبت نام همزمان برای دریافت پروانه داوری و میانجیگری بلامانع است. نحوه و شرایط ثبت نام همزمان، در بخش پنجم همین دفترچه شرح داده شده است. 
شرایط اختصاصی (مشاهده)
داوطلبان در دو بخش زیر بدون نیاز به شرکت در آزمون میتوانند جهت پروانه داوری عمومی، داوری تخصصی و میانجیگری تقاضای خود را در سامانه مربوطه ثبت نمایند. داوطلبان این بخش لازم است مدارک و مستندات مورد نیاز را در سامانه ثبت نام بارگذاری نمایند. پس از بررسی اولیه مدارک و در صورت تایید شرایط مندرج در دفترچه، از داوطلبان دو بخش زیر جهت انجام سایر مراحل از جمله ارزیابی و مصاحبه دعوت به عمل می آید. 
بر اساس سوابق تحصیلی (مشاهده)
داشتن یکی از شرایط زیر:
- مدرک سطح ۴ حوزه برا ی داوری عمومی، داوری تخصصی خانواده و میانجیگری؛
- مدرک دکترا در یکی از رشته های حقوق (همه گرایش‌ها)، الهیات گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق امامی، فقه و حقوق حنبلی،
فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق زیدی، فقه و حقوق شافعی، فقه و حقوق مالکی و فقه و حقوق مذاهب اسلامی برای داوری عمومی، داوری تخصصی خانواده و میانجیگری؛
- مدرک دکترا در یکی از رشته های علوم تربیتی (همه گرایش ها)، روانشناسی (همه گرایش ها)، مشاوره و راهنمایی، مددکاری اجتماعی، مددکار ی قضایی، مطالعات خانواده، مطالعات زنان گرایش زن و خانواده، مطالعات زنان و خانواده گرایش حقوق خانواده و جامعه شناسی (همه گرایشها) برای داوری تخصصی خانواده و میانجیگری؛
تذکر: فارغ التحصیلان مقطع دکترا باید دارای گواهی موقت پایان تحصیلات یا دانشنامه دکترا باشند.
امتیازات قانونی (مشاهده)
الف) ایثارگران
براساس هماهنگی بهعمل آمده با بنیاد شهید و امورایثارگران، جهت ایثارگران، امتیازات زیر لحاظ شده است :
1. ایثارگران نوع اول: کسب ٪۸۰ حد نصاب پذیرش آزمون.
2. ایثارگران نوع دوم : کسب ٪۹۰ حد نصاب پذیرش آزمون.
ایثارگران نوع اول شامل
- جانبازان؛
- آزادگان؛
- همسر و فرزندان شهدا؛
- همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر؛
- همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت؛
- پدر، مادر، خواهر و برادر شهید.
ایثارگران نوع دوم شامل
- رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها؛
- همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها؛
- فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد؛
- فرزندان آزادگان کمتر از یک سال اسارت.
تذکر: مراجع تایید مدت حضور داوطلبانه در جبهه ها عبارتند از:
1. معاونت نیروی انسانی هر یک از رده های نیروهای مسلح در مورد رزمندگان متبوع خود؛
2. معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد بسیجیان و نیروهای مردمی اعم از مستخدمین دولت و صاحبان مشاغل و صنوف آزاد و افراد فاقد شغل؛
3. معاونت توسعه منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در مورد جهادگران.
ب) اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف
جهت اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف، امتیازات زیر لحاظ شده است :
1. دارندگان حداقل ۳۶ ماه سابقه و بیشتر: کسب ٪۸۰ حد نصاب پذیرش آزمون؛
2. دارندگان حداقل ۲۴ ماه سابقه: کسب ٪۸۵ حد نصاب پذیرش آزمون؛
3. دارندگان حداقل ۱۲ ماه سابقه: کسب ٪۹۰ حد نصاب پذیرش آزمون.
ج) داوطلبان بومی
به داوطلبان توصیه میشود، محل های مربوط به استان بومی خود را انتخاب نمایند.
به داوطلبی، بومی گفته میشود که متولد یا ساکن با سابقه ده سال سکونت در همان شهرستان باشد، بومی بودن افراد از طریق ذیل احراز می گردد:
- شهرستان محل تولد مندرج در شناسنامه داوطلب با شهرستان مورد تقاضا یکی باشد.
تذکر: با توجه به تقسیمات کشوری در سال های مختلف، در صورت اختلاف یا ابهام در خصوص شهرستان محل تولد، ملاک عمل نظر اداره ثبت احوال استان مربوطه خواهد بود.
- استفاده از اولویت بومی از طریق سکونت به موجب تایید ساکن بودن و حداقل ده سال سکونت با ارائه استشهاد محلی ممهور به مهر نیروی انتظامی (پاسگاه یا کلانتری محل) در شهرستان مورد تقاضا خواهد بود.
تبصره: داشتن گواهی تحصیل در مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان در شهرستان محل مورد تقاضا با تایید اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه میتواند به عنوان قسمتی از ده سال سابقه سکونت به شرط استشهاد محلی مبنی بر تایید ساکن بودن فعلی فرد در شهرستان مورد تقاضا مورد محاسبه قرار گیرد.
تذکر: مبنای شهرستان برای تعیین بومی بودن تقسیمات کشوری در اولین روز ثبت نام برای آزمون می باشد.
نمره مكتسبه داوطلب بوم ی شهرستانی با ضريب «يك و یک دهم» (۱/۱) محاسبه و ملاك عمل قرار میگيرد. 
قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت (مشاهده)
بر اساس قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، به ازای تأهل و نیز هر فرزند، دو (۲) نمره مجموعًا حداکثر تا ده (۱۰) نمره، به نمره مکتسبه در آزمون کتبی داوطلبان متاهل و یا دارای فرزند اضافه میشود.
تبصره: اعطای امتیازات فوق مشروط به آن است که نرخ بارور ی شهرستان محل زادگاه داوطلب یا فرزند ایشان، بالای ۲٫۵ نباشد. 

توجه: کارجوی گرامی، متن بالا شامل بخشی از شرایط دفترچه استخدامی می باشد، جهت مشاهده متن کامل بر روی دانلود دفترچه شرایط در کادر پایین کلیک نمایید.

اطلاعات آگهی
+ دانلود دفترچه شرایط (PDF) 


توجه: مهلت ثبت نام به پایان رسیده است.
شما کاربران گرامی می توانید از طریق بخش نظرات همین صفحه (پایین این صفحه) در خصوص این آزمون استخدامی بحث و تبادل نظر بفرمایید.
جهت مشاهده آگهی در سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی کلیک نمایید

جذب همکاری و داوری میانجی گری

آگهی 10 بهمن 1401: جذب همکاری داوری و میانجی‌گری در سال 1401 
اداره کل توسعه امور میانجی گری و داوری مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه با استناد به مقررات بند الف ماده 116 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ناظر به مفاد فصل دوم سند تحول قضایی و دستورالعمل ساماندهی حل وفصل اختلافات از طریق داوری و ایجاد و توسعه نهادهای داوری مصوب 1400/11/12 رئیس قوه قضاییه و شیوه نامه موضوع ماده 9 آن دستورالعمل و آیین نامه میانجی گری در امور کیفری مصوب سال 1395 هیات وزیران، از متقاضیان واجد شرایط برای دریافت پروانه داوری و پروانه میانجی گری (از طریق با آزمون و بدون آزمون) به شرح این دفترچه دعوت به همکار ی مینماید.
مهلت ثبت نام تا 18 بهمن 1401 تا 21 بهمن 1401 تا پایان روز دوشنبه 24 بهمن 1401 می باشد.

تعاریف (مشاهده)

الف- داوری
1. «داوری»: حل و فصل اختلافات حقوقی اشخاص به وسیله داور یا داورانی که مستقیم یا غیر مستقیم بر اساس توافق طرفین انتخاب می شوند؛
2. «داوری حرف های و داوری غیر حرف های»: در صورتی که داوری با اخذ پروانه، بر اساس مقررات دستورالعمل ساماندهی حل و فصل اختلافات از طریق داوری و ایجاد و توسعه نهادهای داوری مصوب 1400/11/12 رئیس قوه قضاییه باشد، داوری حرف های و در غیر این صورت داوری غیر حرف های است؛
3. «داور»: شخص ثالث حقیقی که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از سوی طرفین به منظور حل و فصل اختلاف انتخاب می شود؛
ب- میانجی گری
1. «میانجی گری»: فرایندی است که طی آن بزه دیده و متهم با مدیریت میانجی گر در فضای مناسب درخصوص علل، آثار و نتایج جرم انتسابی و نیز راه های جبران خسارت ناشی از نسبت به بزه دیده و متهم گفت و گو نموده و در صورت حصول سازش، تعهدات و حقوق طرفین تعیین می گردد.
2. «میانجی گر»: میانجی گر، شورای حل اختلاف، شخص یا موسسه ای است که فرایند گفت و گو و ایجاد سازش بین طرفین امر کیفری را مدیریت و تسهیل می کند.
3. «فرایند میانجیگری»: مجموعه اقداماتی که طی آن با مدیریت میانجی گر و با حضور بزه دیده و متهم و در صورت ضرورت سایر اشخاص مؤثر در حصول سازش از قبیل اعضای خانواده، دوستان یا همکاران آن ها و نیز حسب مورد اعضای جامعه محلی، نهادهای ذیربط رسمی، عمومی و مردم نهاد، برای حل و فصل اختلاف کیفری با یکدیگر به گفت و گو و تبادل نظر پرداخته، درصورت حصول توافق، موافقت نامه ای را تنظیم و برای مقام قضایی مربوط ارسال می شود. 

شرایط عمومی (مشاهده)
1. تدین به دین مبین اسلام و التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ولایت مطلقه فقیه؛
2. حسن شهرت به امانت و دیانت و صحت عمل؛
3. عدم اعتیاد به مواد مخدر، روانگردان و عدم استفاده از مشروبات الکلی؛
4. داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت از آن برای مشمولان؛
5. نداشتن سابقه محکومیت مؤثر کیفری و عدم محرومیت از حقوق اجتماعی.
تبصره 1: داوران اقلیت های دینی موضوع اصل سیزدهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، باید متدین به دین خود باشند.
تبصره 2: با توجه به محدودیت قانونی مقرر در ماده 470 قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی مصوب 1379، به کارکنان شاغل در قوه قضاییه (اعم از قضایی و اداری) پروانه داوری داده نمی شود.
تبصره 3: با توجه به محدودیت قانونی مقرر در تبصره ماده 11 آیین نامه میانجی گری مصوب 1395 هیات وزیران، به ضابطان دادگستری (اعم از عام و خاص) و کارکنان شاغل در قوه قضاییه (اعم از قضایی و اداری) پروانه میانجی گری داده نمی شود.
تذکر 1: ثبت نام همزمان برای دریافت پروانه داوری و میانجی گری بلامانع است. نحوه و شرایط ثبت نام همزمان، در بخش پنجم همین دفترچه شرح داده شده است. 
با آزمون (مشاهده)

الف) شرایط تحصیلی 

داوری عمومی:

داشتن حداقل مدرک کارشناسی در یکی از رشته های:
حقوق (کلیه گرایش ها) ؛
الهیات گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی؛
فقه و مبانی حقوق اسلامی؛
فقه و حقوق اسلامی؛
فقه و حقوق امامی؛
فقه و حقوق حنبلی؛
فقه و حقوق حنفی؛
فقه و حقوق زیدی ؛
فقه و حقوق شافعی؛
فقه و حقوق مالکی؛
فقه و حقوق مذاهب اسلامی؛
و معادل آن (سطح دو حوزه) 

داوری تخصصی خانواده

داشتن حداقل مدرک کارشناسی در یکی از رشته های:
علوم تربیتی (همه گرایش ها)؛
روانشناسی (همه گرا یش ها)؛
مشاوره و راهنمایی؛
مددکاری اجتماعی؛
مددکاری قضایی،
مطالعات خانواده؛
مطالعات زنان گرایش زن و خانواده؛
مطالعات زنان و خانواده گرایش حقوق خانواده؛
جامعه شناسی (کلیه گرایش ها)؛

حقوق (همه گرایش ها) ؛
الهیات گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی؛
فقه و مبانی حقوق اسلامی؛
فقه و حقوق اسلامی؛
فقه و حقوق امامی؛
فقه و حقوق حنبلی؛
فقه و حقوق حنفی؛
فقه و حقوق زیدی ؛
فقه و حقوق شافعی؛
فقه و حقوق مالکی؛
فقه و حقوق مذاهب اسلامی؛
و معادل آن(سطح دو حوزه) 

میانجی گری:

داشتن حداقل مدرک کارشناسی در یکی از رشته ها ی:
علوم تربیتی (همه گرایش ها)؛
روانشناسی (همه گرا یش ها)؛
مشاوره و راهنمایی؛
مددکار ی اجتماعی؛
مددکاری قضایی،
مطالعات خانواده؛
مطالعات زنان گرایش زن و خانواده؛
مطالعات زنان و خانواده گرایش حقوق خانواده؛
جامعه شناسی (کلیه گرایش ها)؛
حقوق (همه گرا یش ها) ؛
الهیات گرا یش فقه و مبانی حقوق اسلامی؛
فقه و مبانی حقوق اسلامی؛
فقه و حقوق اسلامی؛
فقه و حقوق امامی؛
فقه و حقوق حنبلی؛
فقه و حقوق حنفی؛
فقه و حقوق زیدی ؛
فقه و حقوق شافعی؛
فقه و حقوق مالکی؛
فقه و حقوق مذاهب اسلامی؛
و معادل آن (سطح دو حوزه)

ب) مواد آزمون 

داوری عمومی

1- حقوق مدنی (جلد 1 تا 8، ناصر کاتوزیان، انتشارات میزان)
2-حقوق تجارت (جلد 1 تا 4، ربیعا اسکینی، انتشارات سمت)
3-حقوق داوری بر اساس منابع ذیل: «حقوق داوری، عبداالله خدابخشی، انتشارات شرکت سهامی انتشار» و «داوری تجاری بین المللی، عبدالحسین شیروی، انتشارات سمت»
4- آیین دادرسی مدنی (عبداالله شمس، جلد 1 تا 3، انتشارات دراک)
5- قواعد فقه مدنی (اسداالله لطفی، بخش مدنی، انتشارات سمت)
6- فقه استدلالی بخش های حقوقی کتاب التحریر الروضه فی شرح اللمعه و ترجمه آن نوشته سید مهدی دادمرزی، انتشارات سمت با همکاری کتاب طه
7- اصولفقه (تحریر اصول فقه محمد رضا مظفر تدوین علیرضا امینی و سید محمد آیتی انتشارات سمت) 

داوری تخصصی خانواده:

برای داوطلبان در رشته های علوم تربیتی، روانشناسی (کلیه گرایش ها)، مشاوره و راهنمایی، مددکاری اجتماعی، مطالعات خانواده، جامعه شناسی :
1- روانشناسی رشد (دکتر منیژه کرباسی، انتشارات پی ام نور )
2- روانشناسی تربیتی (دکتر علی اکبر سیف، انتشارات پیام نور )
3- مبانی و اصول راهنمایی و مشاوره (دکتر سیداحمد احمدی، انتشارات سمت)
4- روانشناسی سلامت (کاترین ای سندرسون، ترجمه فرهاد جمهری و همکاران، انتشارات رشد)
5- اختلال های رفتاری و هیجانی کودکی (حسین مرادی، حسن رضایی جمالوئی، انتشارات وانیا)
6- مقدمه علم حقوق (ناصر کاتوزیان، انتشارات گنج دانش)
برای داوطلبان حوزوی و رشته های حقوق (کلیه گرایش ها)، الهیات گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فقه
و حقوق اسلامی، فقه و حقوق امامی، فقه و حقوق حنبلی، فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق زیدی ، فقه و حقوق شافعی، فقه و حقوق مالکی و فقه و حقوق مذاهب اسلامی :
1- حقوق مدنی (جلد 1 تا 8، ناصر کاتوزیان، انتشارات میزان)
2- حقوق داوری بر اساس منابع: «حقوق داوری، عبداالله خدابخشی، انتشارات شرکت سهامی انتشار» و «داوری تجاری بین المللی، عبدالحسین شیروی، انتشارات سمت»
3- آیین دادرسی مدنی (عبداالله شمس، جلد 1 تا 3، انتشارات دراک)
4- قواعد فقه مدنی (اسداالله لطفی، بخش مدنی، انتشارات سمت)
5- فقه استدلالی بخش های حقوقی کتاب التحریر الروضه فی شرح اللمعه و ترجمه آن نوشته سید مهدی دادمرزی، انتشارات سمت با همکاری کتاب طه
6- اصول فقه (تحریر اصول فقه محمدرضا مظفر تدوین علیرضا امینی و سید محمد آیتی انتشارات سمت)

میانجی گری:

برای داوطلبان حوزوی و رشته های حقوق (کلیه گرایش ها)، الهیات گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق امامی، فقه و حقوق حنبلی، فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق زیدی ، فقه و حقوق شافعی، فقه و حقوق مالکی و فقه و حقوق مذاهب اسلامی؛
1- حقوق جزای عمومی (حسین میرمحمد صادقی، جلد 1 تا 3، انتشارات میزان)
2- حقوق جزای اختصاصی (حسین میرمحمد صادقی، جلد 1 تا 4،انتشارات میزان)
3- آ˻ن دادرسی کیفر ی (علی خالقی، جلد 1 و 2، انتشارات شهر دانش)
4- قانون شوراهای حل اختلاف
5- آیین نامه میانجی گری در امور کیفری مصوب سال 1395 هیأت وزیران
برای داوطلبان رشتهه ای علوم تربیتی، روانشناسی (کلیه گرایش ها )، مشاوره و راهنمایی، مددکاری اجتماعی، مطالعات خانواده و جامعه شناسی.
1- روانشناسی رشد (دکتر منیژه کرباسی، انتشارات پی ام نور )
2- روانشناسی تربیتی (دکتر علی اکبر سیف، انتشارات پیام نور )
3- مبانی و اصول راهنمایی و مشاوره (دکتر سیداحمد احمدی، انتشارات سمت)
4- روانشناسی سلامت (کاترین ای سندرسون، ترجمه فرهاد جمهر ی و همکاران، انتشارات رشد)
5-اختلال های رفتاری و ه جانی کودکی (حسین مرادی، حسن رضایی جمالوئی، انتشارات وانیا)
6- مقدمه علم حقوق (مؤلف: ناصر کاتوزیان - انتشارات گنج دانش)
7- آیین نامه میانجی گری در امور کیفر ی مصوب سال 1395 هیأت وزیران 

بدون آزمون (مشاهده)

داوری عمومی، داوری تخصصی خانواده، میانجی گری

داوطلبان در دو بخش زیر بدون نیاز به شرکت در آزمون می توانند جهت پروانه داوری عمومی، داوری تخصصی خانواده و میانجی گری تقاضای
خود را در سامانه مربوطه ثبت نمایند. داوطلبان این بخش لازم است مدارک و مستندات مورد نیاز را در سامانه ثبت نام بارگذاری نمایند. پس از بررسی اولیه مدارک و در صورت تایید شرایط مندرج در دفترچه، از داوطلبان دو بخش زیر جهت انجام سایر مراحل از جمله ارزیابی و مصاحبه
دعوت به عمل میآید. 

الف) بر اساس سوابق تحصیلی

داشتن یکی از شرایط زیر :
مدرک سطح 4 حوزه برای داوری عمومی، داوری تخصصی خانواده و میانجی گری؛
مدرک دکترا در یکی از رشته های حقوق (همه گرایش ها)، الهیات گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق امامی، فقه و حقوق حنبلی، فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق زیدی، فقه و حقوق شافعی، فقه و حقوق مالکی و فقه و حقوق مذاهب اسلامی برای داوری عمومی، داوری تخصصی خانواده و میانجی گری؛
مدرک دکترا در یکی از رشته های علوم تربیتی (همه گرایش ها)، روانشناسی (همه گرایش ها)، مشاوره و راهنمایی، مددکاری اجتماعی، مددکاری قضایی، مطالعات خانواده، مطالعات زنان گرایش زن و خانواده، مطالعات زنان و خانواده گرایش حقوق خانواده و جامعه شناسی (همه گرایش ها) برای داوری تخصصی خانواده و میانجی گری؛
تذکر: فارغ التحصیلان مقطع دکترا باید دارای گواهی موقت پایان تحصیلات یا دانشنامه دکترا باشند.

ب) براساس سوابق شغلی و حرفه ای

داشتن یکی از شرایط زیر:

حداقل 5 سال سابقه اشتغال در مناصب قضایی برای داوری عمومی، داوری تخصصی خانواده و میانجی گری؛
حداقل 10 سال سابقه برای اعضای هیأت علمی دانشگاه در یکی از رشته ها ی حقوق (کلیه گرایش ها)، الهیات گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق امامی، فقه و حقوق حنبلی، فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق زیدی، فقه و حقوق شافعی، فقه و حقوق مالکی و فقه و حقوق مذاهب اسلامی برای داوری عمومی، داوری تخصصی خانواده و میانجی گری و حداقل 10 سال سابقه برای اعضای هیأت علمی دانشگاه در یکی از رشته های علوم تربیتی (همه گرایش ها)، روانشناسی (همه گرایش ها) ، مشاوره و راهنمایی، مددکاری اجتماعی، مددکاری قضایی، مطالعات خانواده، مطالعات زنان گرایش زن و خانواده،  مطالعات زنان و خانواده گرایش حقوق خانواده و جامعه شناسی (همه گرایش ها) برای داوری تخصصی خانواده و میانجی گری؛
حداقل 10 سال سابقه برای وکلا، کارکنان اداری دادسراها و محاکم، اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف، سر دفتران اسناد رسمی در یکی از رشته های حقوق (همه گرایش ها)، الهیات گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق امامی، فقه و حقوق حنبلی، فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق زیدی، فقه و حقوق شافعی، فقه و حقوق مالکی و فقه و حقوق مذاهب اسلامی برای داوری عمومی، داوری تخصصی خانواده و میانج یگر ی و یا رشته های علوم تربیتی (همه گرایش ها)، روانشناسی (کلیه گرا یش ها)، مشاوره و راهنمایی، مددکاری اجتماعی، مطالعات خانواده و جامعه شناسی برای داوری تخصصی خانواده و میانجی گری؛
حداقل 10 سال سابقه برای نمایندگان حقوقی ادارات برای داوری عمومی و داوری تخصصی خانواده بر اساس مقررات ماده 32 قانون آیین دادرسی مدنی مصوب سال 1379 (ماده 32 قانون آیین دادرسی مدنی مصوب سال 1379: وزارتخانه ها، مؤسسات دولتی و وابسته به دولت، شرکت های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی و مؤسسات عمومی غیر دولتی، شهرداری ها و بانک ها می توانند علاوه بر استفاده از وکلای دادگستری برای طرح هرگونه دعوی یا دفاع و تعقیب دعاوی مربوط از اداره حقوقی خود یا کارمندان رسمی خود با داشتن یکی از شرایط زیر به عنوان نماینده حقوقی استفاده نمایند:
1- دارابودن لیسانس در رشته حقوق با دو سال سابقه کارآموزی در دفاتر حقوقی دستگاه های مربوط.
2- دو سال سابقه کار قضایی یا وکالت به شرط عدم محرومیت از اشتغال به مشاغل قضاوت یا وکالت. تشخیص احراز شرایط یاد شده به عهده بالاترین مقام اجرایی سازمان یا قا ئم مقام قانونی وی خواهد بود). ارائه معرفی نامه نمایندگی حقوقی به مراجع قضایی الزامی است؛
حداقل 10 سال سابقه اشتغال به روانشناسی یا مشاوره منوط به ارائه پروانه تخصصی از سوی نظام روانشناسی و مشاوره یا سازمان
بهزیستی برای داوری تخصصی خانواد ه و میانجی گری.
تبصره 1: ملاک عمل برای محاسبه سابقه اشتغال، سابقه ابلاغ تا اولین روز ثبت نام می باشد.
تبصره 2: قضات و کارکنان اداری دادگستری دارای 29 سال سابقه از تاریخ 1372/09/30 الی 1401/10/01 که تمایل برای دریافت پروانه داوری عمومی، تخصصی خانواده و یا میانجی گری را دارند، می توانند پس از ثبت نام در سامانه در فرایند احراز صلاحیت قرار گرفته و پس از بازنشستگی پروانه خود را دریافت نمایند.
تبصره 3: کارکنان و اعضای شورای حل اختلاف براساس ماده 36 قانون شوراهای حل اختلاف مصوب سال  1395 در صورتیکه تخلفات بند پ، ت و ث را نداشته باشند، می توانند در فراخوان جذب همکاری داوری بدون آزمون 1401 ثبت نام نمایند.
تبصره 4: قضات دارای حداقل 10 سال سابقه قضایی، اعضای هیأت علمی دانشگاه ها دارای درجه دانشیاری و بالاتر با 10 سال سابقه تدریس و تحقیق، وکلای با حداقل 15 سال سابقه وکالت از ارزیابی و مصاحبه و شرکت در دوره آموزشی بدو خدمت معافند. همچنین استادان سطوح عالی و درس خارج حوزه های علمیه (پایه 7 به بالا) از ارزیابی و مصاحبه معافند. 

امتیازات قانونی (مشاهده)

الف) ایثارگران

براساس هماهنگی به عمل آمده با بنیاد شهید و امور ایثارگران، جهت ایثارگران، امتیازات زیر لحاظ شده است:
1. ایثارگران نوع اول: کسب 80% حد نصاب پذیرش آزمون.
2. ایثارگران نوع دوم: کسب 90% حد نصاب پذیرش آزمون.

ایثارگران نوع اول شامل

جانبازان؛
آزادگان؛
همسر و فرزندان شهدا؛
همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر؛
همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت؛
پدر، مادر، خواهر و برادر شهید.

ایثارگران نوع دوم شامل

رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها؛
همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها؛
فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد؛
فرزندان آزادگان کمتر از یک سال اسارت.
تذکر: مراجع تایید مدت حضور داوطلبانه در جبهه ها عبارتند از:
1. معاونت نیروی انسانی هر یک از رده های نیروهای مسلح در مورد رزمندگان متبوع خود؛
2. معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد بسیجیان و نیروهای مردمی اعم از مستخدمین دولت و صاحبان مشاغل و صنوف آزاد و افراد فاقد شغل؛
3. معاونت توسعه منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در مورد جهادگران.

ب) اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف
جهت اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف، امتیازات زیر لحاظ شده است :
1. دارندگان حداقل 36 ماه سابقه و بیشتر: کسب 80% حد نصاب پذیرش آزمون؛
2. دارندگان حداقل 24 ماه سابقه: کسب 85% حد نصاب پذیرش آزمون؛
3. دارندگان حداقل 12 ماه سابقه: کسب 90% حد نصاب پذیرش آزمون.

ج) داوطلبان بومی
به داوطلبان توصیه می شود، محل های مربوط به استان بومی خود را انتخاب نمایند.
به داوطلبی، بومی گفته می شود که متولد یا ساکن با سابقه ده سال سکونت در همان شهرستان باشد، بومی بودن افراد از طریق ذیل احراز می گردد:
شهرستان محل تولد مندرج در شناسنامه داوطلب با شهرستان مورد تقاضا یکی باشد.
تذکر: با توجه به تقسیمات کشوری در سال های مختلف، در صورت اختلاف یا ابهام در خصوص شهرستان محل تولد، ملاک عمل نظر اداره ثبت احوال استان مربوطه خواهد بود. 
استفاده از اولویت بومی از طریق سکونت به موجب تایید ساکن بودن و حداقل ده سال سکونت با ارائه استشهاد محلی ممهور به مهر نیروی انتظامی (پاسگاه یا کلانتری محل) در شهرستان مورد تقاضا خواهد بود.
تبصره: داشتن گواهی تحصیل در مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان در شهرستان محل مورد تقاضا با تایید اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه می تواند به عنوان قسمتی از ده سال سابقه سکونت به شرط استشهاد محلی مبنی بر تایید ساکن بودن فعلی فرد در شهرستان مورد تقاضا مورد محاسبه قرار گیرد.
تذکر: مبنای شهرستان برا ی تعیین بومی بودن تقسیمات کشوری در اولین روز ثبت نام برای آزمون می باشد. نمره مکتسبه داوطلب بومی شهرستانی با ضريب «يک و یک دهم» (1/1) محاسبه و ملاک عمل قرار می گيرد.

د) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت

بر اساس قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، به ازای تأهل و نیز هر فرزند، دو (2) نمره مجموعا حداکثر تا ده (10) نمره، به نمره مکتسبه در آزمون کتبی داوطلبان متاهل و یا دارای فرزند اضافه می شود.
تبصره: اعطای امتیازات فوق مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه داوطلب یا فرزند ایشان، بالای 2.5 نباشد. 

مراحل ثبت نام (مشاهده)

ثبت نام به صورت اینترنتی از روز دوشنبه 10 بهمن ماه 1401 شروع و تا پایان روز سه شنبه 18 بهمن ماه 1401 انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان باید در مدت زمان فوق، نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند.

الف) مطالعه شرایط آزمون

داوطلب متقاضی، باید در زمان ثبت نام، شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در این دفترچه را داشته باشد.
دفترچه آزمون در صفحه اول سامانه جهت دریافت و مطالعه داوطلبین قرار گرفته است. اکیدا توصیه می شود داوطلبین محترم، قبل از هرگونه اقدام بر روی سامانه، شرایط و ضوابط آزمون را مطالعه و سپس نسبت به پرداخت هزینه و ثبت نام در آزمون اقدام نمایند.

ب) تهیه فایل اسکن شده از مدارک

1. عکس پرسنلی
داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر، اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق سامانه ثبت نام اینترنتی در اختیار داشته باشد:
عکس 4*3 (تمام رخ) که در سال جاری گرفته شده باشد؛
با فرمت JPG باشد. اندازه عکس اسکن شده باید حداقل 300*200 و حداکثر 400*300 پیکسل باشد؛
تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد؛
حجم فایل ذخیره شده باید حداقل 15 کیلوبایت و حداکثر 70 کیلوبایت باشد؛
حاشیه های زائد عکس اسکن شده باید حذف شده باشد؛
حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد؛
تذکر (1): اسکن و استفاده از عکس روی کارت های شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و ...) قابل قبول نیست و لازم است داوطلبان از اصل عکس پرسنلی و مطابق با توضیحات فوق، اقدام به اسکن نمایند.
تذکر (2): عکس خواهران باید با حجاب بوده و صورت کامل آنان مشخص باشد.
تذکر (3): در صورت ارسال عکس غیر معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می گردد. لازم به ذکر است با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون های مختلف، درخصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثرا برای داوطلبانی که در کافی نت ثبت نام می کنند رخ داده است، تاکید می گردد چنانچه ثبت نام خود را توسط کافی نت ها انجام می دهید، علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباها عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباه از طرف داوطلب، تخلف محسوب شده و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
2. کارت ملی
تذکر 1: داوطلب باید تصویر کارت ملی خود را به صورت فایل با فرمت JPG و با وضوح و کیفیت بالا در سامانه بارگذاری نماید. حجم این فایل حداقل 30 کیلوبایت و حداکثر 200 کیلوبایت باشد و حاشیه های زائد حذف و ترجیحا رنگی باشد.
3. مدارک مربوط به ثبت نام در بخش بدون آزمون
در صورتی که داوطلبان در بخش بدون آزمون ثبت نام می نمایند، متناسب با نوع ثبت نام و شرایطی که دارا می باشند، باید مدارک مربوطه را به صورت فایل با فرمت JPG و با وضوح و کیفیت بالا در سامانه بارگذاری نماید. حجم این فایل حداقل 30 کیلوبایت و حداکثر 200 کیلوبایت باشد و حاشیه های زائد حذف و ترجیحا رنگی باشد.

ج) پرداخت وجه

متقاضیان واجد شرایط، پس از مطالعه دقیق شرایط آزمون، باید با مراجعه به منوی «آزمون» در صفحه اول سامانه، بر روی گزینه «پرداخت هزینه» کلیک کرده و مبلغ 2/500/000 ریال هزینه ثبت نام در آزمون را به اضافه 10/000 ریال خدمات پیامکی پرداخت نمایند. جهت این امر، داشتن کارت بانکی به همراه رمز اینترنتی و کد CVV2 مورد نیاز می باشد.
داوطلبانی که قصد ثبت نام همزمان در دو بخش با آزمون و بدون آزمون و یا دو پروانه داوری و میانجی گری را دارند، پس از زدن تیک مربوط به «ثبت نام در دو بخش به صورت هم زمان»، مبلغ  5/000/000 ریال هزینه ثبت نام در آزمون را به اضافه 10/000 ریال خدمات پیامکی پرداخت می نمایند .
تبصره: در صورتی که داوطلبان، بخش «ثبت نام در دو بخش به صورت هم زمان» را انتخاب ننموده باشند و پرداخت موفقی در سامانه ثبت کنند، تحت هیچ شرایطی امکان ثبت نام همزمان را نخواهند داشت.
«توکن پرداخت»، کد منحصر به فرد و مخصوص هر داوطلب است که در صورت اقدام موفق داوطلب جهت پرداخت هزینه ثبت نام به داوطلب اختصاص می یابد. لذا ضروری است داوطلبین، این کد «توکن پرداخت» را (که به شماره تلفن همراه داوطلب نیز پیامک می گردد) تا پایان مراحل ثبت نام و دریافت «کد رهگیری» نزد خود نگهداری نمایند. همچنین این کد، با کد ملی و شماره تلفن همراه ثبت شده در ابتدای فرآیند پرداخت، در سامانه قابل بازیابی خواهد بود.
تذکر 1: در صورتی که داوطلب بلافاصله پس از پرداخت هزینه، امکان ثبت نام و انجام فرآیند مربوط به آن را نداشته باشد، با در دست داشتن کد رهگیری پرداخت، می تواند در زمان دیگری اقدام به ثبت نام نماید. برای این امر، می بایست از منوی آزمون (در صفحه اول سامانه)، گزینه «ثبت نام در آزمون» را انتخاب و پس از وارد کردن اطلاعات درخواستی، اقدام به ثبت نام نماید.
تذکر 2: در صورتی که داوطلب به هر دلیل پس از پایان موفقیت آمیز مراحل پرداخت هزینه، به توکن پرداخت خود دسترسی نداشته باشد،
برای بازیابی توکن پرداخت، از منوی آزمون (در صفحه اول سامانه)، گزینه «بازیابی کد رهگیری / توکن» را انتخاب و پس از ورود اطلاعات درخواستی، توکن پرداخت برای ایشان پیامک می شود.
تذکر 3: به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی، به هیچ وجه مسترد نمی گردد.

د) شروع فرآیند ثبت نام

فرآیند ثبت نام در سامانه، در هفت مرحله انجام می پذیرد تا داوطلب بتواند در هر مرحله، به راحتی اطلاعات خود را وارد سامانه نماید.
مرحله 1: بارگذاری مدارک
در این بخش، مدارک مشخص شده در «بند ب بخش پنجم» بارگذاری می گردد.
مرحله 2: اطلاعات فردی
مشخصات فردی داوطلب در این بخش در سامانه ثبت می گردد.
مرحله 3: سهمیه و سوابق
این بخش مربوط به ثبت سهمیه ها و سوابق کاری داوطلبان می باشد.
تذکر مهم: به دلیل ارتباط سامانه ثبت نام با سامانه مربوط به بنیاد شهید و امور ایثارگران، اطلاعات ایثارگری داوطلبان دارای ایثارگری نوع اول به صورت خودکار در سامانه ثبت خواهد شد.
اما داوطلبان دارای ایثارگری نوع دوم، می بایست به صورت خوداظهاری شرایط خود را در سامانه ثبت نموده و پس از آزمون، شرایط آنها بررسی خواهد شد.

مرحله 4: اطلاعات تحصیلی
اطلاعات تحصیلی داوطلب در این بخش وارد سامانه میگردد.
مرحله 5: بخش مورد درخواست
در این مرحله، ابتدا داوطلب باید نوع ثبت نام خود (با آزمون یا بدون آزمون) را انتخاب نموده و سپس سامانه با توجه به اطلاعات ثبت شده داوطلب در مراحل قبلی، پروانه های قابل انتخاب را به داوطلب نمایش داده و داوطلب می تواند از بین آنها تنها یک مورد را به عنوان پروانه مورد درخواست خود، انتخاب نماید. سپس منطقه جغرافیایی مورد درخواست را مشخص خواهد نمود.
در صورتی که داوطلب در زمان پرداخت هزینه ثبت نام، گزینه «ثبت نام در دو بخش به صورت هم زمان» را انتخاب نموده باشد، سامانه امکان انتخاب یک پروانه دیگر را نیز به داوطلب خواهد داد.

مرحله 6: اطلاعات تکمیلی
اطلاعات تکمیلی شامل اطلاعات تماس با داوطلب و آدرس محل سکونت می باشد. همچنین داوطلب می تواند استان محل آزمون خود را به سامانه اعلام تا در صورت امکان، سامانه نزدیکترین حوزه آزمون را برای ایشان درنظر بگیرد. (محل دقیق آزمون، بر روی کارت ورود به جلسه ذکر میگردد)
مرحله 7: کد رهگیری
تاکید میگردد صرفا در صورتی ثبت نام فرد به پایان میرسد که داوطلب وارد این مرحله شده و از سامانه «کد رهگیری» دریافت نماید.

ه) ویرایش اطلاعات
در زمانی که سامانه جهت ویرایش اطلاعات داوطلبان باز می باشد، داوطلبان می توانند با مراجعه به پروفایل کاربری خود و کلیک بر روی بخش «ویرایش اطلاعات» اقدام به ویرایش اطلاعات ثبت شده خود نمایند.

نکته بسیار مهم: در صورتی که داوطلب جهت ویرایش وارد سامانه شود، حتما می بایست دوباره تمامی 7 مرحله را به صورت کامل طی نموده و کد رهگیری خو د را مشاهده نماید، در غیر این صورت، تغییرات مورد نظر ایشان اعمال نخواهد گردید و همان اطلاعات قبل از ویرایش برای داوطلب معتبر خواهد بود.

و) زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون

کارت شرکت در آزمون، از تاریخ سه شنبه 2 اسفند ماه 1401 برای مشاهده و پرینت بر روی سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه 5 اسفندماه در تهران و مراکز استان ها و با توجه به آمار شرکت کنندگان، حسب مورد در شهرستان های منتخب (بر اساس محل سکونت) برگزار خواهد شد. ملاک تعیین حوزه امتحانی داوطلبان، نزدیک ترین حوزه برگزاری آزمون به «محل سکونت داوطلب» می باشد که در فرم ثبت نام درج خواهند نمود. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید. لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون، به منزله تایید اطلاعات ارسالی از سوی داوطلبان نبوده و اصل مدارک داوطلبان پس از اجرای آزمون توسط مسئولین ذیربط، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
تذکر: داوطلبان گرامی می توانند حوزه برگزاری آزمون خود را استانی غیر از استان محل سکونت خود انتخاب نمایند، به عنوان مثال ساکنین شهر کاشان، می توانند استان قم را به عنوان محل برگزاری آزمون انتخاب کنند که فاصله آن نسبت به شهر اصفهان (که مرکز استان خودشان هست) کمتر می باشد. 

مراحل و نحوه اعلام نتیجه (مشاهده)

الف) کسب حدنصاب علمی
معرفی داوطلبان جهت بررسی مدارک و انجام مصاحبه منوط به کسب حد نصاب لازم در آزمون کتبی بوده و مطابق قواعد زیر می باشد:
حدنصاب پذیرش در آزمون کتبی، کسب حداقل 50 درصد نمره آزمون می باشد.
از بین داوطلبانی که حدنصاب آزمون را کسب کرده باشند، حداکثر تا دو برابر ظرفیت اعلامی، به ترتیب نمره فضلی، به مراحل بعدی معرفی خواهد شد.
تبصره 1: داوطلبان فاقد حدنصاب، از ادامه مراحل جذب، حذف می شوند.
تبصره 2: حدنصاب داوطلبان ایثارگر یا کارکنان و اعضای شورای حل اختلاف (مندرج در بخش چهارم)، مطابق بند های اشاره شده در همان بخش، محاسبه خواهد شد.

ب) بررسی مدارک
از بین داوطلبانی که حدنصاب آزمون را کسب نموده اند، حداکثر تا دو برابر ظرفیت مورد نیاز، جهت مرحله بررسی مدارک دعوت خواهند شد.

ج) امتیاز نهایی
پس از انجام مرحله بررسی مدارک، داوطلبان تایید مدرک شده به مرحله ارزیابی و مصاحبه دعوت شده و پس از برگزاری مصاحبه، نمره کل نهایی آنان با وزن شصت درصد (60 درصد) برای آزمون کتبی و چهل درصد (40 درصد) برای مصاحبه محاسبه خواهد شد.
در مورد جذب همکاری بدون آزمون نیز بر اساس سوابق تحصیلی، پژوهشی و حرفه ای و همچنین توانمندی های دانشی و مهارتی اقدام خواهد شد. در نهایت پس از ارزیابی های عمومی و حفاظتی، در صورت احراز شرایط، به متقاضیان پروانه مربوطه اعطا می گردد. 

تذکرات مهم (مشاهده)
1. مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون، حداکثر 2 ماه پس از اعلام نتیجه نهایی باید به تأیید سازمان مرکزی دانشگاه مذکور برسد.
2. داوطلبان صرفا در صورتی می توانند در آزمون ثبت نام نمایند که مدرک تحصیلی (مقطع، رشته و گرایش تحصیلی) آنان مطابق با عناوین مدرک تحصیلی (مقطع، رشته و گرایش تحصیلی) مندرج در بخش سوم همین دفترچه بوده و همچنین عنوان مدرک تحصیلی ثبت نامی (مقطع، رشته و گرایش تحصیلی) در متن گواهینامه موقت یا دانشنامه وی عینا درج گردیده باشد.
تذکر (1): در صورتی که برای برخی از رشته های تحصیلی در آگهی منتشره، گرایش خاصی ذکر شده باشد، صرفا فارغ التحصیلان همان رشته و گرایش تحصیلی می توانند در آزمون ثبت نام نمایند. اما در صورتی که هر یک از رشته های تحصیلی بدون ذکر گرایش و یا با عبارت «کلیه گرایش ها» در آگهی درج شده باشد، فارغ التحصیلان کلیه گرایش های آن رشته تحصیلی در مقطع مورد نظر، می توانند در آزمون ثبت نام نمایند و در صورتی که یک رشته تحصیلی با عبارت «بدون گرایش» در دفترچه ثبت شده باشد، صرفا آن رشته تحصیلی به صورت تنها و بدون گرایش مدنظر می باشد.
تذکر (2): از آن جایی که تایید شرایط احراز مشاغل (از جمله مقاطع، رشته ها و گرایش های مورد نظر برای هر یک از مشاغل) صرفا از وظایف و اختیارات قوه قضائیه می باشد، بنابراین ارائه هرگونه گواهی از مراجع مختلف، مبنی بر تطابق رشته ها و یا گرایش های تحصیلی با رشته یا گرایش های تحصیلی عنوان شده در آگهی جهت ادامه فرایند جذب موضوعیت نداشته و صرفا عین عنوان رشته ها و یا گرایش های تحصیلی مندرج در آگهی ملاک عمل می باشد. از این رو داوطلبانی که در مرحله بررسی مدارک، از لحاظ شرایط احراز اعلام شده در آگهی منتشره، واجد شرایط تشخیص داده نشوند، از ادامه فرایند جذب، حذف و معرفی آنان در این مرحله، کان لم یکن تلقی گردیده و هیچگونه حق و امتیازی برای داوطلب ایجاد نکرده و متقاضی حق هیچگونه اعتراضی ندارد.
3. داوطلبان می بایست سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کار را داشته باشند. در صورت عدم تایید توانایی داوطلبان در مراحل مختلف جذب، مرجع رسیدگی به اعتراض داوطلبان، شورای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان مربوطه می باشد.
4. با توجه به اینکه مرکز توسعه حل اختلاف، مدارک متقاضیان دارای حدنصاب را پس از تعیین نمرات داوطلبان در آزمون بررسی خواهند نمود، لذا در صورتی که مدارک داوطلبان از جمله مدارک تحصیلی، ایثارگری و همچنین اطلاعات خود اظهاری داوطلب در تقاضانامه ثبت نامی، مغایر با شرایط مندرج در این آگهی باشد، هیچگونه حق و امتیازی برای متقاضی ایجاد نخواهد کرد و در هر مرحله از آزمون داوطلب از سایر فرآیند جذب همکاری حذف شده و حق هیچگونه اعتراضی ندارد.
5. مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در مفاد آگهی و یا ارائه مدارک به صورت ناقص در زمان بررسی مدارک بر عهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از جذب محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی باشد و یا در صورت بروز هرگونه اشتباه در فرآیند آزمون که منجر به ورود داوطلب به مرحله بعدی شده باشد، از انجام مراحل بعدی محروم می گردد .
6. اسامی پذیرفته شدگان نهایی پس از تایید مراجع ذیصلاح از طریق درگاه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید. 
ظرفیت مورد نیاز جهت صدور پروانه ها (مشاهده)
ظرفیت های درج شده در جدول زیر، صرفا جهت جذب با آزمون می باشد.
جنسیت پذیرش در همه ردیف های جدول زیر، «مرد/ زن» خواهد بود.
توجه: کارجوی گرامی، متن بالا شامل بخشی از شرایط دفترچه استخدامی می باشد، جهت مشاهده متن کامل بر روی دانلود دفترچه شرایط در کادر پایین کلیک نمایید.
اطلاعات آزمون

+ مشاهده متن کامل آگهی
+
دانلود دفترچه شرایط (PDF)

تقویم آزمون:
مهلت ثبت نام: 24 بهمن 1401


توجه: مهلت ثبت نام به پایان رسیده است.
شما کاربران گرامی می توانید از طریق بخش نظرات همین صفحه (پایین این صفحه) در خصوص این آزمون استخدامی بحث و تبادل نظر بفرمایید.
جهت مشاهده آگهی در سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی کلیک نمایید

منابع مطالعه

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=1169226
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد
نظرات کاربران 7k